176613
banner
  • DummyBoy
    #130277
    Én is Win8-at használok :)

    Nekem annyival volt más, hogy én Windows Phone-nál megkedveltem a csempéket. Persze mégis lett Start menüm nekem is a végén (Stardock Start 1000 forint ...) mert a kikapcsolást annyira eldugták, hogy meguntam.

    Ettől függetlenül jól használható a kezdőképernyő, igen informatív tud lenni, de én nem csodálkozom, hogy nagy érte a hiszti, egy ismerősöm mai napig XP style-ban használja a Win7-et, mert az úgy a jó! xD

    Nekem is tökéletesen működik vele minden, sőt az erőforrásokkal jobban bánik mint a 7-es, pörgősebb a rendszer, pedig azzal sem volt sok gondom :) Én próbaképp tettem fel anno, de már nem fogok visszaállni a 7-esre. Nekem bejött az új Win. (Csak 1 dolog, az erőforrásfigyelő - task manager lényegesen jobb lett mint a 7-ben volt ...)

    Mellesleg a Smartglass nem olyan rossz, én a telefonon (Windows Phone) sokat használom, lehet vele kényelemesen távirányítani a Boxot, gépelni rajta (Explorerben egyelőre, nem bánnám, ha megcsinálnák a többi alkalmazáshoz is ...) , olyan mint ha egy touchpados billentyűzettel vezérelnéd a BOX-ot :)

    Egy érintős laptopon nem lehet az rossz :)

    Jó ez a MS féle összevonása a dolgoknak, én pl: telefonon szoktam figyelni van-e üzenetem a Live-on, vagy online vannak-e haveromék, akikkel együtt szoktam játszani, ha online vannak, küldök üzenetet, és ha van idejük tolni egy menetet, már kapcsolom is be a Boxot :)

    Ráadásul most belehúztak a Smartglass fejlesztésée, ahogy néztem, pl: Forza Horizonhoz van Smartglass Experience, amivel a Smartglass GPS-é válik, mutatja a térképet, lehet rajta mókolgatni, stb, remélem WP8-ra is megcsinálják, úgyis gondolkodom a Horizon beszerzésén :)

  • DummyBoy
    #130276
    Érdekes ... én is ... És az öcsém is ... Mikor is volt az? 20-25 éve?
    Nem arról van szó, hogy a mi generációnk hogy kezelte le ezt a dolgot.
    Hanem hogy a mostani hogyan kezeli. És az bizony kicsit más.

    Változnak a dolgok idővel, és nem biztos hogy jó irányba!

    Egy aktuális élő példa, hogy értsd mire gondolok: Amikor gyerek voltam, méteres hó esett néha télen, mégis minden nap mennem kellett iskolába, ahogy mindenkinek, nem voltak komolyabb gondok. Egy 6-800 főt számláló zsákfaluban laktam, az alföld közepén.

    Most 10!!!!!!! centi hótól megbénul az ország.
  • Totti5
    #130275
    Én is agyon Mortalomztam magamat meg a fél osztály is álltalános alsó osztályában, meg ment a DOOM, meg minden féle FPS és game, még sem vertük agyon egymást soha, semmikor és mindenkiből normális ember lett, persze akik anno játszottak azok most is játszanak, mert ez a hobbink.
  • Totti5
    #130274
    Win 8 rivjú

    Az ördög!


    Valójában egy jópofa nyitóképernyő. Tény hogy ez elsősorban tapiképernyőkre van kitalálva ez egérrel billel azonnal és minden funkciónál érezteti a júzerrel, de használható, és vannak benne jó dolgok.

    Iagzából én a sok fikát olvasva teljesen azt hittem hogy ez a Win 8 és ez a kezelőfelület, de nem.

    Valójában ugyan az tárul elénk ha az asztalra nyomunk/WIN gombot megnyomjuk mint a megszokott Win7 / XP esetében.



    No de hol van az a nélkülözhetetlen, irtózatosan fontos és kihagyhatatlan START menü ami nélkül nem használható az oprendszer.

    Valóban nincs, de még is van. Több féle kiegészítő alkalmazás közt lehet turkálni ami odavarázsolja a START menüt, sőt olyan módbana hogy a júzer akarja. Akár SUPER START menüt és építhet! ( ezek amúgy WIN 7hez és előző op rendszerekhze is elérhetőek volat )

    De még is miért olyan nélkülözhetetlen a START menü? hát azért mert.... azért... mert.... tudod... mond már.... hiába teszem fel magamnak a kérdést valós indokot nem tudok mondani rá. Használom valamire? najó szökőévente megnyitom a kellélek alatt levő számológépet, már ha éppen nincs kéznél a fiókban levő / nem működik a google, mert bizony azzal is gyorsan el lehet végezni az alapvető műveleteket. Programok indítása? amiket használok azok kint vannak a tálcán vagy max egy mappába az asztalon, a start menüből kibontos indítás csak macera. Sajátgép, vezérlőpult? kint az asztalon az ikon.

    De felhegsztettem egy START menü kiegészítést, csak megszokásból.


    Amúgy meg ugyan olyan mint a WIN7. Egy játék áráért beszerezhető ami full legális WIN8 Pro-ért nem egy horribilis összeg + most ingyenes hozzá a Média Center is.

    Xbox SmartGlass amivel távirányítható a konzol, szvsz tök értelmetlen dolog, de működik. Semmit nem kellett csinálni, egyszerűen csak bekapcsoltam a boxot, ide ültem a PChez és elindítottam innen a játékot. Szuper:)

    Szóval megint a szokásos agyatlan fika áldozata lett ez az új program. Nem szar, nem hulladék, nem csempe. Minden megy rajta ugyan úgy, minden használható rajta ugyan úgy mint a Win 7nél, hiszen ez egy WIN 7 nyilván javított funkciókkal, OPCIONÁLIS csempe képernyővel, ami term. az MS hardwer/szoftver család áthidalására/egyesítésére jött létre.
  • DarkSector
    #130273
    Nem csak neveltetés, összefüggésben van a 2 dolog, egy felnőtt észreveszi elvileg a gyerekén hogy mennyire agresszív, persze aki játszik és látod rajta hogy kezd megváltozni akkor nem engeded, meg ez sem úgy meg hogy odavágod a véres belek elé a ygereket, hanem mivel nagyon okosak egyszerűen el lehet magyarázni nekik hogy a játékban mi van kicsit light-osabbal indítani. STB.

    Az ismerősöm fia sem így kezdi hogy a lógó beles játékokkal játszott, hanem elsőre a lightosabbakkal, csak később engedték apránként, amúgymeg a játékban pont hogy kiengeded a gőzt.

    Aki meg alapból agresszív természetű azzal meg tökmindegy mit tezsel ha mást nem a szülők engedélye ellenére fogja csinálni.
    Az még rosszabb is.
  • DarkSector
    #130272
    mindenki másképp oldja meg általánosítani egyiket sem lehet, erre is van példa hogy valaki ilyenekkel tölti a ygerekkorát és semmi hatása, van aki tv-t nem látott életében hanem kint csövezik meg drogozik at öregeket meg nőket erőszakol meg gyilkol.
    Na?
  • DummyBoy
    #130271
    Readonly üzemmódban bújom ezt a topikot, de azért ehhez a vitához hozzászólnék :)

    LEHET, hogy nevet rajta ... Vagy az is lehet hogy elmegy az oviba, vagy az isibe, és kipróbálja a társain a játékban tapasztaltakat ... Az én koromban ezért nekem először az iskolában rugták szét a seggem, aztán otthon mert rossz voltam az iskolában.

    De ez más világ. A mai világban az van, hogy Pistike hülyére Mortal Kombatozza (Vagy vehetsz bármilen agresszívabb játékot ...) magát otthon, aztán kipróbálja az oviban/isiben másokon, és ha baj van, a tanárok akkor sem tehetnek semmit, mert ha hozzáérnek a gyerekhez, akkor Pistike szülei szarrá perlik az iskolát, a tanárt meg kirugják, és soha többet nem tanít sehol ... Ezért a tanárbácsi szépen végignézi, ahogy Pistike rommá gyepálja Józsikát, és TE mint Józsika apukája oldd meg a dolgot ...

    Akinek nincs ilyen idős gyereke, vagy a környezetében nem hall ilyeneket, azoknak fogalma sincs arról mi megy manapság az ovodában, iskolában.

    Nekem nincs gyerekem, de kollégáimtól olyan rémtörténeteket hallok, hogy csak ihaj ... Nemhogy Tomb Raider, még Cartoon network sincs otthon sokaknál (Mondjuk nem is csodálom ...) pont emiatt.

    Édesanyám tanár volt, imádta a gyerekeket, de a nyugdíjba vonulása előtti 5 évből olyan dolgokat mesélt, hogy nem hinnéd el.

    Szóval hogy neveltetés kérdése az biztos ... De amikor egy szülő aggódik egy ilyen dolog miatt (Ha nem aggódna, az lenne a gond inkább.), akkor szerintem nem azért aggódik, hogy a saját gyerekével mi lesz (mert nemes egyszerűséggel nem engedi majd, hogy ilyenekkel játsszon), hanem inkább azért, hogy a vele egykorú, de nem nevelt gyerekekkel mi lesz!
  • DarkSector
    #130270
    Nem figyeltél, de gondoltam hogy a szülő felelősége jut csak el hozzád, írtam hogy a gyerek természete hajlamossága is beleszámít, a húgom fia eleven neki nem nagyon lehet parancsolni, mert makacs...erre írtam hogy nem egyszerű, de a játékokban lévő horror nem egyenlő a filmekben lévő sokszor valósnak bemutatott horror-tól.

    Ráadásul manapság nincs horror játék, max véres akció.
  • Moby
    #130269
    Ez még mindig egy általánosított butaság. Ezen ostoba szülők gyerek nevet. Ha igazad lenne minden szülő ostoba lenne. Pedig nem.
  • DarkSector
    #130268
    Persze bonyolult dolog, nem egy egyenlet az egész, de egy 8-10 éves gyerek ilyeneken már nevet hogy milyen gagyi.
  • Moby
    #130267
    mosttanútam :D
  • Moby
    #130266
    Ez a téma nagyon messzire vezet: Csak pár mondattal zárnám,mert ez nem az a fórum...
    Attól, hogy valaki nem üt át a szomszédja fején hatvanas szeget, iskolába/munkába jár, szociális kapcsolatai vannak, még nem biztos, hogy egészséges (nem rád gondolok, nem ismerlek). A felnőtt ember is az inputokon keresztül programozza saját magát illetve az egész életét, gyerekként ezt a felelősségek a szülő viseli helyette. Ha valaki felnőtt fejjel azt állítja hittel, hogy őrá nincs hatással mindaz, ami lát/hall/olvas/néz ő még erre biztosan nem alkalmas. Aki azt állítja, hogy a kiegyensúlyozott személyiség egyik ismérve az, hogy lepereg róla bármi, ami inputként bemegy, az szintén.
  • DarkSector
    #130265
    Miért Halo 4 az 6 ezer ott?
  • davidka003
    #130264
    Hát de lol hisz vagy 5 ezerrel drágább minden alapból mint mondjuk gameshop.hu-n.
  • DarkSector
    #130263
    Ps 3 is van 60 ezerért.
  • DarkSector
    #130262
    Ezt nem tudom tudtátok-e:

    Én eddig nem néztem, de nem rossz a 2000 mínusz.
    Engedmény
  • arty
    #130261
    "békaturmix" :DDD
  • Totti5
    #130260
    Annyira nem DMC hogy az előző részek a 60 fpses ultrahardkór miliszekundum frémenkénti gombpüffölés és kombózás szintjén mozgott, ez meg pont nem ezt a stíkust követeli meg, hanem a változatos, helyzetfelismerést, választékos fegyverarzenált és sok féle képességű enemyket. Amúgy ugyan olyan, csak ebbe valami story is került ami nem közröhelyes japán módi baromság mint az előzőkben, nomeg a karakter is normálisabban fest, ha úgy tetszik komolyabb akar lenni az egész ami valakinek vagy tetszik vagy nem.

    Pont olyan lett, hogy a Ninja Theroyt elküldték japánba 2 hetes DMC kurzusra, majd haztértek angliába és nekiálltak, de nem másolni, hanem ötvözni azt amit ők tudnak azzal amit láttak és amit a Capcom megkövetelt tőlük DMC címszó okán.
  • DarkSector
    #130259
    Persze minden butaság.
    Én vagyok erre az élő példa.

    Egész életemben erőszakos véres ilyesztős dolgokon nevelkedtem...
    Családban rend van + NINCS hajlam az ilyen erőszakos dolgokra, sem zavart állapot.

    És max egy legyet ütöttem agyon életemben.
  • DarkSector
    #130258
    Ez pedig így van. :)
  • Moby
    #130257
    Ja igen, közben a dmc végére értem (2 egymást követően napon is JÁTSZOTTAM, egyre jobb a tendencia, szóval bátran vállalhattok gyereket...persze legyen mellé legalább 1 anya is :D).
    Elképesztően beteg, mindamellett elképesztően szórakoztató ez a játék. Mégvalami: van stílusa, és van humora! Persze nagy dologra nem kell gondolni, de egész jó kivonata annak, ahogy ma kell rebootolni. GFX helyenként gatya, legfőképpen kátszínekben, ingame, nagy általánosságban viszont jó. Teljesen más a kép Dante-ról mint az előzetesek alapján volt. Szóvala kétkedők nyugodtan fussanak rá, nem fogják megbánni.
    A legfontosabb: BÉKATURMIX!!! Azaz nem tudom mennyire DMC, sosem voltam nagy rajongója a szériának, bár minden elérhetővel részével játszottam. Tehát a címet jobb inkább felejteni, illetve ezt majd inkább egy DMC rajongó megmondja.
  • Tatyla
    #130256
    ott a pont...
  • Moby
    #130255
    A kiindulópont nem volt az, válaszoltam is rá, csak az analógia :D (bár mindenképp pluszpont, hogy nem volt benne sem autó, sem pc :DD )
    Értem én, zavarhat, csak ez annyira a működésünk részévé vált, hogy akár az évszakok változásán is moroghatnál (bár ezt pl. meglepően sokan művelik :DDD )
  • Moby
    #130254
    Hűha, szerintem ezt a témát inkább ne feszegesd, elképesztő butaságokat hordassz össze. Vannak itt gyakorló szülők, majd ha te is azzá válsz, ezt a témát egy másik topikban kitárgyaljátok.
  • arty
    #130253
    oké, a legtöbbekből nem lesz állat a sok filmes, játékos erőszaktól, de azért ne kockáztassunk :) van éppen elég békésebb játék, amivel egy tízéves manapság jól ellehet.

    forzázzon! :D
  • arty
    #130252
    na, azért elég hosszú, vicces, értelmes komment lett, annyira mégse lehetett kecibéna a kiindulópont :D

    (csak ahogy írtam is, tudom a miérteket - ettől még zavarhat :P idegesít, hogy a megszokott címekkel nem a megszokott játékokat kapom :( )
  • DarkSector
    #130251
    Miaz hogy kisebb korosztálynak tabu lesz, arra a pár sebre érted ami Lara testén van, a mai gyerekeknek ez semmi. :D
    Ez miatt ne aggódj, hacsaknem 5 évesnél kisebb gyerek játszik majd vele. :D

    Dead Space-t is játszák a fiatalok.
    Majd ha élethű látvány lesz mint egy film mondjuk akkor azt mondom oké, de azért ott még nem tartunk.

    Én szarrá néztem-nézem a horrorfilmeket, meg ilyen akciókat, mégsem félek, nem bántok mást, nem verekszem stb.
    Neveltetés kérdése kéremszépen.
    Meg egy kis hajlam hoyg kiből mi jön ki.
  • gduck
    #130250
    Há ja :D

    Na mind1, köszi az észrevételeket mindenkinek, azért összességében ugyanolyan kétességet érzek, mint amit én is érzek a játékkal kapcsolatban.

    Ettől függetlenül biztos egy élvezetes játék lesz, csak azt sajnálom, hogy a kisebb korosztály számára tabu lesz (legalábbis nálunk)..
  • DarkSector
    #130249
    Néztem, a FC3 egy Sandbox, itt meg max 1-2 ellenfelet tudsz hátból elkapni, ráadásul ez mint írtam hogy jó-e vagy nem azt te döntöd el, viszont mindenképpen fejlődés, mert a régi Tomb még ha ti szerettétek is, olyan egyszerű és primitív volt mint régen, ami régen még érdekes volt most már ciki.

    Saját stílusod, ha nem tetszik nem gond.

    De azért érdemes tudni hogy nem egy Splinter Cell lesz.

    És a mozgásnak ez a bővítéése az eddigiekhez képest, vagyis objektíven nézve bővült a repertoár, hoyg ez személyenként tetszetős-e vagy nem az valóban egyénileg dől el.
  • Seth
    #130248
    "premier plánban"

    jóhogy,grafika fejlődött egy kicsit a régiekhez képest, most már nem kell eltakarni semmit
    Régi részekben darabokra robbantottad az embereket, képzeld el mai grafikával, az még durvább lenne :)
  • gduck
    #130247
    Az új Tomb Raiderről beszélsz? Nézzél játékmenetet belőle!
  • DarkSector
    #130246
    Ha neked ebből ez jött le, meg hogy FC3 akkor rossz videót néztél itt ilyen nincs.

    Másnak más lesz, nem olyan faék stílus, de hogy ez baj, lehet nem gond. De nem FC3. :)
  • gduck
    #130245
    "Meg hogy véres?
    Ki a faxt érdekel, nem vagyok gyerek."

    Az előzetes alapján FC3 feeling (ugyanolyan mesteri gyilkolászás, premier plánban). Sztem egész más játék lesz ez már. Hogy ez baj-e? Nekem speciel igen.
  • Seth
    #130244
    Atyaég, micsoda sziporkák!
  • Moby
    #130243
    Azért, mert békaturmixot "BÉKATURMIX" felirattal nem gyárt senki. Ennek az az oka, hogy viszonylag kevesen tudják, hogy a békaturmix valójában jó, nem kísérleteznek vele a vásárlók, rámennek a tutira: vesznek sajtot. Ha valaki valóban békaturmixot szeretne árulni, akkor sok tricsillió-űrdollárt be kell fektetni a piaci bevezetésébe, meg kel győzni az embereket állhatatos munkával, hogy a békaturmix jó. Ettől sokkal olcsóbb ráírni, hogy sajt, mivel a tartalom emészthető, vélhetően keveseknek fog feltűnni, hogy baze ez nem sajt, ez kibaszott békaturmix. Valahogy így működik ma a szórakoztató és élelmezésipar.
    Ezzel olyan nagy baj azért nincs, viszonylag minimális odafigyeléssel élhető ez is: mondjuk ha te gourmet vagy, és az anyatej mellé is békaturmixot toltál, és békaturmixot szeretnél, akkor tudod, hogy bele kell nézni a sajtosdobozokba, valamelyikben ott lesz.
    Remélem sikerült érthetővé tenni a kecibéna analógiádon keresztül is :P :DDD
  • DarkSector
    #130242
    Azért a Silent Hill-ben volt 1-2 rész ahol keresni kell a továbbvezető utat a városban, ott azért körbe kellett járni a területet, mire rájöttem. :D
    Darksiders 2 sem olyan túl egyszerű a használhatatlan madár miatt.
  • arty
    #130241
    Valamennyivel nyilván könnyebbek is a mostani részek, elismerem. Ez + a tapasztalatod = 0/kevesebb kihívás.
  • arty
    #130240
    de akkor miért nem a békaturmixos dobozt vetted le? miért a sajtosdobozt? ;))

    nem mondom, hogy nem sülhet jól el, csak miért nem azt írják a dobozra, ami benne van?

    persze, költői, tudom én, hogy a cím manapság a legértékesebb ... :(
  • DarkSector
    #130239
    Ja akkor a cod sem causal-osodott csak a mai reflexek.

    Amúgy ebben igazad van ez létezik, csak döbbenet számomra hogy ezt sokan elfelejtik ha érdekük úgy diktálja.
    Ezt sok játéknál elfelejtik és marad a konzolosodott causal szarozás.

    Véletlen sem emlékeznek arra hogy a spanyol viaszt is csak 1x lehet feltalálni.
    Nem egyszerű 2x ugyanazt feltalálni, mert ugye minden dolgot 1x tartunk újnak, érdekesnek.
    Mert a legjobb példa az AC sorozat, bitangjó az Assassins Creed, de ami az első 2 részben fun volt, nem lett rosszabb sőtt néhány apróság belekerült, de már számomra érdektelen, mert a játék nagyjából ugyanaz....és nem rossz csak nem új.

    A Paranormal Activity 4 filmet tegnap néztem, Na az elsőre állat volt, most inkább sírok rajta, mert annyira szar.
  • Tatyla
    #130238
    de könyörgöm a mai gyerekek a digitális korszak gyermekei jó hogy könnyebb nekik minden játék,másak a reflexeik és teljesen máshogy forog az agyuk ezt a saját gyerekeimen is tapasztalom,mi vagyunk az analóg kor utolsó generációja...