176586
banner
  • darkSectorxxx #175944
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Rétegjáték, az arra vonatkozott, hogy ha egy játékot kiadnak úgy hogy egy drága eszköz kelljen hozzá, az egy kisebb felhasználói réteget célozna meg.

    Én egy szóval nem említettem hogy ugyanaz az érzés a kontrollerrel. Ahogy autós játékot is más kontrollerrel meg kormánnyal.
    Én arra írtam hogy kontrollerrel is optimalizálják, mert ételemszerűen jön konzolokra, ezzel a microsoft számol egy AAA címnél, hogy mondjuk ne csak a negyede tudja kezelni, aki vesz hozzá egy külön eszközt.
    Szó nem volt arról hogy ugyanaz a kontroller mint egy olyan eszköz. Én legalábbis ilyet nem írtam egyszer se.
    Azt meg pláne nem hogy, ne vegyen magának ilyen plusz perifériát.

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.06.23. 12:22:27
  • Zóanagyvarázsló
    #175943
    Az a baj, hogy azoknak próbálod megmagyarázni, hogy kontrollerrel is jó meg nem rétegjáték (bármit is jelentsen ez napjainkban vagy a te értelmezésedben), akik veled szemben próbálták, illetve több közül volt eddig a műfajhoz. Ha így nekiállsz magyarázni, meg a "minek vegyen ilyet?" kérdéssel jönni, annak nem jó az optikája.
  • darkSectorxxx #175942
    "Persze ettől még a többszörös vásárlás és más "kényszerességek" mellől tényleg vicces, ugyanakkor mindennapos más szintén hobbijára szánt extra befektetését leszólni"

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Na ez miatt éreztem feleslegesnek reagáni a többi kommentre, mert megint 1-2 faszkalap (nem rád értem), nem képes értelmezni egy kurva kommentet amit írok.

    ÉN nem azt mondtam hogy felesleges az eszköz, vagy hogy szar az a cucc és minek veszik meg, hanem annyit írtam az illetőnek hogy ha Xboxon szeretne játszani akkor miért nem játszik rendesen kontrollerrel, hiszen a játékhoz nem kötelező az eszköz, hiszen úgy adják kii a játékot hogy lehessen irányítani kontrollerrel is, hiszen az az alap irányítás konzolokon.
    Ha meg ragaszkodik az eszközhöz, akkor PC-n érdemes megvenni inkáb a játékot.

    Azt a statisztikát arra példáztam, nem hogy szar az a spéci eszköz, hanem hogy mivel valszeg kevesebben vesznek ilyen a felhasználók közül az Xbox se fog kiadni valszeg egy ekkora címet úgy hogy kontrollerre játszhatatlan maradjon és kelljen venni hozzá egy ilyen irányítót. Ennyi semi szarozás nem volt a kommentjeimben a termékkel kapcsolatban, nem is állt szándékomban. Csak azért jegyeztem meg mert úgy lett számomra előadva mintha ennélkül nem is nagyon lehetne vele játszani.... ENNYI, LESZÓLÁS SEHOL SEMMI ÜGYBEN NEM VOLT.
    Csak a sok agyhalott nem tudja értelmezni a mondatot amit olvas.
    És látod az a kibaszott Harlekin geci elkezdte a faszságát, a személyeskedést és ez az eredménye már kurvára másról beszélnek, beszéltek, amihez amúgy senkinek semmi köze.

    Vagyis egy kibaszott szó nem volt arról hogy bárki leszólja azt az irányítót.
    A személyeskedés meg a buziság az viszont hamar előkerül megint.

    Valamint ahoz sincs a világon sem a témának sem másnak semmi köze hogy ha én megveszek egy játékot több platformra és tetszik és mondjuk végigviszem több helyen is.
    Vagy neadj isten más platformon más családtagomnak vagy ismerősömnek adom hogy tudjon játszani vele.
    Ez személyeskedés szimplán. A témához semmi köze.

    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.06.23. 10:49:00
  • Voyager5
    #175941
    2-3 játékot én is megvettem több platformra, de nálam ez inkább azért történt így, mert kb 7-8 éve szakítottam a PC gaminggel
    és pár kedvencemet továbbra is akartam játszani konzolon is. (Skyrim, Diablo III pl.)

    Amúgy a szimulátor témára visszatérve, én emlékszem pl. a 90-es évek közepe-végére, amikor is kijött a
    Eurofighter 2000, picit később talán a Jane's F-15, majd a Falcon 4.0.
    Emlékeim szerint ezek mind eléggé jó értékeléseket kaptak, és mindegyik valahol félúton volt az arcade és a rendes szimulátor programok közt.
    A Jane's F-15-öt pl nem is tudtad joystick nélkül játszani. Naná, hogy rohantam venni egyet :)
  • lwb
    #175940
    Amire megvettem, ott legalább egyszer végig is vittem ezeket a játékokat. Tényleg nem volt sok: W3, PoE2, CP, Skyrim, FO4 kb ennyi. Amelyik platformra ezeket megvettem, ott legalább egyszer mindet végig is vittem.

    Meg szerintem egész más élmény akár a CP, akár a FO4 egy egér-bill kombós pécén, mint kontrollerrel konzolon.
  • Zóanagyvarázsló
    #175939
    És az miért baj, ha egy játékot nem egy széles réteg tart el, hanem egy relatíve kisebb, de annál elkötelezettebb? A kasszáknál való siker és a minőség között egyébként sincs egyenes arányú összefüggés, hogy az utóbbi szubjektív megítéléséről ne is beszéljünk.

    Szerintem sokkal rosszabb üzenet, amikor mindenki megveszi a Borsodit, mert megszokta, azt kapni, más is azt veszi olcsó stb.

    Persze ettől még a többszörös vásárlás és más "kényszerességek" mellől tényleg vicces, ugyanakkor mindennapos más szintén hobbijára szánt extra befektetését leszólni
  • Harlekin
    #175938


    Speciel pont rá gondoltam a poszttal... Mivel párszor, már páran ezen ténykedését megmosolyogták....

    Én azt gondolom erről az egészről, hogy ha egy személyben "támogatod" őket ezen mód(szíved joga)! Akkor ezzel egy hamis visszajelzés csatolódik a termékhez... Ami negatív kimenetet eredményez (het)! Hiszen nem széles réteg vette meg....Nem széles rétegnek szól... Nem széles réteg tolta meg az eladásokat esetleg olyan irányba, hogy a köv játéknál azt gondolják fele ennyi teljesítmény is elég lesz.....



  • Moby
    #175937
    Erről legyen elég annyi, hogy amikor megjelent augusztusban pécére (az MS Flight Sim), hónapokra okozott joystick meg HOTAS hiányt a piacon. Felvásároltak mindent, ami elérhető volt, az összes konzolost is, amit bármilyen módon pécére lehetett kötni. Még nálunk is. Azóta lecsengett a dolog, mostmár ismét lehet kapni, de abban a pár hónapban a kiegészítőgyártók hülyére keresték magukat ez az 1 játék miatt.
    Cikk
  • lwb
    #175936
    Nem akarok a vitába beleszólni, de ilyen embert te is ismersz:

    "Ő ismer olyat aki képes egy ugyan azon játékot 3-4 platformra megvenni nyilván 3-4 más befejezése lesz a játéknak és valószínűleg 3-4 különböző élményt fog nyújtani. Majd ez után, ha jön belőle felújított változat akkor annál is ezt eljátssza... :-D"

    Engem.
    Sőt, mindenki ismer ilyen embert, aki most ezt elolvasta.

    Nyilván nem új élményt várok el, csak támogatom a fejlesztőket, mert tetszik a termékük. Kevés játékkal csinálom ezt meg (3-4 volt eddig kb), de az mind megérdemelte.
  • Voyager5
    #175935
    Sosem értettem nekünk mint mezei játékosoknak miért számítanak a statok?
    Megtudod, hogy mondjuk 4 millióan töltötték le/vették meg a játékot a különböző platformokra, és mondjuk 300.000 ilyen kütyüt vettek világszerte.
    Konstantálod, hogy az kevés/sok mittudomén.
    Ottvan az adaptív kontroller is, az is biztos alig fogy, szóval akkor hülyeség volt bele pénzt ölni.
    Az már ugye más kérdés, hogyha valaki csak azzal tud játszani akkor az baromira örül, hogy rá is gondoltak, és
    nem vették el tőle a játékélményt.

    Szerintem inkább örülni kéne annak, hogy lehetőséget biztosítanak arra, hogy konzolon is eltudj érni valamiféle szimulátor élményt.
    Nyilván a hardcore repszimulátor rajongók már rég beszerezték PC-n, építettek mellé egy combos gépet, cockpitet, megvették hozzá a Honeycomb cuccokat, meg legalább egy 49es monitort.
    Szerintem dicsérendő, hogy az MS pénzt rak egy ilyen rétegjátékba is, mert azért vannak akik szabadidejükben szimulátoroznak.
  • Harlekin
    #175934
    "De hogy felfogd leírom mégegyszer hátha!" Feleslegesen teszed

    Ő ismer olyat aki képes egy ugyan azon játékot 3-4 platformra megvenni nyilván 3-4 más befejezése lesz a játéknak és valószínűleg 3-4 különböző élményt fog nyújtani. Majd ez után, ha jön belőle felújított változat akkor annál is ezt eljátssza... :-D

    Sose fogja megérteni, hogy egy plusz élményért te, miért költesz amikor egy értelmetlen 4x ugyan arra költés meg értelmes....
    Utoljára szerkesztette: Harlekin, 2021.06.22. 07:17:47
  • TomStorm
    #175933
    Valaki 600ezerért vesz Oledet játékhoz valaki 100 ezerért vesz precíz élethű vezérlőt valaki 4k 144hz monitort vesz konzolhoz van aki új Fanatec szettet vesz konzolhoz és a többi.
    Na ezek között te sose leszel!Mert neked nem kell.
    Olyan posztokkal foglalkozol amihez fingod sincs.
    De hogy felfogd leírom mégegyszer hátha!
    Játszhatod kontrollerrel de ha realisztikusabb és precízebb vezetésre vágysz akkor veszel ilyet.Mert más lesz a gépek irányítása és az érzés is olyan mint ha egy igazi repülőbe ülnél(már amelyikbe Yoke kormány van).Airbus pl.Joystick vezérlés tehát ott Yoke "bukott" DE még mindig szebben lehet irányítani egy Yoke-al mint egy mezei kontrollerrel
  • darkSectorxxx #175932
    Azért megnéznék egy statot mennyien játszanak ilyen cuccal azokból akik megveszik a játékot... avagy letöltik GP-ben.
    Értelemszerűen m@s azzal játszani, de lefejleszteni egy ilyen project-el, mert gondolom ez AAA játék, arra hogy pláne konzolon x ezerért még vesznek küløn eszközt, az erőssen rétegjáték szerintem.
    Ezek meg nagy számokban gondolkodnak, legalábbis feltételezem...

    Kíváncsíságból meglesnék egy adatot erről.

    Most persze vannak akik fanok azt vesznek 80k-ért gamer asztalokat is, de ez nem akkora számba megy azért, hogy meghatározó legyen.
    Nekik elviekben arra is kell gondolni, hogy sokan meg nem akarnak ebbe többet ölni és mondjuk billentyűzeten játszanak, vagy kontrolleren.
  • Voyager5
    #175931
    Biztos lehetsz benne, hogy sokan megfogják venni.

    Aki csak egy picit komolyabban veszi majd ezt a szimulátorosdit, az nem fogja kontrollerrel irányítani, hanem inkább vesz egy ilyet.

    Nekem is van olyan barátom aki szimulátor őrült, és pl. a pedálokba valami szaros rugót vett múltkor 10K körül...

    Nyugodj meg, nem "ölnék" ilyenekbe a pénzt ha az nem térülne meg. :)
  • darkSectorxxx #175930
    De ilyenbe minek ölnek pénzt, valjon hányan vesznek 1 játék miatt külön ilyen eszközt?

    Biztos vagyok benne hogy ennélkül is rendesen lehet irányítani, mert nem kezelnék így ha ez valami rétegjáték lenne.

    Mert ha valamihez egy + drága cucc is kell, az rétegjáték.

    Biztos faszább ezzel, de kizárt hogy szükség legyen erre, pláne konzolon.
  • TomStorm
    #175929
    Amúgy az első Szimulátor konzolokra MSFS.Bár ne kiabáljam el:)
    Ha olyan lesz mint Pc-n akkor le a kalappal!
  • TomStorm
    #175928
    Komoly lesz jó áron.Állítólag 1:1 méret,mint az igazi.Jó nagy lesz és az a Trim-elés:O
    Nekem kell!
    Kontrollerrel sajnos nem jó(próbáltam) ez szimulátor.
  • lwb
    #175927
    Elvileg addig jön ki kifejezetten xbox series x-re gyártott flight stick.
  • darkSectorxxx #175926
    Ne gondold hogy béna lesz, max szokatlan, az a botkormánynak ott van az analog kar, max annyi hogy nem olyan a feelingje mint ha egy rendes műszerfal lenne előtted.
    Gondold el PC-n se mindenki vesz ilyen speckó eszközt hozzá. A fejlesztés se úgy megy hogy arra számítanak hogy rengeteg játékos használ ilyen eszközöket.

    Szóval maga az optimalizálás az billentyűzetre megy elsősorban meg kontrollerre. Majd meglátod hogy úgy is szuper lesz.
    A szimulátor szót a címben ne vedd szó szerint annak. ;)

    De ha PC-hez van ilyen szerkezeted és a Flight Simulator X már előbb elérhető volt ot, akkor mihez kell az Xbox?
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.06.21. 14:27:24
  • darkSectorxxx #175925
    Mondjuk a PS lista említi az AC Valhalla-t is, ami nekem kicsit meglepetés, ha ez igaz, mert ezt nem gondoltam volna. :D
  • GPx8
    #175924
    Tudom, de most jön X-re az MS Flight Simulátor, azt meg béna lenne kontrollerrel kezelni.
  • darkSectorxxx #175923
    Kivéve a bill+egér, mert ott a játéknál van max odaírva. .P

    CoD Warzone
    CoD Modern Warfare
    CoD Cold War
    CoD Black Ops 4
    Fortnite
    ....
    és a többi itt a link mögött található
  • lwb
    #175922
    Általában nem. A MS szereti, ha a saját perifériáit vásárolod a konzoljához. A főszabály az, hogy ha nincs kifejezetten ráírva az eszközre, hogy megy konzolon, akkor nem megy.
  • darkSectorxxx #175921
    Nem.

    Vannak bizonyos eszközök, meg játékok, amikhez lehet billentyűzetet meg egeret csatlakoztatni és használja natívan, de ilyen egyedi, botkormány, meg autós játékokhoz sima kormány az nem, Ha nincs az eszköz támogatva akkor nem fog menni.
    De repülős játék nem sok van Xbox-ra.
  • GPx8
    #175920
    Sziasztok!
    Hülye kérdés lehet, soha nem volt konzolom, de usb-s perifériákat rá lehet dugni?
    Mondjuk egy repülős botkormányt, ami nem kifejezetten xbox specifikus, de megy WIN10 alatt? Felveszi, mint egy PC?
    XBOX Series X érdekelne.
  • darkSectorxxx #175919
    Na persze, ez így van, ha szereted az ilyen játékokat akkor ez nagyon jó lesz valszeg, én ugye a skyrim-el nem is játszottam, Én eddig nem is tudtam hogy ez a Starfield mi akar lenni, azt hittem eddig valami ilyen űrhajós stratégia cucc lesz. :)

    mondjuk a Halo meg Gears az utcsó részeik alapján én se várom azért tűkön ülve, de egy menetre jók... Hellblade ami nekem jobban tetszett, ez meg gondolom most nagyobb project lesz majd.
  • lwb
    #175918
    Általában én is, de Starfield esetében nagyon nem tudnak a Bethesdánál mellélőni. Szó szerint, ha kiadják a Skyrimet az űrben, az is jó lesz, olyan régen adtak ki bármit is (utoljára 6 éve a Fallout 4-et, a Fallout 76-ot inkább nem említem). Todd elmondta, hogy single player skyrim szerű open world rpg lesz az űrben. Ebből nagyon nem tudnak hibázni: bugosnak lehet bugos (lesz is), ettől még a játék jó lesz. De az már most biztos, hogy nem multiplayer looter shooter lesz, szóval nagy baj nem lehet.

    Nyilván én az ilyen játékokat szeretem, engem annyira a hellbalde 2 nem villanyoz fel, a halo és a gears is csak picikét. Mások vagyunk.
  • darkSectorxxx #175917
    Meg hát egyik játékból se tudsz semmit, se a Redfall-ról, se a Starfield-ből....
    Honnan tudjam hogy akarnám-e játszani? egy videót mutattak belőle, ami nem tükrözi a gameplay-t. :)
    én már az ilyenekkel óvatos vagyok. Pláne új címeknél.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.06.21. 13:17:23
  • darkSectorxxx #175916
    Pontosan ezért mivel PC horror áron van , ha nincs és érdekel valakit ezek a játékok, akkor egy Xbox-ot érdemes most venni a PS mellé.
    videókártya árak egy vicc kategória. :D

    Engem ismertek már, annyira nem az én világom az amit képvisel az MS és a Bethesda.
    Valszeg lesz Xbox-om, de nem Starfield meg RPG-k, vagy coop multi játékok miatt...

    Stalker 2 is ideiglenesen exclusive csak, ha valakit az vonzana netán.

    Én szimplán eddig 3 játékkal játszanék Xbox-on az újak közül:
    Hellblade 2... nagyon odébb van.
    Gears 6, ha lesz netán story mód benne.
    Halo story része, de az télleg csak mellékesen, mert azért annyira nem futok miatta majd a boltokba...
  • lwb
    #175915
    Ez ebben a genben fordítva is igaz lesz. A MS bevásárolt egy rakás nívós stúdiót, ezek mind xbox és pc exkluzív játékokat fognak csinálni. A Bethesda két bejelentett játéka (egyiket csak kiadja, másikat csinálja) mindkettő xbox és pc exkluzív lesz (Starfield, Redfall). A The Outer Worlds 2 az obsidiantól is xbox és pc exkluzív. Igazából ahogy elnézem, a MS-nál minden first party játék exkluzív lesz konzolon.

    Szóval, aki csak PS5-re ruházott be, az nem árt, ha vesz egy izmos pc-t is, vagy kimarad a jó játékok feléből. Az pedig legalább olyan nehéz most a GPU hiány miatt, mint konzolt venni. Drágább is. Vicc, de a 2080 Ti-om ma használtan többet ér, mint amennyiért két és fél éve vettem boltban.
  • darkSectorxxx #175914
    PC-vel szemben valóban most best buy, de PS-el szemben, kicsit gáz, mert ami oda nem jelenik meg az kb Xbox-ra vagy nem jön korrekt minőségben, vagy azt se tudni mikor.
    Ami egyértelműen jó és jön a Forza 5...
  • hunbalee
    #175913
    Pedig aki játszani akar boxot vesz.Minden IS jön filléres game passba + VGA nincs így aki játszani akar az boxot (is) vesz
  • darkSectorxxx #175912
    Amúgy a ps-el én úgy voltam régen ha bárhol találok ilyen 220-250 körül simán kifizettem volna...

    De most az eddigi infók alapján egy Xbox-ért biztos nem mennék ebbe bele, mert amilyen helyzet van a játékokat illetően, azzal szerintem full felesleges kapkodni, sőtt.
  • darkSectorxxx #175911
    Ja úgy oké, de itt magyarországon nézegettem, mert akarok majd szerezni, pár cím miatt későbbre és hát eléggé elszomorító, nem annyira mint a ps5 beszerzés, de ahol meg van ott 220-230k rendes boltban...

    Series S könnyebb szerezni, sőtt Hardverapró tele van 85k-s alig használttal... de az nagyon gyenge, ahoz képest amit ígért és komunikált az MS róla, szóval oké hogy olcsó de azt asszem kihagyom. :)

    Na mondjuk ha ilyen van hogy a media-ba kitesznek gépet 215-ért úgy hogy előrendelések állnak fél éve, az kicsit azért bicskanyitogató ám.
    Utoljára szerkesztette: darkSectorxxx, 2021.06.19. 08:00:37
  • hunbalee
    #175910
    Én csak abból indultam ki hogy sok helyen raknak fel mediamarktos meg nem tudom milyen áruházas képeket ahol a polcokon ott vannak a Series X-ek... De nyilván nem napokig mert viszik azt is mint a cukrot..

    Ismerősön most postolt pl hogy bement a mediaba és PS5-volt kint igaz 215K-ért de meg is vette...
  • darkSectorxxx #175909
    Sajnos szar a helyzet, PS-nél azt mondták, idén már semmiképpen nem lesz a boltok polcain.

    Xbox-okból is szerintem ha lesz akkor a kicsi S inkáb.

    Hát igen ez miatt se nagyon zólnak olyan címet ami nem jön a régi generációra.
  • darkSectorxxx #175908
    Igen, Xbox-ból vannak a polcon? Én bárhol nézem, csak rendelést lehet leadni, Series S van néhány helyen raktáron, de a Series X-en én nem nagyon látom.
  • hunbalee
    #175907
    Pedig mostanában már a boltok polcain is kint vannak. Series S szarásig meg Series X is akad. Mondjuk telekomos akciót nem übereli semmi ugyse :)

    Next-genesedik az A Plague Tale: Innocence


    Utoljára szerkesztette: hunbalee, 2021.06.18. 19:47:09
  • LazyB
    #175906
    Lehet tudni mikor lesz vége ennek a nagy konzolhiánynak, mert dobálják hogy uh beszarsz milyen játék meg azta micsoda graf csillagokig fps, ja ja csak kurvára nem tudsz játszani semmivel, mert nem tudsz venni konzolt.
  • hunbalee
    #175905