176613
banner
  • Macccy
    #163018
    Helyes, szombaton este lökhessük. Ízlelgetnem kell még ezt, nem tudom nem tudom ... Ugye nemrég újráztam - ráadásul co-opba - a HALO 1-2-3-at és próbálom végiggondolni mi is volt ez és kavarog minden és éjszakás is voltam, na meg tudom manapság minden más, van egy felpumpált expectatiön, amit nem TUDSZ elkerülni, akkor se ha el szeretnéd és jön a game és más lesz mindig. Kell egy co-op na!

    Legendary? :)
  • unrealnoise
    #163017
    Pf], ecsém, ez igen komoly vélemény... :D

    A legtöbb game a magasabb FPS szám felé fog nyitni, illetve lesz kénytelen, többek közt mert sokan ezt szeretnék, illetve is a PS VR, Oculus Rift, etc, és ezeknél létfontosságú a magas képkockaszám. Szóval kösd fel a gatyád, mert lesz itt még grafikai "butítás" bőven máshol is, igen, az VR ÉLMÉNY érdekében.

    A Halo 5 más tészta, de inkább tiszteletre méltó döntés volt a betonfix FPS mellett dönteni, mintsem kiszúrni a szemét az embernek 30-al megint... Pláne, hogy a legtöbb multi FPS szintén hozza a 60-at, majd pont egy Halo 5 ne hozza ezt a szintet? 2015-ben?!
  • Totti5
    #163016
    Nekem a külső terek tetszenek a legjobban, nagy pályák vadállat hátterek jó csaták és járművek.
  • Macccy
    #163015
    Nálam nagy gondok nem voltak a csapattal, élesztettek, amikor tudtak és harcoltak rendesen. A gondom inkább az volt velük ami sajnos elkerülhetetlen, hogy ne akasszák meg a Solo élményt: hogy teleportálnak. Illúzió romboló. De majd rendes coopba jó lesz. Nem solora termett ez.


    Moby sajnálom. Majd azért ugorj neki velünk mégegyszer, hátha. A H4 -ben is volt sok "csalás", ne emiatt ne vidd végig. Szerintem.
  • Moby
    #163014
    Hát srácok, én ezt a projektet dobtam. Ez a kinti részeken valami olyan vállalhatatlanul igénytelen, hogy arra szavak nincsenek. Ha nem a HALO-ról lenne szó, még csakcsak végignyomnám, mert a gunplay fasza, de ez nekem az egyik kedvenc sorozatom anális vegzálása, amit ezek a fakezű senkik műveltek ezzel a résszel. Nekem inkább maradjon meg a széria az emlékeimben fantasztikus előző részekkel, mint ez a förmedvény oda befurakodjon közéjük. A HALO széria nekem végetért a csodálatos 4. résszel. Nemtudom hova tették azokat az embereket, akik az előzőt csinálták, de nekem ettől a mostani 343-tól nem kell soha többé semmi. Nincs bennem harag vagy bosszúság, a MCC kapcsán is fvelvettettem, hogy lehetnek itt még bajok, szal minden szélsőséges érzelemtől mentesen, de én távoltartom magam ettől a produktumtól. Ha lehetne, visszaadnám, és visszakérném az árát. Sajna nem lehet.
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.10.28. 08:40:15
  • orichalcos
    #163013
    Coopban benne vagyok. :)

    Btw nálam a vége nem azért lett szar, mert tényleg szar, hanem mert messze a Halo 6 még. :D
  • heady
    #163012
    Azt azért megjegyeznem, hogy a csapat mesterséges intelligenciája a béka segge alatt van. Zero situational awareness, zero iq, szarnak a parancsokra, nem elesztenek rendesen, nem mennek fedezékbe... Borzalmas.
  • Macccy
    #163011
    (...)

    Hhh. Ez jó volt.
    A történet a végére összekapta magát, bár szomorú vagyok, hogy így alakul, de kurvajó lett és nekem nem "rossz" a befejezés. Most is bólogatok, eez fasza! Kurvára sajnálom, hogy a közepe felé kicsit leült, na meg azok a megbocsájthatatlan kapkodós 10 másodperces cutscene-ek amik ott voltak, hát azért fejeket tépnék le. Egy HALO köré kell a sztori, kell az epic, ne csináljanak Spartan Ops-ot a pénzemért. De a végére összeszedték ...

    Lets Co-Op Blue Team! Moby 087, Oric 104 és Harli 058, move out!
  • Macccy
    #163009
    Najó, akit a nyafogás elbizonytalanított esetleg: a mission 12-13 most nagyon tökösre vette! Na EZ a Halo amit vártam!
    (elismerő csettintés)

    Ja és a hangzás lehet GOTY díjas lesz, őrület.
  • Macccy
    #163008
    Jah ... Friend vagy! ;)
  • Macccy
    #163007
    Szerintem nem. Ez van. Eddig 1 helyen szúrta a szemem igazából ilyen shadowmap dolog, de annyi. Meg az a néhány amikor kutakodtam és úgy találtam a játék első felében. De mindegy. Ezt a HALO élmény fakulást ami egyenesen arányos a grafika fejlődésével, ezt már a H4-nél sőt a Reach-nél is kezdtem észrevenni, túl szép volt a HALO:CE emléke, hogy igaz legyen ...

    De nem ez a baj, nem a technó. Itt ahol most járok (m12) háát nagyon várom, hogy a játék eleji epicness érzésem visszatérjen, mert a sztorit se nagyon látom át és amit az Osiris csinál azt sem érzem túl spártainak. Ha ez így marad, akkor nekem a H1-H4 széria után ez egy letdown lesz, legalábbis elsőre ... aztán lehet egy co-op kirángatja, vagy másodikra jobban ráérzek, mint a Dark Knight filmre ...
  • Moby
    #163006
    De, szerintem kurvagáz. Minél előrább haladok, annál több, és annál meredekebb dolgokat látok, amik már totál kizökkentenek a játékmenetből. Sokszor azthiszem, hogy valami mozog mellettem, pedig csak a shadowmapokat rajzolgatja moslékmódon újra.
    Ez a halo5 ez így nem jó. Ennyire problémás, durván hibás halot soha nem láttam. Szerintem ez egy fércmunka ebben a formában. Ezek a kinti részek szörnyen néznek ki, és szörnyen viselkedik az egész képi világa a mozgásra. Nekem ez a játék egy óriási csalódás. Még akkor is, ha a gunplay amúgy kurvajó lenne.
  • CS@
    #163005
    Sziasztok.
    A következő a gondom XboxOneal:
    Kb 1 hónapja csináltam egyszer egy screenshotot(XB gomb 2x aztán Y) ezt az Upload –ban Share menüpont alatt egy választható listából fel tudtam tölteni a Onedrive –ba. Na ezt azóta se sikerült egyetlen egyszer sem előállítanom, ha megpróbálom mindig az alábbit kapom:
    Try again later
    Sorry we are unable share this at the moment. It may be taking longer than usual to upload or there may be a temporary problem with the service.
    Mit bénázok el?
    Köszi.
  • Macccy
    #163004
    Egyáltalán nemgáz ez, VISZONT ...! Az mi, hogy már a második olyan "missiont" nyomtam, ami kb 3 perces és lőni se lehetett mert leeresztett puskával .... mmmi ... MIAFASZ!? Az ilyesmi nagyon felkúr, ezt miért nem lehetett a mellette lévő küldetéssel egybeszőni egy cutscennel? Így aztán nem sok a 15 missiön.
    Vagy én hagytam ki valamit?? Ezeknél intel datát kellene keresgéljünk?

    Minden mást elnézek neki, de ez kurvagáz
  • Totti5
    #163003
    Azok a szövetségesek fegyverei, és az embereké? az hol lő plazmát és kristályokat? ugyan úgy van hitbox mint a csében, pl a pontos fejlövés ugyan úgy számít. Sniper?

    Nekem teljesen mindegy. 343 vállalta és megcsinálta. Ez van, nem lesz ez más. 60 és kész.
  • darkSectorxxx #163002
    ""Főleg olyan fps-nél ahol aztán semmi lényege a pontos célzásnak?""

    nem egy cs vagy cod, meg olyan fegyók is vannak amiknél a "lőszer" (lila kristályok) amolyan hőkövető módon talál célba, vagy akkora plazmát lőssz, hogy az egész léreznyaláb 5x akkora mint a célkereszt, míg egy másik játékban pixelpontoan kell akár célozni.
    Én így érzem, csak 1 vélemény volt...örülök ha neked meg másnak a fps fontos és örülsz, én is örülök ha nektek jó, csak írtam hogy nekem nem lett volna fontos a 60fps single-ben....semmi több.
  • darkSectorxxx #163001
    Az írtam hogy én, nem az fps buzik.
  • Totti5
    #163000
    Azt kezdte hogy 30ról 60 frémre váltott. Egyrészt azért mert a nép ezt akarta, hisz "nextgen alap a 60 mer PCn is" , másrészt a kollekció is 60al jött, visszafele meg nem fejlődnek és ha már a multi eleve 60 akkor a single is annyi lesz.

    BF miért váltott 60ra?! BF SW miért 60?!

    "Főleg olyan fps-nél ahol aztán semmi lényege a pontos célzásnak?"

    Mivan?!!!!!!!!!!!!!!!

    "meg egy történet és kész a játék"

    Egy játék fejlesztése nem így megy.

    "nem tudnám megmondani elsőre hogy Halo 4 vagy 5."

    Neked nem is kell, hisz nem játszod.

    "amiből megmutathatná magát"

    Folyamatosan mutatja. Nagy pályák, sok AI.

  • darkSectorxxx #162999
    Nem a graf a lényeg, csak sokan kíváncsiak az egyik fő sorozat mit kezd az xbox újgenerációs gépével.
    Én is csak annyit mondtam inkább megnéztem volna mit kezdenek ha 30fps a cél, mintha 60, egy gép ellen minek 60? Főleg olyan fps-nél ahol aztán semmi lényege a pontos célzásnak?
    Cod-ban még megértem, de ott sem látom jelentőségét a single-ben.

    Én értem hogy mint rajongóknak elég a megszokott Halo stílus, meg egy történet és kész a játék.
    Még mindig azt mondom a képeket elnézve is, hogy nem tudnám megmondani elsőre hogy Halo 4 vagy 5.
    Ebből gondolom vagy lehetséges, az is hogy a stílus, a megoldások vagy az előző generáción fedték jól a gyengeségeket, vagy mot fogják vissza azokat a jegyeit, amiből megmutathatná magát.

    Persze, ez amúgy nem fontos kelléke egy jó játéknak, hogy szórakoztasson, ebben egyetértek veled. Csak elég erősen használnak olyan szavakat marketingekben amiből ez jön le, mármint ennek ellenkezője....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.10.27. 14:55:58
  • Totti5
    #162998
    És megint ott vagyunk, hogy csak a graf a lényeg.

    Sehol és soha nem volt olyan leírva hogy egy kiadott játék látványától hetekig ájuldozni kellene. Igazán vicces is ma, amikor az indie is sok 100 ezres eladásokat produkál pixel graffal. Reggel számít a graf, este már 10/10 perfekt a C64 szint is. Érdekes kettős mérce, bár ha az AAA címeket a halálba akarjuk kergetni akkor jó az irány. Analizálni kell minden sarkot minden textúrát, megtalálni a 5 millió közt a gyengéket és okádni a netre hogy mennyire szar.

    Halo 5 nagyon szép játék. Pont.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.10.27. 14:36:04
  • darkSectorxxx #162997
    Lett volna mit beáldozni, pofás játék, meg melyik nem szép játék ugye mostgenen, de azért lehetett volna keményebb is, mert most semmi kiemelkedő nem történt, mert attól hogy marad a haló stílus, az art-ban szép és örökre szép marad, de technikailag azért nem ájul el az ember tőle.
    Ami persze nem gond, mert nem az a lényeg mindig, csak ugye az fps-ekben nem kell túl öszetett játékmenetre számítani szóval várhatták sokan hogy szép legyen, a történet darabjait meg el lehet meséltetni erősebb technikai megoldásokkal is.
    Ahogy az átvezetők is bizonyítják....

    Vagyis a lényeg hogy nekem nem ad hozzá egy fps-ben single-ben ez a 30vs60 fps....
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.10.27. 14:34:48
  • Totti5
    #162996
    Nem látom hogy mit kellett volna beáldozni, mert bitang látványos, a pálya desing, hátterek, gunplay, effektek meg a szokásos top kvaliti Halo.

    Azt mondták bejelentéskor h 60 fps. Annyi is lett. Ez már nem lesz 30, ez 60. Vagy játszod vagy nem.
  • darkSectorxxx #162995
    Én ha megkérdeztek volna, beáldoztam volna a single-t 30fps oltárán és 60 fps-t- inkább a single-re.
    Így akkor már értem azt hogy "az átvezetők is ingame-ek"
    Ja mert rosszul fogalmaztam, de értem már a választ. :)
  • Totti5
    #162994
    Átvezető 30 fps, a többi 60... az Xakta megoldva.
  • darkSectorxxx #162993
    Az szép mert az átvezetőkben sokkal szebbnek hata játék, de lehet csak így videók és képek alapján.
  • Rage47
    #162992
    alig bírtam abbahagyni, délelőtt játszottam vele meló előtt. nagyon hangulatos. az átvezetőket elnézegetném filmként is :D #Halo5
  • Kongy
    #162991
    Mennék én is coopozni, ha még beférek, hétvégén, ha letölt végre.
  • Moby
    #162990
    Nagyon sok a hiba benne. Grafikai hiba. Elcseszett LOD szintek, hibás shadowmapok, összevisszaműködő LOD, stb. Ezt még inkább reszelni kellett volna, ez is kb úgy lett kiadva mint a masterchief collection. Sajnos a 343 egyszerűen szar munkát végez. Evvan.

    /fog sincs mivan, pedig felvettelek télleg :) Utánanézek...jó lenn coopolni este kicsit.

    //OK most látom, szal OKÉ! hétvégén is mehet a coop :)
    Utoljára szerkesztette: Moby, 2015.10.27. 12:48:39
  • Macccy
    #162989
    Igen. Ez a durva. 30 fps in-game engine movie, nem tárolt, hanem real time! Nagyon komoly a detail, órákig csak bámulnám, na ide jöhetne olyan 10+ perces cutscene is mint a f*s metal gear 4-ben.

    Viszont ... Ejj ejj, ugye túl sokat nézelődök, néhány, tényleg nemsok helyen asszem a Mission 5-ben találtam olyan előre odahelyezett árnyékokat gerendák mögött, meg épület homlokzatán, hogy én szégyelltem magam. És ez nem limitáció, ez apró hanyagság. Mentségére leginkább olyan helyen van efféle, ahol nem nagyon keresnél amúgy se semmit, de én majom benézek minden láda alá (nemtomminek, sok Intel így is kimaradt).

    Szóval nekem eddig:
    Hangok, Zene 11/10
    Látvány (emiatt) 9/10
    Solo élmény (kb. 40%-nál) 8/10

    Moby! Az neked nem opció, hogy Solo után CoOp csak? Hmm? Mert ha de, akkor azt mondanám péntek este vagy szombaton gyűljünk 4-be aztán csapjuk, addig végzek is meg nem is leszek gépközelbe sokat.
  • Macccy
    #162988
    Hmmm ... nem láttam semmi felvevést se pedig kb 3-ig online csaptam
  • darkSectorxxx #162987
    Amikor az átvezetők mennek és sisak nélkül vannak a katonák meg a képen az a vén csaj, az is ingame?
    Amúgy jól fest a játék.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.10.27. 12:03:01
  • Totti5
    #162986
    Nagyon komoly a cucc. Szépen suhan, a fények csodásak, pályák nagyok. Chief történetszálának első képkockái















  • Moby
    #162985
    Felvettelek, de végig offlinenak mutatott.
  • Totti5
    #162984
    Mindegy mit választasz első végigjátszás során válaszható legnehezebben, experten is rettenet könnyű kihívás nélküli dara, a BOSSok meg egyenesen halál unalmasak. Odaállsz és nyomod a gombot meg sem kell mozdulni.

    Diablo III - Ridiculous Diablo BOSS fight @ EXPERT difficulty / Xbox ONE /

    Ahhoz hogy élvezni lehessen némi Diablo esszenciát, le kell darálni a Diablót majd nekikezdeni már nehezebb fokozaton a Reaper of Souls-nak ami úgy korrekt már.
  • Totti5
    #162983
    Microsoft will officially release its revamped dashboard for the Xbox One and Xbox 360 backward compatibility for its current console on Nov. 12, Xbox head Phil Spencer announced today during a livestream.

    Microsoft says that more than 100 Xbox 360 games will be playable on Xbox One via backward compatibility at launch.
  • Tommy H
    #162982
    Annyiért kell ha tartalmazza összes kiegészítőt!!
  • Tommy H
    #162981
    Hát easy biztos,hogy nem expert.3 közül lehet kezdésnél választani nem mindegy melyiken haladok.
    Act 3-ra meglesz a paragon szint azt most látom.

    Amúgy itt is működik a friends gift legendary drop?Ha igen akkor bejelölhetne aki játszik:)
  • Selminar
    #162980
    Nov 12. a NXOE es a backward comp

    Plusz evil within bundle 8e a heti akcioban
  • Totti5
    #162979
    Az csak rosszabb lesz vagyis könnyebb.... balansz az nincs benne, easyn engedi csak letolni vagy legyen akármi is a neve.
  • Tommy H
    #162978
    Act1 Coven,Expert szint végig és HP-m alig mozdul.Boss már kemény tud lenni,nagyon sokáig tart leverni az életét de megy:)

    Ha engedné most akkor kapcsolnák is nehezebb szintre de még nem lehet..