176613
banner
  • lwb
    #163178
    Mondom, nem flame-nek szánom, ne vedd annak, de fura ez a hozzáállás. Nyilván én is azokat a játékokat kommentálom, amikkel játszottam. De azt ne mondja nekem senki, pláne 0 day vásárlásoknál, hogy még nem csalódott semmiben, amit vett.

    Na mindegy, csak leírtam. Te vagy az örök fikázóssal szembeni másik véglet, nem sok ilyennel találkoztam még fórumokon, ezért legalább egyedi vagy. :) Legyen ez a végszó.
  • Totti5
    #163177
    Köszönöm!
  • Totti5
    #163176
    Izé, túléli a topik azt hiszem.
  • Totti5
    #163175
    Továbbra sem értem fel írod ezeket. Mindig azt írom le hogy nekem hogy tetszik és azon túl mi nem tetszik / ha valaki kérdez akkor arra tapasztalatom alapján és tudásom alapján a legjobban próbálok válaszolni. Csak arról írok amit megvettem, azt meg azért veszem mivel tetszik. Bocsánat ha ha fikázással állok neki ezeknek. Nekem az nem megy, nem azért játszok valamit hogy azon lovagoljak h milyen szar. Nekem arra nincs időm, sem türelmem, 3 platform mellett.

    Ha meg ez nem tetszik valakinek, neked tehet egy szívességet. Ezt a személyeskedő maszlagot viszont nem bírom egy idegentől, amikor Én téged nem bántottalak. Ha meg a véleményem nem tetszik, akkor törődj bele, nem bánt meg ha valaki leszarja. Én is így teszek sokakéval, de ezt meg nem kell személyesen kommentálni, hanem csak elmenni mellette...
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.03. 19:14:05
  • TBTPumpa
    #163174
    Facebook-on azt írták az egyik kérdezőnek, hogy már raktáron van, holnaptól viheti is.
    Akkor az oldal helytelenül írja a dolgokat, megint.
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.11.03. 17:06:53
  • orichalcos
    #163173
    Rendelhető még csak.

    Macccy:

    Úgy volt hogy jövök aztán beesett egy Tomb Raider. El kell kezdenem.
  • TBTPumpa
    #163172
    Tévé reklám:


    XBox One bundliban már kapható!
    Utoljára szerkesztette: TBTPumpa, 2015.11.03. 16:38:02
  • Macccy
    #163171
    Hullámvasút, jaja. Mission 1-2 kurvajók, 3 elmegy, hullámzik utána, a Sanghelios kezdi beindítani megint, a Guardiannál sikítottam annyira tetszett, utána jobban felpörög.

    Ma folytatjuk?
  • Selminar
    #163170
    Pmeuma-bol 100g-s acsik hullanak :O
  • darkSectorxxx #163169
    Vagy tudtad és azért írtad. :)

    De viccet félre téve, sok boldog évet kívánok/unk még Totti-nak!
    Én komálom őt, rendes tag!
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2015.11.03. 12:26:17
  • DanielT
    #163168
    Ó, ha tudtam volna, hogy Tottinak ma szülinapja van, nem írom be. :( Pont most kellett idetévednem. ;((((
  • barmi
    #163167
    Xbox One's Forza 6 Gets Custom Concept Controller
  • lwb
    #163166
    "a legnagyobb pro-k akik Halo 1 óta játszák, személyesen Twitch-en meg live-on magyarázták nekünk, hogy a legjobb Halo multit kaptuk az 5. részben a dedikált szerverekkel, a thruster pakk bevezetésével, a finomított mozgásokkal, mindennel együtt. "

    Ezért lett 6/10 a játék és nem mondjuk 3/10. Engem nem érdekel a multi, soha nem ezért játszottam Halo-t, nem hiszem hogy egyedül vagyok ezzel, ez nem CoD, az alapkampányok saját kis világot, univerzumot csináltak, ami talán csak a Metal Gear Solidhoz fogható és eléggé bonyolult is annak, aki nem követte az elejétől. A Halo szinglije legalább annyira fontos volt mindig, mint a multi. Most a szingli legalábbis kiábrándító.

    Nekem 5/10 maximum. És ebben benne van minden nosztalgia, meg jóindulat, meg az új gen miatti szebb grafika.
  • lwb
    #163165
    "Tény, rövidebb lett, ezzel nem lehet mit csinálni."

    Rövid az emlékezet. A 343 úgy hirdette a Halo 5-öt, hogy kétszer olyan hosszú lesz, mint a Halo 4, meg 8-12 óra játékidő. Ehhez képest egy newbie-nak is max 7 óra, az átlag normál nehézségű szingli játék egyébként 5 - 6 és fél óra körül van. Ez a fele annak, amit ígértek és nemhogy nem kétszerese a Halo 4-nek, hanem kevesebb is annál.

    És akkor arról nem is beszélek, hogy a történet egy rakás sz.r. A pályák bő kétharmadát nem is MC-fel játszod és a nagy leszámolás a két faszi között is elmarad, holott az ÖSSZES trailer erre épült.

    "Halo szerves része a multi már évek óta, sőt... "

    Ez hogy jön a Req pontokhoz? Ez a rendszer ugyanaz, amiért anno az AC vagy a Dead Space le lett kiabálva: mikrotranzakció. Fizess vagy grindolj 100 órát. Ez a rendszer soha nem lesz oké. Ha ott verte miatta az asztalt a fél mainstream média, akkor miért kellene a Halo 5-nek kivételnek lennie?

    "Hiányzik az osztott képernyő? Haladjunk már a korral kérem szépen, Halo 2-nél használtam utoljára split screent. "

    Más meg használt azóta is. Haladjunk a korral? Akinek vannak barátai és buli nekik otthon sörözni, pizzázni és közösen tolni a játékot, nem mondjuk hat utcával arrébb xbox live-on keresztül, azokkal mi van? Meg a tradíció, hogy a Halo játékoknak ez szerves része volt? Az itt nem fontos? Ha nem is használod soha, akkor is ELVETTEK egy feature-t, amiért cserébe nem kaptál semmit.

    "Miért van kiherélve."

    Forge. Majd decemberben talán. Úgy kiadják a játékot, hogy az egyik legnagyobb újítás nem is megy. Plusz mode-ok hiányoznak. Nézd meg Joe videoját, ő felsorolja. Akkor is, ha ez neked nem hiányzik, feature ami vagy korábban volt, vagy amit ígértek nincs launchkor csak ígéret, hogy majd később, év vége felé lesz. A játékot soha nem az ígéretek, hanem az adott állapot alapján kell megítélni.

    " INGYEN DLC"

    Mármint ingyen map packek. Ami a Forge miatt azért nem akkora szó, ezt ismerd be ... Ha a játékosok is tudnak saját térképeket csinálni, akkor igen nehezen lehet pénzt kérni ugyanolyan térképekért. Ne essünk ettől már hanyatt.
  • lwb
    #163164
    Ahogy írtam is, nem (csak) a Halo 5-ről van szó. Te konkrétan minden új AAA játéknál ezt játszod el. Néha azzal segíthetsz a legtöbbet, ha megfogalmazol kritikát is egy játékkal kapcsolatosan. Ha a vásárló nem kritizál, hanem mindent megkajál visszaszólás nélkül, akkor a termék minősége soha nem fog javulni. Sőt.
  • DanielT
    #163163
    Hú, ez aztán az ütős kínálat!

    5 db multiplatform cím, mindenből a legszarabb minőség, HESTEG GREATESTGAMES!

    Megérte félreklikkelnem a topik listában! :DDD

    Annyira szánalmas vagy, hogy szórakoztatóbb minden AAA címnél ebben a generációban. :D

    Favolnom kéne a topikot.... J
  • Moby
    #163162
    Szerintem meg ott van a kampány csúcspontja.
  • Kongy
    #163161
    Sajnos Joe-nak tényleg sok dologban igaza van. Az első pár óra után, úgy a 12-13.misszióra elvész a Halo 5 varázsa, és kicsit unalomba fullad.. legalábbis nekem. Na de majd a multi.
  • Tommy H
    #163160
    De az lesz.Most kapott teljes törlést mentésem az acc.-ról és átállítottam "only friends"-re ingame.Így már nem társul be idegen.
    Mondjuk lehet most Monk helyett mást kezdek
  • darkSectorxxx #163159
    Ja értelek, és értem ez nehéz, értelmesen megtölteni egy játékot, legyen terület is és az meg legyen töltve hogy ne azért legyen hosszú egy játék mert rohansz és annyi sok csőpálya legyen hogy elmenjen az idő, vagy fordítva kevés mapp de folyton akadályok hogy elbazd az időt, nehéz ügy, főleg fps-eknél.
  • Rage47
    #163158
    Én is kevésnek éreztem a Halo 5 sztoriját. A multi más tészta, azt nagyon élvezem, órákat tudnám tolni. :D Sokat dobnak rajta az új mozdulatok, na és persze a gyors matchmaking, az MCC-vel ellentétben :D
  • orichalcos
    #163157
    Van itt olyan aki SG store-ból megvette Black Ops III-at?
  • Moby
    #163156
    Megnéztem a videót. Rohadtul szórakoztató, tényleg, de nem sok olyan megállapítása volt, amivel egyetértek :D
  • orichalcos
    #163155
    Joe csak mondja de nem ismeri a játékot, nem tud játszani, egyáltalán nem ért az egész Halo-hoz, még ha amiatt is vett anno boxot. Egész egyszerűen ez látszik a korábbi kritikáiról is, (tessék megnézni Halo 4-es videóját is) meg a videóiról, gameplay anyagáról. De szeretik mert ilyen a stílusa amilyen.

    Letolta 4 óra 45 perc alatt a Halo 5-öt coopban, normálon, ami kb majdnem fele időnek számít a szólózáshoz képest. (full kezdő ismerős normálon letolta 7 óra alatt például. De egyedül) Tény, rövidebb lett, ezzel nem lehet mit csinálni. 6 pontot ad egy olyan játékra, aminél max a technikai részletekbe lehet belekötni mert ott van baj, ahogy azt Moby is leírta anno. (bár ez engem nem érdekelt. Na nem Moby véleménye, hanem a tech hibák)

    "Req pontok pofátlan lehúzások."

    Miért is? Kb 200k req pontot költöttem eddig a játékban csak úgy hogy játszotatm., aminek gyakorlati haszna warzone-ban van. Hja hogy neki nem tetszik? így járt, nem tudom sajnálni érte. Halo szerves része a multi már évek óta, sőt...

    Hiányzik az osztott képernyő? Haladjunk már a korral kérem szépen, Halo 2-nél használtam utoljára split screent.

    "Kiherélt multi?" WTF? Miért van kiherélve. Alap playlistek megvannak, a legnagyobb pro-k akik Halo 1 óta játszák, személyesen Twitch-en meg live-on magyarázták nekünk, hogy a legjobb Halo multit kaptuk az 5. részben a dedikált szerverekkel, a thruster pakk bevezetésével, a finomított mozgásokkal, mindennel együtt.

    Folyamatos frissítések, INGYEN DLC-k ( mai világban ez nagy szó), playlist update, mindezek mellett bővítik az univerzumot.

    6 pont? Ugyanmár. Eddig sem adtam Joe véleményére, de ezek után még ennyire sem fogok.
    Utoljára szerkesztette: orichalcos, 2015.11.02. 20:43:50
  • Totti5
    #163154
    Mindegy, csak felmegy a pumpa amikor jönnek más véleményével, meg pontjaival lobogtatva mint szent grált. ( tudom manapság a tapasztalat elsődleges pillére a yutub ) Pláne egy yutuberrel, ahol aztán kiegyensúlyozott véleményt kár keresni, mert a hangulatkeltő videók = sok zsé. Én is nézek ilyet pl HollywoodNewsAgency-t, mert fun, de Szirmai úr meglátásaival szemben sokszor merőben ellentétes az álláspontom és élményem 1-1 film után. De hát nem is azért nézem hogy szentírásnak vegyem mi a nem jó vagy közepes számára, hanem mert szórakozat és vicces. Azért az írott média még mindig komolyabb tartalmat és bemutatót állít elő mint egy yutuber előadása.

    Nade ez már nagyon elmélkedés más dolgokon.
  • Moby
    #163153
    Ezzel az egész pontozással az a gond, hogy tényleg 6-10 között hajlandóak csak pontozni a médiák. Pedig a 6 pont nem a rosszjátékok kategória LENNE, ha lehetne 3 pontot is kapjanak AAA játékok, meg mondjuk egyet is akár. És az még mindig nem az a kategória, hogy nemisindulel.
  • Totti5
    #163152
    Ezzel az infóval mit kezdjek? Joe nem érdekel, rá sem köpök annyira sem. Most leírtad valahogy amit mondott, ami így sem érdekel, máson keresztül. Tehát nem mondtál semmit, de le lettem fanboyozva azért mert konkrétan leírtam egy dolgot a saját valós tapasztalatom alapján, ami szerintem nem hazugság és nem is fanboyság, csak egyszerű tény hogy így működik a Halo 5. Írtam hogy ez így jó? nem.

    Nem, nekem nem lesz és nem 6 pont a Halo 5 ( arra ott vannak a 6 pontos közepes stuffok ). Felőlem Joe köphet rá 3at is, meg bárki is. Teszek rája, hogy mennyire van igaza.

    "oszottképernyős multi kivágása (Halo játékból!!!) megbocsáthatatlan"

    Mivel sohasem használtam és sosem fogom, szerinted mennyire izgat a dolog? ha mást igen szíve joga, vonogasson le megbocsáthatatlan pontokat hogy kiátlagolja a 6ot.

    Azért az elbaszott egy dolog hogy a 6 jóindulat? mert mennyi a szigorú? 4? UGGYAN már. Mindennek van határa...
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.02. 19:51:39
  • Moby
    #163151
    Az attól függ, hogy közben a mechanika jó-e. Több/nagyobb terület van benne, mint a bloodborn-ban. Azt mennyi idig is toltad?


    Nem, nem összehasonlítani akarom, de az még önmagában üres érv, hogy ne azért legyél sokat egy területen, mert nehéz. Vannak játékok, amik konkrétan erre építenek. Egyre nehezebb lesz 8-12 órás, cinematik játékokat gyártani, mert az elkészítéséhez szükséges idő és pénz lassan meghaladja a 8-12 órás blockbuster mozikét, ha lennének ilyenek. És ezekkel a 3-5 évig készülő monstre filmekkel az a gond, hogy mire megjelennek, elaggott az a genre. Nem véltelenül megy el totál az iparág a sandbox irányába, mára túlzottan. Tartalomkínálat, relatíve olcsón. Ezzel nem azt mondom, hogy ezt nem is kell elvárni, csak azt, hogy egyre nehezebb ennek megfelelni. Amúgy a halo5-ben sincs kevesebb tartalom, mint mondjuk a kzsf-ben, vagy akármelyik randomcső fps-ben. Csak itt a normál az agyfaszkönnyű.
  • Tommy H
    #163150
    Azt a 10-es meg 13-as dátummal jelzett finomságot már nagyon akarom:)
  • lwb
    #163149
    Már régóta akarom ezt megírni, nem flame vagy ilyesmi, de hihetetlen vicc, amit csinálsz. A legrosszabb fikázós poszterek pontos, mértani ellentéte vagy, a skála másik vége. Nulla kritika, 100% fanboyság. Ez ugyanannyira gáz, mint a másik véglet.

    Joe elmondta, amit illene felfogni mindenkinek: azzal nem segítesz egyetlen játékon, franchise-on sem, ha kritikátlanul bólogatsz és mentegetsz minden hülyeséget. Aki kritizál, az azért teszi sokszor, mert törődik vele. Akit nem érdekel az egész franchise, az nem is veszi a fáradságot, hogy hibákra rámutasson. Mert nem érdekli, hogy jobb lesz-e tőle a következő rész. Joe Halo 1 óta ismeri és játssza a sorozatot, ezért vett xboxot annak idején. Ismeri a játékot, nem pro multi játékos, de nem is kell annak lennie. Minden pontban igaza volt: 4 és fél órás játékidő az iszonyú kevés szinglinek. És nem, nem mentség, hogy könnyebb a játék, mert az extra óráknak nem abból kéne előjönniük, hogy százszor meghalsz és frusztráltan újrajátszod az adott pályát. Egy shooternek nem szabad 8 óra alatti szingli kampányt kitolnia. Pláne nem a Halonak, ami azért a kampány terén is erős volt mindig is. Nem hiába van annyi spin off sorozat, képregény, fanfic stb. Req pontok pofátlan lehúzások. És nem, soha nem szabad úgy tenni, mintha a microtransactionök az valami természetes dolgok volnának. Nem azok. Akkor lesznek csak azok, ha feladjuk, hogy minden alkalommal elkezdjük verni az asztalt. A kiherélt multi, az oszottképernyős multi kivágása (Halo játékból!!!) megbocsáthatatlan.

    A 6/10 még jóindulatú pont nagyon. És nem, Joe nem lehúzós kritikus, pláne nem AAA címeknél. Néhány példa:

    MGS5 - 9/10
    Witcher 3 10/10
    DA:I 9/10
    Last of Us 10/10
    GTA5 9/10
    Tomb Raider 9/10

    Itt egyszerűen igaza van.
  • darkSectorxxx #163148
    Ja ez tiszta volt eddig is :)
  • Totti5
    #163147
    Enemyt megölöd 3 sec alatt ahhoz 3 sec idő kell, mert a pajzsa gyenge és mert nem lő rád kellően.

    Enemyt megölöd 15 sec alatt ahhoz 15 sec kell, mert a pajzsot le kell venni és reagál rád, így helyezkedni is kell.

    Ennyi :)
  • darkSectorxxx #163146
    Persze lehet itt méregetni, nem biztos hogy az ugyanannyi idő alatt lefutott terület többet ér, valahol egyensúly kell.
    Bár nem tudom a Halo ezt hogy hozza arányokat tekintve.
  • Totti5
    #163145
    Egy FPSt miért játszik az ember? azért hogy 7 órán át a kart előre tolva, ravaszt nyomva szánkózzon az enemy közt? hát nem. Azért hogy élvezetes gunplayt kapjon, ahhoz meg hozzátartozik a helyezkedés, mozgás, fegyverválasztás, kül. típusú, nehézségű ellenfelekre reagálás.
    Ez pedig normalon kb sosem jön ki, ott mész és lősz aztán mész tovább. Hardon már általában alkalmazkodni kell a helyzetekhez.
  • darkSectorxxx #163144
    Hát én szeretem ha nem a nehézség miatt tart tovább egy single, de amúgy nincs, mivel a nehézséggel valóban megnő a játékidő, de az csalóka, mert ha egy területen arénában nem 1 órát kell harcolni hanem 3órát attól persze megnő a játékdő csak engem elszomorít. :D
  • Totti5
    #163143
  • Moby
    #163142
    Van a videojáték univerzumban olyan kampány, ahol mindegy?
  • darkSectorxxx #163141
    ja hogy nem mindegy a fokozat.
  • Totti5
    #163140
    Akkor magyarul is leírom. NORMALON ezt NEM SZABAD TOLNI. Senkinek.


    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.11.02. 18:17:56
  • darkSectorxxx #163139
    Ja én értem hogy csapat ide vagy oda, meg gyorsabban lehet haladni, de azért egy csöppetet jobb átlagot is hozhattak volna, azért a 7 óra nem lett volna rossz, ami megintcsak egy szösszenetnyi single-t jelent átlagban.