176612
banner
  • arty
    #146166
    (hja és a 10% gpu-t evő kinectet se hagyjuk ki, bár ez is csak fejlesztői pletyka - noha valamennyit tuti eszik!)
  • arty
    #146165
    768 CU xbone
    1152 CU ps4

    768 +50% (384CU) = 1152 - ezen mit nem hiszel el?
    ráadásul a meg nem erősítet hírek szerint ACE egységből is több van a ps4ban, ami a gpus számításokat (pl lara haja) teheti hatékonyabbá.

    ha ez nem lenne elég: a két és félszeres ramsávszélesség .... ha a játék ramsávszélfüggő, akkor szélsőséges esetben a különbség is ekkora lenne :) ez nyilván ritka, de vannak nagy difik, csak ebből is összejöhet az 50%:

    lásd pl resi5 :)

    és mondom erre az 50%-ra jöhetne rá még az 50%-al több séder, az ACE egységek....
    fullhdra az xbone ddr3-a rossz, évek óta nem ajánlunk a "milyen vga kártyát vegyek" topikban se soha játékra ilyen ramos kártyát - nagy felbontásban egyszerűen lassu.

  • Totti5
    #146164
    50%ot sem eddig, sem azután nem hiszem el, amúgy meg prevgen portokat mind a két gépnek izomból ki kell tolnia, mert annyival erősebbek.
  • arty
    #146163
    totti, ebben mi a meglepő? 50%al gyengébb hardveren csodák nincsenek ... (max lefizetések lesznek/lehetnek, s akkor lesz egyforma a két verza)
  • Totti5
    #146162
    "Más készítette a Tomb Raider: Definitive Edition két változatát

    Tegnap írtuk meg, hogy a Tomb Raider: Definitive Edition PS4-es változata leginkább 60fps, az Xbox One-os verzió pedig 30fps környékén jár. Habár a különbségeket mindenki rögtön a hardveres képességekre fogta, ma kiderült, hogy még a portolást is két különböző stúdió végezte. A PS4-es verzióért a számtalan multiplatform játék Sony-portját készítő Nixxes felel, míg az Xbox One-os változatot a Sleeping Dogst is készítő United Front Games hozta össze - egyébként a Nixxes hathatós segítségével."


    No akkor nekem ennyi volt. Még ingyen sem kell, ha ennyire szarnak rá, akkor minél messzebre kerülöm.
  • DarkSector
    #146161
    az akkor kurvajó.
  • Moby
    #146160
    Nem. Ezeknek a plazmáknak nem 1:1-es a pixel(oldal)aránya. Olyan felbontáson futnak, amik a pécévilágon kívül sehol nem szabványosított, ott sem ilyen képarányra. Itt a natív felbontás kvázi értelmezhetetlen.
  • DarkSector
    #146159
    mondjuk ez érthetetlen, mert ha nativ 1 képpont=1 képpont, attól jobb kép nincs. :D
    max ránézésre tünhetett jobbnak, mert ha nem nativ akkor létezik hogy ez végett "mosottabb a kép" nem látszodnak mondjuk élsimitási gondok...

    Az hogy sötétebb-fátyolosabb meg ilyenek amiket emlitettél azt nem tudom miért van, biztos ilyen a tv. Mondjuk plazma tv-knek is van előny-hátrány, meg LCD-nek is.
  • arty
    #146158
    nem. ezt irtam pont, h nativban szarabb volt valami miatt a kép apám pana plazmáján!
  • Totti5
    #146157
    Azt a hisztit amit levágtak hogy 15 fps máig nem értem, amennyit játszottam vele, nálam érezhetően nem volt akadás és low frém, persze biztos van a szitu, 100 zombi és robbanás hegyek, meg ótókázás közben, de melyik sandboxba nincs?!
  • Totti5
    #146156
    Nesze semmi fogd meg jól. Úgy kellett keresnem hol megy le 30 alá mind a kettő.
  • DarkSector
    #146155
    Oks értem hogy nem megy, technikailag, de az lenne a jó ha ugy menne.
    1080p-be én hiába teszem rá a x360-at 1080p-re tudom hogy nem megy a játék nativba, de a menübe 1080p-t fogok beállitani, hogy ami lehet úgy menjen. :)

    Nekem pl a mostani fullhd-s monitorom-ra ráteszem az x360-at és fullhd-ba elcsusztatja a képet, érthetetlen....
  • Moby
    #146154
    Rohadtul nem. Épp erről van most szó. Ezeket képtelenség natívban hajtani.
  • Moby
    #146153
    Fogalmam sincs.
  • DarkSector
    #146152
    80 oszloppal és 48 sorral jobb. :D
    tökmindegy csak nativba köss mindent mindenre, az a lényeg.
  • arty
    #146151
    de miért? lcdn brutális, mennyivel jobb pl az 1360x768 a 720/1080p helyett
  • Moby
    #146150
    Az összes általam próbált 1024-es plazma ilyen. Ez nem pana sajátosság.
  • arty
    #146149
    végre?! történt valami? semmi.
    a problémát meg szvsz 6 éve is jól látták, de tenni ellene nem akartak/nem könnyű -> a boltok haragja igencsak visszaüthetne...

    az akciók tényleg jók (boxon jobbak mint ps3on), csak reménykedek h felzárkóznak a steam mellé

  • DarkSector
    #146148
    jaja ez a lényeg, álmodozni kár, mert a dobozos játékok pl használtan is vannak, illetve külföldről, annyira olcsó biztos nem lesz, de ha akciók vannak nem mindegy minek az 50 meg 75%-át fizetjük ki. :)
  • Totti5
    #146147
    Az akciókkal viszont nincs gon halom játékot lehetett venni idén is ezer forint alatt, de 1000-3000ig mindent megkaptunk. Ebbe a sorba a Sony is beállt idén ami dícsérendő, csak ezzel meg az a baj hogy generáció végén kezdték ezt, így nem látom hogy nextgenen mondjuk idén télen jó áron vásárolhatnánk játékokat...
  • Totti5
    #146146
    Eleve egy normális világban nem lehetne drágábban adni egy digitális 0day játékot mint a bolti lemezest, sem steamon, sem originen, sem ubisotoron, sem psnen, sem lájvon. Amíg ez nem változik, felőlem csökkenthetik 18 ezerről 14 ezerre, az is VICC kategória. A lemezes verziónál kellene 30-40 %al olcsóbban adni.
  • DarkSector
    #146145
    "Olcsóbbak lehetnek a digitális játékok

    Bár elméletben az lenne a helyes, ha a játékok digitális példányaiért kevesebbet kellene fizetni, a gyakorlatban ez így nem igaz. Lehet, hogy változások jönnek.
    Ha a leárazások időszaka jön, mindenki figyelme a Steam felé fordul, de amikor egy frissen megjelent játékot teljes áron árulnak, érdemes inkább elsétálni a boltba egy dobozos példányért.
    Az Xbox Live-on még rosszabb a helyzet. A Call of Duty: Ghosts Xbox 360-as változata például teljes áron 19990 forintba kerül, a héten az Xbox Live Gold előfizetéssel rendelkezők 33%-os kedvezménnyel 13393,30 forintért tölthetik le, ami még mindig elképesztően sok, tekintve hogy a dobozos változat 12999 forintos ajánlott fogyasztói árral van forgalomban. Azért valahol a Microsoft is érzi, hogy ez nem annyira jó, Major Nelson a napokban igyekezett megnyugtatni a Reddit dühös fórumozóit. Elmondta, hogy felismerték a problémát, tudnak a közösség aggodalmairól, és napirenden van ennek felülvizsgálata. Decemberben az Xbox One játékok is drágábbak lettek az Xbox Games Store-ban, aminek szintén negatív visszhangja volt a játékvilágban."

    Na végre!
  • arty
    #146144
    egyébként fura volt, h nem nativban volt legjobb a képe - de ez szvsz pana "firmwares" elkurás: kicsit olyan sötétebbé vált ott a kép és mintha valamiféle fátyol is lett volna a képen. nameg, xboxon még be tudtam lőni, h 1024x768/16:9, de amikor pécéről küldtem a jelet, ott ugye minden nyujtott volt (desktop), s nem is minden játék engedi h ezen felbontás mellé átlődd 16:9-re / vagy opcio sincs egyáltalán

    persze PV60 lehet más - lehet eleve nativban nem is hajtható vagy ha igen, akkor nem bugos.

    ki. kell. próbálni.

    de az automata képernyőfelismerés, 1280x1024, 1280x768 _BIZTOSAN_ szarok, ezt látatlanban is meg lehet mondani :)

    (és ez most nem neked, mert te szerintem tudod ;) )
  • Moby
    #146143
    Igazad van, félreolvastam amit írt. Vagyis csak az 1280 jutott el a tudatomig. Alatta pont ezt írzam, hogy a scalere ezeknek a nem-16:9-es felbontásokkal fos (csak ott a pixelAR-re vetítve írtam).
  • arty
    #146141
    ... mondom ezt azután, hogy apám 42PV80-át anno végigpróbáltam mindenhogy, még 1024x768 nativban is - és a konkluzio az volt, hogy hdmin-n a 720p/1080p adja a legjobb képet, a scalerje ezeket méretezi legjobban a panel felbontására

    az 1280x1024 5:4-es képarány, azt utána hiába állítod 16:9-re enyhe torzulás mindenképp marad (durva: játszottam boxon anno a 19"-es 1280x1024es lcdmen is, szal azzal IS van gyakorlati tapasztalatom - én mondjuk 16:9-re nem lőttem át, hiszen a kijelzőm nem 16:9es volt, de a kép foszarhugy volt, mivel sok játék 1024x768 fullscreent adott, 4:3-on, enyhén torzan - minimális ment 1280x720-ban, alulfelül fekete csíkokkal, s ezzel kikurt jó képet adva

    de nekem tényleg mindegy... anno ezeket Tomnak egyszer már leírtam, akkor se ért semmit és nyilván most se fog :D
  • arty
    #146140
    ez sztem a LEGSZARABB beállítás, de nekem aztán hót mindegy :)
  • TomStorm
    #146139
    Köszi neked is meg Arty-nak is:)
  • Moby
    #146138
    Ez a legjobb beállítás.
  • TomStorm
    #146137
    Display discovery-t bekapcsoltam ugye így csak azt mutatja amit a kijelzö tud.A legmagasabb felbontás 1280×1024 erre tettem,aztán widescreen on.A képarány megmaradt nem kisebb se nagyobb és a betük szebbek+olvashatóbbak lettek,mintha rece se lenne úgy mint elötte.
    Sz.tem így hagyom
  • Moby
    #146136
    Semmit nem jelent. A legtöbb 1024-es plazma befogadja az 1920x1080-as jelet is. Amit aztán meg is jelenít. 1024x768ra scalelve.
  • TomStorm
    #146135
    1280×768 ilyen van xbox beállításokban
  • TomStorm
    #146134
    Akkor kiveszem 720p-t és manual adok neki 1280×720-at.Ez így jó lenne?Vagy maradjon az optimális 720p
  • arty
    #146133
    a tévéd 1024x768as és 1280x720 vagy 1920x1080as jellel kellene hajtanod
  • TomStorm
    #146132
    Szép estét!
    Kicsit különleges kérdéssel fordulok hozzátok.
    Van egy Panasonic TX P42X60E plazma TV-m amit nem tudom milyen felbontással tudnék használni X360-al.Ha 720p állítom akkor szerintem 1024×768 felbontást használ de át lehet tenni 1280×1024-be is ha átállítom screen opcióba a normal-t widescreen-be.
    Azt se tudom ez a TV egyszerüen milyen felbontást tud:S
  • davidka003
    #146131
    Mind a kettő elég jó. Egyikkel sem jársz rosszul.
  • davidka003
    #146130
    Semmit.
    Magyar Live-on tudod csak megszerezni.
  • Tcsm
    #146129
    Hello, amikor mg akarok venni egy játékot azt írja,hogy ez a tartalom nem érhető el az ön régiójában.Mit tudok ez ellen tenni?
  • Totti5
    #146128
  • misiizsai
    #146127
    Tudna valaki segíteni 2 NFS Rivals Achivmentbe? 5 perc alatt meglenne.Ezen múlik a 1000 G.
  • Totti5
    #146126
    Jön a Dead Rising Collection

    Dead Rising
    Dead Rising 2
    Dead Rising Case Zero
    Dead Rising Off the Record
    Dead Rising Case West

    + az össszes fellelhető DLC mindegyikhez