176586
banner
  • Harlekin
    #175704
    Persze persze!
    Mutass egy személyeskedő sértést a reagált kommented előzményében!
    Hszed végével viszont tökéletesen egyetértek
    Utoljára szerkesztette: Harlekin, 2021.04.01. 14:25:43
  • darkSectorxxx #175703
    Pontosan az hogy mindig minden kommenteddel személyeskedsz az annyit jelent csak hogy egy segfej vagy.

    Amit én válaszolok, az meg annyit tesz hogy kurvára elegem van, nem is kell írkálnod nekem, mert telefosom a dolgaidat.

    Én vagyok a hülye hogy még olvasom a böfögéseidet.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.04.01. 13:34:43
  • darkSectorxxx #175702
    Is is.
  • Harlekin
    #175701
    Itt ezzel a posztoddal pontosan prezentáltad kettőnk közül ki micsoda!
    De tudod mit inkább vagyok paraszt, mert azok legalább érnek valamit, hiszen dolgoznak, szerves tagok a társadalomnak...
    Mint sem egy köpködő értelmi fogyatékos!

    Semmit nem közöltek le SEMMIT SOHA ! Se ez előtt, se ez után! Nincs hivatalos XS gen eladási adat NINCS! Dolgozd ezt fel!
    Bármennyire is szeretnéd tudni, hogy mennyi az annyi...
    Sacolás van megmondó oldalaktól, meg olyanoktól jósolgatás mint tet!

    Számomra szart se ér így van, Még egyszer mondom számomra,de nem azt mondom, hogy más ne vegye...
    Vagyis csak venné, mert ugye nem tudja!
    Egyik genben sem vol psem vagy is de, mert ps1-em mai napig megvan...óóó baszki akkor már nem vagyok legitim fanboj sem.......


    De ígérem köv genben, ha sony ismét így elcseszi a nyitást.
    És jó sok embernek nem jut...
    Akkor veszek egyet bármibe is kerül(és biztos lehetsz benne megoldom) és csak a te kedvedért teszek fel egy saját szétverős videót.
    Motor után kötöm és megnézem pályán, hogy megy 200 felett...
  • lwb
    #175700
    A vgchartz szerint ps5 6.3, xsx/s 4.8 millió körül ment el, de ezek nem hivatalos számok. Ps4-ből ilyenkorra bő 1 millióval több kelt el, de ennek oka most nem a kereslet hiánya, ezt tudjuk.
  • darkSectorxxx #175699
    Akkoriban leközöltek egy eladási számot amiben a psből több fogyott.

    Kibaszott xbox fanboj vagy meg egy nagy paraszt is.
    Szerinted nem szarom le miket irkálsz rólam?

    "Nekem PS akkor se kellene ha ingyen adnák.....
    Nem tudnak olyan játékot mondani ami kicsit is érdekelne a nagy ex játékai közül....
    Tökéletesen elvagyok mind nélkül...."

    Igazad van, a PS5 szart se ér, nem is értem minek vesznek.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.04.01. 10:16:32
  • lwb
    #175698
    Egyébként ott is ugyanezt elmondtam pár hónapja. Nekem leginkább az a problémám ezzel a dologgal, hogy engem, mint fogyasztót, tényleg nem kéne, hogy érdekeljen semmilyen kifogás, hogy miért nem lehet valamilyen terméket megvásárolni. Egységnyi fogyasztónak nem kell tudomása legyen arról, hogy milyen chipgondok vannak, a terméket árusító vállalkozások feladata lenne az, hogy ezeket kezeljék és megpróbálják minél jobban kiszolgálni az igényeket. Ez lenne az érdeke mindkét félnek: aki elad és aki venne, annak is. Nekem, mint fogyasztónak nulla ráhatásom van az újabb termékek előállítására. Ez a gyártó, értékesítő feladata és felelőssége egyedül. Ebben jogviszonyban ketten vagyunk: aki gyárt / elad és aki megveszi a terméket.
    Ha lenne szándékom megvenni, de nem tudom, mert nem adja el nekem, akkor nem tudok mást hibáztatni, mint a gyártót / eladót, mert más nincs egyszerűen ebben a jogviszonyban. Lehet ennek ésszerű oka az, amit hunbalee ír, én ezt nem vitatom, de az igazság az, hogy nem is érdekel. A gyártó volt az aki piacra lépett a termékével, ő kínálta ezt eladásra, az ő felelőssége egyedül, hogy mindent megtegyen a kereslet kiszolgálására. Ha ez nem sikerül neki, az csak az ő hibája, az ő érdekkörében felmerült hiba. Morálisan fel lehet persze menteni, de attól még NEM ez a jó launch, nem ez a jó termékindítás, ahol a kereslet tizedét képtelen kiszolgálni a kínálat.

    Nincs ebben sony ekézés szerintem.
  • Harlekin
    #175697
    Van csak ez itt sokkal menőbb.
    Viszont ha ez fordítva történik és ps topikban írsz x röl azonnal megy az oltás meg kapod a büntit....
    Na ez is az egyik ok ami miatt itt kihalt az x csoport....
  • Harlekin
    #175696
    Nem csak te vagy így...

    Nekem PS akkor se kellene ha ingyen adnák.....
    Nem tudnak olyan játékot mondani ami kicsit is érdekelne a nagy ex játékai közül....
    Tökéletesen elvagyok mind nélkül....

  • Harlekin
    #175695
    Te aztán tudod mint mindig, hogy ki mit választott meg ki menyit adott el! :-D

    A tény az, hogy jelenleg aki nem jutott PS 5 höz azok is vettek, vagy vehette,mert tudtak venni XS gépet!
    Aki nem akart XS gépet venni az, ha akart sem tudot PS5 gépet venni MERT nincs.

    De te Tudod, hogy sokkal kevesebb XS gép fogyott. Úgy hogy nagy vonalakban senki halandó nem tudja..

    És
    "Mert amiből amúgy nincs azt mind eladták.
    De amiből van és folyamatosan kicsi túlzással van az meg azért van, mert nincs rá kereslet, holott azok is elkezdték venni akik nem is akarták, mert a másikat várták."

    Csak itt ezen a fórumon több ember jutott xs géphez mint PS5 géphez pedig itt ezen a fórumon jelenleg marginálisan van jelen az x user társaság.

    Aha szóval akkor ez olyan Darkos gondolatmenet....

  • darkSectorxxx #175694
    Pedig van! :D
  • hunbalee
    #175693
    4K tv-m sincs Szóval én a One X-hez képest nem érzek előrelépést egyelőre
  • darkSectorxxx #175692
    Ja bocs, ezt nem tudtam. :D

    Amúgymeg kellemes szórakozást hozzá. A Outriders pl 4k 60fps x-en meg PS-en nekem PC-n meg 1080p-be akad meg frame dropok...hulladék optimalizálás. :D
  • hunbalee
    #175691
    Nincs VGA a gépemben így nem csoda hogy az xbox megy
    És ahogy kinéz a chip hiány még 2-3 évig biztos nem lesz emberi áru és kapható VGA

    Most pergett le a Red Faction Armageddon és kezdtem egyből a new game + -ot
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.03.31. 15:33:06
  • darkSectorxxx #175690
    Én értem amire mondod, hogy nem éri még meg neked, isten őrizzen hogy bárkit rávegyek bármire, ezt szimplán azért írtam mert azt mondtad elég lenne 1-2 ingyen cucc... most itt lehet ps plus az 2700ft de mindjárt 10-20-at kapsz....

    vagyis akkor lehet én értettem félre amit mondtál. :)

    Xbox meg nem csoda ha többet megy mint a pc, mert már most sok játék szerintem jobban van optimalizálva és jobban fut mint sokunk pc-jén.

    Outriders 2060-amon gyalázat fps-el fut.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.03.31. 15:19:49
  • lwb
    #175689
    Azok a kártyák 3rd party kártyák, nem nvidia vagy amd saját gyártás ... Az nvidia árai, amivel jöttél, azok csak az nvidia saját gyártású FE kártyáira vonatkozik, a Gigabyte, ASUS, stb azt ad ki és annyiért, amit akar és amit megvesznek. Azt a hasznot, nem az ipon teszi rá egyedül. Eddig is sokkal drágábbak voltak a 3rd party kártyák, szerinted én a 2080ti rog-omat annyiért vettem, amennyi az ajánlott ár volt az nvidia FE ákártyáira?

    És nem, baszod, a szakbolt és a hivatalos viszonteladó nem scalper, mert 2-3 év garanciám van rá, tudom hogy azt kapok, amit veszek.

    "A chip gyárak nem tudnak eleget gyártani mivel nincs amiből gyárthatnak kevés a kapacítás"

    Kevés bazmeg. Kevés, nem NINCS. Ha valamiből kevés van, akkor az nem azt jelenti, hogy nincs, hanem hogy kevés van. Ezért emelni kell az árakat és úgy kínálni, mert akkor azzal csökken a kereslet is és csak azok maradnak, akik hajlandóak a nagyobb árat is megfizetni.

    De őszintén, engem, mint a fogyasztót, ez hol kelljen már hogy érdekeljen? Én kértem őket, hogy most adják ki az új konzoljaikat? Nem. Ők döntöttek úgy, hogy kiadják amikor nagy chipszárazság van, amit én pont leszarok. Oldják meg, ne nekem kelljen törnöm azon a fejem, hogy hogyan, milliókat kapnak ott emberek ezért. Mi lett volna, ha eltolják a launchot? Vagy esetleg felkészülnek rá és mondjuk ötször ennyi konzolt gyártanak le day 1? Ezekkel mi lett volna a baj? Ez kinek a hibája, a mikulásé?
  • Botond #175688
    Nincs valahol egy PS topik, ahol a PS témákat ki lehet tárgyalni? :)
  • hunbalee
    #175687
    A chip gyárak nem tudnak eleget gyártani mivel nincs amiből gyárthatnak kevés a kapacítás.. Nos ha a sony elkér 6 milliót egy ps5 ért akkor mi a faszért nőne a gyárak kapacítása amihez a sony nak semmi köze???

    Nem mellesleg az a 600ezres ár amről csacsogsz kirvára nem hivatalos ár hanem ugyanúgy scalper ár ahogy az aprón is árulják mivel sem az nvidia sem az amd nem 600 ezret kér el az mspr ~300 ezres kártyáért... Nagy zavarban van a fejedben fingod sincs mi az hogy hiány.
    Ha egy nőnek kiveszik a nemző szerveit te fizethetsz neki 20 trilliárdot nem fog neked gyerekek szülni mert nem tud nincs miből...
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.03.31. 12:57:52
  • lwb
    #175686
    Dehogynem pénz kérdése. Ezért tudsz pl ugyanígy videokártyát is venni, hiába nincs chip, csak drágábban. 3070-et 200e helyett 600 ezerért. Ez a hivatalos ára, ennyiért adja a gyártó és a viszonteladó. Mert hiánytermék, ezért drágább lett.
    Nem sokkal lejjebb még te is ezt írtad, hogy ja hogy kétszeres áron persze, hogy van gpu. Ps5 nincs úgysem. Csak scalpereknél.

    Ha nekem nagyon kell valami, akkor tudok és hajlandó is vagyok prémium árat fizetni érte. Nem scalpernek, azok dögöljenek meg.
  • hunbalee
    #175685
    Te tényleg nem érted. Ha egy rohadt ps5 5 millió ft lenne akkor se tudnának többet gyártani mert nincs miből.
    (Mondjuk ekkor a 100%-os tény az volna hogy lenne készlet sok sok eladhatatlan készlet,mert a kutya se venné)

    Ez nem pénz kérdése van-e elég chip vagy nincs.
  • lwb
    #175684
    Ja, tudom, játék egyiken sincs nagyon. Scalpernek nem akarok pénzt adni. Nem a pénzről van szó, elvből. Tőlem pénzt nem kapnak.
  • lwb
    #175683
    ??? Szerinted egy scalper a hardverapróról az ugyanaz, mint egy hivatalos viszonteladó? Ne aggódjak, mert tuti jó cuccot kapok? Wtf? Honnan tudjam pl., hogy a jótállási jegy az valódi? Hogy nem krumplinyomóval nyomta rá a drága a kamubélyeget? Személyes átvételnél sem tudom leellenőrizni azt sem, hogy működik-e a dolog. Vettem vaterán régen én is pl. mobilt, amikor még nem volt blackberry Magyarországon. Kocsiban boltoltuk le. Nem volt gáz, mert nem volt akkora összeg és mert eleve bekalkuláltam, hogy másképp nem tudom megvenni. De így is kockáztattam, simán át is baszhattak volna.
    És akkor abba most bele se megyek, hogy ELVBŐL nem adok pénzt scalpereknek.

    A sony meg meg tudná oldani, ha nagyon akarná. Ki kéne adni egy "ps5 pandemic edition"-t vagy "can't wait edition"-t vagy akármit, azon az áron, ami még elfér nekik és azt kiadni. Akár aranyozott gombokkal vagy akármi, hogy lehessen takarózni vele, hogy ez valami special edition, nem az eredeti, ezért más az ár. Akármit ki lehetne találni, mert igen, értem én, hogy azért nem kapkodnak a sonynál sem, mert leginkább buknak a vason és nem nyernek. Hát ne bukjanak, adják olyan áron, hogy megérje nekik. Én nem sajnálom tőlük a pénzt.

    A scalperektől igen. Előbb dugdosom be egy táncoslány bugyijába azt a 3 kilót, minthogy valami szarházi netes scalpernek adjam. Ez van.
  • n000rbi
    #175682
    > jelenleg a ps3-ps4 és ps5 éra elejéből összesen nincs ennyi game

    Húha, akkor szerintem ne is erőltesd, nem a te platformod. Tök komolyan mondom.
  • hunbalee
    #175681
    A pár az nálam 50+ Annyi játékért vennék ps-t. De jelenleg a ps3-ps4 és ps5 éra elejéből összesen nincs ennyi game..
    Ezért írtam ezt a 3-4 évet hogy talán lesz majd. Ha meg nem akkor sem esek kétségbe mert pc-n ott van 2200 játékom xboxon 100 saját + 600 game pass/ea play szóval 60 élet se lenne elég amúgy se ezekhez :)
  • n000rbi
    #175680
    Lejjebb még “2-3 legyen”, most van 6+ de nem elég. Eldönthetnéd mit akarsz, mert ez így csak fingnélküli csapkodásnak tűnik :D
  • hunbalee
    #175679
    Ezekkel nem vagyok előrébb,mert:

    Bloodborne -az ilyenekkel nem tudok játszani
    Days Gone - Jön pc-re
    Detroit: Become Human - Van pc-re
    Ez a sok érdekelne:

    Infamous Second Son
    Ratchet and Clank
    The Last Guardian
    The Last of Us Remastered
    Until Dawn
    Uncharted 4: A Thief’s End

    Batman: Arkham Knight - Van pc-re
    Battlefield 1 - Van pc-re
    Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
    Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    Fallout 4 - Van pc-re
    Final Fantasy XV Royal Edition - Van pc-re
    Monster Hunter: World - Van pc-re
    Mortal Kombat X - Van pc-re
    Persona 5 - Akárhova lehet nem érdekel
    Resident Evil 7 biohazard - Letoltam már game passba

    Szummázva pár játékért egyelőre nekem nem érdemes ps-t venni
  • darkSectorxxx #175678
    Ettől jobb már csaak a következő hónapban lesz, amikor az Oddworld Soulstorm lesz majd Free.

    Most amit a sony ps5 nyitásra művelt attól jobb sehol nem lesz. ;)
  • n000rbi
    #175677
    Ott a psplus collection jobbnál jobb címekkel, amiket megkapsz, ha ps5-re veszel ps plust... Akinek nem volt ps4-e előtte, annak nagyon jó deal:

    From Worldwide Studios:

    Bloodborne
    Days Gone
    Detroit: Become Human
    God of War
    Infamous Second Son
    Ratchet and Clank
    The Last Guardian
    The Last of Us Remastered
    Until Dawn
    Uncharted 4: A Thief’s End

    From our third-party publishers and developers:

    Batman: Arkham Knight
    Battlefield 1
    Call of Duty: Black Ops III – Zombies Chronicles Edition
    Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    Fallout 4
    Final Fantasy XV Royal Edition
    Monster Hunter: World
    Mortal Kombat X
    Persona 5
    Resident Evil 7 biohazard
  • darkSectorxxx #175676
    Free full értelmes játékok, a Play at Home meg a kb 2t PS Plus jâték 2700ft-ért az mi? :)
  • hunbalee
    #175675
    Majd 3-4 év múlva amikor már lesznek és az áruk is kb 150 lesz és már játékos bundleval adják na majd akkor esetleg lecsapok egy ps5-re. Addigra talán még a sony ad 2-3 full free értelmes játékot hogy majd legyen is mit tolni rajta Minden másra ott a Series X amivel már most többet toltam mint pc-vel 1 év alatt szoktam játszani és hol van még az év vége
  • darkSectorxxx #175674
    Azokkal nincsen gond, pláne hogy személyesen is megnézheted akár.
    De azokért cserébe el is kérik az árát.

    Tuti nem szarok, csak legyen elég pénzed.

    Én se azért vártam a boltra mert prohardveren kamu hirdetések lennének, hanem mert drága.

    Most kapsz kb 220-240ért kb, de most meg már a bolt is utolérte a rendelésemet.

    Nem mintha 10 óránál többet nyomtam volna vele amióta megvan :D
  • hunbalee
    #175673
    "Aprón second hand szar van" Ugyanaz van hogy te bemész a boltba és leveszed a polcról. Csak ők azért vették és tették fel apróra hogy keressenek vele. Az hogy te félsz meg belemagyarázol mindent senkit nem érdekel. Ott vannak a ps-ek ha nagyon kéne vennéd.

    "Emeljen a sony árat, ha úgy gondolja, hogy csak így tudja teljesíteni az igényeket"

    Ezek szerint az hogy hiány nem tudod micsoda.

    "Részemről ok lenne" Igen a többmillió ps vásárlónak már ez az ár is a küszöböd verdesi.. és a sony ms se nagyon engedheti meg hogy drágábban adja pont a népharag miatt. A népharag ugyanis komoly cégeket tett már taccsra ami jelentős pénzügyi veszteség mindig.
  • lwb
    #175672
    Aprón second hand szar van, fogalmam sincs, mit árul, mit kapok. "Bontatlan" ... ja. Lajoskától, kisdobosbecsszóra. Vagy gép van benne, vagy tégla, esetleg rizs, mint az amazonos ps5-öknél. Ha boltban veszem, van rá garancia, meg azt kapom, amit veszek.

    Szakboltokról beszéltem, nem csalókról és scalperekről. A 200 ezres karidból legfeljebb az alap FE volt 200 ezer Amerikában, ÁFA és vám nélkül. Az soha nem volt soha nem is lesz 200e mire ideér.

    Emeljen a sony árat, ha úgy gondolja, hogy csak így tudja teljesíteni az igényeket. Részemről oké lenne.
    Utoljára szerkesztette: lwb, 2021.03.31. 08:08:34
  • hunbalee
    #175671
    "Kérsz linket? rtx 3070, 3090 iponnál is van, de még vagy 5 másik magyar boltban, nem is kell amazonig elmenni. 3060 dettó. Ha kell új chipsetes kari, megveszem, mert meg tudom. Mert van eladó."

    Ja értem már itt vagy fordítva összerakva. Akkor meg ne hazudozzál,mert van ps5. Apróról mennyit linkeljek neked???? Mész elhozod.. Mert látom téged az nem zavar hogy egy 200 ezres VGA-t 400-.ért csapnak az arcodhoz.. ps5.ök azonnal vehetőek 260-tól felfelé... Ja hogy nem vettél még innen se, akkor meg azt mond hogy nem is érdekel a ps5, ne pedig azt hogy nincs,mert ugye ott van az aprón bontatlan garis minden.

    Igen igen autóipar is azért sír meg álltak le a gyárak mert minden van..jaja te már csak tudod.
    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.03.31. 08:06:32
  • lwb
    #175670
    "autóipar sem"

    Miről beszélsz? Bemegyek a wallisba és készletről elhozom azonnal az új 7-est. 5 db áll ott, azonnal vihető. Vagy az új x7-est, abból 7 db van készleten. Nem kell egy napot se várnod. És nem kell Münchenig se elmenned, szaros székesfővárosunkban kifizeted, beülsz és elviszed a két csúcsmodellt. Nyilván ezekbe nem kell chip ... Vagy esetleg a bmw megoldotta. Valahogy. Mert pénzt akar keresni.
  • lwb
    #175669
    6.3 millió gépet adott eddig el a sony a vgchartz becslése szerint. Nem 50-et ... 6.3 milliót. Ezt is nyögvenyelősen, fél év alatt.

    "Ahogy az nvidia meg az amd sem meg ahogy az autóipar sem. Nincs chip kész ez a vége. "
    Ne haragudj, de videokártyát és autót is tudok venni. Akár "polcról" is. Kérsz linket? rtx 3070, 3090 iponnál is van, de még vagy 5 másik magyar boltban, nem is kell amazonig elmenni. 3060 dettó. Ha kell új chipsetes kari, megveszem, mert meg tudom. Mert van eladó.
    6900 xt szintén van iponnál, raktáron. Holnap át is veheted, ha kell. 6800 xt szintén. Alap 6800 iponnál nincs, de két másik webshopban van, 3 napra szállítanak is.

    PS5 sehol sincs. A boltok fele előrendelést sem vesz fel rá. A többi meg nem ígér semmit. Az a győzelmi jelentés, hogy áprilisban talán teljesítik a novemberi előrendelések egy részét.
    De nem, nem a gyártó baszta el ... a mikulás volt!
  • n000rbi
    #175668
    +a scalper szarháziak is hozzájárulnak/hozzájárultak jócskán. Egyébként mindegy mit írsz, lbw-nek most nagyon fáj és úgyis a sony baszta el...
  • hunbalee
    #175667
    Mi meg tudjuk hogy szereted hogy neked legyen igazad de most kurvára nem a sony vagy a ms baszta el. Ahogy az nvidia meg az amd sem meg ahogy az autóipar sem. Nincs chip kész ez a vége. Ha lenne elég minden IS ott tobzodna a boltok polcoin ,hogy csak be kelljen menni és mondani csókolom abból kérek kettőt... De ilyen nincs se ms gépére se ps5re se nvidia se amd vga-ra..

    Nem mellesleg a sony most mivel lenne előrébb ha felmérte volna hm a ps4-et vitték 130+ millióan máig veszik a ide biza kezdésnek kell 50 + millió gép? Semmit nem ért volna ezzel a felméréssel MIVEL NEM TUD ELEGET gyártani senki semmiből. De látom ez nem jutott el oda ahova kellett volna..
  • lwb
    #175666
    Ja, eladhatna 10 darabot is, ehelyett elad 5-öt. De tényleg ugyanaz. :) Szerintem ezt itt fejezzük be, oké?

    "Mit oldott meg az MS? "
    Azt, hogy meg lehet venni a konzolját. A mese része nem érdekel, a Sonynak kell felmérnie, hogy mekkora a kereslet, ő akarja eladni a szarját, nem?

    Ez egy nyomorult cég, aki el akar adni neked egy terméket. Nem neked kell leszopnod őket, hogy méltóztassanak megtisztelni azzal, hogy a pénzed nekik adhatod. Ne legyél már ekkora szervilis fanboy. A sony elbaszta. Minden cégnek az a célja, hogy profitot generáljon. Profit úgy lesz, ha eladom a termékem / szolgáltatásom a vásárlóknak. Ha lenne egy rakás vásárlóm, de nem tud nekem pénzt adni, mert nem tudom őket kiszolgálni, akkor ott ÉN hibázok, mint cég, mert lenne potenciál a piacom növelésében, de nem tudom teljesíteni saját korlátaim miatt.

    Tudom,hogy szeretsz mindig ellentmondani, meg mindenhez nagyon érteni, de ezt inkább skippeld. Ezt a témát. Is.
  • darkSectorxxx #175665
    Mit oldott meg az MS? kevesebben választottak Xbox-ot úgy oldotta meg..... És még így is alig volt Series X hogy az eladási adatokban is több PS5 fogyott... vagyis ők úgy tudták enyhíteni hogy sok ember inkáb ps5-öt vett, ha nem is kizárólag de előnek...