176613
banner
  • Macccy
    #130437
    Ne csináld! Hidd el, hogy a Resident Evil nem találta fel a műfajt, ezt maximum a fanok állítják róla. Nem tett egyebet mint sikerre vitte amit korábban már mások megalkottak műfajt. Szemezz inkább INNEN, rengeteg játékot fogsz látni!



    "In 1992, Infogrames released Alone in the Dark, which has been considered a forefather of the genre."


    De úgy érzem sok is lesz, ebbe az irányba már nem akarok elmenni, mert az eredeti állításom az volt, hogy mint Resident Evil nem rossz az új Resident Evil!
  • DarkSector
    #130436
    "A lényeg hogy az 5öt sokan szerették, amikor nappal sivatagba lőttél, ennél meg mindenhol bele lett kötve, amikor ennek fél órájában több Resident Evil feeling van mint a teljes Resident 5be volt."

    Mikor RE-ről beszélek hasonlítgatok a régiekhez mérem. :)
  • DarkSector
    #130435
    "Resi 4et minden idők egyik legjobb akció játéknának mondják és a Resi fanok is imádták."

    Imádták, nem volt rossz, de sokan elsőnek furcsálták ezt hogy nem szörnyek vannak, hanem örült emberek. Paraziták.
  • DarkSector
    #130434
    AitD:

    Genre(s) Survival horror
    Action-adventure

    Resident Evil:

    Genre(s) Survival horror
  • Totti5
    #130433
    Resi 4et minden idők egyik legjobb akció játéknának mondják és a Resi fanok is imádták. Sajnos még nem játszottam vele, pedig megvettem boxra a HDt.

    "- harc: futsz kommandózol, full 5x gyorsabb a játék, mind zombi téren mint harc terén."

    Valóságban nem futnál ha jönnének a zombik?:) zombik meg típustól függően mozognak... nem fognak elkapni... simán el lehet szaladni köztük

    " -pálya: nincs igényesen berendezve, low minőség. (karakter ami elmegy)"

    Ez érdekes, mert már a Leon eleján a kastély, majd az utcák tele vannak mindennel ami kell oda. Még hogy nincs berendezve... semmi nem hiányzik.

    "- béna mozgás, ahogy fut-céloz, elég fura"

    Minden megszokás kérdése, a mozgás nem béna, és amúgy én beleestem a látatlan fikába, de 2 óra után azt mondtam már hogy a közelharc, a mozgások rettentő élvezetes, jobban bírtam karatézni, meg ütni a zombikat mint lőni.

    "- maguk a zombik, tökmindegy hogy fejbelövöd vagy nem, nálam nem halnak meg, a viselkedésük"

    Ha fejleszted a fegyvert, később meghalnak 1 jó fejestől, de ez is zombi típus függő és fegyverfüggő...

    "- utálom a L4D-et mint a szart, én ezért utálom ezt a stílust amit itt nyomnak."

    L4D nem tudom hogy jön a képbe.

    "- túl sok zombi, túl gyors akció, túl gyors játékmenet = megöli a játék eredeti atmoszféráját."

    mivel ez egy akciójáték nem lehet lassított felvétel.

    A lényeg hogy az 5öt sokan szerették, amikor nappal sivatagba lőttél, ennél meg mindenhol bele lett kötve, amikor ennek fél órájában több Resident Evil feeling van mint a teljes Resident 5be volt.
  • Totti5
    #130432
    Silnt Hill bármelyik része nagyobb horror élmény mint a Residentek.

    Revelationstól nem tudom mit várjak. Játszottam vele fél órát. 3DS képességeihez mérten grafban igen szép volt, az amit ott láttam tetszett. Minő meglepő hogy valami kulcsot kerestem:D

    De hogy ezt 100 centis TVre 2013ban? na ez lesz a HORROR. Bármire el tudtam volna képzelni, csak asztali konzolra nem. Nem hogy jönne Vitára.
  • Macccy
    #130431
    Azért annyiban meg kell egyezni, hogy az eredeti survival horror nem a Resident Evil 1996-ból, hanem az Alone in the Dark 1992-ből! Ez történelem, pontosan jegyezzük meg!

    Szerintem az is amúgy 1992-es fejjel/szemmel volt csak horror, akkoriban a fejlődő országok lakossága még a lámpa felkapcsolását is sátáni jelenésnek élte meg, gondolom az a pixelhalom is csak így sugallhatta a félelmet!
  • DarkSector
    #130430
    A demo a végleges játékból van nem hiszem hogy már kicserélnék a karaktert. :D
  • orichalcos
    #130429
    Nem csak megvágja, szinte kibelezi majd. :D

    DarkSector

    Passz ötletem sincs, végleges játék szerintem másképp fog festeni majd. :)
  • DarkSector
    #130428
    SH4 emlékeim szerint egy külön story, annak az volt az erőssége, amit nagyon jól nyomott, hogy egy lakásban voltál bezárva, és nem tudtál komunikálni kifelé, pedig láttad hogy történnek dolgok, mégsem tudtál kimenni a lakásból és egy lyuk nyílt a fürdőben amin keresztül eljutottál a másik dimenzióba...zseniális játék volt, így atmoszférában, azok a pályaismétlések kicsit betettek neki.
  • DarkSector
    #130427
    ja ezaz thx a helyesbítést...:D
    Amgy a végleges játékban, 2 problémám van.

    Miért van őzike lába?
    És miért tartja a lábával néha a kardot, tök buzis...:D
  • Macccy
    #130426
    Megvágja a Ninja és úgy fog kinézni, mint David Bowie, mondom ...
  • Macccy
    #130425
    Nem kell idézni, elhittem ezt húsz perccel ezelőtt is!
    Azt viszont Silent Hill-ek esetében sosem gondoltam végig mi minek az előzménye, 1>2>3 még oké, de a 4 idején elvesztettem a fonalat, nem is tudom kapcsolódnak e a többi részek.

    ezt a HC-t és DP-t lehet beszerzem idővel ...
  • orichalcos
    #130424
    Nem egészen. A 2. részben ugye nagyjából ember volt még. A 4. részben derült ki hogy mi történt vele, mert már ott cyborg ninjaként jelent meg.
    Ez a kép meg amit linkeltél a Rising-hez tartozik.

    A játék elején fog így kinézni Raiden, aztán lesz egy össecsapása egy ninjával, aki levágja a kezét, meg kivágj a szemét. Onnantól megberhelik kicsit, és így lesz a kötés a fején, meg új keze is lesz, meg új teste/ruhája.

    Tessék ebben a gameplay-ben még a régi ruhájában van:

  • DarkSector
    #130423
    "
    Nemesis8719a50 1 évvel ezelőtt
    - SILENT HILL DOWNPOUR IS SILENT HILL 6
    - SH ORIGINS AND SH SHATTERED MEMORIES ARE NOT SH5 AND SH6
    - SILENT HILL HOMECOMING IS SH5
    IS IT NOW CLEAR?
    Válasz · 32 "
  • DarkSector
    #130422
    Origins-t ha számoljuk , de az valóban egy mellékes, az az előzmény, vagyis a 0 rész, ezalapján a SH HC az 5. rész és a Downpour a 6.
    Ez mindigis így volt. :)

    Silent Hill 6
  • Macccy
    #130421
    Oké, valóban ha a köztes Origins-t és a Shattered Memories-t nem számoljuk, akkor a Homecoming az 5. és a Downpour a 6. rész
    A Homecoming akkor pont nem annyira jó? Downpour jobb?

    Nálam eddigi tapasztalat alapján a jóság sorrend: 2 --- 3 - 4 és ezek tényleg (!) horrorok a javából, nem csak himihumi zombizás
  • DarkSector
    #130420
    Homecomming (5) (PCre is van) és Downpour (6) csak konzolon van.

    Nekem sorrend:
    Silent Hill 2-1-3-6-4-5
  • avus
    #130419
    köszi a válaszokat.
  • Macccy
    #130418
    Aaaaahhhhaaaaaa! Tényleg! De nem értettem mit akartak azzal az 'Automatic Press Action Button' dumával ... Nem mertem bekapcsolni, mer mondom nehogy valami olyan legyen, hogy elsétálok a nagy piros gomb mellett aztán Leon rátenyereljen
  • DarkSector
    #130417
    Az nem sok idő? :D
  • Macccy
    #130416
    Most mondtad ezt a Silent Hill Homecoming-ot (6) és kurvára megindult a nyálelválasztásom egy jó Silent Hillezésre. A 2-3-4-et szerettem ...
    Ezzel nem játszottam sose már
  • Seth
    #130415
    Utánanéztem, elvileg tegnap jött ki ez a frissítés hozzá, én még nem találkoztam vele
  • Macccy
    #130414
    Bocs, most láttam csak, hogy írtál ... a menü Change Log -ban mintha már láttam volna pedig leírva, hogy Amateur -ön automata QTE van. Biztos csak később lesz ?
  • Macccy
    #130413



    Oké, tehát ebbe születtem bele ... kb 25 évesen belepottyantam és ennyi. Nyilván nem játszottam évekkel előtte a többivel, hiszen te ezt meggyőződéssel tudod.
    Te elolvasod néha azt is amit előrébb írtam, vagy annak ellenére szentül hiszed?
    Azért egy Resident Evil -t hardcorenak nevezni az már tényleg némi magyarázatra szorul. Vagy attól függ miben hardcore? Ha attól 'hardcore' egy játék, mert maradi volt egy ideig, akkor igen, talán hardcore. Mert hogy ez a jelentése az elcsépelt szónak amit használtál. Ha a fix kamera és a lassú játékmenet meg az olcsó ijesztés hiányzik, akkor ezt mondd!

    Left4Dead valóban inkább akció, ezt amúgy aláírom.

    Ha a horror attól horror, mert félek benne ugye, akkor a Resident Evil egyik számozott része sem horror. Najó talán az 1.

    És ezzel vissza is kanyarodtunk a délelőtti kérdésemhez: mitől is rosszabb a Resident Evil 6 annyira engesztelhetetlenül? Mert nagyjából az egész sorozat ez a stílus, kinek vérmérséklete és életkora szerint persze! Szerintem ha bárki elővenné MA a régi részeket nem lenne már horror egy pöttyet sem!
  • Seth
    #130412
    Annyira nem kell messze menni. A 2. rész vége után(2. és 4. rész között 5-6 év telt el) önszántából döntött úgy hogy megcsináltatja a beavatkozást,amivel még erősebb lehet(csalódott mindenkiben, csak a harc éltette).
    Amúgy ember, a múltjáról annyi derült ki,hogy gyerekkorában egy elit gyerekkatona volt(ott ragadt rá a Jack the ripper becenév), és Solidus tanította
  • DarkSector
    #130411
    Húúúha...jól vissza kell mennünk az időben, hogy választ kapjunk rá, nem most vált robottá, vagyis félig robottá.
    Asszem a 3 rész után. Nem így nézett ki, de nem volt ember.

    Ez a külső pedig vagy a mostani helyett lett volna vagy a következő részben lesz nem tudni pontosan...de ez is Raiden.

  • avus
    #130410

    Mi történt Raidennel, miért van félig robot teste?
  • DarkSector
    #130409
    Mielőtt valaki elkezdene vitatkozni. :)

  • DarkSector
    #130408
    Télleg nem rosszból de nagyon nem jól tudod , talán mert nem érdekel mi volt az eredeti, és szentül hiszem ebbe születtél bele.
    Aki ebbe nő fel és azt hiszi hogy a L4D egy jó túlélő horror játék, az TÉVES dolog, ez nem szubjektív hanem TÉNY.
    Ahogy tény az hogy a régi játékok mára lebutultak, ez is TÉNY régen hardcore játékok voltak, ma a gyenge causal akciójátékokat hívjuk HC játékoknak, és a kis Kinectes játékokra meg gyerekesebbekre mondjuk hogy Causal kategória. :)

    De ezt érteni soha nem fogod, hiszen neked ez volt az első ez adja az első értéket, és ehhez próbálod mérni a többit. :)
    Nem gond, hidd ezt, csak tudd hogy a TÉNY hogy survival horror a szószoros értelemben KIHALT a SH6 az utolsó ami ezt képviseli többé kevésbé, még a DS3 kicsit.

    Egy horror nem attól horror mert véres zombik vannak benne.
  • DummyBoy
    #130407
    Nem :) (Legalábis én nem emlékszem, hogy kért volna :) )
  • DarkSector
    #130406
    " de ugye nem kell mutassak párhuzamot a zombikutyával, a hosszúnyelvű ugrógecivel vagy Nemesis szörnnyel, ugye?"

    ezek szörnyek nem zombik. :D

    " Azok sem épp az avart rúgdossák zavarukban, ha meglátnak! A.I-ról meg mondom ne beszéljünk egy zombis játéknál ..."

    Persze nincs AI, nem gondolkodik egy zombi, pont ezaz, miért kezd azonnal futni feléd?
    Miért is futnak egyeltalán?
    SÉTÁLNAK A L4D-en, te mivel játszottál? :D Mert nem egyre gondolunk...
  • Macccy
    #130405
    Na most lehet meg fogsz lepődni, de a zombi - mint képzeletbeli lény ugye - kábé a Római birodalom bukása óta egy dolgot tud: rádmenni nulla A.I-al! Komolyan! :)
    Left4Dead -ben is a legtöbb zombi békésen sétálgat, főleg az elején. Ami rádfut azok már másfélék, de ugye nem kell mutassak párhuzamot a zombikutyával, a hosszúnyelvű ugrógecivel vagy Nemesis szörnnyel, ugye? Azok sem épp az avart rúgdossák zavarukban, ha meglátnak! A.I-ról meg mondom ne beszéljünk egy zombis játéknál ...
  • DarkSector
    #130404
    minden játék a túlélésről szól ha így vesszük, még a lego játékok is.
  • DarkSector
    #130403
    Az idétlen hent+nehézség, az igen túlélős, túl kell élni a Binary Domain-t is.
    De az igazi túlélő horror stílus a régi. :)

    Régen pl nem volt olyan mint a L4D-ben hogy az asztalon hever 800 fegyver felveszed és akkor tele vagy tölténnyel.

    A L4D minden csak nem horror, vannak benne zombik és szörnyek de idétlenek, nem tudom őket komolyan venni. :D
    nem ijjesztenek meg.
    Mindegy, mint mondtam neked lehet tetszik a L4D, de a kategória alapja a régi.
    Tartalom szempontjából a L4D igaz egy multi, de a RE-ek sok extra végedd simán odavágnak minden mai szarnak, ax RPG-kben láttam ettől több extrát.

    Amúgy ha lennének igazi zombik, azok olyanok lennének mint a régi horrorokban nem ilyenek mint a L4D-ben hogy mint a vihar szaladnak feléd mindenen keresztül.
    Lehet fasza coopban nem tudom, de az AI ha lehet ilyet mondani egy nagy 0.
    Csak belépsz valahová és minden zombie fut rád, te meg csak tolod az olmot, ugyanaz mint a Serious Sam. :)
  • Seth
    #130402
    Az a frissítés majd később jön.Kisírták ezt is :)
  • Macccy
    #130401
    Uhhhh, eszembe jutott ... Főleg akkor megy a túlélés, amikor már letekeredik a hüvelykujjam, annyira ujjazom a kontrolleren az (LS) (RS) pöcköket és jönazombiiiáááááÁÁÁÁÁ!!



    (amúgy én azt hittem minden QTE -t leboxol helyettem Amateur nehézségen a játék, de hát mégis küzdés van, valamit nem kapcsoltam ki-be?)
  • Macccy
    #130400
    Én nem születtem ebbe bele, 28 vagyok. De ha azt elnevezték túlélő horrornak, ami ijesztős horror volt 1-2 zombi ellen, akkor az RE6 és L4D az ultimate survival horror! A hangsúly a "túlélőn" van! Haver tegnap co-op-ban nem lett volna túlélő, ha nem mentem meg vagy hatszor! Yeah


    Hmm ... látom én már, hogy te ilyen japós vagy!
  • DarkSector
    #130399
    Azért annyiban meg kell egyezni hogy az eredeti survival az ősrégi horror 1996-ból a RE-SH , a L4D egy uj generáció, egy évekkel később született horror, azt is túl kell élni, de a kategória alapítói a RE1 és SH1-hezhasonló (lasú totyogós zombis stílus)

    Mai játékosok ebbe születtek bele, vagy ezekkel indítottak meg a holtak Hajnala filmmel, ezért természetes nekik.
    Nem véletlen leszz szar a RE film. :)

    én értelek, viszont mint játékos én szeretem az ilyen metál h&S-t.
    Dante's jó volt de le nem cserélném arra ezt. Persze ez saját dolog, érzés.

    Ahogy sokaknak az a LCroft spinoff meg az új TR sem jön be...értem megszokták a régit, nekem meg tetszik.. :)
  • Macccy
    #130398
    Ja hát ha nem szereted a Left4Dead-et meg ezt a Holtak Hajnala témát, akkor már értem is. Szerintem az az igazi survival-horror (szó szerint túúlééni') és nem az egy helyben topogós nyomasztós. Az inkább sima horror, vagy horror mystery, SH esetén psycho horror.


    MGR, ezt a hack'n'slash sem menti meg szerintem. Csak azt sajnálom, hogy ezt az energiát nem valami rendes h&s játékra fordították. Dante's Purgatory-t akaroook!!