176613
banner
  • DarkSector
    #127394
    Ne vedd magadra, de remélem nem lesz igazad. :)
    Én tuti nem fogok átmenni kézire.
  • Macccy
    #127393
    Naigen. Amióta én regisztráltam a live rewards -ba még év elején, azóta már kerek 500 MS pontot kaptam ilyen-olyan okból (survey, live megújítás)
    Ma reggel el is kezdem a Spartan Ops -ot, hadd hulljon az MSP és a sok Covie'!
    :D
  • orichalcos
    #127392
    Hja mondtam én. Nem tudom hányat néztél meg eddig, nekem utolsó kettő még hátravan, de mocskos jók lettek.

    Az MS pont nyerési lehetőséget meg sajnálom, mert magyar accom van, és ott nincs ugye rewards. :(
  • Macccy
    #127391
    SPECIAL BULLETIN
    HALO 4 - HOLO COMBAT TOUR XBOX LIVE REWARDS

    Na EZ egy fasza ötlet!
    Pár hónapja éppen ezen a fórumon volt erről brainstorming (DarkSector talán ...?) hogy ezt így kéne csinálni! Íme
  • Macccy
    #127390
    Oriic! ... ezek a Forerunner terminál videók dek.rvajóók!!


    és ez a Promethean Knight meglehetősen kemény csávó
  • Macccy
    #127389
    Jjjaa
  • Totti5
    #127388
    Tejesen mindegy hogy a mobil eszközök mennyi pénzt lapátolnak. Mobilra van Halo4? van Forza4? van Uncharted3? van Skyrim? nincs és nem is lesz. Ott nincs rá igény és ezek nem férnek bele a 1 dolláros kategóriába ( ok, vannak drágábbak is, de az olcsó, egyszerű játékok a legkelendőbbek ). Más piac, aminek sok köze nincs az asztali PC és konzol piacához. Persze a kiadók / fejlesztők elpártolhatnak az olcsó, és sok pénzt hozó fejlesztések felé, de ebben a piacban is ugyan úgy hatalmas pénzek vannak, csak jobban meg kell érte dolgozni, nagyobb kockázatokat kell vállalni, és minden erőforrást be kell vetni.
  • Macccy
    #127387
    Egyetértek, hogy átlag amerikai McDuci kissrác sebességével hízik a mobiljáték illetve az in-game tranzakciós free-to-play terület és csökken emiatt a nagygépes (főleg a PC) terület piaca. DE a nappalis konzolok szerintem messze távol vannak még a kiszáradástól, az eladási adatokat megnézve látszik, hogy rengetegen szeretik a szórakozás ezen formáját a szoftver komoly felára ellenére is! (a mobiljátékokhoz hasonlítva)

    Nem fog ez megszűnni, lesz 'nex-dzsen' (bah, deutálom ezt a szót!) és lesz after nex-dzsen és amikor már kék (?) holo visor szemüvegekkel és Minority Report kesztyűkkel pöcögjük majd a Call of Duty 10: Mars Warfare -t, még akkor is lesz ilyen kategória!

    Ennyi, ép eszű játékos nem akar majd 4D zsebkonzollal órákat ülni 2023 -ban sem a Mark Zuckerberg körtéren (a mai Móricz Zsigmond körtér)
  • Macccy
    #127386
    ... # 127385
    (ahh, miért nem lehet szerkeszteni)
    Az kimaradt, hogy "évi 3-4 ÚJ terméket fogyasztok" és másik évi 3-4 darab olyan korábbi konzol címet, ami 2010 -ben, vagy azelőtt volt TOP (azóta van meg az X360)
  • Macccy
    #127385
    ÉN ahhoz a részéhez kívánnék hozzászólni ennek a szakmai-közgazdasági vitának, hogy azzééé' korántsem szar ma MINDEN. Lehet, ha én éves szinten 30-50 darab játékot próbálnék ki - és most nem a warezolást ítélem el - akkor a 80% hígfos és 10% gyenge eresztés mellett én is kiégnék.
    DE amíg csak évi 3-4 FORZA HORIZON / HALO 4 szintű terméket fogyasztok, addig ÉN nem látom azt, hogy minden húgy-fos lenne ami konzol!

    Így hát kéretik ezt figyelembe venni és a "szerintem" kitételt sűrűn alkalmazni ...!

    Ui: és a legkevésbé sem tartom magam igénytelennek
  • Moby
    #127384
    Illetve azt azért hozzá kell tenni látva pl a zynga bevételeit, a "mi, a játékosok" ebben a kontextusban sajnos az igen szűk réteget jelenti.
  • Macccy
    #127383
    Nem is akartalak bántani ezzel, főleg azután, hogy nem kaptál. És igen, nagyon jó a Limited Edition tartalma.
    És nem ... még most sem az MS hibája! Ők csak döntöttek a darabszámról ...
    Azon gondolkodom, hogy nagy webáruházaktól kéne rendelni az ilyet inkább, mint pl. a ZAVVI, mert az ilyenek biztosan kapnak ... Nem?
  • Moby
    #127382
    A jövőt nem a játékosok preferenciái írják, hanem a pénz.
    Az, hogy mi mit gondolunk a tapiszarokról, és mennyire kedveljük a nagygépes játékokat, sajnos SEMMIT nem számít a jövő alakulásában.
    Szar, de evvan.
  • Totti5
    #127381
  • DarkSector
    #127380
    Ezt értem vazze.
    de én nem erről beszélek, hanem hogy még HÁLISTEN erősen elválasztották a mobilt a sima konzoloktól, legalábbis nekem még látszik a hartárvonal.
    És azt mondom hogy ha versenyben akarnak maradni, akkor KÉNYTELENEK ezt nyomni.
    Gondold el, azt a réteget akik idővel a PC helyett áttértek a konzolokra, mert hasonló színvnalat kaptak olcsón, TE ŐSZINTÉN azt gondolod tökmindegy milyen kutatásokat meg elemzéseket nézel meg miben van pénz, tudjuk PC-n megy a nagy warez.

    Te hiszed azt HOGY ha a konzolok elbuzgárosodnak mobil gagyi szintre, akkor a játékosok gondolnak 2-őt és mennek a mobiltechnika után?

    Hát magamról tudom hogy lófaxt, vagy megyek vissza pc-re vagy ha nem jön több "high-end" akkor eladok mindent és többet biciklizek meg nézek filmeket.

    Van, igen van egy réteg akikből mobilra lehet rántani a forintokat, de a mobil nem fogja tovább húzni ha a nagyok eltünnek, most csakis mellettük érvényesülnek ennyire.
    Inkább az én környezetemben érzem és látom ezt, a mobil játék, az KIBASZOTT kényes-kényelmetlen ahoz hogy főirányvonal legyen.

    Folyton ott motoszkál az hogy "akkumlátor" hogy kötött kis "képernyő" hogy "irányítás a szartapipaddal" és így tovább.

    Most van android telóm, vannak a telefon képességeihez mérten jó gémek, DE eszembe nem jutna soha hogy egy mobil játékot komolyan vegyek, mint egy más nagy címet a nagy gépeken.
    De lehet csak felénk van ilyen felfogás hogy a nagy az ami kell, a kézi konzolok meg hu dejo ha megyek ide-oda, de otthon a szobába eszembe nem jutna bekapcsolni, ott a PC ha más nem...omg.

    és nem beszélve hogy a net a böngészést ha otthon vagyok megincsak a PC....
    Nem a mobil eszközön szenvedek.
  • Moby
    #127379
    Ma konzolt, illetve konzoljátékot készíteni sajnos nem jó üzleti befektetés.
    Ugyanis az ehhez szükséges háttérrel kínálkozik nagyságrendekkel jobb üzlet.
    A gyártói oldalt még csak-csak értem, ők egyértelműen a kapcsolt szolgáltatásokra hajtanak.
    A kiadók helyzete egyértelmű: vagy beérik kevesebbel, vagy villanyleó.
    A stúdióknál nehezebb a helyzet. Ott már napi szinten mehet a matek, hogy merre tovább.
  • Moby
    #127378
    Annyira nem vagy képben az egésszel, hogy félelmetes. Mondjuk nem is dolgod.
    Az egyetlen értékes terület a konzolbiszniszben ma a szolgáltatás. Az összes többi egy alapvetően rossz, és ingoványos üzleti befektetés.
    Ez derült ki az elmúlt 8 évben.
    Illetve az, hogy a mobilplatformok mögé tett alkalmazásáruház lassan percenként termel annyi profitot, mint a konzolbisznisz 1 év alatt.
    Ha te kiadó/fejlesztő/gyártó lennél, merre mozdulnál?
  • DarkSector
    #127377
    ...ebben a topikban. :D
  • DarkSector
    #127376
    Régen egyszerűen azért nem volt jó az összetétel, mert akkor frankón nem értették mi és merre fog fejlődni, a 8 év alatt tökéletesen kiderült hogy kell egy aránylag közepes proci, és Ram + VGA legyen amilyen csak belefér és ennyi.
  • Totti5
    #127375
    Szóval senkinek, akit számításba kellene venni:D
  • DarkSector
    #127374
    Igen?
  • TDC Geronimo
    #127373
    Kinek? Mindenkinek aki nem igénytelen :D
  • DarkSector
    #127372
    Pontosan erről van szó, fing-hugy minden.
  • Totti5
    #127371
    Miért? kinek fáj most a 8 év? ( max a grafribiknek ), de üzletileg kinek? mert más szempont nincs.
  • DarkSector
    #127370
    Hát ezaz ha az elején beleszarnak akkor nem is?
    Pedig hosszútávon pont ez éri meg nekik.
  • Moby
    #127369
    Ugyanabból a pénztárcából költik el azt a néhány csilliárd űrdollárt a tapiszarra, amiből pár éve mèg csak konzoljátékot, meg wowot fizettek.
    Vagy azt gondoltad, hogy azóta kevesebb kóla, vagy csipsz fogy? (igen, de nem emiatt)
    Hát lófaszt.
  • Totti5
    #127368
    Ez így van, de az alapanyagok sem drágák. Nem kell 19magos proci, meg érintőgombok meg kitudja milyen megalomán marhaságok ( monst amit a Sony csinált a PS3al ), csak könyörgöm ramon ne spóroljanak... a többi meg úgy is kellően erős lesz, annak tükrében hogy a mostani gépek mit tudnak még most is és milyen erők vannak a PCs középáras hardwerekben is. Sonynak meg rá kell gyúrni a fejlesztői környezetre, hogy ne legyen a fosport első számú kitüntetettje a PS4.
  • TDC Geronimo
    #127367
    Köv gen a büdös életben nem fog 8 évig tartani... Ez a mostani is bitang hosszú és borítékolható, hogy többet ilyen nem lesz.
  • DarkSector
    #127366
    Hogy jön ide a Mobil?
    én nem érzem hogy a mobil dömpingszarok közrejátszanának a nagyoknál.

    Egyenlőre még a kutya csóvál.
  • Moby
    #127365
    A nextgen olcsó, spúr konzolok lesznek.
    Szarság van a piacokon, a gyártóknál, a kiadóknál, nagyjából mindenhol.
    Ráadásul a piac nagyrészére ráültek az okostelók a 200ft-os dömpingszarokkal.
    Kurvára nem a méregdrága hitech cucc az életbenmaradás záloga.
  • DarkSector
    #127364
    Hát hogy őszinte legyek a 6 mag szerintem kevés, meg az 1.2 GB ram a nagy gépnek ha tegyükfel ez lenne.
    Ez kurvakevés, hiába mostani gépbe sokkal kevesebb még így is, de akkor is, itt 8-10 évekkel előrébb kell gondolkodni.
    Remélem nem spórolnak.

    Inkább ne legyen benne kamera vagy pöcsömtudja mi.
  • Moby
    #127363
    Nyilvánvalóan csak találgatás.
    Bár amennyi erővel marhasáhokat tippeltek a nagykonzolra, ehhez is beírhattak volna vmi nyomiságot :)
  • DarkSector
    #127362
    Ja bocs már megvan nem figyeltem hogy Xbox S. és Microsoft S.
    Sorry.

    Tablet-nél viszont nem látom a full adatot, pl a processzorát nem látom.
  • Moby
    #127361
    Nem írtak el semmit Dark.
    Ez pofázom most negyedszer :D
    Az adatlap két KÜLÖNBÖZŐ gépet ír le. Ám a tabletről specifikációkat csak keveset közöl. A "nagygépről" meg baromságokat.
    Ha most visszaolvasol 4-et, akkor érteni fogod amiről eddig írtam.
    Nem tudni, hogy pontosan mit takar az "Xbox Surface" platform. Csak a tabletet, tehát arra majd önálló játékok (is) készülnek, vagy ez csak egy kiegészítőt a nagygéphez, amit majd a nagygépes játékok használnak, vagy azt, hogy ha majd kijön jövőre egy 7 colos Surface, ami önmagában még csak Microsoft Surface, de ha van mellé egy xboxod is(nextgen) és összepárzod őket, akkor létrejön A "XBOX Surface".
    Fogod?
  • DarkSector
    #127360
    "A Microsoft Surface táblagép még alig került ki a boltok polcaira, már pletykálnak annak kizárólag játékra tervezett változatáról."

    Akkor valamit vagy elírtak az adatlapon vagy a hírt közlők írták el, mert azt állítják hogy ez a Surface egy táblagép, semmi fix hardver nincs hozzá.
  • Moby
    #127359
    Én feladom... :DDD
  • DarkSector
    #127358
    Erre azt írák hogy 1 hordozható kézikonzol, lehet olyan kézikonzol aminek a hardvereit egy burkolatba raktál és wifi-n stream-eli a kezedben lévő kézi tablet-re...:D
    Így nem a táblának kell a cuccot vinni a hátán, és ha mész valahová csak egy hátizsákban viszed magaddal a nagy dobozt ....:D
  • Moby
    #127357
    Sőt. Tonképp az sem kizárt, hogy itt arról van szó, hogy egy winRT-s surface, és egy nextgen xbox együtt alkotja a "xbox surface" platformot. Azaz egy szimpla árukapcsolás.
    Ez lenne a legjobb alternatíva, mert ez esetben csak egy kiterjesztett smartglass bohóckodás az egész.
  • Moby
    #127356
    Te dark, bírjad már értelmezni amit látsz :D
    EZ 2 ESZKÖZ AMIT A DOKSI LEÍR :)
    Van egy tabletről szó, meg van egy nem-hordozható gépről szó.
    Az a mostani hírekben sem egyértelmű, hogy itt valami opcionális kapcsolatról van szó, azaz hogy az xbox surface egy totál önálló platform lesz-e, vagy tényleg wii-u - smartglass szerű dolog.
  • Moby
    #127355
    Velem még ezt is meg lehetne etetni spórolás okán, de 1 giga vram mellé mi az istennek lennek benne 5 giga system ram? Mit tárolna az?
    Természetesenhogybullshitazegész.
    Illetve úgy tűnik hogy a tablet része nem, azaz valóban lesz xbox tablet.
    Mer az kell.



    A Gyökereknek.
    Olyan szinten lesz széjjefragmentálva ez a platform is, hogy előre meg lehet majd venni a legfosabb "xbox" cimkés eszközt, ami most úgy tűnik a tablet lesz, mer úgyis minden arra fog készülni.
    A nagy gép meg majd tolja ugyanazt a nagytévére.
    GECIJÓLEEEEEEESZ
    Nagyon remélem hogy az első szótól az utolsóig hazugság/hoax az egész.