176613
banner
  • davidka003
    #124710
    Mortal Kombat Komplete Edition 5k

    Ennyiért talán bőven megéri. :)
  • gduck
    #124709
    Pl. ez ;)
  • Moby
    #124708
    [URL=http://www.eurogamer.net/videos/digitalfoundry-uncharted-2-mastering-the-cell]Vannak akik ezt tudják jobban is interpretálni, ráadásul valódi gyakorlattal :)]
  • Moby
    #124707
    Fogalmam sincs miről beszélsz. Tényleg. Azt pláne nem kinek a nevében.
  • davidka003
    #124706
    A topik a felhasználókról szól, nem programozók járnak ide. PS3 topicba szintén. Ergo mit érdekeljen bárkit is, hogy jajj milyen nehéz PS3-ra programozni? Oldják meg, az a dolguk. Mi csak azt látjuk, hogy sok játék rondább PS3-on.
  • Moby
    #124705
    Jaaa értem már, hogy nincs pénz a portolásra.... A user szemszögéből ez annyit jelent, amit szerintem ugatunk itt a topikban is elég régóta, hogy tiszta legyen: multiplatform járékra csak boxot. Ez világos, itt nem erről volt most szó.
  • Moby
    #124704
    Nem értem mire akarsz kilyukadni. Mármint nem értem miért válaszolsz nekem olyan postal, ami a userről szól. Mér kéne nekem bármit a user szemszögéből nézni? Valójában szarok én a userre, ha az nem én vagyok :D
  • davidka003
    #124703
    Linkelj már be akkor olyat amin egyértelműen látszik, hogy Xboxon fut.
    E3-on PC-n futott ezt mondták is.
  • davidka003
    #124702
    Szép és jó de mindig a user szemszögéből kell nézni.
    A user meg leszarja, hogy miért fos pár játékban a framerate(Bayonetta) PS3-on meg miért tiszta homály.(Fifa 12, Transformers új része)
  • gduck
    #124701
    Talán az hogy nem egy konkrét videóról volt szó? Honnan tudta a hozzászóló hogy ugyanarról a videóról van szó? Talán hogy már több gyönyörű XBOX360 videó is jelent meg róla? ÉS ilyenkor jön az értelmetlen "PC-zés". Talán ezekért ;)
  • heady
    #124700
    Igen, jo ilyeneket is olvasni, de kerlek aruld mar el, hogy az ominozus "A video PC-n futott." hsz-el mi a problema?
    Hulyeseget irt? Nem, az E3-on tenyleg PC-n futott.
    Szemelyeskedett benne? Nem, csak egy tenyt kozolt.
  • vg
    #124699
    Jó kis írás, kár, hogy nem ilyeneket lehet olvasni nagyobb számban itt, hanem "A videó PC-n futott." iq buster hsz-ket. :(
  • gduck
    #124698
    Nagyon régi alaplapokban volt ún. coprocessor :D Ahhoz lehetne hasonlítani ;)
  • Moby
    #124697
    Nem felerősíti a tudását, és nem cpu. A cell nem cpu, legalábbis a konvencionális, vagy a te értelmezésed szerint. . Van "benne" az is, de egyúttal jóval több is attól. A cellben ugye van egy, a te értelmezésedben vett 1 cpu(mag), amit körülvesz a 8 spu (pontosabban 7), amik jó gyorsan képesek a műveletek egy bizonyos körét végrehajtani, amit egyébként a GPU (egyes esetekben a CPU) csinálna lassabban, ráadásul úgy, hogy ezeket a feladatok meg is tudják egymással osztani. Ha a te világképedre akarnám ráhúzni ezt az architektúrát, akkor próbáld valahogy úgy elképzelni, hogy a szokványos CPU-GPU páros mellett itt van egy 3. chip(ok, tudjuk, hogy nincs...), ami se nem cpu, se nem gpu, de ha mindenáron valamihez hasonlítani akarom, akkor sokkal hasonlít a --->MAI<--- gpu-khoz, mint a cpu-hoz, vagy ebben a megközelítésben ugyanannyira hasonlít a cGPU-khoz is. Namost a ps3 teljesítménye a gyakorlatban leginkább attól függ, hogy ezt a hipotetikus 3. egységet használják vagy sem. Ezért van ez az iszonyatos hullámzó teljesítmény játékról játékra. Ez a bizonyos 3. egység a szokványos(pc, xbox) architektúrákban nincs, ráadásul a használata nem kézenfekvő, és alig automatizálható. Egy játékban egyetlen állókép, frame előállításához egy vagon feladatot kell elvégezni. Ez a szokványos architektúrákban a feladatmegosztás szempontjából ~triviális feladat. Ha belép egy újabb feldolgozóegység, aminek nem tudok egy szabályrendszer alapján automatikusan feladatokat osztogatni, mert más megközelítés kell még a feladat végrehajtásához is, akkor gyakorlatilag mindent újra kell gondolnom. A precedenciát, az időbeni leosztást,az erőforrás kiosztást, mindent. eleve azt, hogy milyen feladatot tudok adni, aminek az elvégzése azon gyorsan megy, és mondjuk a gpu-n viszont lassan, mert ha olyan feladatok osztok ki oda, amit amúgy a gpu-s is lezavar gyorsan, amúgy meg nincs hatásra a renderelés idejére, akkor csak magamat dolgoztattam, értelme nem volt. Persze ilyen feladatokat olyan nagyon nem nehéz találni, pl. a post process effektek jórészét azonnal ki lehet tenni az spu-kra, az konkrétan pont egy ilyen terület, de sok egyebet is. Csak hát ezeket a spukat progizni sem olyan triviális, szóval ez is idő. Az idő meg pénz, pénz meg portolásra már nincs.
    Persze amit itt leírok, az technológiai szempontból úgy baromság ahogy van, de én ezt neked ettől emberbarátibb módon elmagyarázni nem tudom :D
  • gduck
    #124696
    Egyetértek, az XBOX360 videók is lenyűgözőek. Kevés RAM, 7 éves ATI VGA :D

    UI: nem akarok lavinát elindítani, de mivel a PC-nél "nincsenek" korlátok, ezért a játékok fejlesztésénél nem kell annyi kompromisszumot kötni. (Lásd Crysis) Eredmény: pénztemető PC, állóképekkel demózott jobb grafika (amitől a játék semmivel se jobb)
  • davidka003
    #124695
    Mióta konzolom van rájöttem, hogy a játékélményt a stabil frame-rate határozza meg ráadásul a grafika is teljesen vállalható boxon. PC-n mindig volt valami akadás.
  • gduck
    #124694
    A játékélményt nem a játék grafikája határozza meg. Sztem max. olyan 30%
  • davidka003
    #124693
    A videó PC-n futott.
  • Evogordon
    #124692
    Nezegettem a jatekokat h hamarosan erkezik a boxom hat ez a farcry 3 nagyon igeretesnek tunik.. Hihetetlen h ezekbol a regi konzolokbol meg most is tudnak kicsikarni ilyen grafikat/latvanyt.. Mikorra is varhato kb ez a jatek?
  • Harlekin
    #124691
    Attól mert nem érted ez még tökéletes válasz volt mint ahogy mobytol is.
    Valahol nálad lesz a hiba!!

    Érdekes nálunk csak a hátsó kertben van talaj...
    A házba laminált HDF lap van nálunk többségében,de amugy a döngölt föld se lehet rossz a házba hisz régen használták.
  • DarkSector
    #124690
    Ez nem volt válasz a cpu-gpu-ra...maga a képernyőn lévő vizuális látvány nem a vga szintjétől függ?

    Valamint:
    Nekünk otthon a hátban is van talaj...:D
  • Harlekin
    #124689
    Nem!!!
    Hanem az,hogy valamit kimondottan a PS 3 tudására készítenek kihasználva a gép teljes képességét akkor üti a boxot.
    Viszont,ha a boxra készült gamát portolják és "olcsón",mert itt csak ezzel van a baj,hogy olcson kell kihozni a portolást.Lesznek hasonló lemaradások
    Olcsosság= valahogy elfusson.

    "Az a kérdés hogy a processzor miatt szépek a játékok?
    Vagy felerősíti a vga tudását a cpu???"

    Lényegében nem mind 1?
    De a 2 dolog amúgy is egymás nélkül semmit se ér...

    "Bekaphatod azt ami a lábam közt egy éles de mégis homályos árnyékot vet a talajra...:D"

    Te perverz állat ezért képes voltál pucéran kimenni az utcára,hogy megnézd az árnyékát???
  • DarkSector
    #124688
    Az a kérdés hogy a processzor miatt szépek a játékok?
    Vagy felerősíti a vga tudását a cpu???
  • Goo
    #124687
    "Itt olvastam, hogy a multiplatform unreal játékok többsége ilyen, meg ilyen volt war for cybertron is. Nekem a war for cybertron tetszett, gondolom annak a minőségétől a fall of cybertron ps3-on nem rosszabb. Én még erre lennék kíváncsi, előre is köszönöm a választ!"

    Egyébként meg van mindkettő játék! Csak nincs időm játszani. Persze megértem ha ez a kérdés nem idetartozik, majd akkor megkérdezem ps3 fórumon. Egyébként az érdekes, szerintem az emberek többségének manapság több konzolja van, nem pedig egy. Nekem jelenleg 3 van, eredetileg 5, csak azok már sajnos tönkrementek, nem tudom miért. Én tervezem egy wii u majd a későbbiekben egy Ms terméket, attól függetlenül hogy mikor jön a next-gen. Egyébként egy közismert fórumon, készülődő xbox-okba is beleverte csúfot, így lehet hogy csak xbox-t veszek vagy megvárom ha megjelenik az új box és azzal kapcsolatos fejleményeket, de nagy valószínűséggel xbox360-om lesz, ez még nagyon messze van. A visszafele kompatibilitás sem lesz mellékes kérdés.
  • Goo
    #124686
    Zombi u kapcsán, én a legjobban a padlót néztem meg, én ezért jöttem erre a következtetésre. Az emberek kidolgozását annyira nem néztem meg, de ahogy visszaemlékezek amilyen benyomást tett, túlzottan nem volt rendkívüli.

    Egyébként nem lehet hogy ezek a képek manipulatívak? Pl. ps3 verziónál jobban nagyították a képrészletet mint az xbox verziónál. Erre persze természetesen nem kell válaszolni, ha túl bonyolítom kérdést és túl ragozom a dolgot.

    Itt olvastam, hogy a multiplatform unreal játékok többsége ilyen, meg ilyen volt war for cybertron is. Nekem a war for cybertron tetszett, gondolom annak a minőségétől a fall of cybertron ps3-on nem rosszabb. Én még erre lennék kíváncsi, előre is köszönöm a választ!

    Mi az a frém? A 60 fps jelenti? Mit jelent a textura popup?

    "ha a PS3 verza kisebb felbontáson megy akkor a képminőség gyengébb," Ezt nem igazán értem, a 480p-os megjelenítésre gondolsz?

    Előre is köszönöm ezekre is a választ!

    "IGN 1 verziót tesztel ( mint ahogy mindenki ) jelen esetben Xbox volt. PS3 verziót nem nézik meg, hanem copy paste és csak a platoformot írják át hogy aki a PS3 verzió teszteket olvassa csak az ott lássa a tesztet a játékról. "

    Ezt nagyjából értem amit írsz, de szerintem ez úgy lenne korrekt, ha ps3 verzió kapcsán nem írnak ki pontot!

    Igazából sokszor olvastam, hogy ps2 kapcsán gamecube és az xbox is erősebb volt ps2-nél hardware tekintetében és még is ps2 volt felkapva. Gondolom akkor itt is ugyanez a helyzet, csak most más a marketing. Én nagyon szeretem a Nintendo-t nem szeretnék félreértés, én a Nintendo termékeit szeretem a legjobban, de egyébként érdekes, hogy a Gamecube-nál és más gépeknél más volt a cég felfogása mint mostanában. N64 az kazettás volt, de Ps között és n64 között hardware tekintetében ha jól tudom nem volt különbség. Ez kb olyan mint az xbox-ban dvd lejátszó van míg a ps3-ban blu ray.

  • Moby
    #124685
    A ps3 programozható, és használható úgy is, mintha az a konvencionális architekturákat követné, mert részben ezt teszi. Ilyen felhasználás mellett a teljesítménye alatta marad a xboxnak minden tekintetben, mert az ebben résztvevő komponensek teljesítménye gyengébb. Az olcsó portoknál ez történik. Viszont ha a rendering pipelineba, fizikába, streamfeldolgozásba beugranak az spu-k, rögtön megjön a teljesítmény: lásd exkluzívok. Ehhez viszont egy kész produktumnál elég sok mindent újra kell gondolni. Túl sokat egy olcsó porthoz.
  • Moby
    #124684
    Nem értem a kérdést. Mindkét játék erősen cell-re optimalizált.
  • DarkSector
    #124683
    Azért ez ellentmond a valóságnak kicsit nem?
    Akkor hogy létezhet PS3-ra olyan szép játék mint a God of War 3 meg az Uncharted? vagy az valami trükk árán lett?
  • Moby
    #124682
    Pontosan annyival erősebb, amennyi az olcsónportolt multiplatform játékokon látszik. Jelentős. A ps3 ereje a cell spu-iban rejlik. Ha ez nincs(márpedig olcsónportolva nincs), a maradék mondhatni lefele kilóg ebből a genből.
  • Totti5
    #124681
    Ha 2 centiről nézed, akkor az Xboxos szebb, ha távolról akkor kb ugyan olyan lehet, persze ha a PS3 verza kisebb felbontáson megy akkor a képminőség gyengébb, de nem is ez a lényeg, hanem hogy a frém rendben van e és töri e a képet illetve milyen mértékű a textúra popup.

    IGN 1 verziót tesztel ( mint ahogy mindenki ) jelen esetben Xbox volt. PS3 verziót nem nézik meg, hanem copy paste és csak a platoformot írják át hogy aki a PS3 verzió teszteket olvassa csak az ott lássa a tesztet a játékról. Ebbe semmi átverés nincs a játék pedig ugyan olyan jó, bármin is játszod. Vannak kivételek ahol előjön hogy a verziók közt nagy az eltérés, ilyenkor kitérnek a cikkben erre is pl a Final Fantasy 13 esetében.

    Zombi U-tól megy az ájuldozás, de majdnem biztos vagyok benne hogy egy történet nélküli rövid kis játék lesz. Értelme nincs, bemutat 1-2 ijesztgetést és demózza a WiiU funkciót. Túl sokat várnak tőle az emberek, amikor semmi kiemelkedőt nem mutatott még 1-2 zombi kivégzésen és ijesztgetésen túl. Grafika okés, hozza a mostani generáció átlagát ( nem egy Gears, vagy Uncharted ) de semmi köze a nextgenhez.
  • Goo
    #124680
    Ezeket én is hallottam, de én azt is szoktam olvasni hogy xbox vga-ja sem olyan erős, mint ahogyan azt sokan beállítják!
  • Goo
    #124679
    Most már megnéztem az oldalt! Látom hogy a ps3 verzió homályosabb. Az nem lehet hogy egyes képeknél csak a fényességnél van állítva és ezért látható a különbség?

    Én igazából arra gondolok, ha valaki a tv előtt nem pár centire ül, és összeraknák a 2 gépet és a 2 játékot, nagy különbséget nem lehetne észrevenni. Nekem a super mario galaxy 2 is tetszik a wii-n, de ha közel oda mennék a tv-hez, akkor a látvány lehet hogy kiábrándító lenne, mivel fotelben játszok és nem görnyedek mint a pc előtt, így gondolom optikai csalódás folytán hibákat nem fogom észrevenni ps3-as játék esetében sem.

    Ign-ről megvan a véleményem, mert ps3 verzióra is 8 és fél pontot adott mint az xbox verzióra, ennyit az IGN hitelességéről, ha igaz amit lejjebb írtak. Egyébként én ezeknél az oldalaknál azt gondolom, hogy elég manipulatív módon osztogatják a pontokat!

    Wii u kapcsán láttam zombi u-ról gameplay-t. Grafika terén nem rossz, de nem olyan mint amit unreal 4-nél vagy a watch dogs-nál láttunk. Én wii u-t mindenféleképpen fogok venni, ha attól ps3 nem rosszabb, ami nem egy mai gép akkor ps3-ba fölösleges hibát keresni. Ez is egy szempont!
  • DarkSector
    #124678
    Bekaphatod azt ami a lábam közt egy éles de mégis homályos árnyékot vet a talajra...:D
  • Totti5
    #124677
    PS3 CELL ( CPU ) erősebb, amit a belsős studiók ki is tudnak használni pl God of War, Uncharted, de a multiplatform fejlesztők még mindig szenvednek vele, ahogy azzal is hogy a GPU nem egy világbajnok és ezek miatt a multiplatform játékok 90%a gyengébben fut PS3on ( frém, felbontás, képminőség, textúrák, képtörés, élsimítás ).

    Xboxra könnyebb fejleszteni jobb a GPU az Unreal motor elsődleges platformja pedig az Xbox.



  • Goo
    #124676
    Szia!

    Délután aludtam, ezért csak most válaszoltam. Először is köszi a válaszokat még akkor is ha valaki úgy fogalmazott. Tényekre voltam kíváncsi és ezért az oldalt köszi, meg azért írtam be ide, mert itt nagy a forgalom. Azt tudtam hogy lesz különbség, de kb. most nézem az oldalt egy pár percre, és rosszabbra számítottam. Az egyik oldalon ps3 verzióba nagyon beleverték a csúfot, ezért elment a kedvem a játéktól, és szerettem volna tudni, hogy tényleg teljes mértékben igaz amit mondanak, vagy ha igaz is de jelentős mértékben el van túlozva. Köszönöm még egyszer!

    Egyébként a wii u után tervezek xbox megvásárlását is, ha csúszik a next gen akkor valószínűleg majd a jövőben én is xbox360 tulajdonos leszek. (Ami késik az nem múlik) Egyébként most vacilláltam xbox és nintendo 3ds között, majdnem box-ot vettem de meggondoltam magam, és az xbox-szal kapcsolatos kérdést későbbre halasztottam. Ezt azért írtam le, mert sokan hülyeségnek tartották kérdésemet, és én erre válaszoltam. Én úgy vagyok vele inkább több konzolt veszek ami játékokra van szakosodva mint egy pc-t állandó fejlesztéssel, ami több konzol árát is kirakja. Én nintendo párti vagyok, ezért mindig megveszem a termékeiket. Most ebben a generációban a Sony-t preferáltam, következőben ha ilyen lesz a felállás akkor áttérek az xbox-ra.

    Egyébként olvastam itt dolgokat, vitát nem szeretnék, szóval nem szeretnék félreértést sem. Annak idején én úgy olvastam, ps3 erősebb box-tól, persze ezt én is gondoltam hogy ez túlzás, de esetek túlnyomó többségében azt hallom, hogy 2 gép egyforma erős, és mindkettőnél nem a vga-t szokták kiemelni. Ezt csak azért mondtam, mert valaki írta hogy ps3 vga-ja egy "f*s".

    UI: Az igaz hogy nem ilyen válaszokat várok hogy a ps3 egy "f*s", de nagy forgalom miatt gondoltam hátha valaki korrekt lesz és tud segíteni nekem.

    Még egyszer kösz!

    Üdv. Goo!
  • Harlekin
    #124675
    na má megint az árnyék és ez most recés vagy tű éles mert rohadtul nem mind 1 mint ahogy az se hogy van valami csuszkán árnyék vagy esetleg nincs.Ezek nélkül szinte élvezhetetlen 1 játék.Esetleg lényegesen rosszabb vagy jobb!!
  • DarkSector
    #124674
    Látom hogy annyiban mindenképpen eltér hogy a 2. csúszkán mikor az ajtó jobb felső fogát nézem x360-on a kerek fog vet árnyékot, ps3-on nem....

  • orichalcos
    #124673
    Nincs valakinek esetleg feleslegben egy 2napos goldja? Megköszönném.
  • Moby
    #124672
    Ott az oldal, a képek alapján meg tudja nézni. Amúgy miután megkérdezte kicsit engem is érdekelni kezdett. Hogy mit, vagy kezd-e, vagy tud-e bármit kezdeni a kapott az információval, ez szerintem már senki nem érdekel. Engem legalábbis biztos nem. Kérdezett, kapott választ, ennyi. Nem kell ezt túltáncolni :)
  • Harlekin
    #124671
    Mivel került közelebb???
    1. Mivel teljesen mind1 számára a dolog,hisz nincs választása ps 3 a van lényegtelen a válasz.
    2. Mivel ő a kérdésében rejtve megfogalmazta a választ várt irányt(Én arra gondolok, hogy ez egy újabb fanboy megjegyzés egyesek részéről) is így csak max megerősítést kapott.A lefosozott ps és hasonló megjegyzésekkel.
    3 A kérdésére a 3-4 teljesen más aspektusból kapott válasz sem vitte őt közelebb sőt csak a 2 est erősíti .
    4 Hol vann Goo?