176613
banner
  • davidka003
    #131228
    Konzolt 0day venni sose érte meg, mert az induló játékfelhozatal mindig kevés. Kell 1-2 év amíg lesz rá jópár játék. Ráadásul lehet a hibák is kiderülnek. Bár szerintem már hűtésgondok nem lesznek.
  • Tinman #131227
    Majd játszunk vele, ha 150k lesz indulóban az új gen... annyiért nem fogok ráugrani, főleg akkor nem, ha tényleg 1 gép 1 játék felállás lesz. Egyszerűen nem fér bele, vagy belefér, de akkor mástól veszem el durván azt az összeget, azt meg nem tehetem.

    Megvárom, míg 80k körül lesz a masina, meg elkezdődnek majd az akciók 4-5k körül. Ha eladhatatlan 1-1 cím, én tuti, hogy bepótlom inkább a kimaradt címeket és nem fogok csődbe menni emiatt.
  • Totti5
    #131226
    Blue Dragon-t multkor megvettem 1500ért a hülyevagyokban. Nekiálltam. Korrekt igényes játék, de annyira kiddy az egész desgin hogy nem sokáig bírtam:(
  • Tinman #131225
    Elolvasva amiket írtatok: A jRPG műfaj totális válságban. Mondjuk nem is csoda, ha ennyire képtelen megújulni, pedig...

    NNK 5k körül azért még jöhet.
  • davidka003
    #131224
    Infinite Undiscovery nálam ott ásta el magát, hogy még Boss előtt se volt mentés. Kezdhettem volna újra 1 órával előbbről.
    Ráadásul még szinkron se volt sok helyen. Szánalmas szar.
    Legalább videókban legyen már szinkron.
    Lost Odyssey fasza volt, mert ott volt normális szinkron, csak néha volt csak szöveg de nem volt zavaró.

    Last Remnant meg unalmas, nulla, nem vezet sehová.
  • Seth
    #131223
    Blue Dragon talán az egyetlen amit még nem próbáltam
    Enhanced Arm-ot nagyjából két hónapja szereztem be,kb 5 órát bírtam és félre lett téve.
    Futottak még: Infinite Undiscovery,Last Remnant.
    IU: Ez még talán jó lehet, 3-4 órát tettem csak bele, viszont utána olvastam az értékelőket és elvették a kedvem a továbbiaktól :)

    Last Remnant-nak tetszik a világa,a karakterek, viszont a harcrendszer,meg az MMO grind már nem
  • davidka003
    #131222
    Blue Dragon-on már sokat gondolkoztam. Azt mondják középszar.
    Hát majd akkor ha nem lesz semmi jó a nyáron akkor megveszem.
  • Tinman #131221
    Pedig nincs mivel játszani, megrohadt a géming és minden szar brühühü :-D
  • arty
    #131220
    összeszámoltam és az jött ki, hogy 2013-ra már rendesen be vagy táblázva :D
  • Tinman #131219
    Korrektnek tűnik... de az ára... ejnye -.-
  • Tinman #131218
    Megértelek. 2 év után most először ébredt fel bennem valami korcs ösztön, hogy kéne valami jRPG-t tolni. Ezt a Na Ne Kati-t bevállalnám, de nem ilyen áron, ennyiért Zimbabwébe 2 hónapig aranytálcán hordoznak körbe és szűz lányokat szórnak elém tucatszám. Szóval most Rayman Origins-t játszogatok, már letoltam, de még vannak benne érdekességek.

    L.O. nekem is a legjobbak között szerepel... imádtam.

    "Eternal Sonata valami vizes templomban maradt félbe,ahol dögunalmas volt az ide oda futkosás a monoton helyszínen."

    Emlékszem ott többször is meghaltam. Nem, nem a játékba... a lelkembe, valahol mélyen. -.-

    "Star Ocean 4"

    Itt hever a polcon bontatlanul... talán 1.5-2 éve vettem.
    Enchanted Arms-ot toltad? Bejött? Skip?

    "Tales of Vesperia."

    Ezt valamiért mindenki akivel eddig beszéltem a témáról, ajánlotta. Hiánycikk volt jó sokáig, most van megint, de még soknak találom az árát. Ha unalmas lesz nekik kéne fizetniük, hogy játsszak vele :-P

    Blue Dragon is megvan, gépbe se járt... neked bejött?

    FF13 és FF13-2 is megvan, valamiért a legkisebb ingert sem érzem, hogy egyáltalán ránézzek. Szörnyű vagyok :-(

    "a játékot kifelejtették belőle."
    Akkor jók voltak a megérzéseim :-/

    "FF4-5-6-7-8-9"

    A 4. rész kivételével a héten vettem meg PSN-en ezeket a részeket. Nagy részüket anno Day 1 letoltam, de ezek annyira nagy cuccok, hogy feltétlenül újra le akarom őket tolni.

    "Hiányoznak a sötétebb,komolyabb hangvételű játékok."

    Egyetértek. jRPG-be valóban nem jön semmi komoly, pedig ezernyi ötletem lenne. Bexarna a nép, ha felkérne egy cég ötletgazdának :-)
    Nagyképűnek hangzik, de képes lennék megreformálni a műfajt és halottaiból feltámasztani

    "Remélem köv, generációban lesz valami fejlődés"
    Nem lesz. :-/
  • grebber
    #131217
    Spearfishing-ről van valami info ,hogy valaha meg fog jelenni?
  • arty
    #131216
    totti bocs, h a csalánnal kapcsolatba kerültél miattam!
  • orichalcos
    #131215
    Köszönöm segítséget, úgy néz ki Totti segíteni fog. :) Hálás köszönet érte. :)
  • arty
    #131214
    csak kölcsön volt, hálistennek :)
  • Macccy
    #131213
    :)
    Nem értettem félre, félig meddig van összefüggés: fehér box nincs a slimből (csak valami ritka kiadás volt asszem) ezért is nem kéne a slim ... ÉS a formáért. Nekem :)
  • DarkSector
    #131212
    Pedig számomra eléggé hasonló a harcrendszer is, a megidézhető szarokkal.
  • davidka003
    #131211
    "Eleinte gyerekes sztori, ami csak később kezd érdekes lenni
    Élettelen, babaszerű főszereplők, akiknek legtöbbje kimondhatatlanul idegesítő
    Borzalmas szinkronhangok
    Frusztráló célzó rendszer a harcban
    A 3DVD cserélgetése a vége felé bosszantó tud lenni"

    Ezt a DVD cserélgetést hogy kell elképzelni? Nem olyan, mint a Lost Odyssey?
  • Moby
    #131210
    Nincs mit.
    Bár az áldozat nem kicsi, olyan szinten érdekmentes a téma nekem, hogy összvissz azt az 5 percet fogom látni belőle szerintem :D
  • Seth
    #131209
    Harc tetszett, de a helyszínek annyira copy paste falak voltak,hogy nem bírtam. Nameg a szinkron is bökte a fülemet, de biztos csak azért,mert túl sok japcsi filmet,animét néztem akkoriban :D
  • Totti5
    #131208
    Star Ocean 4 számomra a JRPGk Mass Effectje volt. Közel 100 órát nyúztem mire a végére értem. Egyszerűen annyira dinamikus és jó volt a harc, hogy csak tápoltam és tápoltam... egy percre nem untam, nem kerültem ki az enemyt.
  • Moby
    #131207
    Ja tényleg...a járulékos szopások. Node akkor mire használod? Ajtókitámasztó? :)
  • Totti5
    #131206
    Tudod hogy kell 10-15 óra mire naggyából kibontakozik. 5 óránál vagyok kb...

    Vagyunk mi a kis Olivér aki megkapja a varázslók könyvét és ő a helyi csúzenván akiből wicser lesz és ezt az utat kell bejárni. Rengeteg féle varázslatra tehetünk szert konkrétan 52 darabra, amit mi használunk és idézünk meg ( ezeket amúgy nem csak harcokban lehet, vannak olyanok amik a pályán való előrejutást, "puzzlékat" segítik, pl egy tűzgömb varázslat.

    A harc ríl tájm turn base, vagyis ütünk, védekezünk majd várunk amíg töltődik, de közben szabadon mehetünk bárhova elkerülve az ütéseket, előnyesebb helyzetbe kerülni, enemy háta mögé stb...

    A lényeg igazából a Familiar-ok. Ezek lények akik a játék szerint a ( heart ), vagyis magyarul az ember lelkéből születnek. Mindenkiben van egy ilyen. Ebben a világban ezek léteznek. Nos ezek a lények segítenek a harcban. Ha jól érézkeltem egyszerre 3at tudsz harcba vinni. Ezek olyanok mint a pokemonok. Amelyiket megidézed az áll be harcolni, de ekkor te nem tudsz, csak ő. Ha ő meghal ( egy db ) akkor te is! de bárimor váltogathatsz battle közben a 3 familiar és magad közt. Ezeknek vannak különböző képességeik, az adott harcnak megfelelőt érdemes választani, így érdemes gondolom olyan 3at tartani ami naggyából lefedi a dolgokat sebzés és képesség terén.

    Ezeket a lényeket meg lehet szerezni, van sok sok, más karakterektől el lehet venni / odaadják.

    No ezek a lények is fejlődnek és x szint után újabb képességekkel bővülnek, extra támadások, kombók. Ezeket te tudod fejleszteni olyan módon, hogy találsz/ veszel dolgokat amit megetetsz velük és tudod növelni a hp, magic, sebzés, védelem stb... + tudsz nekik fegyvereket, tárgyakat ( gyűrű ).

    A fejlődési rendszer autómatikus mindenkinél a megszerzett experiance pontok után. Ha elérsz 10. szintet akkor feloldódik az adott képesség, ha 15.ket akkor a köv...

    Ahogy néztem a könyvet lehet majd tárgyakat kreálni, italokat kreálni.

    Persze ez még mindig a játék felszíne, vannak menüpontok amik el sem érhetőek még.

    Harc taktikára épít, az odamegyek és csapkodok nem igen jött be. Helyzekedés fontos, nomeg random lehet kapni élet és mana cuccokat a lámpás az orrában kis haverunktól, amit érdemes összeszedni.
  • arty
    #131205
    mert komponens kábellel is elég "elviselhetetlen" volt a képe a "nagyelcédén" + kontroller is foscsi :(

    (emun volt vele szopás és drága is volt, de x360 kontrollerrel, "lányommal" végignyomni : priceless !! :) )

  • Totti5
    #131204
    Ennyi erővel minden JRPG FF:)))

    Nem ez nem FF ez egy JRPG. Hangulatban semmi köze az FFhez, az egy más világ.
  • orichalcos
    #131203
    Köszi, meglátjuk a kollega tud-e segíteni.

    Igazából nem lenne sok idő a dolog, néhány kép, meg egy max 5 perces videó a kampányból, összehasonlítás gyanánt.

    Köszöntem előre is.
  • Moby
    #131202
    Megnéztem a demot.
    Én ezt kihagyom. A harc egész jónak tűnik, de az egész összkép nekem túlságosan kiddie, és nagyon humor sem csempésztek bele, ami törné egy kicsit. Biztos nem rossz, de k.drága ahhoz, hogy félúton beleunjak, pedig úgy érzem ez lenne belőle, mer ez volt a tales of vesperiával is (ami szerintem viszont jobb ettől, ez a demo alapján).
  • Myselor
    #131201
    srácok ez a Ni No Kuni annyira jó játék,sajnos gép hiányában youtubeon nézem a végigjátszást,de valami hihetetlenül hangulatos,szerintem hosszú ideig nem játszanék mással hogyha meglenne nekem:)
  • Moby
    #131200
    LÁL




    ja! te minek kínlódtál DKC-val emun?
  • arty
    #131199
    totti lehet a te embered ... (ha moby nem ér rá)
  • Moby
    #131198
    Tonnányi professzionális videócuccal rendelkezem, viszont minimális szabadidővel.
    Ezért csak akkor, ha nagyon nem jelentkezik más
  • arty
    #131197
    én day1 :) aztán eladtam a boxost és megvettem pécére, hogy ott majd 1080p-ben, hárdkór módban is végigjátszom, de sose lett belőle semmi - ez egy nehéz játék (úgy legalábbis, de a végén már normálon is küzdelmes volt, sokszor zsákutca lett belőle és állóháború alakult a két szembenálló palánk közt :D )

    félek, ha jön is az új rész, az csak egy szimpla coop lövölde lesz... :(
  • orichalcos
    #131196
    Lenne egy kérdésem, illetve kérésem.

    Van itt olyan személy aki játszani fog xbox-on a két hét múlva megjelenő Cryis 3-al, és van felvevő készüléke? (esetleg a próbaverziót megnézi majd.)
    Egy teszt íráshoz lenne majd szükségem egy pár perces gameplay videóra kampányból, és 3-4 darab képre. (össze szeretném majd hasonlítani a pc-s verzióval)

    Köszönöm választ előre is.
  • TDC Geronimo
    #131195
    Zelda <3
  • arty
    #131194
    ha már fehértéma:



    melyik a kakukktojás? :D

  • heady
    #131193
    Imadtam. Evekkel a megjelenes utan toltam le, de nagyon tetszett. Jokat lehetett benne taktikazni :)
  • arty
    #131192
    (anno én is lecseréltem a hdds boxomban az ezüsttálcát fehérre, de az összképen elég keveset javított... borzalom mennyir elütött a többitől.. :( )
  • arty
    #131191
    nekem anno volt fehér szobám, fehér bútorral - de a műszaki sarok már akkor is fekete vole (kivéve a tévét, akkoriban pont csak kályhaezüst ocsmányságokat lehetett kapni :(( )
  • TaRka0107
    #131190
    Kinek a pap, kinek...
    Nekem is bejön a fehér fat box. Bár szarul is nézne ki a fehér íróasztalomon, meg a fehér szekrénysorhoz képest. Szerintem te az én szobámból sírva menekülnél:D
  • Moby
    #131189
    >Ráadásul a dagi kontroller design is a fat dobozhoz passzol,

    Valamit félreértettél. Nem a fat xbox ronda, hanem a fehér. Tökmindegy, hogy fat, slim, box, vagy bármi.
    Műszaki cikket nekem ne csomagoljanak fehér műanyag dobozba. Abba tegyék csak a tejfelt továbbra is, :)