176613
banner
  • Macccy
    #127194
    Szinte leírtad szóról szóra mi bajom a sorozattal! Én csak egy velős, tömörített mondatot tennék hozzá: ha játszottál az egyikkel, játszottál minddel - és NEM csak az azonos játékmenet okán!


    Ennek ellenére ahogy Totti is leírta a látványt ... egy virágbolti palántát megér a dolog ...
  • Harlekin
    #127193
    select gomb térkép feletti ikon...3 részre van osztva boston rálépsz a területre és kiírja.
  • Victor1103
    #127192
    Persze abban én is egyetértek hogy minél nagyobb egy játékben lefedett terület annál nagyobb a bug valószínűsége pláne sandbox játékok esetében( Skyrim), de pont az Ubisoft volt az aki be tudta bizonyítani az ellentettjét is a dolognak a FarCry 2-ben.
    Ott is hatalmas terület volt, dinamikusan változó időjárással, állatokkal, rombolható környezettel, napszakváltással, heggyel, dombbal és egyéb eltérő talajviszonyokkal mégis és nagyon minimális buggal találkoztam a játék során. És olvastam egy cikket hogy állítólag a Farcry 3 területe ötször nagyobb lesz. A videók alapján a bugok mennyiségét még nem tudom leszűrni, de látni hogy grafikai téren a minőséget nem adják alább.

    Viszont szerintem már ebben a generációban vannak olyan műfajok (pl autós és sport játékok) ahol már eléggé közel van néhány produktum a fotorealizmushoz és a következő generációban már csak a nagyon apró részletekben vagy a mennyiségben( több autó, több ember egyszerre a képernyőn) tudnak majd többet nyújtani.
  • DarkSector
    #127191
    Csak óvatossan a multizgatással. :D

    "Egy szabotázs következtében tényleg meghalnak a Borderlands 2 karakterei

    A hibára már van megoldás, de a frissítésre még várni kell.

    Az elmúlt napokban egy furcsa jelenséget fedeztek fel az Xbox 360-on a Borderlands 2-t játszó felhasználók: mintha járvány söpört volna végig a virtuális világon, sorra „pusztultak el” az avatarok, a karakterek.

    Azóta kiderült, hogy egy szoftveres sérülékenység áll a háttérben. A jelenségre még október 22-én figyelmeztetett a Gearbox. A probléma oka, hogy a konzol feltörésével, a több egyéb lehetőséget is megteremtő „moddinggal” illetéktelenül lehet aktiválni egy alapértelmezésben kikapcsolt, rejtett játékmódot („badass mode”), mely a normál játékmódban elérhetőnél sokkal erősebbé teszi a virtuális harcost. Ha valaki egy olyan ellenféllel játszik, aki aktiválta ezt a módot, annak a karaktere nem újraindíthatóan veszíti el a küzdelmet, hanem végleg törlődik a rendszerből. Ráadásul a badass mód terjed, átadódik az interakció során.

    A Gearbox arról számolt be, hogy már készítettek egy javítást a hibára, de idő kell, amíg a Microsofttal együttműködve a frissítés elérhető lesz."
  • Totti5
    #127190
    Grafikához annyit, hogy az előző részekhez képest ezen a téren nagyot fejlődött. Egyrészt a térkép brutálisan nagy, másrészt hatalmas erdőt kell megjelentetnie sűrű növényzettel, égbe nyúló fákkal, ami közlekedési útvonal is egyben, ráadásul mindezt úgy hogy csilli villi is legyen, de még ez sem elég... a térképen hegyek is vannak és oda is el lehet jutni. Nem csak hogy sikerült megcsinálni mindezt, hanem még szép is. Az erdő él, köd, szálló falevelek, beszűrődő napfény... mindezt a szokásos textúra és képélesség minőségében. Nagyon jól néz ki. Ha most betenném az első részt elsöprő lenne az eltérés az AC3 javára, csak hát hozzá vagyunk szokva a jóhoz, így hamar rámondjuk hogy már nem esett le az ember álla.

    Az pedig nagyon vészjósló, hogy egy ilyen játékhoz annyi pénz és erőforrás kell mint 3 másik 10órás AAA játék elkészítéséhez, ráadásul nexgenen minden mérce, minden elvárás duplázódni fog. Ez valahol el fogja érni az erőforrások határait, mert nem lehet a végtelenségig csinálni.

    Beszédes dolog, hogy mennyire drága és időigényes az arc mósönkepcsör. Technológia adott, de még sem használja senki, pedig a mostani enginek ki vannak fejlesztve, ki vannak forrva, de még így sem alkalmazzák. Nextgenen majd fogják amikor minden sokkal drágább lesz?

    Bugokra meg visszatérve. Ahogy nő egy játék összetettsége úgy nő a bugok száma is. Már írtam hogy szinte minden nagyszabású sandbox és nyitott világú játék hemzseg tőle. Nem hinném hogy mindenki szarik bele és határidőre kell kiadni, hanem egyszerűen annyira összetett és annyira sok, hogy nem lehet minden dologra felkészülni és nem lehet hibamentesen megcsinálni. Biztos lesz pár peccs AC3hoz is, ami sok mindent fog javítani.

    Hogy a játékról is legyen szó. Most érek a fiatal Conor végéhez. Végre kipróbálhattam az erdőben a fákon való közlekedést. Elismerésem a fejlesztőknek, nagyon jól meg lett oldva, persze az alapmechanika adott volt, és szinte úgy működik az egész mint az épületeknél.
  • TDC Geronimo
    #127189
    Teljesen egyetértek
  • Victor1103
    #127188
    Nos végigvittem az Assassin's Creed 3-at, de inkább nem csak a játékot hanem már anblock az egész frachise-t értékelném.

    Hát hol is kezdjem: Elég vegyesek az érzéseim. Ha kellene jellemeznem a játékot akkor úgy fogalmaznám meg, hogy úgy tett le rengeteg újítást az asztalra, hogy közbe semmi maradandót nem nyújtott.
    Minden potenciális újítást ellensúlyoz valami középszer, valami negatívum.


    Történet:

    Nagy volumenű több koron átívelő történet, kontra súlytalan tálalás sok vontatott feladattal. Leginkább ez mutatkozott meg nem csak a feladatokban hanem a történetben is.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Connor indián haverjának a halálát még most se értem miért volt, de már nem is nagyon izgat. Charles Lee megölése is. A jelenben kiteljesedett eseményről meg ne is beszéljünk. Kicsit olyan Mass Effectes ez is. Sovány tálalása a végkifejlettnek. Az, hogy az emberiség megmenekül azt már a második rész végén tudni lehetett ezért kár volt végigvinni. Mi lett az emberekkel azután? Desmond meghalt? Stb. Nem tudom ki hogy van vele de én szeretek választokat kapni mindenre ha már 5 játékot végigtolok.

    A rengetek szereplő akiket a részek folyamán ki kellett nyírni azok is olyan sokan voltak olyan random, szóval 100 szónak is 1 a vége a történet nem volt felépítve kellőképp ahhoz hogy eléggé izgalmas legyen nekem.


    Játékmenet:

    Ez abszolút középszer megint. Látni lehetett részről részre, hogy egyre több újítással próbálták meg feldobni az újabbnál újabb részeket, de ez mind mit sem ért mivel az egész harcrendszer már alapjaiban ingoványos lábakon állt. Ide nagyon kellett volna a Prince of Persia kombórendszere mert ami itt volt a 3 részben is az egyszerűen gyenge volt. Hiába a tomahawk, kard, pisztoly, nyíl, szablya, furkósbot, dárt, főstgránát stb, stb egyszerűen a harcrendszer mégis olyan egyszerű maradt mindvégig mint egy facsipesz.
    A küldetések se voltak kellőképp változatosak mindig volt valami vontatott amire csak rátett még egy lapáttal a buta AI ami néha nagyon gáz volt.
    Játékmenet terén lehet viszont felhozni a játék egyik legnagyobb pozitívumát amivel minden egyes új konzol premierjén nagyon lehet durrantani ez pedig az "oda mész ahova akarsz" megvalósítás. Nekem ez a játék volt az abszolút Sandbox.


    Grafika:

    A grafika az első részben forradalminak számított én is csak néztem hogy a mostani generáció elején így néz ki egy játék. Ahogy viszont jöttek az újabb részek egyre inkább lankadt a Wow faktor. Persze a csúnya jelzőt sose aggatnám egyik részre se csak az évek folyamán nem igazán láttam azt a fejlődést amit el lehetett volna várni. Az első, második és harmadik rész között szemmel látható volt a grafikai különbség csak amíg a grafika egyre szebb lett az Ubisoftnak úgy lett egyre nehezebb összetartani a vázat a játék körül. Magyarul részről részre egyre bugosabb lett és a harmadik részben nem egyszer kellett visszatöltenem játékállást grafikai bug miatt. Persze az ember elnézné, de 3 év fejlesztés után már elvárható lenne hogy bugmentes legyen a cucc. Szerintem egy fél év polírozás kellett volna még neki.

    Leírva az összkép elég negatív és lehúzó lehet, de ennek ellenére mégse bántam meg hogy játszottam bármelyik részével is. Látni lehet hogy a Ubisoft törekedett minél precízebb játékokat, trilógiát alkotni és ez az igyekezet becsülendő, de mint az elején írtam nekem minden pozitívumra akadt valami negatívum is.
    Megérte a belefektetett idő, hogy végigkövessem Altair,Ezio,Connor és Desmond történetét, de most már inkább ne tervezzenek jódarabig ezzel a franchissal hanem a Watch Dogs-ból próbáljanak egy mégjobb trilógiát kihozni a nextgenben.
  • orichalcos
    #127187
    Ez is igaz. A kettőből kellene egyet csinálni.
  • Macccy
    #127186
    De a Wars féle hiányos, nincsenek benne a Forerunner novellák, sem a Reclaimer (ami a Halo4-gyel indul)
  • orichalcos
    #127185
    Nekem kicsit kevésnek tűnik. MIntha a Halo Wars-ban lévő timeline hosszabb lett volna. Ettől függetlenül jó cucc, köszike.
  • TaRka0107
    #127184
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Call of Duty Black ops 2 RF
  • Mr Manson
    #127183
    Honnan lehet tudni AC3ban hogyha valami fennhatóságom alatt van?
  • Harlekin
    #127182
    Nem is ezért írtam csak szimplán példának okán.Én ezt tökéletesen el tudom fogadni és nem is érdekel még gondolkodás szinten se hogy ez miért van így vagy az miért nem úgy.De mint ahogy olyan gép sincs ami a DNS be kódolt emlékeket újraékeszti...Szal lehet még előrébb gondolkodni ha akarunk hogy már hol bukik a dolog...
  • Totti5
    #127181
    Jó az már a játék elején felvetheti az 5 milliós kérdést, hogy ha havazik, mínuszok vannak, akkor hogy lehet a karakterrel úszni 10 réteges hacukában. Ilyen szinten nem kell belemenni, mert ha meg nem lehetne úszni, akkor az lenne a gond hogy miért nem:D

    Játék.
  • Harlekin
    #127180
    Miért a börtön az jobb?A töketlen faszakodás azért,mert nincs rajta a gönc már hót hülye.
    Amúgy meg szerintem unták már ők is a végén a készítést azt csak legyünk túl rajta efktusba így csinálták meg...
    Amúgy meg ki a tököm úszna a folyóba télvíz idején havazás közepette"schirillán kívül"
    Kiváncs lennék ki bír ki 1 szalmakazalba,falevél kupacba való érkezést 150 méter magasból stb stb.De mindenre a magyarázat,hogy EZ csak 1 sima játék ennyi se több se kevesebb JÁTÉK.Itt mindent lehet mint a filmekbe és így kell felfogni nincs értelme még gondolkodni se a miérteken.
  • Macccy
    #127179
    Minden rajongónak, érdeklődőnek (oriic neked különösen) ajánlott olvasmány, egy nagyon jól összerakott HALO TIMELINE! Teljes történelem és a novellák rövidítve, sajnos csak angolul!

    Szerintem állat, rengeteget tanultam belőle ...
  • TDC Geronimo
    #127178
    Megvárom a single DLC reviewt vétel előtt, mert azt írták a 3 rész 3 óra tartalom lesz, de a ps exkluzív tartalomra is 1 órát írtak és 20 perc se volt pedig nem siettem :D
  • grebber
    #127177
    Már a pénzen járt az agyuk gyorsan legyen vége aztán jöhet az igazi pénzforrás a DLC-k tengere!
  • TDC Geronimo
    #127176
    Még 2 számomra értelmetlen dolog AC3al kapcsolatban. Spoilerbe, mert erősen story spoiler, aki nem vitte végig ne nézze meg!

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Haythem leszúrása és Lee meglövése annyira bugyuta módon volt megcsinálva, hogy csak néztem, hogy ez most wtf. Haythem simán szabadon hagyja connor kezét amivel egy egyszerű mozdulattal nyakon szúrja őt, egy ilyen tapasztalt embert? Lee meg csak állt, mint egy pöcs és simán hagyta, amíg a fegyverért nyúl connor az oldalán és hasba lövi. Ez is wtf volt :D Ezeket olyan epic módon meg lehetett volna csinálni. Nem volt ötletük?
  • Harlekin
    #127175
    Ezekkel az üldözése részekkel komoly bajok vannak akkor ,mert nálam most volt 1 hasonló eset "7 es szinkron"és ezen kívül is volt már.Utolértem az üldözöttet és semmit nem lehetett vele csinálni átszaladt rajtam ha lelőttem akkor meg deszinkron szal... basztam a földhöz a kontrollert 6x kergettem körbe körbe a parton meg a városba ugyan azon az útvonalon.Arról nem is beszélve hogy a teljes szinkronhoz kellett volna az,hogy senkit ne lökjek félre.
    Amúgy most Értem át N.Y.-ba és az összes hajós küldetés eddig kész, bostonba,tanyán,hegyvidéken minden küldetés kész összes láda eddig kinyitva összes toll összeszedve minden tanya küldetés kész.Minden tuskóláb csetresz begyűjtve.Teljes boston a fennhatóságunk alatt van.A szerződéses assassin küldetésekből is pár darab kész.A gaszdaság is dörög rendesen 5 szekerem megy folyamatosan bostonba.És így hogy minden a miénk 10 % a kockázat hogy odaér szal mindig odaérnek.Vadász küldetésekből a 3-as ba tartok de 5 területen nem találom az utolsó állatfajtát.Pedig már csak ezek kellenének és az is kész lenne.
    Csak ezért jöttem át NY-ba!!!Mert magát a Fő storyt méla unalommal csinálom csak túl legyek rajta,mert nem is tetszik nem is érdekel.
    Animus adatbázis 76% on van
    DNS szinkron 56 és 24óra 50 perc van eddig benne
  • Macccy
    #127174
    Huhh, akkor utoljára a San Andreas-szal játszottál a GTA sorozatból. Ott a feka 'homie' valóban mást se csinált. :D Na de a GTA IV mindhárom epizódjában sokkal jobb mellékküldetések voltak már, majd egyszer próbáld ki!

    Persze az AC 3-ról sem mondhatom, hogy rosszak lennének, hisz nem játszottam még vele és különben is azt mondják itt a srácok is, hogy g*cijó egyik-másik mellékszál. Ám ha helyesen értelmezem, a gond éppen ott van, hogy a fő történetszál laposabb és kevésbé üti meg a szintet, így talán jobb lett volna, ha a készítők beteszik a kötelezőek közé az ilyen jó mellékküldetéseket!
    De csak találgatok, annak alapján amit ők leírtak, hisz nem játszottam még vele, mondom ...
  • arty
    #127173
    én pl tudom magamról, h ha lepörgött a credits, semmi erőm már mellékküldetéseket csinálni :) jópárszor jártam már így, amikor nem is számítottam még a végére és .... paff :)
  • Macccy
    #127172
    "Ott tartunk ...?"
    Azt, hogy Te hol tartasz azt nem tudom pontosan, de én már az ACII óta ott tartok, hogy nem jó. De sose mondtam ennek ellenkezőjét, nem értem min csodálkozol.
  • Seth
    #127171
    A vége után visszadob a játékba, szóval csinálhatod tovább.
  • Mr Manson
    #127170
    AC3 ha megan az összes főszál, maradhatok befejezni a melléket és a gyűjtéseket?
  • Totti5
    #127169
    Melléküldetések sok esetben rengeteg játéknál több titkot, tartalmat és lehetőséget rejtenek mint a főszál. Olyan játékban ahol adott és tartalmas mellékesek vannak ( tehát nem a GTA féle, gyúrunk vazeg szint ), ott meg kell csinálni. Az nem negatívum, hogy ez miért lett mellékes. A játék része, ha érdekel a játék megcsinálod, ha az a lényeg hogy 10 óra alatt letudd akkor nem csinálod. Mellékesekre egy normális végigijátszás alatt nem úgy kell tekinteni, hogy mellékes. Pl Fable játékokban is a mellékesek baromi ötletesre sikeredtek.
  • grebber
    #127168
    Én most vagyok 13 óránál a valóságos gameplayben (amit a game beépített órája ír az fingom nincs mit mér mert az a fele kb) és most vagyok a 10-es résznél és 12 van!

  • gduck
    #127167
    Na ezért játszok én este tíztől hajnal kettőig
  • TDC Geronimo
    #127166
    Főszál 12-14 óra. Mellékküldikkel együtt 2* ennyi lehet kb és én se értem, de van jó pár mellékküldetésnek berakott rész, ami jobb, mint bármelyik főszál rész. Desmond rész 1-2 óra lehet, ha kint is mászkálsz a templomban.

    Oh jut eszembe :
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    12es sequenceben a lee üldézésnél csak én kaptam agyfaszt már, amikor 10* kellett az elejét elismételni, mert beakadt a karakterem/fellökött a 2 méterre álló őr/ nem kezdett el futni a karakterem?
  • TDC Geronimo
    #127165
    Összességében tetszett, de attól még nem hunyok szemet az egetverő hibái felett. RDRbe nem emlékszem, hogy a bugoktól a falat kapartam volna. Most kapcsoltam be ACt megint és 10 perce tolom. Pont ebben a percben mikor felálltam ment a falba bele a lovam és ragadt bent, emiatt lőttek szarrá az őrök. Körítés meg kell, nem is azzal van a bajom. Hanem azzal, hogy a játék FELE ezt teszi ki. Nagyon gyenge lett a nevéhez képest és nem csak tartalombeli, hanem főleg a technikai minősége miatt. De biztos velem van a baj meg a rengeteg vásárlóval, akik más más fórumokon is ugyanezeket kifogásolják, mint én...
  • Renjike
    #127164
    két kérdés ac témában :D csak mert pont az folyik :D arányaiban milyen hosszú a játék mindennel együtt és Desmond - Connor arány hogy oszlik el a játékban?
  • arty
    #127163
    teszter hiába irja le, hogy szar, ha a manáger azt mondja "mehet aranyra, a megjelenési dátumot tartjuk" ...
  • Totti5
    #127162
    Miért lenne tutorial????? ekkora bar.... ( már bocsánat ). A story szerves része. Itt van egy játék amit vártunk, vártuk az érdekes storyt, karaktereket bonyodalmakat erre pont azért szólják le, mert ezt meg is kaptuk? mert őszintén, ki várta remegve azt hogy újra 2 gombos harcokat nyomjon???? játékmechanika az összes AC leggyengébb része. Ha nem lenne ez a szuper körítés akkor ez a játék ment volna a kukába.

    Nem volt olyan rég az RDR és a Skyrim... tonna bugok voltak abba is, nem lenne helyes most minden mocskot az AC3ra rákenni, csak azért mert nem tetszett neked.
  • arty
    #127161
    mit újítsanak? lehesen benne pingpingozni?
  • TDC Geronimo
    #127160
    Ott a pont.

    Tottinak

    "Döbbenten állok azok alőtt akik azért "sírnak" mert nem Conort kapták meg full felszereléssel az elejétől fogva."

    Mert szerinted egy 6 órás tutorial az oké?

    Egyik AC se volt ennyire elcsépelt kezdésű, mint ez. Bugok meg vannak persze máshol is, csak nem ennyi. Többször volt és nem csak nekem, hogy küldit kellett ismételni, mert nem adott be 1-1 eventet, 2* fagyasztotta nálam konzolt, van akinél még többször. Ez egyáltalán hogy mehetett át a QAn? A hosszú credit fele QA testelők nevei. Ezek mi a szart csináltak?
  • Totti5
    #127159
    Már ott vagyunk hogy nem jó az AC széria?:)
  • Moby
    #127158
    Hát speciel Haytham-el valszeg végigátszottam volna. Azért mert sokkal izgalmasabb karakter, mint Connor, azért mert a szinkronszínész játéka fantasztikus, és egyáltalán azért, mert sokkal emberibb az egész.
    Egyúttal azt sem mondhatom, hogy connor miatt nem jétszottam végig, vagy a glitcek miatt, vagy a harc miatt, vagy az egész játékot kissé átható fragmentáció miatt, vagy a mindig is problémás cutscene-game váltások miatt, mégcsak nem is az eddigiektől sokkal unalmasabb városi helyszín miatt, hanem mindezek összessége miatt.
    Merthogy a pozitív oldalon nem tudttam ugyanennyit felsorakoztatni, és bár ez nem volt ennyire tudatos, egyszerűen nem szórakoztam jól a játékban. Szenvedtem benne, és az nem jó.
  • Totti5
    #127157
    Watch Dogs modern világ <<<<<<<<<<<<< AC történelem

    Pár grafikai bugba futottam bele, pl lebegő puska, más (még) nem volt. Van olyan sandbox ahol nincs bug? RDRbe is voltak bugok, Skyrimban is, hogy két másik szuperprodukciót mondjak. GTA5ben is lesz...

    Felvezetés mint írtam nem volt hosszú, és megadta a módját. Szerencsére? nálam az AC nem arról szól hogy azonnal bele a közepébe és Assassinnal zúzzak. Ez a játék annál sokkal több. Döbbenten állok azok alőtt akik azért "sírnak" mert nem Conort kapták meg full felszereléssel az elejétől fogva.

    Nekem nem tetszett most, nekem azt adja amit eddig is.
  • Moby
    #127156
    Nekem ez minden esetben a bizonyítvány magyarázása.
    Azért nem lett olyan jó, mert: sokkal nagyobb, sanbox, izé, kék, gurul...
    Lufaszt.
    A kiemelkedő teljesítmény mérhető magában is.
    Tudok mondani egy maroknyi olyan csapatot, akik sosem csináltak AC-t, sem sandboxot, de sokkal összeszedettebb produktumot tettek volna le az asztalra. Azok nem a stílus miatt lettek nagyok, vagy a téma miatt, általában ez a reláció fordított, ezért ők a trendszetterek.
  • blackcalibra
    #127155
    Elugrottam az 576-ba, bezsákoltam egy Mass Effect 3-at 3k-ért, és ha már ott voltam, vettem egy Fable II is.
    Azt olvasgattam róla, talán ez a legjobb rész.
    Tényleg így-e van-e ez?