176613
banner
  • Macccy
    #128195
    A brit tudósok szeme! Direkt odaírtam, mert éreztem hogy közeledsz!
  • Moby
    #128194
    Jók ezek a számok.
    Mi alapján "minimális", "optimális"?
    Mi a szempontrendszer?
  • Macccy
    #128193
    Azzznemsemmi ... ! Én általában 2-2,5 méterre kempelek a 32" (81cm) tévé előtt, de ha a téma a "pixeltenger", akkor még innen sem tökéletes a dolog. Arányaiban ugyanez lenne szerintem 1 méterről a monitor előtt ülve. Ráadásul a 720p (pl. HALO4) de inkább az alatti felbontás még annyira sem "sűrű" mint amit lentebb írtam pixelsűrűség egy 46 collos tv esetén!


    Bár lehet csak messziről jött ember hasraütős számai (lehet nem), de hadd álljon itt egy pár adat összeollózva az internetbűl:

    1080p esetén minimális ajánlott nézőpont távolság (és optimális távolság)
    32" - 1,3 méter (2,0 méter)
    42" - 1,6 méter (2,4 méter)
    46" - 1,8 méter (2,7 méter)

    720p esetén ez a távolság - ha fontos a képminőség - még kevéske is, a képátló növekedésével távolabb kell(ene) menni. Ergo te nem kicsit ülsz közel ahhoz a fal méretű tévéhez! Szemed jó, nem fáj?
  • arty
    #128192
    én amugy ~80-120 centiről nézem a 46"-t, inkább legyen kicsit pixeles, de töltse ki jól/jobban a látómezőmet!
  • arty
    #128191
    jó, mindegy, én se tudtam úgyse elhasználni :)

    az erősítő nyilván jobb választás - de drágább is. (napokban kipróbáltam és pl a subom nekem pattan egy kicsit, amiko beüzemelem a rendszert.... Harman Kardon 360 az erősítőm... szal... majd mesélj ha megvan!)
  • Macccy
    #128190
    Én is messziről nézem, még nem mértem le centivel hadonászva a látómezőmből mekkorát tölt ki a tv és mekkora lenne asztalnál ülve a 20-22" monitorról, de nagyjából ugyanaz

    Annyi előnye van a dolognak, hogy így messziről (kontrollerrel játszva) nem kell se szék, se asztal, ágyon vagy kanapén fekve is mehet a móka, de akár fejen is állhat az ember közben!

    Utólag is köszönöm a kód lehetőséget, de nem rendeltem meg, mert még 9600 Ft -ért is csak egy dzsunka szar és ahogy Moby mondta másra nem lesz jó sose ... (de mivel nem mondtál róla semmi pozitívat még, így az se biztos, hogy erre jó)
    Beruházok szerintem inkább egy rendes mai erősítőre a boltból, aztán az jó lesz amíg nagy leszek, vagy amíg ki nem szárad a kondi belőle! Bőven túléli úgyis a Genius HT 5.1 -et!

    Moby úgyis segít mit érdemes ma megvenni ...
  • arty
    #128189
    - jobb scaler van a tévéjében, mint a monitorjában
    - távolabbról is nézi (gondolom)

    szvsz még akár nyerhet is :)
  • arty
    #128188
    megrendelted?

    (MIÉRT NEM!?!?!?!!?! :( )
  • Totti5
    #128187
    Milyen nyom? nincs rajta semmiféle aláírás... akár rám is foghatják hogy én írtam.
  • Macccy
    #128186
    Oriiiic! Te figyelj csak, este valamikor 9-10 óra körül (még nem tudom pontosan) vagy pedig holnapi napon délután ráérnél légyszíves? Kapálni kéne a kertben, de nincs kedvem!



    Neeem, viccelek meg kéne csinálni a 'BROS TO THE CLOSE' achievementet és ketten bármennyire vagyunk hős Master Chief -ek Zorkó barátommal, nem tudtuk elérni, hogy 6 geci kamikaze tengerészgyalogos megérje a másnapot!! (5 volt a rekord)
  • Macccy
    #128185
    Éppen most csináltál nagyobb pixeltengert a konzolos gamékból! Estimated 52.4 pixels per inch ... fuckyeah!
  • grebber
    #128184
    Na megvan a 106cm-es 3D TV-m.

    Mostmár nagyban tolhatom a pixeltenger konzolos gameket fuckyeah!
  • Macccy
    #128183
    De ha hagyott a kisköcsög egy ilyen papírkát, akkor legalább nem lehet lenyúlás, ugye? Ugye? Mert akkor nyoma van, hogy nincs a végfelhasználónál a motyó és visszavitte a futár. Ergo ha nem kapja vissza se Totti, sem pedig a Sonic Solutions Onlány Sztór (pff, ezmmii) akkor egyértelműen a GLS veszítette el! Nem?

    De utálom az ilyet én is!
  • arty
    #128182
    attól még, hogy a futár balfasz volt, a GLS segíthetett volna (utánanéz a futár mit vitt adott címre) - ergo lehetett volna korrigálni a hibát

    de nem, a retek cég csak mosdatta a retek melósát, te - a VEVŐ! - meg le vagy sz*rva
  • Harlekin
    #128181
    Az fasza...
  • Totti5
    #128180
    Roxio support válaszolt 12 órán belül!

    Dear Tibor Gábor Tóth,

    Thank you for contacting the Sonic Solutions Online Store.

    We apologize for the inconvenience this has caused you.

    Your order was shipped on 11/11/12 12:00:00 AM CST via International
    Postal.

    Delivery time varies depending on the local courier. USPS ships to the
    country and then the package is delivered per local delivery standards.
    The shipment does not have a tracking number associated with it.

    We show that there's only one packaged on the shipment.

    Estimated date of delivery may take Up to 4 weeks.

    Sincerely,
    Arjay C.
    Sonic Solutions Online Store
    Customer Service
  • Harlekin
    #128179
    Bazz erre nem is gondoltam. Boxot is ezért tartok többet,hátha....
  • Harlekin
    #128178
    Asszonynak vettem szülinapra,de annyira megtetszett,hogy mellé csapattam magamnak is 1 et. Tartom is a hátam miatta,mert hogy ez az Ő hónapja volt és nekem nem ér.
    Amúgy meg 4 éves volt az én htc kaiser tytan2-m(semmi baja csak baszogatnak hogy múzeumi darab) szal megérett a cserére.És így meg marad majd jó drága GPS-nek IGO hibátlanul fut rajta.
  • Macccy
    #128177
    Hátha az egyik beszarik ... (BANPLZ) :)

    aRTy! Még időben vagyok vagymi ... ??!
  • Totti5
    #128176
    Egyből kettő?:D
  • Totti5
    #128175
    Nehogy már azt ne lehessen kideríteni, hogy melyik futár járt itt... minden nyilván van tartva. Azt tudnia kell a cégnek, hogy melyik futár melyik csomagot mikor hova vitte, amit a futárnak regisztrálnia kell. Cím alapján tehát simán vissza lehet keresni, mert a futár nem a szám alapján talál ide, hanem tudja a címet, ami a csomaghoz tartozik... a helyzet az hogy nem is akarnak segíteni, 0 a szándék.

    Mindent ki lehet deríteni, ha valaki akarja.

    Amúgy meg az hogy a mailomra nem válaszolnak 24 órán belül az egyszerűen a júzer torkonszarása. Az ilyen cégekkel én soha az életbe nem akarok semmilyen kapcsolatban lenni a jövőben. Már elég szép a listám...
  • Harlekin
    #128174
    Pont a futár a legfontosabb hisz TE és a csomagod között Ő a kapcsolat vele találkozol viszont ha ez nem sikerül és tesz 1 ilyen dolgot,hogy nem ír csomag számot bukik minden.Érthetően hisz az a rohadt szám a lelke a rendszernek.
    ITT most a futár hibázott nagyon nagyot....
    A magyar posta se tart nyilván semmi küldeményt név és cím alapján.
    Még a külföldről érkezőket se pedig az lényegesen kevesebb mint a belföld. Éves szinten 120 csomagot kapok külföldről és ha nincs Tracking number kizárt hogy megtudd,hogy miért nem jött meg a csomag vagy hol akadt el esetleg kilopták a postaládábol stb....
  • arty
    #128173
    ha elolvastad amit írt, láttad, hogy a futár a LEGKEVESEBB :) az egész cég egy retek banda...

    (ettől még lehetnek a retek bandában elvétve normális futárok)

    én amugy dpd-re esküszök :) ups perfekt, csak megfizethetetlen
  • orichalcos
    #128172
  • Harlekin
    #128171
    Azokat látsz a képen?
  • Waczkor
    #128170
    Legalább Iphone-t rendeltél?
  • Harlekin
    #128169
    Tényleg nagyon gáz ez így neked,de nem lehet azt mondani,hogy minden futár ilyen fasz.Nekem csak jó tapasztalatom van a GLS el.Én szerda este rendeltem 2 telefont(nem elösször hozzák ők)csütörtökön kaptam GLS-től emailt,hogy pénteken érkezik a futár.Péntek reggel hívott a futár,hogy nem találja a melóhelyre a bejáratot(valóban szar megtalálni)Kimentem elé és kezembe nyomta ezeket
  • orichalcos
    #128168
    UPS-t kell tolni...
  • arty
    #128167
    jó tudni a gls-ről ... ezekkel se küldök soha semmit, döbbenet!
  • Totti5
    #128166
    Bázz...

    Hívom a GLSt ma is. Semmire nem jutottam. Nincs csomag szám = nincs csomag. Név, cím alapján nem tartják nyilván. Azt hogy a futár hány hibát vétett a diszpécser rutinosan átugrotta minden alkalommal ahogy kérdőre vontam, és egy pillanatra sem merült fel hogy bárki is hibázott volna.

    A lényeg hogy nekiálltam a feladót zaklatni. Namost másfél órámba telt mire megtaláltam a Roxio oldalán a support azon részét ahol feltehetek kérdést! ( inkább nem kommentámol... minden szar le van írva, csak a lényeg nem... tipikus analfabéta emberek vannak kiszolgálva, de az hogy én perfekt angol hivatalos levelet szerkesztettem ( nyilván nem én:D ), és azt akarom elküldeni azt már nem lehet olyan egyszerűen.

    De sikerült.............

    Mit értem el vele? automatikus válasz ugyan azokkal a dolgokkal amit tudok és amit a honlap is leír 100szor, de ha ezt is továbbküldöm még egyszer leírva, akkor talán nem a számítógép fog válaszolni, talán... bár már kezdek kételkedni.

    Főleg hogy email korában minden cég nagy ívben szarik bele ( tisztelet a kivételnek ). Tegnap írtam a GLSnek egy szép levelet, beszkennelve a cetlit. Jött válasz? dehogy jött... lesz válasz? talán pár hét múlva, valami lerázó.

    Szóval semmit sem sikerült kideríteni eddig, pedig én semmiben nem hibáztam, de rajtam kérnek számon mindent, vagyis én tudjak mindent, ahhoz hogy valaki is vegye a fáradtságot arra hogy kiderítse azt amit valaki nagyon elbaszott ( elsősorban a futár ).
  • DarkSector
    #128165
    Már rég kellett volna
    de most Most Wanted, meg DMC5 sincs, szerintem szabin vannak a democenter-es tagok. :D
  • orichalcos
    #128164
    Metal Gear Rising-ből jön valamikor public demo nem tudjátok?
  • davidka003
    #128163
    Előreutaltam, jatekaim.hu, nem volt sok pozitívja.
    De végülis ma megjött. Szép állapotú úgyhogy azt mondom 5k-t megért.
    De tartom magam ahhoz, hogy csak ajánlottan szabad feladni. Mindenki érdeke, mert így tudja bizonyítani, hogy feladta, illetve ha eltűnik akkor adnak egy kis kártérítést a postán.
  • arty
    #128162
    macccy !!! írtam privit, fontos h időben megnézd !!!
  • FlyHigh
    #128161
    Treyarch-os dolog tetszik nekem, most játszottam csak az első részével és konkrétan érdekelt, hogy miért van a muksókám a székbe, tök jó kis történetet vezetett le, reznovos sztoriért meg jár a piros pont(WAW is megvolt). Legvégén az amerika majmolás volt csak ellenszenves, mikor már mindent megoldottunk kb ketten, akkor előtűnik az egész tengerész gyalogság lobogókkal, kötelékbe bemutatózó vadászgépekkel.
  • Moby
    #128160
    Engem kifejezetten megnyugtat, hogy a tömeg nem hordoz magában bizonytalansági tényezőt, nem mozdul nem várt irányokba, nem hoz váratlan döntéseket, teszi ami a dolga: kétpofára tömi magába a moslékot :D
  • orichalcos
    #128159
  • Muttley
    #128158
    te egy ilyen okos fiú vagy :)
    köszi a segítséget
  • FlyHigh
    #128157
    Azért nyomatékosan, de kulturáltan értesd meg a diszpécserrel, hogy te ezért nem keveset fizettél, az meg indoknak kevés, hogy nincs meg a száma, gondolom az esőtől nem sok Tóth Tibor kap csomagot a te címedre.:D
  • Totti5
    #128156
    Nyilván, holnap reggel hívom őket, és követelem hogy adják meg a csomag számomat ( név, cím alapján ) és hogy mi a franc történik itt. Ma már a melóban mások miatt eleget tartottam a hátam ( és velük együtt buktam bele a hozzáállásukból adódóan, vagyis szartak bele egy olyan dologba ami semmiből nem állt volna... )... erre kell aludni egyet, mert sok volt már.