176595
banner
  • toza #175273
    "netes csalok"...pfffffff
  • lwb
    #175272
    El akarják adni a játékot és egyelőre ezek a konzolok vannak az emberek többségénél. A next gen konzolokból nehéz venni, a sony ugye csak az amazon sofőrjeinek meg a netes csalóknak ad el, a ms egy picit talán jobb.
  • hunbalee
    #175271
    Cyberpunk 2077 Comparison - Xbox Series X vs. Xbox Series S vs. Xbox One S vs. PS5 vs. PS4



    Én nem is értem ilyen minőségben mi a ráknak adták ki Ps4 és one s-re ezt? Kik azok akik ennyire igénytelenek hogy így játszanak a játékkal?
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2020.12.10. 10:37:01
  • lwb
    #175270
    akkor megveszem arra is
    köszi
  • Harlekin
    #175269
    Van választási lehetőség, hogy az mit takar azt nem tudom
  • Harlekin
    #175268
    Van
  • lwb
    #175267
    Aki próbálta már a CP2077-et Series X-en, az meg tudja mondani, hogy alapból van-e benne 60 fps (performance) mode vagy locked 30?
  • darkSectorxxx #175266
    Reg. 2021.03.31-ig!
    Már csak a játék hiányzik hozzá.

  • lwb
    #175265
    Ez jó hír.
  • hunbalee
    #175264
    Új kampánykiegészítőt kap a Gears 5

    "Ahogy a fejlesztők korábban belengették, a három-négy órás kiegészítő úgy készült, hogy már kiaknázza az újgenerációs Xbox-konzol képességeit."
  • hunbalee
    #175263
    Jövő ősszel jelenik meg a Halo Infinite
  • hunbalee
    #175262
    A korábbi bemutatókból okulva helyén kezelném a hírt

    Nagy bejelentéssel készülhet az Xbox a 2020-as The Game Awardsra
  • darkSectorxxx #175261
    Hát igen, sajnos.
  • lwb
    #175260
    Már one x-en alapnak kellett volna lennie, de sokan inkább true 4K meg egyéb faszságok felé indultak el a 60 fps helyett.
  • darkSectorxxx #175259
    Kár pedig alapnak kéne lenni, 1080p modnak kéne lenni 30+ fps-el....
  • lwb
    #175258
    Performance mode. Az hogy alap, az sajnos nem teljesen igaz. Még ma is egy rakás játék jön ki XOX-en 4K felbontással, performance mode nélkül. Nem kis játékokról van szó, hanem olyan bestsellerekről, mint pl. RDR2, de egyelőre sem a 228 Skyrim kiadás, sem a Falloutok nem tudnak konzolon 60 fps-t. Még a remasterelt BC Fallout 3 is locked 30 fps. Fallout 4-hez ígértek egy 60 fps peccset series x-re, de áttették jövőre, ma meg már a microsoft oldaláról is levették az ígéretet.
    Mindezek pc-n természetesen simán mentek 60 fps-sel már 5-10 évvel ezelőtt is, megjelenéstől függően.

    De mondjuk akkora játéknak, mint a Witcher 3 sincs pl. performance módje PS4 Pro-n, csa XOX-en. Szóval messze nem alap. Sajnos. 60 fps > 4K felbontás vagy ray tracing.
  • Voyager5
    #175257
    Akik előtöltötték konzolon, azoknak folyamatosan jönnek az updatek.
    Közben a redditen vannak már reviewok, gyaníthatóan olyan lesz mint a W3.
    Szép, jó, bugos.
    Szinte biztos vagyok benne, hogy lesz 60 FPS mód, de csak One X, illetve Series S/X-re, ill PS4Pro/PS5-re.
    A nextgen patchel meg szerintem kap majd RT-t lockolt 30 framere, illetve csiszolnak majd a grafikán.
    Persze ez csak az én elméletem. Meglátjuk :)
  • darkSectorxxx #175256
    Mármint micsoda?

    Performance/Quality alap a mai játékoknál XOX és PS4Pron is, persze hogy lesz, mert ezek futnak majd a mostani konzolokon.

    Ha a Ray Tracing-re gondolsz, az nem lesz.

    Ugyanúgy lesz Performance/Quality a nextgennél is, csak PC közeli textúrákkal+ effektekkel, + Ray Tracing.
  • lwb
    #175255
    Nem az a kérdés, hogy lesz-e, hanem hogy launchkor lesz-e vagy csak majd a series s/x peccsnél jövőre.
  • lwb
    #175254
    "Szerencsére itt megvan minden írásban is, idézem mit mondtál:"
    Na, ha elolvastad akkor már csak annyi marad, hogy meg is értsd. Ha sikerült, gyere vissza.

    "Unlocked frémes játékok is vannak (nem csak régi AC, ennél kicsit több az elérhető játék, de csak párezerrel :D), "
    Párezer unlocked frémes játék? WTF? Régi AC pont NEM unlocked frémes. Te elolvasod egyáltalán a kommentjeimet?

    Ez valami vicc vagy trollkodás? Te mi a fenéről beszélsz? Több ezer unlocked frémes játék xboxon ... Szerintem ezt itt fejezzük be, te valami mesevilágban élsz vagy szívtál valamit, nem tudom.

    Vagy csak kibaszott nehéz beismerni, ha nincs igazad, aztán inkább megy a melléduma, hogy series x az ugyanaz, mint pc-n upgrade-elni a konfigot.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2020.12.07. 21:09:08
  • darkSectorxxx #175253
    1000% hogy lesz performance mode, mivel minden játékban van manapság. Hogy a Performance mennyire lesz stabil az más kérdés, de egy XSX-nek tudnia kell a 60-at.
  • Botond #175252
    Szerencsére itt megvan minden írásban is, idézem mit mondtál:
    "Aki még nem vett új konzolt, de van egy előző genes konzolja, ne vegyen. Hacsak nem úgy van, hogy nem tud élni a Demon's Souls remake nélkül, ne vegyen. Idén teljesen felesleges. Van mennyi? Öt-hat játék, ami ugyanúgy kint van last genen is, de valami pluszt ad a töltési időn felül next-genen? Ezért felesleges kiperkálni 185 ezret - mondom úgy, hogy én megvettem a series X-et és előrendeltem a PS5-öt."

    Ez nem igaz. Unlocked frémes játékok is vannak (nem csak régi AC, ennél kicsit több az elérhető játék, de csak párezerrel :D), nem csak locked, több játék is kapott X/S patchet, és ja, a töltési idők is jobbak. Szóval maradjunk annyiban, hogy szerinted nem éri meg, vagy neked nem éri meg, de így generálba bemondani, hogy senkinek se éri meg akinek van XOX. Nos, ez baromság szerintem.

    @Darky: figyi, majd ha egy egyszerű eredeti komment-válasz-válasz kombót végig tudsz követni, és még a 4. kommentnél is tudod miről van szó, akkor térjünk vissza rá
  • lwb
    #175251
    Ja, CP2077 előrendelve és előtöltve pc-n. Ha tudja a performance mode-ot első nap series x-en is, akkor a hétvégén megveszem konzolra is, mert a CDPR megérdemli a pénzt.
  • darkSectorxxx #175250
    Sok textúra egészen más, ha szimpla felbontás kérdése lenne, akkor kis méretben nem különbözhetnének ennyire a dolgok...
    Nem hományosabb lesz a prevgen, HANEM más.


    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.12.07. 16:46:01
  • lwb
    #175249
    Mi? Ha veszek egy új videokártyát / procit, akkor MINDEN játék jobban fog futni: nagyobb felbontáson, több fps mellett. Persze, nem lesz benne ray tracing, de megjegyzem: a ray tracing a legtúlértékeltebb dolog a világon, én mindig kikapcsolom, mert kb csak arra jó, hogy lefelezze a frame rate-et.

    Ehhez képest mond már meg nekem, mi a búbánatos lófaszt nyerek series x-en pl. az Outer Worldsnél? Vagy a Greedfallnál? Vagy a Mass Effect Andromedánál? Vagy bármelyik régebbi AC-nél? Amit nem kapok meg one x-en is? Megmondom: gyorsabb töltést az ssd miatt és kész, semmit mást. Locked 30 fps. Ha lecserélem a 960-at egy 3070-re, akkor ezek közül a játékok közül mindegyik sokkal jobban fog futni, magasabb felbontáson, jobb frame rate-tel.

    Ahol van performance mode, ott one x-en is 60 fps volt (pl. Jedi Fallen Order vagy W3), itt ahol dinamikus felbontás van (nem nagyon tudok hirtelen ilyet, a Fallen Ordernél tuti nincs, az performance mode-nál lockolt 1080p még series x-en is), ott lehet valami előnye a series x-nek, életből vett példát nagyon nem tudok, talán a FFXV? Elvileg a W3 performance mode is az, de egyelőre ezt még mérésekkel nem láttam alátámasztani, nekem nem tűnik 4K-nak series x-en az tuti. Erősen 1080p-nek tűnik, max 1440p, de szemmel láthatóan alacsonyabb a felbontás még series x-en is, mint 4k mode-ban.

    "Szóval visszatérve oda, ami az alapkijelentésed volt, hogy semmi értelme xsx-et venni, mert ugyanaz, mint bármelyik xbox one, nos ez így ebben a formában nagyon nem fedi a valóságot."

    Eleve nem ez volt a kijelentésem, hanem az, hogy most MÉG alig van értelme, mert van vagy 5-6 játék, ami kihasználja.
  • darkSectorxxx #175248
    Szerintem még mindig nem nézted meg a videót.
    Itt nem frémekről van szó, meg 2 pocsolyáról ami tükröződik vagy nem.
  • Botond #175247
    És? A frém nem számít, vagy mit szeretnél mondani? Vagy csak rtx-el van értelme? Vagy ez hogy jön most ide?
  • darkSectorxxx #175246
    Frémben jó lesz, de ficsörök nem lesznek, rtx meg ilyenek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2020.12.07. 16:15:13
  • Botond #175245
    Ez csak kis része az igazságnak. Ugye eleve vannak nem frém lockolt játékok, azok X/S patch nélkül is jobban futnak kapásból, és a pc-s játékokban sem csak attól kerülnek be az RTX cuccok, hogy VGA-t cserélsz.
    Szóval visszatérve oda, ami az alapkijelentésed volt, hogy semmi értelme xsx-et venni, mert ugyanaz, mint bármelyik xbox one, nos ez így ebben a formában nagyon nem fedi a valóságot.
  • lwb
    #175244
    Köszi, szavadon foglak. Egyébként, ha jó lesz, akkor úgyis megveszem minden platformra, így támogatom a készítőket. Legfeljebb jövőre, a next gen peccsnél.
  • darkSectorxxx #175243
    Az nem volt kétséges hogy nem lesz 60fps mod benne, az a kérdés hogy milyen áron majd.
  • Voyager5
    #175242
    Nekem érkezik box-ra day1, szóval majd betudok róla számolni valamennyire.
  • lwb
    #175241
    Megvárom a release-t boxon. Ma előrendelem pc-n.
  • Voyager5
    #175240
    Itt van a reddit post a témában.

    Szóval ezek alapján valószínűleg fog menni 60 FPS-el XSX-en, day 1.
    A nextgen patch szerintem optimalizálás lesz + esetleg RT.
  • lwb
    #175239
    Ezt azért jó lenne tudni, hogy ez benne lesz-e már a launch verzióban series x-en vagy majd ezt a performance mode-ot együtt kapjuk jövőre a next gen peccsel.
    Kb ettől függ, hogy konzolon is megveszem most vagy sem.

    Nem érdekel a ray tracing, a 60 fps viszont igen.
  • darkSectorxxx #175238
    Xbox One X kiadás fog futni a nextgen konzolokon, jóhogy lesz 2 féle mod, de köze nem lesz ahoz ami PC-n fut majd illetve jövőre ami lesz pecs.
  • Voyager5
    #175237
    A kiszivárgott videok alapján XSX-en lesz performance ill. quality mode, hiába a one S kiadás.
  • darkSectorxxx #175236
    Ja, ez miatt télleg jobb várni, mert később olcsóbb lezs mire jön a nextgen updtae... perzse aki most megveszi annak is free update lezs de akkor minek most kifizetni a full árát ugye ha teljes pompájában szeretné valaki elkezdeni.

    Bár abban is biztos vagyok, hogy PC-n durva vas kell majd és optimalizálatlan lezs az elején.
  • lwb
    #175235
    Nem annyira magamról beszélek, nekem van erősebb gépem (i7-7700k, 2080Ti), de akárcsak a W3-at, ezt is meg szeretném venni konzolra is. mármint nextgen konzolra, nem lastgenre. Azért nem veszem meg, hogy ugyanazt kapjam, mint one x-en még hónapokig, vagy akár fél évig is, amíg kiadják az s/x peccset hozzá ....

    Pc-re fogom megvenni tehát egyelőre.
  • darkSectorxxx #175234
    Igen gíynítottam hogy rengeteg embert esetleg vagy elkerült vagy nem nagyon foglalkozott ezekkel, pedig ez szerintem rohadtul nem mindegy. 2 opció van.
    Vagy játzsol egy erősebb PC-n
    Vagy vársz kb 3-4 hónapig.

    csak sokan tuti pl egy XSX-et ezért vettek meg.... PS5-öt nem biztos, de XSX-en főként a Valhalla, meg Cyberpunk amiért sokan azonnal váltani akartak.
    Azt ittvan