176613
banner
  • Renátó1985
    #137359
    Na megjöttél? Szar napod volt? :)
  • Harlekin
    #137358
    Sokat ne várj tőle,nulla értelmezéssel rendelkezik,mert szánalmasan féleszű szegény...
  • Harlekin
    #137357
    Hagyd szegényt hozzá szokott a szénás szekér irányításához esetleg a traktor de az csak szigorú felügyelet mellett.A szekér plusz ló opcionálisan haza is viszi részegen a kocsmából...Na ezt szokta ezért ezt várja nem fogja érteni a miérteket
  • arty
    #137356
    Elmondtam, hogy miért nem mozog együtt.
    Ha ezt te is tudtad, minek hoztad fel egyáltalán?
  • vg
    #137355
    "a kormányból az info a konzolba, a konzol kiértékeli az adatot, ennek alapján elküldni a képet a kijelzőre"

    Erre nem lehet válaszolni Miszter Szakértő úr, ez bizonyára így van. Ja nem, ez így elfogadhatatlan, értelmetlen, humbug, nonszensz.
  • arty
    #137354
    Azt látni kell, hogy az éjszaka és az időjárás sok erőforrást elvisz. Lehet nem lett volna meg az 1080p60 - ha majd jobban megismerik a hardvert, talán összejön a mostani látvány ÉS az időjárás is, együtt. PL: döbbenet, hogy mekkora a minőségi különbség az FM2 és az FM4 közt, miközben 50%-al több az autó a pályán (már ahol van 12 .... :(((( ).

    Korábban tetszett a forzában, hogy konzisztens: nem akarok éjszakai, de csak 8 autós, vagy éjszakai, de rondább sokkal játékot.
    Ez az FM4-el kicsit megbomlott, sajnos volt ahol mehetett 12 kocsi, volt ahol csak 8.
    Plusz kivették a városi pályát, de nem került be helyette másik.

    Én egy minden tekintetben perfektre polírozott FM5-nek simán örülnék. 2 év mulva pedig annak, amit a tömeg vár: dinamikus környezetet.
  • Waczkor
    #137353
    Értem én,hogy 1080p 60 fps,nyitócím,de a korábbi részeket nézve kizártnak tartom hogy sok új pálya lesz,rendes karrier.Boldogan csalódnék.

    Lesz pár új,jönnek majd a kocsi dlc-k és ennyi.
    Azt meg nem értem hogy egy új erős hardverre hogy nem lehet időjárást meg éjszakát berakni.

    Nem akarok vészmadár lenni,de egyre inkább azt érzem hogy soha a büdös életben nem lesznek ezek a dolgok benne egy Forzaban sem,holott minden fórum tele van olyan hszekkel hogy igény lenne rá.Egyszerűen ne érzik szükségét.
  • arty
    #137352
    Hja és lehet aggódni: a videokban Thrustmaster kormánnyal mennek, ergo már nem a Fanatec "a forza kormány"... (ami egyrészt jó: száni egy cég, másrészt viszont mi lesz azzal, aki 100(!) ezret áldozott a fanatecjére az előző genben?
  • arty
    #137351
    Ne feledd, hogy ez nyitócím! Emlékszel még a Forza2-re? Kb egy butitott, de 720p-re huzott Forza1 volt, pár új pályával - és párral, ami eltűnt (az éjszaka is!).

    Engem az érdekel, mennyi uj pálya, uj kocsi (és régi) lesz elérhető, végre 16 autós lesz-e a mezőny, az AI tényleg élvezetes lesz-e... részemről utálom az esőt, az éjszakát - változatosságot hoz, de abban vezetni nem szeretek (nem látok!!!! :D ).

    Szerintem az FM6 lesz az álom-játék - lehetett volna az FM5 is, de akkor még válrni kellett volna 2 évet, ezt az MS nem engedheti meg magának.
  • Waczkor
    #137350
    Forza Motorsport 5: no night, no weather, no storefront, no auction house"

    Na hurrá,nem lesz új PGR,mert buzi platformra fejlesztettek helyette de lehet majd megint körözgetni ugyanazokon a pályákon mint az eddigi forzakban,talán lesz 3-4 új.Minden autó kap autovista modot.
    Karrier szokásos dögunalom lesz,lehet minden pályán 90x végigmenni.

    Jaj de várom már hogy napsütésben,esetleg kis beborult időben tolhassam....Biztos kurva nehéz lett volna legalább az egyiket beletenni,hogy ne unjam magam szarrá egy hét után a karrierben.Tudom tudom toljam a multit arra való.

    Szánalmas,kérhetem a következő generációt ahol végre lesz minden egy autós játékban?Vagy esetleg az nfs levédette az esőt és más játékba nem rakhatnak?

    Vicc..
  • Moby
    #137349
    >Úgy gondolom, hogy egy, max. két év, és nálunk is meg lesznek a feltételek ahhoz, hogy az új box minden, de legalábbis legtöbb lehetőségét kihasználhassuk.

    Ez egy rendkívül naív elképzelés. Én ebben a témakörben vagyok évek könyékig, ebbe a jogszabályi/adózási/bürokratikus környezetbe azt sem hozzák be, amit amúgy rohadtul akarnak, pláne nem azt, amit nem. És ezt konkrétan leszarja mindenki, ez évek óta jól látható.
  • Moby
    #137348
    Persze, foglalkozni kell vele (főleg tervezéskor), ingyen a fű sem nő, de szó sincs ps3 esetéről. Nem lesznek akkora szélsőségek, mint a ps3 rendszerre optimákolás/belelustulásnál, de még úgy is a ps4 felé kell billennie a mérlegnek. A PS4 a minden szempontból erősebb hw, ebben most nincsenek kétségek.
  • arty
    #137347
    hátrány=még ezzel is foglalkozni/trükközni kell? vagy nem ennyire egyszerű?

    ami még/majd érdekel, h sonynál mennyit vesz el a 8 gigából az OS.... korábban az MS híresen jó arányt tudott felmutatni a 360as 32 megával, nyilván 512 ram esetén minden bit számított... most itt a 3 giga embertelen soknak tűnik, majdnem a fele! a ps3as/360as értékeket tekintve még az 1G is soknak tűnne.... később ez is számíthat, ha mondjuk 8 évre jön ez a gen is!
  • Moby
    #137346
    Nem adhatod össze, ez nem így működik :) A párhuzamos elérésnek vannak előnyei, de a gyakorlat, a valóság kissé más.
    Egyébként annyira nem kézihajtány ez, a 360-ban is meglepően triviális a használata (API-n keresztül), tehát nem kell vele sokat bindzsuriszni, de egyelőre a teljes architektet nézve én több hátrányát látom, mint előnyét. Utóbbi nyilván inkább költségoldalon mutatkozik.
  • arty
    #137345
    nyilván itt és most arról van szó, hogy az xbox vérgyenge ddr3-asán mennyit segít vajon :)
  • arty
    #137344
    a cpu alatt a memóriák latencyje folyamatosan nő (ddr->ddr2->ddr3...), valahogy mégsem lett ez probléma, hiszen közben az órajel nőtt - gondolod pont a ddr5 lenne a választóvíz? ami már "túl sok"? ki kéne próbálni otthon a pécén - mostani latencyt duplára emelni, ha lehet és tesztelgetni :))

    utánaolvasva konkrét összehasonlítást nem találtam, de azt mindanhol megemlítik, hogy a latency nem konkrétan a ddr5 miatt van, hanem elsősorban a gpu memóriavezérlőjének felépítéséből adódik - lehet, hogy erre az amd felkészült és ennek megfelelően van áttervezve?
    no, ennyivel előtte ilyen részletek aligha fognak kiderülni, majd megjelenés után, amikor a szokásos bullshit mellett 1-1 fejlesztő elejt valódi infomorzsát a devkitekről....

  • Moby
    #137343
    Nem véletlenül mondtam, hogy semmit. Ez kizárólag ott érdekes, ahol amúgy ez a bottleneck, de ennek egy ps4-ben pl a világon semmi értelme. Ilyenmódon az öncélű létezése lufaszt sem segít.
  • AnuluWork #137342
    Nem hagytam, mert akkor vette amikor nálunk készen lettek a tervek. :)

    De elég az offból.
  • arty
    #137341
    nagyon egyszerű - az a "valami", ami miatt ilyen lett az xbox, nem más, mint az ÁR :))

    (nem tudok megint linket adni, de allitolag az a 8gb ddr5 az kb ugyan akkora költség, mint a cpu-gpu... a ddr3 meg kb homokáron megy :) )
  • arty
    #137340
    és ezt hogyan szeretnéd, hogy megvalósuljon? találja ki, h merre fogod tekerni a kormányt?

    gondolj bele: eltekered, eljut a kormányból az info a konzolba, a konzol kiértékeli az adatot, ennek alapján elküldni a képet a kijelzőre.... mind mind jelent valamennyi késést! soha nem lesz 1:1 eltekeredés a képernyőn, lehetetlenség :)
  • arty
    #137339
    Kihagyod a számítgatásodból, hogy a szomszéd eladhatta volna a házát valami retek embereknek, akik lenullázták volna a te ingatlanod értékét is. Valóban lepusztulhatott volna a környék. Nem így lett, _szerencséd_ lett. Bocs, ez abszolut nem egy terv eredménye :)

    Azt mondod azért jó az xbox, mert lehet, hogy egyszer lesz rá netflix? Ezért kell day1 megvenni, mert lehet, hogy LESZ rá?
    Ez nem ingatlan, itt nem megy fel az ár, ha lesz netflix: így viszont elég akkor megvenni, ha ez valakinek szempont - nem?

    Egyelőre játékok vannak, ami miatt érdemes valakinek mellette dönteni, semmi más.
    Konkrétan minden más ellene szól :)
  • Macccy
    #137338
    Ezek - bár felhasználói szemszögből csak a végeredmény számít - nagyon nagyon érdekes dolgok, de látod? Ezt mondtam! A két gyártónak nagyon nagyon eltérő a legyártatott motyója. A cikket még olvasom ...

    MOBY véleményét szeretném olvasni még erről, ő is szokta vágni a hardware témát!
  • Macccy
    #137337
    Igen, de a túlszteroidozott hw és a rosszabb multiplatformok is inkább a tények, én is tudom. Az OS hiányosságait kevésbé. (kösz a linket, elolvasom)
  • Kandurex
    #137336
    leáldozottból, ez kegyetlen jó :)



    ps4 + 1
  • AnuluWork #137335
    Remélem, nem ennyi jött át.
  • vg
    #137334
    Szívet melengető az, hogy neked milyen jó és milyen jól bejött neked az élet. Tini nőd képét nem tennéd be?
  • Muttley
    #137333


  • narumon
    #137332
    "latencyt irtam, h gond lehet, de visszatöröltem: a mai értelmes vgakon kivétel nélkül ddr5 van... ddr3 a legalja szegmensé. ezekszerint nem lehet az az mégse akkora gond ..."

    De a VGA kártyának nem kell osztoznia a prociddal! Nagy különbség, hogy a CPU millió elérést csinál a RAM felé, és itt bizony szerintem a PS4-nek is elkelt volna egy cache... Lehet, hogy kiszámolták és éppen tud annyit, hogy ne kelljen a CPU-nak várnia - de a PS3 után nem vagyok ebben én már olyan biztos. Az MS elvileg azért rakott kevesebb GPU magot a képbe, hogy beleférjen az ESRAM. (méretre ugyanakkora a két APU) - valami miatt ezt nagyobb előnynek érezték mint a plusz 4-6 GPU magot, és még drágább megoldás is. Valamit tehát csak számít. (Pedig nekik latency gondjuk nincs a DDR3 miatt).
  • AnuluWork #137331
    Nézd, anno építkeztem. Mindenki mondta, hogy milyen a környék, mennyire lepukkant a mellettünk és szemben velünk lévő romos ház, milyen őserdő volt a telkünkön, stb. stb. Ne ide. Erre én mondtam, hogy ok, jelenleg. De részemről hosszútávra veszem a házam, és a környék jó, az utca csendes, és még Budapesten is vagyunk. Szóval, nem hinném, hogy ez mindig így lesz. Egy év se telt el mióta itt lakunk, és a mellettünk lévő házat szépen rendbe tette a tulaja (kerités, tető, stb.), az ő mellettük lévő telket is, és egy hónapja a szemközti romos házat megvették, lebontják a régi házat, és a füvünk is marha jó lett, bár sok melóm volt vele.

    Szóval hosszútávra számítva én úgy gondolom, hogy az egy dolog, miszerint itthon kevés feltétele adott annak, amit a box kínálhat, de ne csak rövid időintervallumban gondolkozzunk, hisz a konzolokat se egy évre tervezik. Úgy gondolom, hogy egy, max. két év, és nálunk is meg lesznek a feltételek ahhoz, hogy az új box minden, de legalábbis legtöbb lehetőségét kihasználhassuk.

    Amúgy meg most kezdődött az E3. Ki tudja milyen infok jönnek majd ki hamarosan.

    De mondom, nem vagyok melyik miben jobb háború híve. Főleg nálam is gamere kell majd, de a fő platform nálam még mindig a PC.
  • vg
    #137330
    Hihetetlen, hogy még ma sem képesek megcsinálni, hogy pontosan, késés nélkül kövezze a kormányt a játék. Hány generációnyira van még ez alap funkció?? Ugyanolyan szar lesz ez a "következő" generáció mint a mostani.
  • arty
    #137329
    latencyt irtam, h gond lehet, de visszatöröltem: a mai értelmes vgakon kivétel nélkül ddr5 van... ddr3 a legalja szegmensé. ezekszerint nem lehet az az mégse akkora gond ...

    ha összeadom a ddr3 és az esram sebességét, még mindig nem vagyunk "ott" :) de alakul.... biztosan lesz pár exkluziv cim, ami a generáció közepére majd rendesen ki is használja, de addig? és a multik? láthattuk h ps3on mit művelt a legtöbb fejlesztő.... fut ahogy fut, ps3 tulaj megszokta ugyis... ;)
  • arty
    #137328
    Milyen média rész? Hogy lejátszik filmeket netflixről? Igen - és még live goldot se kell hozzá venned.
    Hogy lehet tévézni xboxon? Nos, az valóban nincs ps4-en - ahogyan neked sincs magyar lájvon. Sőt, neked és nekem magyar lájvon kb semmi sincs. Mintha a "nem csak konzol" rész nem is létezne itt bantulanden.

    MKV lejátszásról meg remélem nem is álmodsz, egyik gép esetén se ;)
  • narumon
    #137327
    Azért a RAM-oknál két dolgot nem vettél figyelembe.
    1, A GDDR5 latencyje SOKKAL SOKKAL több mint a DDR3-é (és mivel megosztott a PS4 CPU-ja is ezt fogja használni ami azért még okozhat gondot)
    2, Az XBO az ESRAM-ot PÁRHUZAMOSAN éri el a DDR3-al. Azaz egyszerre mókolhat mindkettőben a gép. Az ESRAM-nak ráadásul nem csak a sebsség az igazi előnye, hanem nem igényel frissítést.
  • arty
    #137326
    az milyen kormány? (most nemtom hangal nézni)
  • arty
    #137325
    tehát értelmes felhasználását te sem látod? ;)

    (mondom, a rá készült játékokat elismerem, noha nem foglalkoztatnak...)
  • arty
    #137324
    link a speckókra alant

    link a bevételekre - na ezt nem találom egyelőre

    ps3ra nyugodtan mondhatsz rosszat :D (OS, hw, elcseszett multiplatformok)
  • arty
    #137323
    nem számol, de az ott levő adaton/adatokkal gyorsabban végezhetőek számítások

    ez lett volna az ideologiám... közben viszont - és ez válasz Macccy speckó-kérésére is - rátaláltan erre - basszus, az MS konzolban levő hipergyors edram is lasabb, mint a ps4 ddr5-je :O
    itt meg lehet arról is győződni, hogy az xbox ddr3-asa kb harmadát tudja a ps ddr5jének....

    nekem van AMD Llano-m (cpu-gpu hibrid), ott a ramsávszél a MINDEN ... ha az nő, a teljesítmény is szinte lineárisan nő... pláne magasabb felbontásnál - márpedig ezeknek a konzoloknak nem volna baj, ha fullhdben is helyt tudnának állni

    (anandtechet olvasva a box még gyengébb, mint gondoltam)
  • AnuluWork #137322
    Így már rátaláltam, hogy miről kérdezel. Nos, én itt a dolog média részére gondoltam. Egyelőre ezt nem verték nagydobra a PS4nél.
  • arty
    #137321
    #137257

    "nem csak konzol" - erre kérdeztem rá eredetileg, h mire érted :)
  • Mr Manson
    #137320
    Komolyan erről fog szólni a topik hogy verem a nyálam PS4-re? Szánalmas az összes...