176613
banner
  • ABTeam2008
    #137879
    6k-ért adtam, a postát én álltam.
  • DarkSector
    #137878
    Én többször is irogattam. :)
    mennyit kértél érte?
  • ABTeam2008
    #137877
    Bazze, pont a héten adtam el. Ha hamarabb szólsz.. :D
  • DarkSector
    #137876
    Ha tud valaki olcsó Geow dzsádzsmentet, akkor szóljon, zavvi-n 41 font!!!!!!!!!!!!!!
  • Moby
    #137875
    Az ilyen stream típusú feldolgozásnál a latency kevésbé kritikus. Sokkal fontosabb a bw. Ezért használják kizárólag vga-n.
    Viszont a konzolokon sem relációs adatbázis keresések fognak futkozni, főleg...
  • arty
    #137874
    Jogos.
  • arty
    #137873
    mondjuk, hogy az esram segit és a kevesebb számolóegységet képes lesz etetni a ddr3 is... meg h magas a ddr5 latencyje... ezeket tényleg nem tudjuk, majd a fejlesztők mesélnek :) de a 12 vs. 18 CU megkerülhetetlen differencia, aki ezt ignorálja, az kampányoljon a lapos föld gondolatáért is!
  • Moby
    #137872
    Abban asszem 2011-ig volt meg.
  • Kandurex
    #137871
    mondjuk az a ddr3-gddr5 is rátol még egy 10%-15% lapátnyit...az az 50%, inkább 60-65%
  • arty
    #137870
    az a gond, hogy a gyengébbséget és a drágábbságot is megkérdőjelezik :)
  • arty
    #137869
    emlékezz zó linkjére! -7.8mrd a "szaldó"! :)
  • arty
    #137868
    hja és pont ma jött meg a gears3-am, nemsokára első kézből is belepofázhatok :D (demi vel az uncsikat imádom, nyilván elfogult leszek graf szempontból is :D )
  • arty
    #137867
    "mire verték / verik magukat a PS fanboyok." - én erre reagáltam. a graf egy dolog, bár én nehezen tudom megmondani, hogy egy ember szebb vagy egy sáska ezen a szinten, grafikailag ;)
  • arty
    #137866
    ok, akkor újrázzunk:

    ps3 - mint később kiderült, fosgpu-ja volt - ezért hiába volt erős a CELL, ha a gpu igényes játékok el is használták az erőviszony kiegyenlítésére annak plusz erejét (értsd: ahogy moby is már irta párszor, grafot számoltattak a "cpu"-n, hogy így érjék utol a 360at)

    a ps3 felsőbbrendűségét a sony marketing hangoztatta, míg a ps4 erejét a józan ész (50%-al erősebb xboxone-gpu van benne) - olyan alkatrészek találhatók mindkét gépben, melyek tulajdonságai viszonylag jól ismertek, hiszen pécére is baromira ez az arhitektura jön már egy éve...

    nem sávszélességről van csak szó (ddr3 vs ddr5), hanem melósokról (gpu számolóegységekről): te elképzeled, hogy az egyik gyárban 50%-al kevesebb melóssal is el lehet végeztetni ugyanannyi munkát, mint a másik gyárban, holott minden melós azonos, egymás ikertestvérei. ugyan annyit tudnak EGYENKÉNT melózni mindannyian, mindkét gyárban. csak az egyikben sokkal többen vannak :)


  • Moby
    #137865
    Semmi nem történik. A világon semmi. A currgenben is megvették ps3-on a userek a multiplatformokat, a jórészt sokkal szarabbul futókat is. A játékosok nagy tömegének nincsenek különösebb igényeik erre vonatkozóan.
    Akinek van, annak meg már rég végetért ez a generáció. Minthogy nem tartott ez ki 8 évig, csak nem volt opció. Kurvanagy a szakadék az elérhető teknó, és a currgen között.
  • Harlekin
    #137864
    Igen ez 1 elfogadható érv a miértekre,de ami megy általánosságban az nem ez.
    Te tudhatod a legjobban,hogy pont ugyan úgy leszarom az xboxot mint a ps-t sőt psem előbb volt mint box,de érthetetlen számomra ami ennek az egésznek a hozománya és pont ezért nem tudok elmenni mellette szó nélkül.
  • Harlekin
    #137863
    De figyeljetek már 1 kicsit Én józan paraszti ésszel megáldott szimpla felhasználó azt látom és gondolom.
    Ha valóban akkor egetverő a külömbség mint ecsetelik és szentül hiszik 1esek akkor nekünk régen rossz.
    Miért is,mert 3 év múlva jön a next gen.
    Kérdem én ha ezek a nyomorult cur genek tudták 2005 ben a mostani gamák szintjét és nyílván tudták és ha ezeket az úgymond 110%-ot produkáló gamákat 2005 be elénk rakják kérdem ÉN most lenne a next gen?baszottul nem...
    És értem ez alatt,hogy a mostani gen is kitartott 8 évig miért,mert szépen apránként mindig kaptunk cseppeket.
    Most ha ekkor a kontraszt mi történik majd záros határ időn belül mindenki a maxon lesz mert csak azért is megmutatom,hogy ez jobb és a szimpla mindig fikázó telhetetlen felhasználónak semmit,de semmi ujjat nem tudnak majd felmutatni 2 év múlva.
  • Moby
    #137862
    Ilyet az idióták vízionálnak. Az egyetlen releváns kérdés a témában: ha telibeszarom a kinektet, miért vennék gyengébb hw-t drágábban? Erre az az egyetlen értelmes válasz az exek lehetnek. Ám ha az sem vonz, vagy nem náluk, akkor...
    És az egész kérdéskör kizárólag ebben a relációban értelmezhető. Minden más bullshit.
  • Totti5
    #137861
    Nyilván aki csak Xboxon játszik azt nem fogja árdekelni, mint ahogy most sem érdekli a PS3 tulajokat, hogy az RDR pl homály, gyenge fps. Ezt mindig is a fanok erőltetik, hogy háború van. Másik topikba 1-2 ember annyira utálja az MSt, hogy az Xonet törölné a föld színéről is, namost ebben az a vicces, hogy 360a sem volt. Valakit ez érdekel, valakinek ez preztis kérdés, valaki szereti a másik oldalt rugodsni, alázni és egy sikeres 360as éra után is ördögtől valónak, szarnak beállítani az MS konzolját és játékait.

    Ha a frém, felbontás látja a kárát, mert mondjuk ha a PS4 jóval erősebben fog teljesíteni multiplatokban, akkor én is mérges leszek. Nem akarok PS4en játszani, csak exeket. Kedvelem az MS konzolját, rendszerét, megszoktam, megszerettem, de ha azért mert a PS4 annyival erősebb, és ezért a fejlesztők túlvállalják a Boxos verziót ami frém és felbontás tekintetében elmarad majd az gáz. Most is van sok játék ami PS3on egyértelműen gyengébb.

    Ez is olyan dolog ami majd akkor derül ki, ha jönnek a játékok... nekem lesz PS4 is és Box is, játékokkal mind a két gépen el leszek látva, többi meg nem érdekel.
  • ABTeam2008
    #137860
    " mint ahogy a sasszeműek látni vélik a crysis 3 ba a jobbik szebbik platformon a fűszálakon legördülő harmatcseppekben a papucsállatkák násztáncát"
  • Harlekin
    #137859
    A lényegi dolgokról van szó nem másról.Nyilván lesz mint ahogy most is van és mint ahogy a sasszeműek látni vélik a crysis 3 ba a jobbik szebbik platformon a fűszálakon legördülő harmatcseppekben a papucsállatkák násztáncát.
    De mi a több mi az általánosabb az,hogy eget verő eltérések lesznek?
    Mert most se ez a tendencia...
    De jelen pillanatba a nex genre a látnokok
    valami hasonló kontrasztot vizuálnak.
    xbox one

    ps 4
  • DarkSector
    #137858
    Egy szóval sem írtam hogy mindenki menne, mivel csak a jobb fejlesztőket vásárolják, most egy City Interactive hiába is menne oda, értelemszerűen, de amik vanak valóban olyan fejlesztők akik letettek már az asztalra.

    Crytek (Crysis) , Remedy (Alan wake) stb.
  • Moby
    #137857
    Ez nem a te nemlétező igényeidről szól, pusztán arról, hogy exkluzivitásba jól láthatóan már csak előre nagy biztonsággal kalkulálható cimekkel mernek belemenni. Ha ez akkora üzlet lenne, mint amit hallucinálsz, boldog-boldogtalan vinné az új címeket a gyártónak ex apanázsér, az meg lökné kifelé. Ez, hogy-hogynem, valahogy mégsincs.
  • Moby
    #137856
    NINCS.
  • Harlekin
    #137855
    Ebből az jön hogy skálázódni fog mivel nem azt írtad,hogy felfelé a jobbik felé hanem csak szimplán skálázódni ez jelentheti ennyi erővel lefelé is,mint ahogy a mai napig is történik számtalanszor.
  • Kandurex
    #137854
    De bizony lesz, mint ahogy a curgenben is
  • DarkSector
    #137853
    Miért, szerinted nincs?
    Most az egy dolog hogy sok olyan ami csak névben más és nem hoz forradalmi újításokat de ez nem is feltétlen probléma, ettől még van sok uj cím, ha mástnem új story, új kinézet.

    Ha csak a God of War-ban kicserélik a helyszíneket már megveszem....
    Vagy máás általam szeretett játékban.
    Nekem ennyi is elég.
  • Moby
    #137852
    Ráadásul olyan, hogy exkluzív uj IP, gyakorlatilag nincs. HALOFORZA vs KILLZONEINFAMOUS. exrókabőr vs. exrókabőr. Excelben kiszámolva, patikamérlegen kimérve.
  • Moby
    #137851
    Hol van több?
  • DarkSector
    #137850
    Hát az hogy több van mint előző genbe, az egyenlőre inkább jó jel mint rossz, mármintha az exclusive-ok darabszámát nézem nem? :)
  • Moby
    #137849
    Lesznek, csak nem sok. Már most is nagyon kevés van. Ez a tendencia. Nem számszakilag (kinektfasságok, stb), hanem alátámasztható.
  • DarkSector
    #137848
    Bocs én az exclusive-okra írtam.
  • DarkSector
    #137847
    Persze önnmagában nem tartaná életben az exclusive a gépet és fordítcva sem, de nagyon lényeges, 1-et tudok ha nem lesznek exclusive-ok bezáárhatja mind2-ő a boltot!!!
    Mert mindenki pc-n játszana.

    Nem feltétlen azt jelenti hogy akkor a Gears of War sorozat megéri az Epic-nek ha elmegy 5-6 milla, persze az sem kevés, de a Microsoft cserbe tápolta őket ez biztos.
  • Moby
    #137846
    Mivan? Multiplatformban mi van a "stílussal"?
  • Moby
    #137845
    A kiadóknak kvázi mindegy melyik platformon megy el.
    Ha ez annyira menne, mint amennyire szokás szerint fogalmad sincs, vélhetően nem szűkülne a firstparty piac, és nem jelent volna meg a timed exkluzivitás intézménye. Nem elég jó üzlet. Már egyik fél sem annyira biztos a dolgában.
  • DarkSector
    #137844
    Csak olyan lesz hogy Stílus, kinek mi fog tetszeni, stílusban, dizájnban.
  • Moby
    #137843
    "Itt egész egyszerűen a hw teljesítménnyel fog skálázódni a látvány."

    Ebből az jön, hogy nem lesz?
  • DarkSector
    #137842
    Hát azért lehet lesz, de kb hangyafasz mint manapság.

    Egy eltérés lesz a Microsoft minden játékhoz megveszi a dlc exclusivitás jogát hogy az One-ra 1-2 háttel vagy több idővel előbb jelenjen meg, illetve demo-knál is szerintem ez lesz, ezt szinte már most biztosra veszem...

    Legtöbb játék amcsik készítik, naná hogy a hazájuk gépével lesznek elnézőbbek.
  • Moby
    #137841
    He?
  • Harlekin
    #137840
    Tehát az igen az arra hogy megtudod mondani.
    A lényegi válasz meg az hogy NEM NEM nem lesz különbség a multiplatform gamákban.