176613
banner
  • arty
    #137279
    (1.2 vs. 1.8 tflops)
  • davidka003
    #137278
    Szuper. :D

    A DICE a Battlefield 4 döbbenetes bemutatóját egy különleges ajándékkal ünnepli, azokat a játékosokat célozva, akik így vagy úgy, de lemaradtak a Battlefield 3 Premiumról. Ha az Originben a termékkulcs beváltása fül alá beírjátok, hogy BF3E3, akkor a rendszer megajándékoz titeket egy Close Quarters DLC-vel. Nem rossz, ugye?

    Természetesen nem csak PC-n, hanem Xbox 360-on és PS3-on is ingyenesen hozzájuthattok most a kiegészítőcsomaghoz, amennyiben letöltitek az online üzletből.
  • arty
    #137277
    egyébként a gpu számítási kapacitása mindkét oldalon nyilvános.... az sem elég kiindulópont neked a tudásról ? :D
  • arty
    #137276
    tehát akkor nem kapok választrá h mi az a "nem konzol" :) (megint csak sportjátékok...)
  • arty
    #137275
    mostani honapokban van némi plusz, de összességében a konzolbiznisz -7 mrd dolláron áll :) (sony: -2 mrd, mert nekik a ps2 még bejött)

    látszólag pedig az étlapról lesz a két hw, pécére is jön a hw, majdnem 1:1 állapotában, csak gpu oldalról sokkal gyengébben - persze kis tupir itt-ott előfordulhat minden oldalon :) "sajna" ez van, elsőszámu szempont látszólag az olcsóság volt. vicc, h a cpu részbe mindkét gyártó a kisebb, gyengébb, szarabbat kérte.... biztos nem próbálnak ám spórolni, ádehogy :) (pécére erősebb cpu lesz az amd cpu-gpu hibridjében... gondolom ott kell excelre vagy nemtom... :D )

    szerintem szeretni akarod a boxot... játékokért lehet is.... de a hw az bizony egy méretes elkurás: drága, kell a kinekt, szarabb mint a konkurrens.
    ez igy egyben abszolut antipatikussá teszi a szememben az MS-t, de ugye tudjuk még a többit is ... (használtjáték, always on, stb)

  • AnuluWork #137274
    Nem tudom milyen lesz a nextgennél a "kinect".

    A boxon a sportjátékok bejöttek, az ugri-bugrisok nem, a SWben pedig csalódtam.
  • Macccy
    #137273
    Hmm, emlékeim szerint MS masszívan nyereséges és szarja a százdollárosokat, másrészt ezek a "kiszivárgott" infók, hát tudod ... olvastam belőlük sokat, nem állítom és nem gondolom, hogy mindet, de kizártnak tartom, hogy akár a SONY, akár a Microsoft az "étlapról" rendeltek volna, ha érted mire gondolok. Ezek nem így csinálják, AMD pedig nem kicsi egyáltalán (ne csak a felvásárolt ATi hagyatékokra gondolj már), ezek megtervezik saját csapattal, összeülnek aztán az AMD embereivel, fogy a fornetti és a kávé a meetingeken hetekig és aztán aláírnak valamit. Ne gondold, hogy a később érkezett konzolgyártónak meg odateszik a kinyomtatott papírt, hogy "Ez van, ezt kezdjük gyártani Q2, kell?"
  • arty
    #137272
    tele a net a sok "kiszivárgott" infoval :)

    +az amd kis cég, nem tud a mostani radeon arhitektura mellett egy totál másikat is fejleszteni... és ez nem is lehetett elvárás, tekintve, hogy az sokba kerül, márpedig mindkét konzolgyáros masszivan veszteséges a játékmasina diviziot tekintve :)
  • Macccy
    #137271
    De ezt honnét veszed, hogy ugyanaz a CPU és GPU? Lehet, hogy igen, de hol olvastad? Mert attól nem lesz ugyanaz szőrre, mert az AMD gyártotta mindkét cégnek. A Cell-t és a Xenos vagymiatökömet is mindkét cégnek az IBM és a Toshiba reszelte, mégis "kicsit" különböző lett a végeredmény ... tudom ez x86, de a fenti kérdésem akkor is áll.
  • arty
    #137270
    és a kinekt mire jó? mármint nem az ugrabugra játékokat tekintve, azt elismertem, h létező plusz (csak épp keveseket érdekel)

    azt irtad, h "nem konzol" - hanem? engem ez érdekelne, h mire célzol :)

    (forza nekem is erősen system seller, tehát az h XY játék miatt veszek xboxot mindennél validabb érv)
  • arty
    #137269
    az elcseszett név miatt már a fél net ezt használja :D (xbox1 nekem = xbox classic, az első, a 360 előtti)
  • arty
    #137268
    ha mindenképp hasonlatozni akarsz: a te 1.9-esed fossáveri egy 2.6-os, ugyan az a kocsi, ugyan azzal a motorral - csak nagyobb, több lovas?
    mindkét konzolban azonos cpu, azonos gpu található, csak az egyikben utóbbiból egy nagyobb, erősebb konfig van.

    cloud computing realtime cuccokra nem jo, mert 200ms mire leszámol neked valamit..... persze, ha te csak 5 képkocka/mp-re vágysz, akkor jó lehet ;)
  • Macccy
    #137267
    "Xbone" ez kurvára tetszett
  • Macccy
    #137266
    Noooo, no you're wrong. :) Ez nem tény. Ez száraz, unalmas, end júzernek érdektelen, konzolok terén többször megcáfolt létjogosultságú adat csupán. Értem én, hogy kecsegtető, de itt csakis a végeredmény fog számítani. 12 mag vs 18 mag. Az én kocsim 1.9 T lityós, mégis húggyá szarrá veri őt egy jól összerakott 1.6 T, minden azon múlik, hogy a rendszer összességében hogyan muzsikál. És ott van még ez a Cloud computing, amivel jelenleg én is szkeptikus vagyok, meg kell mondjam őszintén, de nem tudjuk mi lesz vele még ...

    Szóval maradjunk a tényeknél: mindkettő fekete, mindkettő doboz, mindkettő sherel, az Xbox úgy néz ki több ponton fizetős(ebb) lehet (!) és 25% -kal drágább lesz szemben a PS -el ami nem kap out-of-the-box kinektet (a szeret- nem szeret az ugye nem tény!) és nem lesz tévé tévé és mindkettőnél fizetős lesz az online géming ... Játék listát láttuk ...
  • AnuluWork #137265
    Tény: alapból benne van a kinect. Ezért ennyivel több.

    Viszont van két húzónév ami szimpatikus a boxnál:

    Ryse és a Quantum Break

    PS4 kapcsán sok hasonlóan vonzót, ami nekem bejön nem találtam. Bár talán a The Order.
  • arty
    #137264
    az xbone nagyon tetszik, a ps4 meg sokkal rondább is lehetne, ha a fat ps3/ps2-re nézek, szal ott is fellélegeztem :D
  • arty
    #137263
    "De annyival nem több ez a 100 euró, mint amivel többet adhat, mint: "nem csak konzol"."

    szerinted mit is kapsz a +30 ezerért?
    (kinektes ugrabugrán túl, az kétségtelenül van akinek előny, ezt vitán felül elismerem)
  • arty
    #137262
    ha azt mondom, hogy 12 "magos" a gpu xboneban, 18 "magos" ps4-ben az tény?
    ha azt mondom, hogy ddr3 vs. ddr5, az tény?
    ebből adódik a minimum +50% előny a ps4 javára, nyers erőt tekintve.

    amit nem tudni, hogy az a 32mb edram a boxban mennyit tud lefaragni... ismerve, h a multiplatformoknál mennyire aknázzák ki az egyedi konzolos featuréket, drámaian sokat nem, ellenben pl egy forzán nyilván sokat segít majd
  • AnuluWork #137261
    A tévé alatti állványom úgy raktam össze, hogy még a két next gen konzolnak legyen hely. :) Ha úgy alakulna.
  • AnuluWork #137260
    Tudom. De akkor az XBox mellett döntöttem. Valamelyiket meg akartam venni.
  • Macccy
    #137259
    Dehát hallod, hogy "SOKKAL" erősebb mer a gpu ... meg akkor már biztos a RAM is mert arra február óta hokiznak, már többen csuklóficammal ülnek a sebészeten


    A konzolok külseje mit sem számít, egyik sem igazán csúnya, mindkettő műanyag doboz, nincs új a tv alatt. Apple jöhetne már valami üveg-fém konzollal ...
  • davidka003
    #137258
    RDR PS3-ra is van.
  • AnuluWork #137257
    MGS V
    Tom Clancy's The Division

    jön mindkettőre. Eddig nekem ez a kettő jött be az E3ról. Nem számítok nagy ingadozásra kinézetben és sebességben a két konzol között.

    A Forza 5 és a GT 6 közül a Forzát tovább erőltetném tovább.

    Sajnálatos, hogy a ps is havidíjas lesz, bár értem én, hogy miért ne, hisz a box is jól elvolt vele.

    Az meg hogy mit tud ezért az árért XBox1, az meg a közeljövőben derül majd ki. De annyival nem több ez a 100 euró, mint amivel többet adhat, mint: "nem csak konzol".

    Boxom és PS3am is van. Mindegyik másért, de boxot a RDR, PS3at pedig az Uncharted széria és a Heavy Rain miatt vettem anno. Mindkettőt szeretem. Leszarom a vérre menő háborút "melyik jobb" témakörben.

    Ha az említett kettő kijön, már megérte bármelyiket is veszi az ember először.

    Amúgy meg mindkettő csúnya lett, de nagyon. :)
  • Shan
    #137256
    Sőt havi 2 ingyenes lesz ezentúl.
  • bluesfool
    #137255
    Lehet hogy már volt , de ingyenes a Fable 3 gold tagoknak.
    http://marketplace.xbox.com/hu-HU/Product/Fable-III/66acd000-77fe-1000-9115-d8024d5308d6
  • Macccy
    #137254
    De ezek tények? Láttad valahol hogy teszteltek már frapssal? Honnan veszed, hogy gyorsabb lesz a gyakorlatban? Tényt kérek és elfogadom. Ha nincs akkor találgatás, spekuláció > pletyka ... hisztéria keltés.
  • davidka003
    #137253
  • arty
    #137252
    Amiről beszélek, az day1 ér valamit: a multiplatformok szebbek lesznek, vagy csak jobban futnak majd....

    x360ban erősebb volt a gpu -> sok játék xboxon szebb volt - ez IS kétségtelen előnye volt a boxnak!
    A köv. generációban nagyobb lesz a különbség, csak éppen már nem az MS konzol javára.

    (cell az marketingben volt erős, semmi másban.)
  • Macccy
    #137251
    Már vártam ... :)
    És?
    Az átlag vásárlót hol izgatja, hogy papíron mennyi GHJDDDDR567 memória meg milyen marketing gpu van beleígérve? Majd ha látom a különbséget, akkor lesz erősebb. Ellenkező esetben ez olyan mint a Cell fölénye az X ellen, meg mint a Jeti a hegyekben.

    Hozzáteszem: NEM mondtam, hogy nem veszek mondjuk PS4-et jövő tavasszal! De amiről már megint beszélsz az jelenleg semmit sem ér a gyakorlatban. Remélem így tiszta ...
  • Shan
    #137250
    Te nagyon hülye vagy. Már vártalak előző bejegyzésem komolyanvétele ügyében...:)
  • arty
    #137249
    lófaxt :) a halo3 és az odst is jók halok, simán oda lehet őket tenni a reach mellé. annyversariról nem is beszélve.
  • arty
    #137248
    az valahogy mindig kimarad, hogy a sony gépében SOKKAL erősebb a gpu :)
  • arty
    #137247
    megköszönöm én neked, ha annyira akarod:

    köszönöm te agymosott, hogy a fizetősmultit éltetted évek óta és most megkapja mindenki.... KÖSZÖNÖM!
  • Shan
    #137246
    Tul. képpen igazad lehet, mivel nem kompatibilisek a gépek egymással...
    Bocsi.
  • Macccy
    #137245
    Hmm, igazad van nem volt pontos, azok x360 játékok. Akkor viszont tisztázni kéne hogy érti a psn-plus havonta kapós ingyen játék dolgát, mert az biztos, hogy nem új játékokat fognak adni azonnal megjelenéskor. Ez érdekes kérdés ...
  • davidka003
    #137244
    Kizárt dolog, hogy a ONE-ra is játékot fogsz kapni. Hát akkor semmi hasznuk nem lenne. Akkor mindenki havi 15 ezres játékot kapna.
  • Shan
    #137243
    Macccy: Nem, nem arra gondoltam. :)
    davidka: Gold előfizetés NEM lesz külön ONE-ra. Egy gold lesz, amit használhatsz 360-on és ONE-on is. Tehát ennek tükrében helyes-e a kijelentésed?
  • AnuluWork #137242
    Nagyon várja mindenki a Watch Dogsot, de a Tom Clancy féle 'The Division' is nagyon korrektnek tűnik. Egyfajta Future Soldier Sandboxnak, egy vírus által kinyaffantott világban.

    'The Division'
  • davidka003
    #137241
    Xbox ONE-ra nem kapsz játékot a Gold előfizetés mellé. Nem mondták sehol se, hogy kapni fogsz.

    #137240: Halo 3 elég ratyi rész. ODST is fos. Reach az isten meg a Halo: Anniversary.
  • Macccy
    #137240
    Whooaaaa! :()
    6/10? Az a HALO 3 ... Ezt meg ne hallja Master Csíf! Jeeeez'
    :)