176613
banner
  • arty
    #128475
    nekem a htpcre tévé és vetitő is van kötve, az általad is ismertetett okokból a tévé vga+analogon megy, mert ...

    ... mert az egész hdmi szabvány egy kibaszott vicc!!! a "gondolkodó gép" gyakorlatilag szopatja a felhasználót, ahol éri. kurvára előrébb vagyunk, hogy józsibácsi nem tud dtshádét küldeni a samsungtévéjére - mert kb ennyit nyertünk :((((

    tetves ipar :(((
  • Moby
    #128474
    Ne is mond, egy agyrém az egész
    Nálam az van, hogy több eszköz (BRhtpc+box+ps3 néha) kell meghajtson 2 tévét + receivert. Ezért egy hdmi switch+ egy splitter van a rendszerben (tudom, hdmi matrix jobb lenne, de a splitterem megvolt hamarabb), és a receiver optikain van rákötve a hozzá tartozó tévéhez. Nincs eygszerűbb megoldás, és ez így is lehetne, de...
    úgy fest, hogy a nyomorék samsung kifelé azt kommunikálja, hogy ő nem tud DD jelet fogadni, és ha a fejem tetejére állok, akkor is az ő handshake-el hamarabb a túlvéggel, amiből az vanik, hogy ha rá van dugva az a tévé is a rendszerre, akkor a nagyról már nem tudom levenni a sokcsatornát, mert az eszközök azt érzékelik, hogy nincs DD képes eszköz a kábel végen, ami a htpc-n futó xbmc esetében azt jelenti, hogy semmiféle hang nem jön ki, mert az audióeszközt nem lehet inicializálni
    Szóval most még kéne valami cuccot hergeljek, ami fizikailag leválasztja a 2. tévé felé menő hdmi kábelt, amikor nincs rá szükség... (vagy kidobni a csába, és venni helyette egy más típust, amivel nincs ez a betegség)
  • TaRka0107
    #128473
    jaja, azt tolom én is egy ideje.
  • Landor
    #128472
    Én VSX-922őt használok és jól elvagyok vele :D
    Bár néha a box csak sztereót adott le hdmi-n keresztül, ezért inkább optikán adom az erősítőnek az 5.1-es audiót..

    A 'MIDNIGHT LISTENING' elvileg azt adja, hogy éjszaka is tudsz élvezhető hangerősséggel mások által kevésbé hallható hangtartományban hallgatni zenét, filmet, stb. A gyakorlatban nekem nem igazán működött. Lehet a kisebb szoba miatt.
  • hemmis
    #128471
    sziasztok
    kérdésem lenne az xbox-al vajon nem lehet fellépni az interenetre csak ha van xbox live-m ez nélkül nem is lehet böngészni sem ?vagy ha mégis hogyan?
  • Zozo76
    #128470
    "aki a Halo 4-el még játszik ..."

    Tegnap kaptam meg csak meg, majd ma kirpobalom. :)

    Lehet majd nosztalgiabol vegignyomom majd karacsony kornyeken a HALO 1, 2-t a jo oreg XBOX 1-en... :)
  • orichalcos
    #128469
    Érdekes dolog....
  • Macccy
    #128468
    Srácok, Oriic, akit érdekel ... Itt egy kis HALO 4 (5) elmélet, amit most olvastam, bocs ha a fordítás béna lenne:

    SPOILER WARNING
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    "Kétlem, hogy Cortana meghalt volna. Amikor látjuk, hogy a másolatai megtámadják a Didact-ot és lefogják a karjait, akkor Cortana beugrik a sisakjába (látjuk amint belerepül egy fénypont). Aztán a Didact slipspace-be zuhan ... Dr. Halsey teóriája, miszerint egy AI slipspace-en belül, ha rendelkezésére áll a megfelelő rendszer, átlépheti a leépülési fázist és szinte isteni lénnyé válhat"

    És akkor lehetséges, hogy a végén az Epilógusban a Didact valójában nem hangosan elmélkedik (főgonoszként monologizál) hanem valójában Cortana -hoz beszél!


  • Macccy
    #128467
    "de szar"? Nem lehet?? Miért? ... Bármelyik részt bármikor végigviheted egyedül is, de az általad említett megkötés valójában úgy áll, hogy Online-Matchmaking keretein belül nem lehet végigvinni csak az aktuális heti epizód fejezeteit! Valószínűleg az áll emögött, hogy így is pár óránként 100-200 ezer játékosnak hosztolnak War Games meccseket és további 10 ezreknek Spartan Ops játékot. Gondolom nem fér bele a technikába, hogy minden fejezetet (eddig 20 és csak több lesz) fenntartsanak a Live playlist-en!


    "aki a Halo 4-el még játszik ..." Megsérted az érzéseimet! Jómagam és még pár százezer játékos (főleg az az Oriic nicknevű fanatikus lentebb itt a fórumban!) tolja négy hete napi szinten, légyszíves ne legyél ilyen lemondó!

    A gamertagem egyben a nevem is, a hétvége folyamán, ha kipihentem az éjszakai melót, többször tervezek online játszani. Ha játszol és van headset-ed, vegyél fel és meglátjuk!
  • DarkSector
    #128466
    DMC 5 DEMO.
  • Victor1103
    #128465
    De szar, hogy nem lehet végigvinni a spartan ops előző részeit ha nincsennek online ismerősök.. Na mindegy hátha majd itt. Aki a Halo 4-el még játszik és van hozzá affinitása nyugodtan vegyen fel. VICTOR881103 a gamertagem.
  • CS@
    #128464
    Üdv!
    Van egy belső HDDs, fleselt, RGHzott Xem.
    Ha veszek egy érintetlen Boxot + Forza4et + Liveot, akkor megtudom oldani, hogy a régi Forza4 mentésem működjön az új gépen?
    Köszönöm.
  • DarkSector
    #128463
    X360-PS3 játékok ingyen postával....
  • Macccy
    #128462
    Na, akkor azt mondjátok ezt kell legközelebb megvennem? HALO 4 még hozza a szintet továbbra is szóval nem kapkodok, de akkor elkezdem figyelgetni ezt a Far Cry 3 -at.
  • Macccy
    #128461
    1. zsír
    2. zsír

    Hétfőn rendelek, jó lesz már így 3-4 év kihagyás után felzárkózni az új évezredhez audio ügyileg! Stereo is so last century ...
  • DarkSector
    #128460
    Valóban a szörnyes rész furi volt, főleg hogy atom-ba haltak csak jóformán, de azért a 2 messze gyengébben sikerült mint a többi...a Far Cry 3 jól össze van rakva ez tény.
  • Moby
    #128459
    #128449
  • Seth
    #128458
    Számomra az első rész addig volt jó,amíg nem jöttek a szörnyek.
    A 2. résszel kb 3 órát bírtam, uncsi. Ez a 3. rész eddig 6 óra után is leköt meg élvezem.
  • Muttley
    #128457
    thx :)
    ebből én azt szűrtem le, h
    (amit Totti is mond)
    h még 3-4 évig hagyni kell, hadd forrja ki magát
    jóóóól mondom? :)
  • DarkSector
    #128456
    Én is ezt akartam írni, maximúm ríszpekt.
    Az 1 baszottjó volt, még talán ettől a 3.tól is jobb volt, a 2 inkább egy unalomba fulladó próbálkozás, jó ötletek szarul kivitelezve.

    3. rsz az első 2-őt ötvözi...(FC1 látványvilág és FC2 játékmenet)
  • Harlekin
    #128455
    Ja közbe be ugrott,hogy Én a 2 be belenéztem(a másik profilomba ott 1 kinyílt acsi hozzá) és az valamiért nem tetszett,de ez baszott jó.
  • Moby
    #128454
    Az 1 kurvajó volt.
    A második meg egy határ szar.
  • Harlekin
    #128453
    Ez a FC3 baszott jóóóóóó.
    Ugyan ilyen volt az első 2 is?
    Nem is értem miért maradtak nekem akkor ki!?
  • Harlekin
    #128452
    Majd ha MS közleménybe kiadja,akkor talán hihető lesz,de akkor is ott a talán,mert az még csúszhat csilió 1 dolog miatt.
    Addig ezek a 2 hetente felröppenő pletykák,hogy ez azt hallotta,mert neki az ezt mondta,de lehet hogy ez azért mondta,hogy az ezt higgye esetleg ez...
    Tehát annyira felesleges ezekkel foglalkozni...
    Addig még úgy is lesz egy december 21.-ei világvége amit majd az RTL 2 december 22.-én összefoglaló ismétlésbe újra lead.
    KB a 2 hír pont ugyan az a kategória...

    De azért annak a ciknek van pár valóság tartalma.
    Éspedig
    "Jön új konzol"(igaz ezt az ez előtti előtt is tudtuk meg majd az ez utáni után is jön)
    Év végén lesz hálaadás és karácsony(ez is biztosra vehető)
    Lesz E3 (elég rég óta van)
    Jah és a legvékonyabb jég,hogy az MS létező cég"lesz"
    Tehát ezek biztosak a többi fikció.
  • Ulthane
    #128451
    Jövő karácsonykor jön az új Xbox!
  • Moby
    #128450
    No hát én egyetlen BR filmet vettem eddig, és ezen a jövőben sem fogok változtatni.
    Ugyanis marhára nincs szükségem, hogy egyetlen film is a polcomon álljon, és amíg nincs olyan szolgáltató, aki megfelelően kiszolgáljon, kényelmesen bérléssel, arra a 2 órára, addig kiszolgálom én magam.
  • Moby
    #128449
    A vicc az, hogy ma már nem hogy nem túlárazott, de már nem drágít semmit(ezek az elektronikák már kiköhögik kisújjból). Ebben a témakörben bármire is várni végtelenül felesleges. Jobb nem lesz (alapvetően elvihibás a működés), nem tud lenni, pénzbe már igazán nem kerül, nagyon már nem is érdekli sem a vásárlókat, viszont előállítani a tartalmat drága, ezért már a tartalomszolgáltatókat/játékkészítőket sem. Nem vicceltem, amikor azt mondtam, hogy a végét járja: valahol egy évvel ezelőtt volt ennek a "csúcspontja", meredek csúszdán van az egész. Valszeg a jövő az lesz, hogy default belekreül majd minden csumpi tévébe is, a nagy költségvetésű tartalmakba belekerül presztizs végett, és nagyjából ennyi.
  • Totti5
    #128448
    Hitelre 0 forintért...

    Pár napos story. Anyu munkatársa a férjének karácsonyi ajándékot néz. Vettek 3D TVt ( LG ) ( attól most tekintsünk el hogy nem engedhetik meg maguknak, mert szűkösen élnek, de hát magyar ember akkor is vesz 3D Tvt, majd legfeljebb vajas kenyeret esznek..... ). A TV mellé látott ő Blúréj lejátszót ( 30k ) és kérdi tőlem hogy jó e, és hogy miben más mint a DVD. Az első kérdésem az volt, hogy ugye nem analóg adás jön a TVn? az kiderült hogy digitális iptv, de HD nem. No elmondom hogy mennyire jó a Blúréj, miben több, miben jobb, beszabehugy, 3D filmek stb... demonstrálom neki az eltérést ( PS3 BR vs X360 DVD ) felállásban, kép átkapcsol, oda vissza. Ez tényleg nagyon szép! Aztán azt is elmondtam neki, hogy mennyibe kerül egy 3D film.

    Másnap már azt hallottam vissza, hogy Józsika a munkahelyén, aki az illetékes számítógépguru szagértő, azt mondta hogy a Blúréj szar. Végül nem vesznek.

    Van drága 3D TVjük, de nincs rajta HD tartalom és 3D. Élni tudni kell... mondjuk a tudatlan vásárlókból gazdagodnak meg a gyártók....
  • Totti5
    #128447
    3Dvel majd 3-4 év múlva fogok foglalkozni, addig szóra sem érdemes. A buktatókat leírtad, no meg még túlárazott. Felesleges. 3D Blúréj filmek meg arany árban mennek. Ha az áruk nem fog drasztikusan csökkenni, akkor biza ebből warez lesz majd. 4-5K max, többet nem ér egy film sem. ( persze még ez is sok, de ez már megfizethető )
  • arty
    #128446
    ez általában a 3-4 méterről, (sd)tévénézésre használt, 32"-esekre hangzott el - ez pedig nem átvágás, ott a fullhdnak tényleg semmi értelme. én pont fordítva láttam: a buta juzerek orrba szájba vették a kicsi, de fullhd tévéket, hogy aztán rákösse a tányéros tévét és nézze a kanapéról...
  • pacclacc
    #128445
    Lsz az még igyse!
  • The Protector
    #128444
    aktív és passzív 3d közt mi a különbség?És az IMAx az miben más.
  • orichalcos
    #128443
    EJ lehet baj van velem,tetszik BO2 multija. :O
  • pacclacc
    #128442
    Sziasztok lenne egy kérdésem Live-al kapcsolatba!

    Barátommal partizni szeretnénk egymással, de sehogy sem jön össze, nem tudunk egymásra csatlakozni.

    Mi okozza ezt a jelenséget és hogy lehet ezt orvosolni? ha más partijába megyünk ott minden oké!
  • Moby
    #128441
    Van.
    1.
    Egyrészt van működésénél fogva, másrészt van átbaszásból fakadóan.
    A "működésénél fogva" a passzívnál van, hisz a páros sorok az egyik szemnek vetítenek, a páratlanok meg a másiknak, így valójában az elérhető maximális felbontás egy fullhd tévén ezzel a technológiával 1920x540 pixel, amit még tovább ront az általában függőlegesen kettévágott, de ilyen módon felezett film/játék (Half-SBS), amiből így rögtön 960x540 maximális felbontás lesz. No ez a passzív technológia egyik hátránya, demivel eléggé terjed a technológia, mostanság inkább mindenki a vízszintesen szeparált tartalom felé mozdul. Viszont itt mindegy, hogy olcsó vagy drága, ez a technológiából fakad.
    Az átbaszásnál fogva az pl. a samsungnál a komplett 2011-es D6xxxx-es termékcsalád (az idén nem tudom mit alkottak ezügyben), amiből egyik sem tud fullhd-t 3d-ben, ahogy benyomod a 3d-t, azonnal 960x540-es felbontásra vált, mindegy milyen a forrás.

    >+ néztem már x360 game-et (olyat, ami támogatta) 3D TV-n, és qrvára nem ugyanaz a feeling, mint 2009-es Avatar moziélményben
    2.
    A belépő/középszintű aktív 3D lcd-ket nyugodtan dunába lehet lökni, egy hasznavehetetlen fos mind a crosstalk miatt (nem elég gyorsak a panelek a képváltáshoz, ezért halvány sziluettként folyamatosan látja a mindkét szem a másiknak vetített képet, ami teljesen tönkreteszi az egészet), a csúcskategóriás lcd-k panelei már elég gyorsak ehhez, illetve a plazmáknál még a legalja kategóriában sincs ezzel gond, mint ahogy passzívnál sem.
    A sors fintora, hogy a legtöbb eladott 3D-s készülék pont az ilyen olcsó(bb) aktív lcd-k, amik tökéletesen alkalmatlanok 3D-re.
  • Muttley
    #128440
    nekem általános 3D TV kérdésem van

    van-e különbség "3D és 3D" TV között?
    arra gondolok, h amikor bejöttek 2005-6 környékén sok 100-ért a HD és HD-ready TV-k, akkor a műszaki szaküzletek eladóinak nagy kedvtelése volt azzal az átb.szós dumával jönni a kispénzűeknek: "ugyanaz a 2, csak az egyik drágább, a másik olcsóbb és a szem úgy sem érzékeli a különbséget"
    mint tudjuk, qrvára van különbség :)

    van-e ilyen (jellegű) különbség 3D TV és 3D Tv között?

    + néztem már x360 game-et (olyat, ami támogatta) 3D TV-n
    és qrvára nem ugyanaz a feeling, mint 2009-es Avatar moziélményben
    jól érzékeltem a dolgot v. menjek szemorvoshoz? :)
    arra gondolok, h az x360 game-ek tömege is felskálázott 3D-t tud, ami közelről nem olyan éles, mint ua. PC-n
    idióta PC-seknek ez a vesszőparipája, ugyanakkor sírnak, h szaggat náluk a Far Cry 3 - Taigetoszra mindet :))
    na, ilyesmi jellegű különbségre gondolok, h van-e a valódi 3D meg, amit arcunkba b.sznak most így karácsony előtt mindenhol :)
  • Moby
    #128439
    Há ja, csak HDD-t valóban értékesítenek OEM partnernek, xboxot és kinektet viszont nem értékesítenek OEM-eken keresztül, így nincs belőle OEM kiszerelés :) Ezt csak a konzolbolt nevez így.
  • TaRka0107
    #128438
    Igen, erre gondoltam. HDD-t is árulnak így és csak simán zacskóba adják, ha mellé van írva, hogy OEM.
  • Moby
    #128437
    Olyan nem létezik, hogy OEM (illetve ilyen módon igen):)
  • Moby
    #128436
    No nem kell semmiféle összeesküvésre gondolni, úgy van ez, hogymivel egyben nem nagyon veszik, ezért a bundle-t szétbontják kinektre és alapgépre, így könnyebben és olcsóbban el tudják adni. A MS meg minden terméket perdarab garanciázik, így a vevőt sem éri semmiféle kár.