176613
banner
  • Totti5
    #129636
    Sose volt igény a 60 fpsre és sose lesz, mármint sose lesz kitétel. Előző generációnál nem emlékszem hogy fel lett volna hozva hogy itt a PS3 és a X360 és a 60 fpsre igény... PS1-2, GC, Xbox játékoknál sem volt elvárás, és ott is voltak szaggatós játékok, meg fix 30 fps játékok és voltak 60 fps játékok... amik anno 60 fpsek voltak azok szinte mind most is azok. COD érdekes, mert tudtommal az első x360as verzió 30 volt és utána álltak be a 60ra, amiért elismerés a fejlesztőknek, mert ők azok állandóan versengenek a csilli villi konkurenciával... azt hogy DMC vagy egy verekedős, sport játék 60 fps és hogy néz ki nem igen érdekli a tömegeket. Új DMC feleződik, de ott fejlesztő váltás van, viszont a játék nagyon szép lesz és a demóban a frém is rendben volt, meg úgy minden más is ( Fák jú! :) )

    Elsősorban az jól optimalizált Unreal motor, ami rengeteg játék alatt fut és ha jól van összerakva egy közepes gépen is hozza a 60 fpst, indította el ezt a 60 fpst alanyi jogon, meg a nextgenbe "mániát". Csak ugye ami nem unreal és szebb, az már csak erősebb és még erősebb még drágább gépen 60 fps, már ha elérhető egyátalán és attül hogy elértük még nem biztos hogy az fix. Ugye a Crysis 1 elején szépen futott, aztán ahogy ment előre a játék úgy romlott az átlag FPS...

    Szóval legyen full HD és 720p + élesimítás és törekedjenek a fix 30 fpsre, akik meg tudnak azok a 60 ra, ahogy eddig is tették.

    De a 60 fps sem mindig jó, ha az az esztétikai látvány rovására megy. Driver SF alatt a látvány rovására ment... spórolás ezerrel. Szép autók, nem szép város., időjárást és napszakokat már nem is merték bevállalni, mert így is volt hogy a motor nem bírta tartani a 60at, s ennek annyi lett a következménye, hogy a látvány hamar unalmas lesz, a játék unalmas lesz...

    Persze ezek az én meglátásaim, a lényeg hogy törekedni kell a jóra, mint ahogy most is tudtak fix 30al csudálatos teknós állejtős Halo 4et előállítani, Forza 4et fix 60al, COD BO2őt 60al, előremutató Hitmant 30al stb...

    Igényes fejlesztők vannak, igénytelenek vannak. Szaggatós, low fps játék meg mindig is volt és mindig is lesz.
  • Moby
    #129635
    Nincs.
    Hádeviszont ezeknek az eszközöknek van saját mikrokódjuk, néhány millió címük, meg egy vagon olyan hívásuk, amiket a gyártó nem ad ki, mer attól az övék, hogy ők tudják mi mitő működik. Ez a valóságban úgy megyen pontosan, mint a dx fejlesztése: ez egy párbeszéd, de olyan sokat azért egyik sem tud a másik dógáról, azt tudják, hogy milyen kiadott kódra milyen outputnak kell megjelennie az adott memcímen/regiszterben/anyámkínja. Úgy nagyegyébként a hw fejlesztés így folyik.
  • arty
    #129634
    én API-m = MS XBOX API
  • arty
    #129633
    én azt képzelem, hogy az én API-m egyik oldalról fogadja az utasításaim, a másik oldalon ő már konkrétan a vasat vezérli - mi értelme lenne még egy rétegen átmennie a parancsaimnak? nincs többféle x360 gpu/cpu/stb ...
  • Botond #129632
    Van egy profi iróasztalom, amin az asztali gép+monitor van, meg minden aminek kéznél kell lennie, és van rajta oldalt egy fakk, amit eddig semmire nem tudtam használni, na most ott pont elfér fektetve a slim úgy hogy jobbról-balról van mellette hely levegőzni, felette is, mögötte meg kényelmesen elfér a táp. Szóval akadályozni nem akadályoz semmiben, de akkor is csak c64-en láttam még ilyet, hogy külön táp. :D
  • Moby
    #129631
    Az a baj a gigantikus texturákkal, hogy azokat ki is kell számolni. Ahhoz megint nagy vas kell, és megint ottvagyunk az elején.
    Én sokkal inkább szorgalmaznám a 60fps-t, fullhd-t, akár kevesebb effektel, texturával, mint a szaggatás/recefice/képtörés. És ez megint kevésbé a hw-en dől, mint a fejekben. Ha megint versenyzés lesz a pécékkel, konkurenciával, akkor mindegy mi lesz benne. Az ár a szaggatás/képtörés lesz.
  • Moby
    #129630
    "Ezért írtam hogy leszarom a hardvereket."

    Másodszor kérdezem: akkor minek neked új konzol/hw? A mostani nem jó leszarni?
  • Moby
    #129629
    Avval, hogy csak felsőkategóriás, vagy csak dx11 nem optimalizáltál semmit.
    Windows háttérel még fix hardveren sem optimákolsz.
  • Macccy
    #129628
    Ez a legnagyobb probléma 7 év után is még mindig, hogy kívül van a táp?? Azt a tápot el lehet rejteni egy asztal/tv állvány/virágcserép/kutya-macska ágy vagy koleszos tulajdonos esetén 3 mosatlan bögre illetve sörösüveg mögé! Ellenben nem fűti a doboz belsejét (!), nem növeli a méretét, könnyű cserélni, stb ...

    Régen ettől szétzuhantam a röhögéstől majd a szánalomtól, hogy mennyien írták ezt negatívumként, akár a PS3 ellenében is! Te esetedben láttam a smiley-t, meg tényleg kicsit retró mert nekem is volt C64-em, csak eszembe jutott az a sok sok siránkozó pistike.

    Most eljátszottam a gondolattal, hogy mennyire borzasztó is lenne az életünk ma, ha minden tévé, erősítő, kékdvd-játékos külső tápos lenne ... 3 literrel kevesebb szabad légköbméter lenne a szobában ...
  • DarkSector
    #129627
    Ezért írtam hogy leszarom a hardvereket.
    A szoftveren múlik, az a lényeg!

    Tehát mielőtt bárki lenézné vagy temetné a meg sem jelent nextgeneket, várja meg a játékokat.
  • DarkSector
    #129626
    PC-n az ami az előnye az egyben a hátránya is, hiszen kurvagyorsan változik fejlődik , de ez hátrébb is húzza mert sokkal több hardverre kell passzintani a játékokat, vagy pedig kell egy FASZAGYEREK aki kiáll és azt mondja hogy srácok itt egy játék, használjuk ki, csak a felsőkategóriás gépeken menjen, csak dx11-ben, játszik vele a játékosok 15%-a de kurvajól fog kinézni, na ilyen nem lesz soha, ezért nem fog megmutatkozni soha hogy amúgy mire lenne képes egy csúcsgép.

    Bár lehet a Crysis 3 valami ilyen lesz mert azt rebesgették hogy csak dx11-be fog menni.
  • Moby
    #129625
    Hádemánhogyne lenne (persze nem az általad ismert formában). Há szerinted az API-t ki illeszti rá tranyóra? A MS?
  • DarkSector
    #129624
    Hő az ja, de van elég. :D
  • Moby
    #129623
    He?
    Lökjed mán azokat az adatokat plíz!
  • Totti5
    #129622
    1 terrás HDDt nem rég vettem 21k volt. Nem egy hatalmas összeg, de ha e mellé még Blúréj, alaplap, vga, ram, proci, kontroller stb... akkor már drága.
  • Botond #129621
    Ki az az állat aki egy fillért is költ az avatarjára? :D
  • DarkSector
    #129620
    Most nem lehet panasz a warez, hiszen tudtommal konzolokon sok játék fogy nehogy ebbe kifogást keresenek majd, szóval a gépek árát később szerintem kompenzálja a sok tartalom, játék, előfizetés meg minden.

    Szar avatarok mibe kerülnek.
  • DarkSector
    #129619
    Igen ezt én sem értettem, az kurvakevés volt akkor is.
  • arty
    #129618
    2012 év elején igazad adtam volna neked, de ... néztél te mostanában árlistákat? :)

    (MS nyilván nem annyiért kapja, de nekik is drágult ám!)
  • Totti5
    #129617
    2005ben sem volt összeg, mégis 20GB volt a csúcs.
  • Mr Manson
    #129616
    Sokat tudna dobni az tuti ...
  • arty
    #129615
    Ha mást nem, legalább ramot rakjanak annyit bele, amennyi kicsit előremutatóbb, mint volt az 512 2005 végén!
    tudom, 50 millió x 1 $ az ... de gigantikus felbontású texturákkal sokmindent el lehetne fedni :)

    (amugy oké, hogy van API xboxon, de nincs vga driver ami megint iszonyat sokat "lassít" (feltehetően))
  • DarkSector
    #129614
    tipusban igen, de adatok szempontjából nem.
  • Botond #129613
    Slim engem a C64-esemre emlékeztet, ott volt külön tápom! :D
  • TDC Geronimo
    #129612
    Azt se tartom kizártnak, hogy hybrid megoldás legyen. Mondjuk egy 32gbos SSD a rendszernek (patchek, fw, stb) és sima HDD a többinek.
  • Macccy
    #129611
    "ne menjen az üzemeltethetőség vagy a méret kárára"

    Én nem voltam részese annak a "kornak" amikor az üzemeltetéssel gondok voltak Xbox360/PS3 téren és gondolom nem a szénlapátolás nehézségeire, sokkal inkább a melegedő/leolvadó CPU-kra és forrasztásokra célzol.

    Amúgy a mérettel most gond van? Szerintetek a Fat vagy a Slim boxok nagyok? Nekem a k*b*szott Pio reciever a nagy, át kellett alakítanom a tv állványt, hogy beférjen!
  • Mr Manson
    #129610
    SSD? :D
  • TDC Geronimo
    #129609
    HDD ma már nem összeg. Simán lehet benne 1 TB+
  • Moby
    #129608
    Tonképp én is ennek szurkolok: egy kicsi, okosan összerakott, élhető konzol kellene. Persze a lehetőségekhez mérten minél nagyobb teljesítménnyel, de ez semmiképp ne menjen az üzemeltethetőség vagy a méret kárára.
    A többitől nem félek, a ms fejlesztői eszközökben, támogatásban jóideje az etalon, náluk a programozhatósággal soha nem lesz gond.
  • Totti5
    #129607
    1 T biztos nem lesz. Plafon valahol 500 körül lesz majd szvsz gyárilag.
  • vg
    #129606
    Használd a magyart, az UK-t pedig ha kell app(youtube) letölteni, de aztán tudod használni magyar alatt is.
  • TDC Geronimo
    #129605
    250gb? Ne viccelj :p Min 1 TB kéne már újakba, főleg, hogy digitális felé megy az irány már.
  • Totti5
    #129604
    Nekem mindegy mi lesz, mert a gép biztosan erős, a játékok biztosan odavágnak majd. Legyen a gép megbízható, kicsi, esztétikus ( ne olcsó kínai mint a PS3 legutóbbi kihányása, és ne is elitista polírozott fényes mint a PS3 bigbrádör ). Legyen rajta mindenféle csatlakozó, amit megkövetel a világ, legyen normális mennyiségű tárhely ( 250 gb pl, de inkább több, mert az nem lesz elég ), legyen benne Blúréj ( HDCP baszakodás nélkül ) és legyen 360 kompatibilis, tehát az accountomat vihessem át és az azon megvett játékokat játszhassam az új gépen ( szép álom? ).

    Továbbá legyen kompatibilis a régi kontrollerekkel és a Fanatec CSR kormánnyal ( ha nem már a garázsban pihen az atombomba )

    Kezdő címnek jöhet egy ótóverseny pl PGR, Alan Wake 2 csak hogy mutassa az irányt:)
  • GAthersw
    #129603
    Sziasztok!

    Az lenne a kérdésem, hogy a magyar reges live gold mennyivel karcsúbb jelenleg pl. a britnél elérhető tartalomban? Azért kérdem, mert van régi UK-s regem meg magyar is a boxon, de azt aktiválnám amelyik többet nyújt. Előre is köszi a választ!
  • Moby
    #129602
    Szerintem itt csak az ár dönt. Az x86 egyszerűen drága. Minden licenszelhető architekturánál sokkal közelebb lehet kerülni a valós gyártási költséghez, mint az ilyen, perdarab agyonterhelt isa-knél. Ld. ARM. Tudom, unalomig mondtam, de 10m eladott konzolnál 1dodó veszteség, az 10m$ veszteség. Gondolom az apple x86-ból kihátrálása sem minden alapot nélkülöző pletyka, bár továbbra sincs valós alternatíva, szóval én meglehetős fenntartással kezelem :)
  • Moby
    #129601
    "VGA is volt."
    A Xenos valahol az R500 és az R600 között van.
    R600-at másfél évvel később vettél. Nominálisan (fillrate-ben pl.) utol lehetett érni, de olyan funkciók jelentek meg, amik csak később, esetenként csak jóval később vált elérhetővé pécén (bár ilyen típusú fixed function tesselation végül soha nem is lett használatban pécén, az más dolog, hogy 360-on sem nagyon van használva).
  • DarkSector
    #129600
    Igen?
    Nekem 2GB ram volt a gépemben, sőtt sokaknak már akkor volt 4.
    Egyedül a processzor nem volt annyira előre.
    VGA is volt.
  • DarkSector
    #129599
    Félreértettél, api van a boxon is nemszámít, a sokféle hardver miatt gáz pc-n.
    De majd meglátod hogy a játékok nem fognak annyival jobbak lenni mint amennyivel erősebb a hardver ....de mindegy.

    Majd 1 év múlva kiderül.
  • Moby
    #129598
    "Nem a technikai adatok a fontosak"

    Jah. A konzolokban jótündérek futtatják a kódokat.

    "ha az API miatt egy erőmű kell a mai játékokhoz is, amik kisebb hiányoságokkal elfutnak a régi konzolokon."
    Ezen mindig kurvajót röhögök :) Inkompetens laikus oktat programozót :DD Súgok: xboxon is API-kat használnak. Ráadásul kurvára hasonlókat ám, mint winen. Dolgoztál pl. XNA-val. Nem? Pedig le is töltheted. Semmi köze az API-nak ehhez. S.E.M.M.I. Nemhogy apikat, ha megnézed a játékok kezdőképernyőjét ugyanazokat a middleware-eket használják a konzolos játékok. Bár szerintem ez neked nagyjából semmit nem mond :D
    Optimalizálni a tervezhető/kalkulálható erőforrások miatt lehet. Az API-s baromságot felejtsd el.

    Ja igen, ha ennyire nem fontosak a technikai adatok, minek új konzol?
  • arty
    #129597
    "amikor megjelent a x360 akkor is volt sokkal erősebb pc a játékosoknak."

    nemvolt! (jade, félmillánál is többért, ergo "nemvolt")