176613
banner
  • vg
    #128675
    Ja, ennyi? Oké.
  • Tinman #128674
    A kibaxott properrel az erősen te vagy ha nem tűnne fel Moby már rég leírta, hogy ez a RÉGI XBOX-okra volt igaz.
  • vg
    #128673
    Tényleg kurva nagy hülyeség. A box 50 és 70 fokos hőmérséklet között dolgozik gyári hűtéssel, de elérheti a 80 fokot is, ilyenkor a hűtőbordák alatt található hővezető paszta igencsak lágy állapotú és képes arra, hogy az állítva használt boxnál egyszerűen kifolyik a borda és a processzor közül és már jön is a három piros led. A Xenon lapos boxokat előszeretettel használták álló helyzetben, ezért lett a 70%-uk hibás. Ha állítva használod a boxot, mert nemcsak túlmelegedhet, de az optikai meghajtóknak a normál működési helyzete a vízszintes, így ha függőleges helyzetben működik, akkor a csapágyak, amik benne találhatók, nagyobb igénybevételnek vannak kitéve, ezáltal hamarabb tönkremennek. Olvasgasd mennyi embernek volt ilyen problémája xmedia360-oldalt, és akkor talán nem leszel egy kibaszott propeller.
  • Tinman #128672
    Akkor nincs semmi gond, null-gravitációban élek.

    /hülyeségre, hülyeség dukál
  • Tinman #128671
    Nekem az ilyen konzolszervizek azt is javasolták, hogy vegyek az XBOX-hoz külön hűtést...
  • Moby
    #128670
    No a WiiU azért téma, mert nincs olyan, hogy a cpu nem számít. A rendszerhez méretezett, optimális teljesítményű cpu pont olyan fontos, mint bármi más (hacsak nem büfészakon végeztél, bármit is tanítottak, azzal a okossággal legalább egyszer kellett találkoznod, hogy egy komplex rendszer sebességét a leglassabb eleme fogja meghatározni). Ezt a WiiU-nél igencsak sikerült is elbaszni a nintentdonak hasonló hozzálással, mint amit említettél ( ...Bearing in mind the specific areas that are causing the most noticeable dips in performance, once again it looks like the CPU is the main bottleneck. ).
    A diablo3 azért példaértékű, mert az egyik legnagyobb userbase-el rendelkező címről beszélünk, és az itt nem lényeges, hogy mire van "amúgy" lehetőség. Tudom, hogy unalomig ismert, de a világ már lenyelte a digitdisztribet: vagy egymilliárd okosszar van a világban, ahol soha nem is létezett más. Az appstore-ok annyi pénzt hoznak, mint semmi más. Tudom, hogy nem ugyanaz az árszabás, semmi nem ugyanaz, de akkor most nézzük meg a Steam/Origin nyomulását. SIMÁN benne van a levegőben, hogy ezzel a generációval fog valamelyik gyártó szakítani a hagyományos, és amúgy rendkívül problémás terjesztési formával, de legalábbis onlány függőség leszen a fizikai cuccokkal is. És bizony a fizetőképes piacokon ez nem is fogja érdekelni a vevőket, ők már amúgy is ebben élnek.
  • Muttley
    #128669
    akkor sorban:

    #128635: ezt a cikket nem láttam még.
    gamespotot, ign-t és magyar forrásokat szoktam olvasni - ott ez eddig nem vóóót. ezügyben nálad a pont :)
    CPU téma: Wii U mióta komoly platform és übergame lelőhely? sza(g)emberként tudhatnád, h az X360 jelenlegi fő korlátja is a VGA
    #128636: ilyen alapon a SH5-öt is nyugodtan hozhattad volna példának. de ugye, érzed, h a Diablo3-mal együtt mind2-t elég régóta lehet nyomni OFFline-ban is ;)
    de a LÉNYEG: nem 1-1 játékról van szó, hanem komplett platformról
    komplett platformot ha online-függővé tesznek 1) feljelentik őket a g.cibe 2) szimplán lesz.rják és nem veszik meg ill. nem AZT veszik meg
    ez durva példával olyan, mintha otthon a csajoddal sikálni akarnátok, de csak akkor tehetnéd meg, ha előtte beengeded az RTL Klub stábját, aki bekapcsolja a kamerákat. tetszened neked? ;)
    hülyék mindig vannak, akik ezt benyelik, de a tömeg ezt nagyon nem fogja kajálni (ha így lesz)

    #128637: a hanghívás egy plusz szolgáltatás. a telefon alapfunkciót ettől függetlenül GSM hálózatban OFFline tudod használni.
    persze mindent lehet :) így csinálhatnak olyan "telefont" is, ami csak online üzemel, csak azt ugye, megint ki venné meg...? :)

    #128641: az, hogy MS mit akar és neki mi kifizetődő az 1 dolog
    és, hogy ki fogja ezt kajálni és szó nélkül benyelni az egy másik sztori :)
    azon egyszerű elvből indulok ki, hogy bármi kézzelfoghatót megveszel, azt el is tudod adni
    a) nem kicsit lesz qrvanyázás, ha blokkolják a 2. kézből való szoftver kereskedelmet
    b) beleszarnak ventilátorba, mert az is warezolni fog, aki egész ééééletében eddig tisztább, ártatlanabb volt magánál Szűz Máriánál is
    c) megyünk vissza PC-re, ekkor már meg fogja érni a 2 évente CPU-GPU-RAM upgrade
    abban igazad van, h a LIVE-on szedhető cuccokat nem tudod eladni. viszont azok egyrészt olcsóak, másrészt komoly game mind jön hard copy-ban is
  • Moby
    #128668
    Nyet.
    Mivel néhány kivételt leszámítva ezek rohadt nagy rizikóva bíró befektetések, ráadásul relatíve sok ideig áll benne a pénz, a befektetői háttér a megjelenés követő rövid időszak megtérülésével/profitjával számol.
    A játékpiac gyakorlatilag a filmeknél bevett évtizedes hagyományt követi, ahol ugye szintén a nagy bevételig mozis megjelenés van csak (perkopp payment), és csak azt követheti az átadható/cserélhető/másolható terjesztés. Ezek excel táblában ki vannak ám kurvára számolva, egy-egy normálisabb üzleti oskolában taníccsák is eztet (én legalábbis tanultam), bár nem teljesen ebben a formában, de használható itt is.
  • arty
    #128667
    mert ők is a matolcsy féle xls templatet használják :D

    abból indulnak ki, hogy ha nincs használtpiac, azt az eladási számot át lehet írni a day1, új eladásokhoz, a realitásokkal mit sem törődve
  • Moby
    #128666
    Paszta kifolyik? Hogy? :) Honnan? :)
  • Moby
    #128665
    Itt amirő beszélek:

    Namost ugye állítva ahhoz, hogy ez ne fejjel lefelé lógjon, a hdd-s végével lefelé kellene állnia a boxnak, ami viszont ezt leszámítva semminek nem tenne jó :)
  • vg
    #128664
    Azért jobb fektetve, mert állítva a gravitáció miatt kilazulhatnak a processzor tartó lábak, vagy a ventilátor lazulhat le, esetleg a paszta simán kifolyik a processzor és a ventilátor közül.
  • Moby
    #128663
    A régi fat gépeket valóban nem szerencsés állítva használni, de ez leginkább a jasper előttiekre igaz (a jasperek már nem melegszenek, amiben van is kieghűtő, abban sem sok szerepe). Az első szériás boxoban még nem volt kieghűtés, többek között ezért is hullottak, mint a legyek, aztán kiegészítette a gyártó egy másodlagos hűtővel, ami hőcsöves. A hőcsőnél viszont fontos, hogy a hőleadó vége magasabban legyen, mint a hőfelvevő vége(a hőcsőben víz van alacsony nyomáson, aminek így eléggé alacsonyan van a forráspontja ahhoz, hogy a proci/gpu hőtől felforrjon benne a víz gőzzé, ami felszalad a hőleadó végére, ott leadja a hőt, lehül, kicsapódik páraként, és a hőcső falába mart mikrokapillárisokon visszacsurog a hőfelvevő végéhez, ott ismét felforr, ésígytovább, létrejön a hőcserélő körforgás), különben csak annyit ér, amennyi hőt a cső anyaga amúgy is elvezet (semmit). Viszont olyan kicsi volt a hely, hogy utólag ezt csak úgy tudták megoldani, hogy ha felállítod a boxot a hosszanti talpára, akkor a hőcső fejjel lefelé lóg, ergo semmit nem ér.
    No ezért nem ajánlják a réginél az állítva használatot. A slimeknél tökéletesen mindegy.
  • Hoz_Hun
    #128662
    Újgenerációs XBox mikorra várható? Van erről valami infó?
  • Hoz_Hun
    #128661
    Amúgy alaposan benéztem, mert nem másfél éves a gépem, hanem két és fél éves. Úgy hogy a hivatalos garancia ugrott. Nem hivatalos szervízbe nem küldöm a gépet, mert azt olvastam, hogy ha hardvert cserélnek benne akkor megvan az esélye a bannak.

    Egyre vonzóbb a dolog, hogy veszek egy Slimet.
  • Hoz_Hun
    #128660
    Felhívtam egy konzol szervízt az pedig kérdéseket tett fel. Az egyik az volt, hogy állítva vagy fektetve használom-e a gépet. Mondom fektetve. Azt mondja az jó mert állítva nagyon nem ajánlott. De őszintén nekem lövésem nincs. Én magam azért használtam mindig fektetve, mert számomra valahogy rendellenes volt, hogy függőlegesen tegyem be a lemezt. Meg valahol azt olvastam, hogy azért nem szerencsés állítva mert akkor az egyik oldalsó hűtőfelület jobban takarva van.
  • davidka003
    #128659
    Mondjuk a Revealations is csak 3 ezer Ft. Az is jó ár.
  • davidka003
    #128658
    LINK
  • Mr Manson
    #128657
    sima AC hol?
  • davidka003
    #128656
    "AC, és AC2 990Ft/db live-on."
  • Moby
    #128655
    Az a sztereonál sokat nem fog segíteni, az épp a többcsatornára van kitalálva, de ha ilyen sztereo mp3-as hangú divixekkel szenvedsz, abból nem sok jó fog kisülni :)
    Másrészt sokcsatornánál a dialógus mindig a centerből szól, ha gyenge a centered, vagy ilyen gondod van told meg a center jelszintjét bátran.
  • Harlekin
    #128654
  • Harlekin
    #128653
    szimplán 1 példát írtam semmi 1szerűsítés nincs ebbe...Nem kell,hogy értse itt senki.Elég ha azok is hasonlóan gondolják akiket ez érint "anyagilag" jelen esetbe MS-t.Mi másért akarnák kilőni a használt piacot???
  • arty
    #128652
    "Vezessünk le 1 használt kereskesdést van A,B,és C felhasználó
    Tegyük fel mindenki vesz 1 eredeti gamát 10000 FT ér.MS nek befolyt 30000 ft!2 hónapon belül mind a 3 Game mind a 3 felhasználó között cserélődik első cserénél 6000 második cserénél 5000.Így a "szürke"gazdaságba befolyik 33000 forint.És ez idő alatt,mert hát ugye ameddig veheted olcsóbban a használt játékot kizárt,hogy megveszed ÚJ eredetibe!MS-nek 0 azaz nulla haszon folyik be.Na tehát akkor mi is fog történni,ha megszűnik a használt piac.
    A,B, és C ugyan úgy megveszi első játékát 30000 Majd 2 hónap alatt kurvára megunja és amit ez a 2 hónap alatt elköltött volna a 2 használt játékra vesz belőle 1 vadi új játékot.+30000 MSnek -1 game a felhasználónak és pont.Jah és majd most már tényleg jogosan mondja azt,hogy na ÉÉÉN aztán tényleg tettem a játék piacér."

    érdekesen matekozol :) ha A B C egymás közt ad-vesz, hol keletkezik "bevétel" ?
    miért feltételezed, hogy a harmadik körben befolyt 5ezerből juzerünk nem megy és vesz egy újat, megint 10 ezerért? (ahogyan tette első körben is!)

    miért feltételezed, hogy valaki hajlandó lesz 10 ezreket kiadni kéthavonta?
    lehet h átmegy pécére warezolni/olcsó akciós játékokat venni
    lehet h hagyja a francba az egész géminget, "nekem erre nem telik"-el
    lehet h kivárja amig leesik az ár a boltban 5 ezerre - nem két hónap alatt, mint a használtpiacon, de ha van ideje, kellően elcsuszik a játékaival... csak 1x kell kivárni! :)

    szvsz nagyon a kényedre-kedvedre egyszerüsítetted :)
  • arty
    #128651
    az mp3 hangu divxektől mit vársz mégis? :) pcm sztereóban kapod, ahogy azt kell. erősítővel még rágyógyíthatsz mondjuk prologic2-t vagy dts neo:6-ot ha támogatja az erősítő... akkor lesz "valami" térhangod.
  • arty
    #128650
    1 - jó hdmi-be dugtad a pécét? általában a tévéknél van egy pécé számára preferált bemenet!
    2 - scaling options az amd catalystben 0%-ra van huzva?
  • Macccy
    #128649
    PC ..... eehhhh ....... :/
  • Macccy
    #128648
    Ettül a 'Midnight Listening Mode'-tól nem lett hirtelen denevérhallásom ami a dialógusokat illeti, talán jobb de semmi extra. A DRC hasonlóan gyenge maxon is. Bár lehet én számítottam túl sokra, minden esetre működik és most is abban van ... :)

    Ez a divX PCM zavar inkább ... Este bedobok letölteni pár bdripet, meglátom mit tud rendes dolby 5.1-be a box
  • Totti5
    #128647
    Az nem szar. A TV meg a VGA kártya nem igen van összhangban...
  • Macccy
    #128646
    Te már nagycsoportos vagy apa! ;)
  • Macccy
    #128645
    Végülis szart küldtek az amcsik? (csinézok) Küldd nekik vissza csak előtte szarj bele a dobozba.
    Esernyős matricát rá: FRAGILE! :))
  • Totti5
    #128644
    Amúgy elindul a Roxió, valami elcseszett öszvér homályos felbontáson, de ha másra teszem, akkor jön a 1024*768nál kisebb a felbontás szöveg... hihetetlen.
  • Totti5
    #128643
    Újrahúztam a Win 7et. A probléma ugyan az. Valami kompatibilitási probléma lehet a TV és a VGA közt... egyszerűen most odáig fajult a dolog, hogy teljes képernyős natív 720p sem jön be, nem hogy az 1360*768... 2 centis fekete keret van minden felbontás mellett + nem éles a kép.

    Ötletem sincs mi a gond.
  • Harlekin
    #128642
    Ovodás szint van a warez terén? Nincsen elméjük ahoz hogy elképzeljenek egy dolgozó embert aki vesz a SAJÁT pénzéből VALAMIT?

    Mitől lenne óvódás szint?
    Én is megdolgozom azért,hogy megvegyem a verbát nem anyuci adja rá a lét,mert hát azt se adják ingyen.(hisz az is VALAMI)
  • Harlekin
    #128641
    4) használt játékokat nem lehet eladni
    és hogy akarják csinálni? megvesszük a havertől a megunt gyári Resi 7-et és kiírja, h "disc is corrupted"
    olyan pert akasztanak a nyakukba, h MS belefeketedik
    USA-ban úgyis szeretik az ilyet :)

    Ugyan már!!!
    El tudod adni amit a liven veszel meg játékot?
    Még a migrálásból adódó "lehúzások" ból se lett semmi.Kérdezem menyien nem tudják használni a jogosan őket illető tartalmaikat.
    Vagy példának okáért az okos telefonodhoz marketen vásárolt appot?

    Én 2 Évvel ez előtt írtam azt,hogy MS szemét sokkal jobban piszkálja a használt játék kereskedelem mint a warez.
    Miért is ,mert a használt játék ugyan úgy nem hoz nekik SEMMIT"hiába mondják itt sokan,hogy abból a pénzből majd új játék vásárlódik"Ez faszság nem mérhető,nem bizonyítható és még "jogosan" védekezhető az hogy jogtisztán használja.Na EZ MS asztala ez ellen tud tenni és akar is.A warez más tészta az ellen is próbál tenni,de ott miután megtörténik a warezolás már nem az ő hatás köre,feladata a büntetés végrehajtása."Itt most nem a live bann ról beszélek"
    Így ott próbál fogni ahol tud!!!

    Vezessünk le 1 használt kereskesdést van A,B,és C felhasználó
    Tegyük fel mindenki vesz 1 eredeti gamát 10000 FT ér.MS nek befolyt 30000 ft!2 hónapon belül mind a 3 Game mind a 3 felhasználó között cserélődik első cserénél 6000 második cserénél 5000.Így a "szürke"gazdaságba befolyik 33000 forint.És ez idő alatt,mert hát ugye ameddig veheted olcsóbban a használt játékot kizárt,hogy megveszed ÚJ eredetibe!MS-nek 0 azaz nulla haszon folyik be.Na tehát akkor mi is fog történni,ha megszűnik a használt piac.
    A,B, és C ugyan úgy megveszi első játékát 30000 Majd 2 hónap alatt kurvára megunja és amit ez a 2 hónap alatt elköltött volna a 2 használt játékra vesz belőle 1 vadi új játékot.+30000 MSnek -1 game a felhasználónak és pont.Jah és majd most már tényleg jogosan mondja azt,hogy na ÉÉÉN aztán tényleg tettem a játék piacér.
  • DarkSector
    #128640
    Én azt nem értem miért van az hogy ha valamit megvesz valaki akkor "anyuci meg apuci"-znak?
    Ovodás szint van a warez terén? Nincsen elméjük ahoz hogy elképzeljenek egy dolgozó embert aki vesz a SAJÁT pénzéből valamit?
  • orichalcos
    #128639
    Bioshock Infinite teaser
  • davidka003
    #128638
    Ohh már megint egy okos

    "- nem szeretnék beszólni, meg ilyesmi, de ez a másolós dolog kicsit... azért én nem árusítanék ilyesmit. (főleg nem ennyiért.) De lehet csak én gondolom így, minden esetre szép napot! (:

    -A lényeg hogy van rá igény,ennyi! Mellesleg nem mindenki gazdag apuci gyermeke hogy meg tudja venni a méregdrága eredetit!"

    Hát igen, kösz fater.
  • Harlekin
    #128637
    Na csak itt 1 szösszenet a 2 es dologhoz...Amit írtam a múltkor telefonhoz.Ott nem elég,hogy nem ért magyarul a telefon hanem szükséges a net kapcsolat ahoz,hogy hang hívást kezdeményezz!!!Mitől ne lehetne ez is így?max akinek ez nem felel meg az nem használja...
    Pont mint a Kinect promó ajándék gyanánt....ugye ugye...Mindent lehet.
  • Moby
    #128636
    >2)aztán az állandó kötelező online kapcsolat is új
    na, ezt megnézem... ez ugyanis árukapcsolás tipikus esete - törvényileg tiltva vagyon
    Látom otthon vagy a törvényhozásban. Pl. a Diablo3-nak valamilyen rendkívül csalafinta módon mégis sikerült átcsusszanni a TEK körgyűrűjén.