176613
banner
  • DarkSector
    #131948
    Amúgy visszagondolva ezekután már picitsem elképzelhetetlen hogy az a Beyond God & Evil 2 olyan lesz mint amit évekkel ezelőtt demozgattak!
  • DarkSector
    #131947
    Nem a sony dumája a lényeg hanem megvásárolható formában hol van?
    :D
  • 0Diaz0
    #131946
    És a RAM a GDDR5.. ami teljesen lehetséges,és megvalósítható is.
  • 0Diaz0
    #131945
    8GB-ot még énsem hallottam, PC-s videókártyán sem.. amit tudok, az PC-n 3 vagy 4GB.. de inkább 3.. PS-re honnan a fityf.szból tudtak volna belerakni 8GB-ot?! Esetleg RAM lehetne 8GB.. az még teljesen hihető is,és megvalósítható is. Bár,nekem a HD5670 1GB-omon volt GDDR5...

    De igen.. ez egy jó kérdés... az MSnek is van annyi sütnivalója, talán még több is mint a Sony-nak, hogy az akkor jelenben levő legnagyobbat,leggyorsabb tudású videókártyát rakja bele..


    De hogy ne milegyünk a hülyék,erre rá is kerestem.. S LŐN VILÁGOSSÁG!
  • DarkSector
    #131944
    Itt az összes kép.
    Spoilerbe tettem hogy másokat ne zavarjon!
    Ez a látvány inkább közelebb áll az animációs filmek minőségéhez.

  • DarkSector
    #131943
    Én is erre gondolok, hogy nem rendszermemória.
    De az még durvább.
    8GB egy videókártyán?

    Meg ha VRAM, miért lenne már a xboxban DDR3 mikor ezer éve , főleg a 7xxx-es VGA-k DDR5-ösek?
  • DarkSector
    #131942
    "Csak valamiért a mostani játékok fényében, ahogy ezt nézem nem éreztem azt a növekedő súlyt, azt a szétáradó meleg érzést a gatyámban ... hogy beszartam!"

    Igen.
    Sokan ezt mondták, csakhogy előtte mielőtt ezt írták hogy nem szarnak be, előtte MINDENKI azt mondta hogy kamu, előre fényezett hímes tojás. (mert nem hitték el hogy nézhet ki egy játék így, magyarul eddig nem látott látványt mutat)
    Nem hogy bullshit a grafika, hanem annyi NAGY a terület és annyira szép sima a kép, hogy én pl pont fordítva érzem, egyszerűen nem hiszem el hogy még ha látom is hogy ez a cucc valójában irányítható...

    Ez egy induló cím.

    Meg sokan mondják hogy nincsen rombolhatóság.

    Nincs.
    De nézd meg a helyszíneket, azokat a nagy épületeket meg ami a háttérben motoszkál, még ha valaki szerint ez a streril élsimított grafika szar is, mi erő kell , ha pc vonatkoztatásban belegondolsz!

    És a másik dolog, ez nyitócím, ha tudnának is jobbat! NEM fognak, hiszen nem konzol lenne ha nem hagynának kiaknázatlan forrásokat.
    8GB GDDR5, Vagy 4GB DDR5.
    Ez jó ha használ 2-2.5GB-ot...ha azt veszed hogy 1 célplatformra van optimalizálva.

    Persze nem lesz élethű film minőség évtizedekig, hiszen ha látótávolság nő, ésszerűen több apró tárgy több részlet ezt fullhd-ban real élsimitással hatványára emeli az erőforrást.

    Egy érdekesség:
    Anno Crysis 1-ben próbálgattam.
    Simán FULLHD minden maxon, élsimitás off. X fps-em volt.
    Mikor feldomtam az élsimítást, MEGFELEZŐDÖTT az fps érték...holott látványban nem lett szebb csak az a pár pici rece simább lett, de a levél a fa az út nem lett szebb!
    Mégis 2x akkora gép kellett volna ugyanahoz az fps-hez.

    Gondolom érted mire gondolok.
    Ez a baj, Hogy pár ember ebbe nem gondol bele. ha ezejután megint levetíted a demot, és arra gondolsz hogy tegyükfel 60 fps mellett simít éleket a motor, asszem más szemmel nézed majd.

    És ez nem kamuélsimítás, mert vannak játékok amikben hiába teszel fel élsimítást nem igazán lesz korrekt mint amilyennek lennie kéne.

    Cry3-ban is persze egy szép textúrát rá tudnak húzni egy sík falra és a 2 él találkozását elsimítani, de nézd meg Psycho fejét...akkora hegyek vannak rajta hogy beszarsz.
    Meg itt ott fényesre van csiszolva 1-2 fém alkatrész vagy 1-2 kavics mellette a képen meg bámulhatod a kivágott 2d-s maszatos bokrokat....
    Ebbe a játékban, legalábbis a demo alapján meg minden ki van dolgozva, az utolsó kis fáig amik a játékban láthatóak a lövöldözésnél, nem 2d-s szarok.
  • 0Diaz0
    #131941
    Najó,sok hsz-t nem olvastam el... de igen..

    Nekem a VIDEÓKÁRTYÁM a HD5670 volt GDDR5-ös... a többi a gépemben, DDR3... szóval , nemgondoljátok hogy a videó megjelenitésére szolgál mint GDDR5ben?
  • Mr Manson
    #131940
    x86 vagy x86-64 (avagy x64) rohadtul nem mindegy
  • Tinman #131939
    Nekem ez még mindig zűrös.

    x86 alapokon...ok.

    GDDR5 mint system memory? WTF?

    Qrva jól hangzik, de öööö... hát izé. Rumor sincs róla, hogy lenne a világban olyan gyártósor, chipkészlet, anyámtyúkja, amivel akár csak tesztelés céljából ilyen prototípusok gurultak volna le a szalagról.

    Jelenleg a PC szegmens ott tart, hogy DDR HÁROM(!!!)---> ~2.600 MHz.
    Elképzelhető, hogy tévedek és van már gyorsabb, bennem még ez a szám él.

    Erre jön a Sony, a hasára csap és DDR ÖT(!!!) memóriákat akarnak SYSTEM! memóriának használni.

    ÍGY LEGYEN!
  • TDC Geronimo
    #131938
    launch cím és 8 gb ramot kb pár hete növelte meg sony így ezek a játékok még 4gb rammal készültek. Amúgy meg várd meg amíg kapsz egy open world játékot. Ott fogod aztán igazán látni a különbséget...
  • Macccy
    #131937
    Le vagyok maradva világ mögött durván 36 órával, én még csak most keltem fel és néztem meg (úgy ahogy) a SONY PS4 bemutatóját. Jó, jó, szép, szép ... DE megfogalmazódott bennem egy kérdés, amit feltennék itt izibe:

    Ha a jelenlegi generációs XBOX360 és PS3 (in order of appearance) képes MA 256MB meg 512MB szutykos molyrágta DDR(2?) memóriával arra, amit HALO4 és és Uncharted és GTA V - hogy a lengnagyobbakat említsem - alatt láthattunk és láthatunk nemsokára remélhetően ... És akkor itt van egy ilyen gép, az első fecske, amiben 8 GigaByte G-faszom-DDR-5 közös memória kap helyet, érteem? És akkor ilyen látványt produkál. NEM MONDOM azt, hogy csúnya, mert kurvára nem csúnya, ellenben marhaszép! Csak valamiért a mostani játékok fényében, ahogy ezt nézem nem éreztem azt a növekedő súlyt, azt a szétáradó meleg érzést a gatyámban ... hogy beszartam!

    Srácok ez pontosan 16X több rendszermemória, mint amennyit a Box kapott 2005-ös születésnapjára, ráadásul a reakciókból ítélve ez valami csodagyors sebességgel írható-olvasható. Ez pontosan 32X annyi rendszermemória, mint amivel a rettenet Cell rendszert megtámogatta a SONY 2006-ra és ami leszámolta az Uncharted és God of War játékokat. Az az érzésem, hogy ez kurvára nem lett hatékony hardware mert nem érzem, hogy akár csak 10X jobb lenne a textúrák minősége, a füst vagy a terep részletessége.

    Ez egy kicsi PC lesz, ami kurvára nem űrtechnika, inkább olyan mintha a Sztálini Szovjet Anyaföld szarta volna ki magából, épp csak a súlya nem stimmel.
  • DarkSector
    #131936
    Értem, látom...elhiszem.
    De ne moond hogy mindenki ismeri, ha nem látom sehol a neten, létezik de fizikai rendszermemóriában pc-s megfelelőjét nem látom.
  • TDC Geronimo
    #131935
    #131926
  • DarkSector
    #131934
    GDDR5-öt csak te ismered...:D
    Én máig nem találtam sehol...Videókarikat kivéve.
  • DarkSector
    #131933
    Naná az egésznek a lényege hogy magukra hívják fel az emberek figyelmét, azért valljuk be fut amin fut vagy lesz vagy nem MINDENKI erről beszél és padlón van a látványtól, és ha beszélnek a "PS4" szót reklámozzák, meg a "Sony" meg "Killzone"...

    Hogy ez volt az első.

    Mindegy hogy az Xbox mit tesz, lehet ezután űrtechnológia, a Sony ezzel nagy marketing-et csinált, ez volt a cél.

    Futott valamin ez a játék, de kit érdekel, 2-3 év és ettől szebbek lsznek a játékok.
    A fontos hogy ilyen és ezekhez hasonlókkal leszünk képesek játszani, és mindegy a platform, ára lesz ennek.

    De azért mindenki éhezett már erre hogy milyen lesz az ekkora ugrásszerű változás. 1 biztos, hogy azok a nagy arcok akik egyfolytában sulykolták hogy á nem lesz itt már lényeges fejlődés látványban, azokat megkérdezném azért még1x.
  • TDC Geronimo
    #131932
    Itt nincs CELL. Itt PC alap van. GDDR5öt ismeri mindenki. Nincs mitől fosni....

    Más... MSnek se tartoitt sokáig : "XboxEvent.com just registered by the same company that did Xbox's E3 presentations"
  • Totti5
    #131931
    Várjuk meg a játékokat. Anno a CELLel is mindent lehetett, odáig volt mindenki, űrtechnó a jövőből, aztán a fejlesztők rémálma lett. Most hogy egy fejlesztő mit mond az hype és márketing, miért is? de miért is kell ezt ennyire kiemelni? nyilván azért mert a PS3 pont nem volt könnyen kezelhető. Ez itt csak mentőakció, hype. MS konfon ugyan ezt fogják elmondani, de talán nem annyira kiemelve, mert nem lényeges, hiszen az egy megbízható rendszer volt ebben a genben.

    Különösen vicces volt a szituáció hogy multiplatform címeket mutogattak és úgy állították mint PS4 cím. Közben kiderült hogy a Braid játék multiplatform lesz, jön PCre is, de Xboxra egy kicsit később jelen állás szerint, bár a fejlesztő azt mondta hogy a Sony nem fizetett nekik, de akkor meg mire fel lenne PS4en időlegesen exluzív? annyira kavarnak ezzel a kettő sbeszédekkel már hogy maguk a fejlesztők beszélnek össze vissza és kavarodnak bele felesleges ellentétkbe önmagukkal.
  • DarkSector
    #131930
    Értelek.
    Mindegy én arra megyek rá ami olcsóbb elsz.

    2-3 platform fentartására nem lesz lóvém.

    Pc-n meg nem fogok loholni a DX11-12-13 után meg hogy 1 év alatt 2-3 féle alaplap technológiát kiadnak meg másik ramokat, és ez végett a rendszert majdnem teljesen cserélni kelljen.
    Ennyi pénzem nincs hogy ezt kövesem.

    Megvárom a boxot, hogy árban mennyi lesz.
    Ez a DDR5 meg DDR3 annyit nekem nem osz nem szoroz ilyen látvány mellett hogy akkor 2x annyiért vegyek gépet...persze ha sokkal drágább lesz, ezt nem tudni.

    Mindenesetre ha az a Ram sima rendszermemória, az akkor télleg drága lehet.
  • Fartisan
    #131929
    A konferencián azt ígérték,hogy semmi sem akasztja meg a játékélményt,a letöltések háttérben futnak,ha kikapcsolod a gépet onnan folytathatod ahol éppen tartottál.Egyébként,ha burkoltan is, elismerték,hogy elkurták a PS3-mal,igaz ezt egy fehér emberrel mondatták ki.Mintahogy az egész Ps4 ökoszisztémát gépestül,hálózatostul,gaikaiostul nyugati fejlesztők hozták össze.
  • TDC Geronimo
    #131928
    Nem, de EDGE leakjében lévő dolgok 90%a igaz volt így talán el lehet hinni a box pletykák egy részét is főleg, hogy több forrásból jött ugyanaz. Persze reagálhatnak most Sony bejelentése után és bővíthetik a HWt
  • Mr Manson
    #131927
    bemutatták már a BOXot is?
  • Totti5
    #131926
    "The PlayStation 4 will contain 8 GB of GDDR5 unified system memory, allowing for 176 GB/s of bandwidth.[14][18] The unified memory architecture allows the CPU and GPU to access a consolidated memory, removing the requirement for seperate dedicated CPU and GPU memories."
  • TDC Geronimo
    #131925
    CPU ugyanaz, mint ps4, ram 8 gb, DE DDR3 és nem GDDR5 vagyis jóval lassabb. Viszont lesz egy kevéske ESRAM ami elvileg gyorsít a folyamaton. GPU 1.2 TF körül lesz PS4nek 1.84 vagyis ez is gyengébb.
  • DarkSector
    #131924
    Már bocs de a GDD5 az nem videó memória VGA-kon?

    GDDR5
    Mert ha ezt te a VGA ram-jára értetted az létezik, de télleg kibaszott sok lenne a 8GBnyi mennyiség.
  • Mr Manson
    #131923
    Ezzel várjunk még!
  • DarkSector
    #131922
    Szerintem abból is a sok pletyka közt ott lesz az igazság, ahogy a PS4-ről is jöttek dolgok amik végül beigazolódtak, főként a Gai.
    A Share gomb meg úgy az egész kontroller is...

    Most nem értem akkor mi az igazság?
    4GB ram van a gépben vagy 8?
    Mert a pletykákban az is 8 volt.

    Meg a cpu is elvileg olyan amiket híreszteltek...
  • TDC Geronimo
    #131921
    Az GDDR5 nem DDR5. Ha ms tényleg április környékén mutatja be ott már lehet végleges design főleg ha október-november környékén ki akarnak vele jönni. 2 konzol közül MSé lesz megint olcsóbb ez szinte biztos, főleg, ha a leakelt speceket nézzük
  • DarkSector
    #131920
    Előfordulhat bár csekély az esélye nem félteném őket annak tudatában hogy 2 generációban is jobbak voltak, legalábbis technikailag.

    Jó az Xbox Classic később is jött 1 évvel. :)
  • DarkSector
    #131919
    Nincs háztartásokban nincs is_!
  • ZTM
    #131918
    DDR5?Olyan van már?DDR5-ből még a 4Gb-is elképzelhetetlen.
    Szerintem GDDR5 lesz az, abból viszont nem elképzelhetetlen a 8Gb sem.
    Elnézést ha van már DDR5 rég olvastam PC híreket.

    Miért nincs gép?Fene tudja, lehet a dizájnt csiszolják, aztán valami prototípusba ment az a kontroller kábel ami egy dobozba volt belefaragva.Vagy Devkit.
    Graf nem elképzelhetetlen, de most már jöhetne az MS az új boxal és a nyitó címekkel hardverre és dizájnra kíváncsi leszek...nameg az árára mindkét konzolnak, és remélem ők már mindent 1 az 1-ben bemutatnak.
  • TDC Geronimo
    #131917
    Pletykák szerint MS vár áprilisig bemutatással úgyhogy addig nagyon nem is lesz új xboxról téma, hacsak nem jönnek újabb leakek, bár az eddigiek alapján már arról is tudni majdnem mindent.
  • Tinman #131916
    Jah, főleg, hogy semmit nem tudni róla ;-)
  • Tinman #131915
    Ok, csak akkor illik ezt elmondani a megnyitó elején:

    "Hogy nincs még kész design, fingunk sincs milyen lesz, de itt ez a DEV KIT, ez már koppra 8 GB DDR 5 memóriával, meg az ígért GPU-val mozgatja a cuccot."

    Ez így korrekt! És nem úgy, ahogy tálalva van...

    Apropó... mutat nekem valaki PC-hez DDR5-ös alaplapokat? Elég lesz a DDR5-ös modulok bemutatása is, akár integrálva az alaplapra. (Ne próbálkozz grafkártyával nem arról beszélek.)



    A kérdéseid jók. E3-on felére SE kapsz választ ez holtbiztos.
  • grebber
    #131914
    Mert mindenki érzi az xbox vesztét
  • TDC Geronimo
    #131913
    Next gen is here
  • Mr Manson
    #131912
    Tök jó hogy PS4 szeméttel van tele az egész topic ...
  • Tinman #131911
    Nekem egy PS4 konzol bemutatón nagyon nem mindegy min fut a játék.
  • TDC Geronimo
    #131910
    lesz headset és cross game chat is
  • DarkSector
    #131909
    Engem a Stream nagyon foglalkoztat, az Onlive és Gaikai eddigi pc-s működéséből elég gáz elképzelni, remélem kemény háttér lesz a szolgáltatáshoz nekik.