176613
banner
  • Macccy
    #131348
    Ezekben a találgatásokban amúgy az a legjobb, hogy HA nem válik be, akkor is előre már el lettek szidva az internet fele által (akiknek nem tetszik). Plusz ezek alapján a pletykák alapján sokan elképzelik a rendszert és eldöntik, hogy ez így jó, fasza ... Ezek után ha nem úgy lesz ahogyan a pletykazuhatag leírta, akkor ezek az egyének is nekiugranak, hogy "miafrászé' változtatták meg, peeersze csak a péz' kell nekik, fostak meglépni" ... Holott ugye a Microsoft sose erősített meg semmi ilyen pletykát. És ez így van SONY-val, Apple-el, Samsung-gal ...

    Sóderbánya a kövön!
  • davidka003
    #131347
    Szerintem pedig nem merik meglépni.
  • Macccy
    #131346
    SEMMI se tuti, ezek amik itt elhangzanak ezek is csak a GK és a hozzájuk hasonló atom búlvár (már másnak nem nevezhetem őket) találgatásainak, külföldről fordításainak köszönhetőek! Semmi de semmi sincs még tisztázva, a hardware SE és a szolgáltatás SE!

  • Moby
    #131345
    Nagyjából minden fülesben benne van. Eléggé valószínű, hogy így lesz. Ha kapok érte valami támogató szolgáltatás, lehetőleg INGYÉR, akkor leszarom. Ha kapok érte sokat, és ki pézt is kérnek érte akkor is leszarom. Semmi bajom nincs az állandó online kapcsolattal. Naviból is a google-ét használom. Agyonveri az összes többit negyvenszer.
  • DarkSector
    #131344
    Ebben egyetértünk, meg pláne annak a fényében hogy ez csak egy feltevés.
  • davidka003
    #131343
    De még nem tuti, hogy kell állandó netkapcsolat a játékokhoz, nem?
  • Moby
    #131342
    >a megvásárolt tulajdonoddal
    Ezeket a feudális kirohanásokat meg hagyjátok. Nem kell. A tulajdonlás manapság az egyik legnehezebb jogi meghatározás.
    Arról nem beszélve hogy ez egy k. játék. Szórakozás. Néhány elmebeteg barmon kívül senkit nem fog érni különösebb hátrány, ha mondjuk néha nem bír punnyadni a gép előtt, ha épp karbantartás vanik.
    Vicc amit műveltek.
  • Moby
    #131341
    Nem.
    Minthogy nem tudok játszani ha
    -nincs vellany
    -nem vagyok otthon
    -meg sem születek
    Nem védem. Pusztán nincs miért támadnom.
    Vagy ez lesz a következő félig-üres-pohár topik? Tudom trendi, de nem kéne.
  • DarkSector
    #131340
    Honnan tudod?
    Most is lehet offline játszani a letöltött digitális játékokkal.
  • arty
    #131339
    Tudsz majd játszani a megvásárolt tulajdonoddal, ha nincs internet, ha nem megy a szerver, ha karbantartás van? Nem.

    Szóval, miért is véded?
  • Moby
    #131338
    A Xenon működése (egy kicsit az egész rendszer architekturája miatt is) sokkal közelebb van a "hagyományos" rencerekhez, mint a cell. Egész más az adatszervezés módja, de hogy mást ne mondjak ebben mindhárom mag ppc ISA.
  • Harlekin
    #131337
  • DarkSector
    #131336
    Jah csak kár hogy a főoldalt kivéve semmi infó...:S
  • Macccy
    #131335
    ÁHHhhhHÁÁÁÁÁÁ !!! Szóval innen van neked annyi boxod, szörföscsávó!
  • Macccy
    #131334
    Öt (5) ezer forint egy év?? Annyiért én veszek, nemszámít, hogy még szeptember végéig tart a mostani 1 évem
  • DarkSector
    #131333
    Igen 3 hónap, de nem tudom hogy a hirdetés hány hónapról szól.
  • Botond #131332
    Te írod, hogy három hónap kellene, 3*417, de menjünk bele.
  • DarkSector
    #131331
    mire?
    nem irja hogy hány hónap, ha 12 hónap, akkor 5004ft.
  • Botond #131330
    1260 forintod nincs rá? :) Kemény! :)
  • DarkSector
    #131329
    Nekem 3 hónap nem lenne rossz, bár pénzem nincs rá, nemtudom miért kérdezem...:)
    unokabátyám most akar venni, neki jó lenne.
  • Botond #131328
    Lehet folyamatban az átállitás. Ennyiért veszek én is goldot egy évre, többért nem.
  • DarkSector
    #131327
    Hát ezaz hogy "DE BELÉPVE".

    Nem találom hogy hol van havi leosztásba 417ft-ért, az durván a normál ár fele!
  • Botond #131326
    De belépve 2000be kerül 1 hónap (iPhoneról belépve), kilépve a következő képernyőn 1250 egy hónap, tudj meg többet és újraindul a kör...
  • Botond #131325
    Igen.
  • Harlekin
    #131324
    Mi? a kép...
    Persze
  • DarkSector
    #131323
    Nektek ez bejön?

  • Harlekin
    #131322
    Na figyú,ha SZERINTED ez így nem jó akkor ezek szerint beszart a boxod vagy legalább is haldoklik.Ezért Én teszek neked 1 nagyon nagy lelkű ajánlatot....Megveszem tőled a SZAR vagy HALDOKLÓ boxodat 10000 ft-ér.Csak hogy lássad mennyire rendes vagyok,nem kell hálálkodnod mint ahogy magyarázkodnod se,ahogy leírtam,hogy semmi baja,de szerinted mégis
  • Macccy
    #131321
    Na most lehet el kéne mennünk privi irányba, de engem érdekelne (nagylevegőt veszek és megpróbálom felidézni a CELL marketing leírását) hogy mi az amiből a CELL felől profitált a mai világ, de például a szintén Toshiba-IBM Xenon (XBOX) CPU -ból nem?
    Amennyire emlékszem valamennyire közös fejlesztés a kettő CPU, mármint közösen fejlesztette Microsoft-nak és SONY-nak a Toshiba és az IBM meg asszem a SONY mérnökei.
  • Moby
    #131320
    Persze ezek a hatások nagyon indirektek, de a >mai< valóság, a gpgpu törekvések táptalaja ott lakik a cellben.
  • Moby
    #131319
    A CELL annak korszaknak a szülötte, amikor még sokan sokféle módon látták a sz.gépes grafika jövőjét, és a CELL-ből nagyon sokat profitált a világ. Személyes meggyőződésem, hogy ennek példul komoly szerepe volt abban, hogy az intel a finisben lelőtte a Larrabee projektet, illetve a létezése jót tett a mai GPU-knak is, és egyáltalán, a párhuzamosíthatóság gyakorlati alkalmazásainak.A CELL tele van innovatív ötletekkel.
  • Macccy
    #131318
    Na, EZ nem egy rossz ötlet, egy YáTube -ból most is sokszor olyan minőségű anyag jön át, hogy behugyozok tőle mikor Auto átvált nekem 720 meg 1080 beállításra (megjegyzem számomra sokszor feleslegesen is!)
    De amúgy sok in-game átvezető is nagyon horzsol manapság, az meg "ingyen van" ugye, lásd pl HALO 4


    Ahogy mondtad, a lényeg a FIX kiszámítható hardware egy DVD/Blu lejátszó méretű dobozkában, így van! Ezért sem értem a fanyalgó srácot és nem értettem azt a nagyon elrugaszkodott elképzelést (már amennyit fél-laikusként megértettem a sok marketing leírásból) amit a CELL kapcsán heggesztett a SONY nagyon nagy áldozatok (és pénzek) árán anno ...
  • Moby
    #131317
    Egyébként én valahol a jelenlegi perclient, és a az onlive/gaikai-féle dolognak az ötvözésében látom a helyzet feloldását, amit akár egy youtube támogatással megoldható lehetne.
    Azaz az ingame cucc meglenne nálam lokálban, onnan fut, a cutscene meg ha prerender, akkor meg jönne onlány (a háttértárra még fos internettel is le lelehetne cachelni játék közben a soron következőt, keciejó minőségben, akinek meg van hozzá sávszéle, annak le tudom streamelni valósidőben is), ha már úgyis internet köll.
    Sajna még nem kértek fel szakértésre :D
  • Macccy
    #131316
    Üzemszerű. Örülj neki, valóban egy durván másfél évvel ezelőtti update -ben került be ez a feature. Ha a tied eddig nem csinálta, akkor az fura nekem picit, esetleg tört a BOX és késett a szoftver?

    De mondom ne parázz, az jóság a késleltetett hűtés, még ha nem is csinálja túl sokáig.
  • Moby
    #131315
    Ez azon egyszerű oknál fogva vagyon így, minthogy a pécés fejlesztéseket is leginkább a játékok indukálják/indukálták. Azaz a pécé fejlődési iránya az elmúlt 10 évben az volt, hogy miközben nagyjából minden elvárásnak próbált továbbra is megfelelni, az architekturális változások inkább a játékok teljesítményének kedveztek, szándékosan.
    Másrészt a konzolok ereje sohasem abban volt, hogy különbözött, vagy hasonlított valamihez, hanem abban, hogy FIX. Tervezhető, kalkulálható, ezáltal optimalizálható.
  • Macccy
    #131314
    Ja ezt a Blu-raj játék dolgot nem értettem én se, hogy amikor elfért a játékok 90%-a egy, de maximum két DVD lemezen - olyan komoly látványúak is ugye mint a Crysis 1-2, a Halo 4 vagy a FarCry 3, Skyrim, RDR, stb. ... Akkor miért is kellett felvágósan jönni a 20 GB méretű multiplatform megoldással, ami ráadásul amiatt volt 3x nagyobb, mert a sok sok videót szartak tömöríteni. Pedig gyakorlati haszna nem volt a dolognak ugye, bár megtehették az igaz ... !

    Az egyébként jó cucc Uncharted 2-3 -nál meg ugye úgy voltak vele, hogy mivel üresen kongott a kész játék után a lemez (nem hiszem, hogy 6-8 GB fölött lett volna) gondolták "íjj srácok, mi lenne ha fentebb húznánk picit a grafot ami már nem nagyon moccanna meg és in-game átvezetők helyett pre-rendered videókkal pakolnánk tele a lemez másik kétharmadát" holott simán tökjó lett volna az in-game is! De akkor nincs meg az indok a kéklemez felé mutogatásra ... :)

    Asszem még a John Carmack olyan srác, hogy ragaszkodik a technológia fejlesztéséhez, hogy minél kisebb méretre le lehessen szorítani a cuccokat, a Rage -nél egyik interjúban ha jól emlékszem pont erről mesélt!
  • Moby
    #131313
    Egyébként tényleg vicc amit művelsz ezügyben. Az összes otthoni, hálózatra köthető eszközöm 24/7-ben az interneten lóg, mint ahogy a felhasználók döntő többségénél. A pécék, a konzolok, a tévék, a telefonok, MINDEN.
    Mégis mi a tököm ezzel a gond? Nehéz megoldani? Nem. Korlátozott? Nem.
    Szóval?
  • Macccy
    #131312
    Ühüm így van! ... Pont erre mondtam a minap valakinek, aki azzal volt elégedetlen, hogy hát miért hasonlítanak már ennyire a PC-re a konzolok mer neki PS3 volt és hogy az tökre különbözött ... Meg is lett az eredménye multiplatformban ugye. A közelebbi platformok - ahogy XBOX eddig is csinálta - előny a fejlesztés/fejlesztők szempontjából, talán nekünk is, mert több energia maradhat a tartalomra ... De ez már csak egy optimista vélemény!
  • Moby
    #131311
    >hogy az általad bemondott 27%-ot
    ha kivonom a teljes 100%-ból, akik
    h finoman fogalmazzak: "nem igénylik az online játékot"

    Ehhh...a 100% a teljes xbox bevételi torta. XBOX eladásokkal, kinekt eladásokkal, mindennel. Nem a userekről volt szó.
    Az egyszerűbb: kimondható, hogy több xbox tulajnak van live-ja, mint amennyinek nincs. Asszem 70m eladott konzolnál tartunk(? majd valaki kijavít, ha már több), és 50m live felhasználó van(? szintén). Most. Úgy, hogy nem kötelező.
    Asszem ez így elég világos.
  • Macccy
    #131310
    Ha A.I és előző vagy annál előzőbb generáció, akkor sose feledjétek el ezt a nevet: HALO
    Annyit én még nem káromkodtam mezei tűzharc közben, mint a HALO CE (1) illetve a HALO CE Anniversary közben, akár már normál fokozaton. Azok a trükköző, kerülgető Elite -ek ... és 2001 -ben csinálták!
  • DummyBoy
    #131309
    Pont hogy nem irreális ... Pont reális. A legjobb másolásvédelem.

    Ha van interneted, akkor nem kerül plusz pénzbe az authentikácó. Ha mondjuk Live Goldod van, akkor is van konstans online kapcsolat, csak nem szükséges! (BTW, nem hiszem hogy valóban "állandó" internetkapcsolatra lenne szükség, inkább az authentikációhoz kellhet de mivel ez csak találgatás, ezért nem is agyalok rajta sokat mihez kellet folyamatos net ... felhőbe mentés?)

    PC: Rise of flight. 1. vh-s repülőgépszimulátor. Az így jelent meg 2009 június 29-én. Való igaz, ha valami okból nem volt internetkapcsolat (szolgáltató, marinéni, akármi) akkor játék sem, és emiatt volt is hiszti a fórumon, de megoldották a srácok. És él és virul.

    Ubi is megpróbálta kicsit másképp, mondjuk ők belebuktak, de nagyon :)

    Ha intelligensen megoldják, akkor ez a végfelhasználó szempontjából gyakorlatilag lényegtelen.

    Anno sokat beszélgettünk arról, hogy kiváncsian várjuk, mikor fogják átvenni ezt a modellt a többi játéknál, és ahogy nézem, szép lassan előhozakodnak ezzel a modellel a gyártók ...

    Ami kérdés az tényleg a használt játékok piaca ... Kiváncsian várom a fejleményeket.