176613
banner
  • vg
    #128075
    RGH/Jtag gépen simán.
  • Landor
    #128074
    Sziasztok!

    Arra van valamilyen mód, hogy a jelenlegi fat boxom 120 gigás tartalmat átmásoljam egy ideiglenes tárolóba, majd később azt felmásoljam az új slim vinyójára?
  • blackfire001
    #128073
    xbox-hoz - pchez szeretnék valami tuti fejhallgatót, ami megdobná a játékélményt :) persze nem ez az indokom, hanem az, hogy figyelemmel vagyok az itthoni környezetre, és nem szeretném pl anyámat zavarni fegyverropogással:D
    úgy max kb 25E ft az, amit rá tudok szánni.
    valami javaslat? kinek milyen tapasztalatai vannak?
  • Muttley
    #128072
    #128030-33

    a gumilábtörlő ötlet nagy piros pont :) kipróbálom én is
    igény? végül is igaz... a legolcsóbb Ipad újonnan 100 e. - ugyanennyi egy überkormány. melyiknek van hosszútávú értelme? - na, ezt hívom én igényességnek... :)
    az előző gen váltás épp elég volt tapasztalatnak - ahogy kijött az X360, úgy semmit nem lehetett már újonnan kapni az XClassic-hoz. játékok sem csak úgy puff neki be a gépbe és gyíí, ala ps2-ps1, hanem kellett hozzá ez-az-amaz. így lesz ez most is, meglátod :)
    olyan játékokat nem fog kiváltani a new gen semmivel, ahol voltak karakterek, jellemek, epic story -> egy autós játéknál bármikor jöhet szebb, jobb, valósághűbb stb.
  • Muttley
    #128071
    thx :)
    te megcsináltad?
    asszem meg kell nézzek egy video walkthrough-t is
    sz.rul érzem benne magam, amikor keresek vmit, közben buszos csávó meg dudál és otthagy :)
  • Macccy
    #128070
    Elhiszem, na ha ilyesmiben dolgoznék és nem szolgáltatásban, akkor biztosan jobban megfogna a hardware technológia jelen állása is ... De mondom, ha így mesélsz, akkor eszem szavaidat!
  • Moby
    #128069
    Hát ezt már csak azért is, mert pár éve volt egy projektem, amiben hasonló megvalósításokkal kísérleteztünk, mint amivel később kijöttek az izraeliek (azaz a kinekt), csak akkor mi főleg a wii kontroller mintájára készült cuccokat kreálgattunk (robotokkal kellett követni emberek mozgását). Na ekkor használtam ilyen nagyteljesítményű infra ledeket, aminek már hűtés kellett.
    Ilyen talpasgecik-e, hogy fel tudd szerelni a bordára.
    Végül kutyaközönséges képanalízissel oldottuk meg, de akkoriban rengeteg szoftvert készítettem wiimote-ra, meg ilyen headtrackinges hw-ket. Az ilyen bohóckodások miatt nagyon jók ezek a kutatások :D
  • Macccy
    #128068
    A Commodore 64 óta hegesztesz skeletal leképező rendszereket? Jólvan jólvan, jó is az ha valakit érdekel amit csinál! Régen én is elolvastam a napi offline (később online) cikkeimet, hardware-software híreket és érdekelt is, de ma már hiába dolgozom IT -ban, inkább csak használom ezeket a sz*rokat ...

    De az ilyen beszélgetésekre nyitott vagyok!
  • arty
    #128067
    (nem nyali, de szerintem érti. éppen ez a rémisztő!!!! :D )
  • Moby
    #128066
    Ez nem kockaság, ez az a szakma amivel foglalkozok vagy 20 éve :D
  • Macccy
    #128065
    Na, látod?? Ha nem írnám le ide, mit olvastam a Kinect -ről, akkor hogyan öntenéd ide be a sok kockaságot aminek felét tán még magad sem érted? Nyugavér mert az agyérgörcs nem éri meg!

    Kösz az infót by the way ...!
  • Macccy
    #128064
    Spartans never dine!

  • arty
    #128063
    neked is mekkora király, fizetheted ki újra a kinektet :D ez tényleg kurvajó :DD
  • Moby
    #128062
    Papa, ne legyél te is foteltudós, attól agyérgörcsöt kapok :) A kőolajat finomítják, az adatokat nem :D
    Nincs benne bika processzor. Van benne egy csumpi fpga (ez jön a primesense-től, nameg a licensz), ami annyi csinál, hogy a beérkező infrapatternből előállítja a depthmapet. Ennyit tud.
    Ami rühesmódon melegszik benne az pl. maga az infraled.
    Viszont a kinekt az usb-n tolja a raw colormapet, meg depthmapet (meg a hangot), a skeletal leképzés már a boxban történik. Ha ezt pontosítani akarod ezzel a módszerrel, szélesebb interkonnekt kell Ehelyett sokkal ésszerűbb belecsapni egy csumpi lpc procit, ami megcsinálja a leképzést még a kinektben a nagyobb felbontású kép(ek)ről, és a boxnak már csak a skeleton vertexeit és a colormapet tolja át, azt sem feltétlen olyan nagy felbontásban. Tonképp most is ésszerűbb lett volna így csinálni, arról nem beszélve, hogy sokkal kisebb lehetne a lagja. Csak egyszerűbb volt nekik implementálni a primesense referenciadesignját.
  • zaki
    #128061
    lemezen vannak a dlc-k
  • Macccy
    #128060
    Már most is komoly százalékát számolja a Kinect maga, van benne valami bika cpu, melegszik is mint a szemét! A boxnak már egy finomított adatfolyamot küld, persze lehetne még rajt javítani ez biztos ... Majd az ooorszok :)
  • Moby
    #128059
    Lényegesen olcsóbban nem fogják adni.
    Említettem már, hogy az MS xbox related bevételeinek 65%-a hw eladásból származik.
    Azaz messze itt a legfontosabb az ár.
    Azaz vélhetően előbb lesz ingyenmulti mint filléres kinekt.
  • Moby
    #128058
    Már a jelenlegi verzában is ostobaság volt a feldolgozást a gépen végezni.
    Borítékolom, hogy a következőben nem így lesz.
  • Harlekin
    #128057
    "Olyan pletyka nincs, hogy nem lesz jó a régihez."
    Valóban,de ezt biztosra lehet venni,hisz az új eszköz nyilvánvalóan nagyobb adatmennyiséggel fog dolgozni.És már most is a plafont veri a fateken a sima usb adatátvitel arról nem is beszélve,hogy a szufla is kevés benne.Mert ha nálam be van dugva a kinect és mellé bedugom az xfps-t vele az mx egeret kész beletérdel a box.Ha viszont az mx nek külső tápot adok amit amúgy is kell hozzá,de nem a boxról mint ahogy kinect nélkül szoktam.Akkor kinectel is képes működni a cucc.Tehát elfogy az a fránya 5 volt rendesen a boxból...
  • Harlekin
    #128056
    "Minden eladott darab után perkálni kell a primesense-nek"
    Szerinted 1 percig is foglalkoznak vele,ha úgy is Te meg Én fizetem!?
    "pontosab cucc bekerülési költsége is komolyabb"
    Ez igaz,de mivel itt lényegesen több fog fogyni"ha ez valóban így lesz"
    Akkor a több lényegesen olcsóbb be kerülési költséget eredményez.Mint úgy minden hasonló dolognál.
  • Moby
    #128055
    Minden eladott darab után perkálni kell a primesense-nek. Ráadásul egy továbbfejlesztett, pontosab cucc bekerülési költsége is komolyabb.
    Olyan pletyka nincs, hogy nem lesz jó a régihez. Ezt megtippelni se lehet.
  • Totti5
    #128054
    Ez egy jó ötlet!!!
  • Totti5
    #128053
    120-130 reális ár, integrált, vagyis alapból hozzá járó Kinect pedig a legjobb döntés ) bár ezen még mindig neveztek, hogy megy a sírás hogy drága. Apple és a többi gyártó ajtajit miért nem veri a nép, amikor 1-2 évre adják az eszközeiket 200ért??? veszi mindenki mint a cukrot. Konzol meg 6 évre szól.

    Biztos lesz fapados verzió lesz, de az biztos hogy most nem fogok olyat venni hogy "20 gigás" ( csak mondtam valamit ), hanem csak is azt amibe több van. Wifinek meg alapnak kell lennie...
  • Harlekin
    #128052
    Én a helyükbe meg is szüntetném a kontrollert...Mozogjon mindenki kicsit
    Viccet félre téve maga a kinect nem fog annyit dobni az áron,ha tartozék lesz.Mint ahogy azt itt sokan vélik.Hisz nem lesz rá kereslet,mert nem lesz kinek eladni.Hisz ha lehet hinni a pletykáknak akkor tovább fejlesztett verzió lesz amit a régi box nem fog tudni kezelni.És ha minden boxhoz járni fog akkor külön kinect forgalmazás okafogyottá válik.
    Azt kizártnak tartom viszont amit itt páran írtak,hogy magába a boxba lesz beépítve ez minden téren marhaság.
  • Harlekin
    #128051
    Már előre röhögök,hogy most mit fognak tenni a nagy anti kinectes,sárral dobáló userek.Ez most számukra nagy paradoxon lesz!!!Loál
    Szerintem leragasszák a szenzort,hogy még véletlen se jusson eszükbe használni.
    Remélem MS tényleg meglépi ezt és hát,miért ne tenné ezért mindenkit bele kényszerít a kinectbe...
  • balee4
    #128050
    A Fable 2 Goty-nál a lemezen vannak a DLC-k? Mert érdekes módon engedi, hogy ingyenesen letöltsem, vagy már alapból ingyenesek?
  • FlyHigh
    #128049
    Nem volt használt, volt pár darab a srácnak bontatlan, lehet mindenkitől azt kapott karácsonyra, nem kérdeztem.:D Mondjuk, nem tudom, hogy vesz-e le az értékéből, vagy ad-e hozzá a tény, hogy lakk fekete volt, de akkor már matt házzal gyártották őket.
  • arty
    #128048
    jahogy használtan?
  • FlyHigh
    #128047
    Lehet azért jót fogni ebay-ről. Vettem már onnan boxot, olcsóbb volt, össz annyi macera volt vele, hogy kellett egy pár száz forintos csatlakozó átalakító a betáphoz.
  • arty
    #128046
    eu-ban minden konzol kb drágább mint itthon nálunk :(
  • arty
    #128045
    hátha lesz kinektmentes változat ... (bár ebben én se bízok, tetü ms megint előbb hagyná ki a wifit, a hddt vagy akár a bekapcsológombot is :( )
  • FlyHigh
    #128044
    Azért írtam, hogy a régiókód betehet. Van azért pár PAL-os ország, ahol érdemes megnézni. Csak gyorsba számoltam egyet, hogy kb hogy nézne ki az usa-bol hazahozni, igen csak nagy nyerészkedés 40 ezret rápakolni.
  • Moby
    #128043
    Nem lesz tartható a 300$-os induló ár.
  • Harlekin
    #128042
    Igazad is van inkább megveszed az NTSC boxot amihez meg majd itthon nem kapsz rendesen gamát!
  • Macccy
    #128041
    Nos ... Anniversary -t és ezt a HALO 4 -et biztosan, máskor is! Szerintem kurvajók, az első rész azért, mert nagyonszép emlék, a 4 -et meg azért, mert ez a legfilmesebb! A Halo 3 meg olyan buddy -zós, co-op -ért kiált! De mindegyik, ha van rá egy partner, akkor nagy buli végigverni az alienek ezreit!

    Alan Wake szintén, de azt egyedül is nagyon bírom újra és újra. Kétszer toltam végig, de amikor eszembe jut újra kedvet kapok mászkálni abban az erdőben (brrrr)

    Amíg van gép ami elfuttatja ezeket a gémeket, addig nem adom el egyiket se. Ha megszűnne a visszafelé kompatibilitás és ez a box az enyészeté lenne, akkor esetleg ... De sajnálnám, mint ahogy az elveszített Ponyvaregény DVD -met is sajnálom
  • FlyHigh
    #128040
    Ha tényleg ennyi lesz a kezdő ára, akkor 90e alatt megáll az USA-ból háznál, persze a régiókód még betehet, angoloknál is meg kell majd nézni és egyéb akár eu-s vagy nem eu-s országokban. De az biztos, hogy én feleslegesen plusz 40ezret nem tömök a zsebébe egy nyomorult itthoni kereskedőnek sem.:D
  • Waczkor
    #128039
    Ja nekem is tetszik.
  • orichalcos
    #128038
    VÉgigtoltam, jó kis zúzda lett.
  • balee4
    #128037
    Valakit esetleg érdekelne egy bontatlan Hitman Absolution pár nap múlva? Holnap érkezik a sima, de inkább a Professional Edition kellene, de annak a megjelenése pár napot csúszik. Így egyelőre beszerzem a simát, így a Prof-ból lesz egy plusz bontatlan példányom.
  • arty
    #128036
    oké, de végignyomod... aztán... ? :)

    én egyszer nekiültem újra a halo3nak, de beleuntam
    aztán pár hónapja nekimentem a reachnek is (heroicon az utolsó pár map még hátralenne, mert visszavettem a nehézséget egy ponton), de az se kötött le
    valahogy ezek egyszer jók (de akkor nagyon)