176613
banner
  • Macccy
    #134111
    Na most utánaolvastam - megint - ennek a dolognak mélyebben. Pusztán az amit Oriic linkelt (nem kamuzásból, hanem LINKből) az még nem magyarázat erre, angolul se, VISZONT nemzetközi nem túl régi fórumokat bújva is az derült ki emberektől akik megkérdezték a Microsoft Support -ot, hogy a jogi lehetőség VALÓBAN adott erre!

    Kettő (2) darab digitális licenszet kapsz minden játékkal a vásárláskor:
    1. Content License
    2. Console License
    A Content, azaz tartalom licensz, az Xbox Live! gamertag-edhez kötődik amellyel megvásárolod, mindig azon marad, nem átadható, örökös mint a szegénység!
    A Console licensz viszont oda töltődik le elsőre, ahová először letöltöd a játékot és EZ teszi lehetővé a konzolon lévő többi felhasználó számára a játék/dlc használatát! EZT lehet transzferálni négy havonta, erről beszél Oriic is helyesen.
    Amit én eddig nem értettem az az, hogy ahhoz hogy havernak kölcsönadjak játékot ez a második Konzol Licensz ad lehetőséget. Transzferálni kell a Tartalom Licensz tulajdonos profillal a másik konzolra a Konzol Licenszt és ezután a Tartalom tulajdonos profil még mindig beléphet otthon a saját Xbox gépén és játszhat vele. A Konzol Licensznek hála pedig a haver szintén saját profiljával játszhat, SŐT másik profilokkal is, mert ott maradt a Konzol Licensz. Ez csak akkor lehet hátrányos kölcsönadáskor, ha a Tartalom Licensz tulajdonos gépén más is szeretne játszani a játékkal. Ő nem tud. (rebesgették fórumon, hogy tud egy trükkel, de az már egész biztosan nem jogtiszta móka)


    Bocs Oriic, hogy nem hittem neked, de azért ez így tényleg nincs leírva ott a Support oldalán sem. Ott ugyanis nem is feltételeznek kölcsönadást, csupán javítás/meghibásodás esetén gép-költözést.
  • arty
    #134110
    onnantól ő a gépén csak akkor tudja a cuccokat használni, ha online van (azaz kapcsolodik lájvra) + a gépén lévő többi account asszem már nem tudja használni a tartalmakat
  • arty
    #134109
    idióta japók(?) nem hallottak még a peccsről? komolyan, mintha még mindig a ps2 érában élnének... ujrakiadás :(

    (jójó, tudom, hogy egy fizetős pecs nehezebben csuszna le a torkokon :D )
  • Macccy
    #134108
    Csak a beérkezés/postázás napján vonják le az összeget a számládról, én ALAN WAKE -et rendeltem így tőlük.
  • Tatyla
    #134107
    de ha én át transzferelem a cimborám licencét abból neki származhat valami kára vagy hátránya?
  • teddymac
    #134106
    Várom....
  • davidka003
    #134105
    Zavvi előrendelés hogy megy amúgy, tudja valaki? Rögtön levonják a pénzt? Vagy ha megjelenik akkor vonják és küldik is? Vagy csak emailt küldenek, hogy rendelhető?
  • davidka003
    #134104
    Most ingyenes a postaköltség viszont 2 hét is lehet mire megkapod a cuccot.

    Dragon's Dogma-val nem játszottam, mert mondták, hogy jó de például unalmas benne az utazás, mert nincs gyors utazás.
    Például ez is javítva lesz. Ez egy újrakiadása a sima Dragon's Dogma-nak csak most lesz benne pár új cucc, meg fel lesz javítva az egész.
  • orichalcos
    #134103
    Games on Demand. Vagyis a letölthető játékok.

    Más:

    BF4 októberben X360-ra is?
  • teddymac
    #134102
    ZAvviról rendelt játékot mennyiért hozzàk ki?
  • teddymac
    #134101
    Dragon Dogma-val játszottál? Milyen?
  • Myselor
    #134100
    értem okés.GOD játék az mit jelent pontosan?
  • orichalcos
    #134099
    Csak GOD játékokról van szó.
  • Myselor
    #134098
    amúgy az télleg úgy van hogyha haver accjába belépünk,akkor mindent lelehet belöle tölteni ami olyan játék?vagy levan korlátozva a dolog?és az avatarra is lehet ruhákat egymásról?ez érdekelne.valaki tudja esetleg?:)
  • davidka003
    #134097
    Dragon's Dogma: Dark Arisen

    So, what does Dragon’s Dogma: Dark Arisen deliver?

    All of the content from the original Dragon’s Dogma plus…
    • A massive new underground realm to explore featuring over 25 terrifying new enemies
    • More skills/equipment/augments:

    Level 3 Skills
    DD:DA provides each character class with a new tier of skills, giving players new devastating abilities and skills to master
    Over 100 pieces of new equipment
    All new high level weapons and armor sets for players venturing into the underground caverns
    14 new character/Pawn augments
    New tiers of equipment enhancement

    • And there’s more:

    Increased character customisation options
    Item appraisal
    Option to select Japanese voice over.

    £16.98 Zavvin. Lehet előrendelem.
  • arty
    #134096
    de, a recoverelt acc simán tudja a tartalmait más boxára is leszedni, használni!
  • orichalcos
    #134095
    SZerintem úgy nem fog menni.
  • arty
    #134094
    vagy ha haver megengedi h az ő accával vidd végig, akkor még transzfer se kell :)
  • orichalcos
    #134093
    Igen, ha ELŐTTE licence transzferelsz.
  • DarkSector
    #134092
    Naná. (max átviszed a license-ét a játéknak)
  • Tatyla
    #134091
    tehát ha egy cimborám accját elkérem belépek és letöltöm az ő egyik játékát akkor én is játszhatok vele?
  • DarkSector
    #134090
    asszem 60cm kb.
  • Rage47
    #134089
    mekkora az a kicsi?
  • DarkSector
    #134088
    Ezért mondtam vegyél kisebb fullhd-s tv-t, ami olcsó és nem kell messzebb ülni.
  • Rage47
    #134087
    Köszi a válaszokat, monitor lesz, mert a tv drága, valamint nem fogok olyan messze ülni a szoba méreteiből adódóan.
  • DarkSector
    #134086
    Ja nem rád vonatkozik, hanem csak hozzáfűztem a te gondolatmenetedhez at erősitve. :)
  • orichalcos
    #134085
    Az én esetemben ilyenről szó sincs.
  • DarkSector
    #134084
    AMÍG NEM HEKKELSZ, és hivatalos uton csinálsz valamit, nem külső segédeszközökkel, addig nem bannolnak.
  • orichalcos
    #134083
    Hivatalos oldalról:

    "Miután letöltötte az Xbox LIVE-profilját és átvitte a tartalmi licenceket egy másik Xbox 360 konzolra, a tartalmat a konzolon lévő összes profil használhatja."

    Szóval nem kell ban-tól félni.

    Teljes hivatalos leírás:

    katt
  • Botond #134082
    Jaja, nekem PC-re van meg, ott is jóság.
  • Tatyla
    #134081
    mi király játék ez a toy soldiers is :D
  • Macccy
    #134080
    ... vagy ciánoztak ebben a topicban, vagy mindenki locsolni ment 0day ... vagy ... az Assassin's Creed III még nem lett revoke-olva
    Hazamegyek én is ellátom a baját!
  • davidka003
    #134079
    1 napos akció lesz holnap amit linkeltem is még reggel.
    LINK

    Play To Earn from Xbox LIVE Rewards: Annyi, hogy játszol és veszel játékot azért kapsz valamennyi MS pontot vagy avatar itemet.
  • teddymac
    #134078
    Play To Earn from xbox live rewards
  • teddymac
    #134077
    Play To Earn from Xbox LIVE Rewards --ezt valaki lefordítana ,röviden ?

    Kedden új akciók lesznek (xbox live) ?
  • teddymac
    #134076
    Kedden új akciók lesznek ?
  • davidka003
    #134075
    Zavvi Mega monday
  • Macccy
    #134074
    Kicsit olvasgattam - meló közben - XBOX Live témákról, például erről az Assassin's Creed III dologról és a License Transfer -ről. Az ACIII, bár senki nem mondhatja biztosra főleg így 1-2 nap után, valószínűleg megmarad mindenkinél. Ahogy olvastam volt már korábban is ilyen "ajánlat" Borderlands 2 season pass -al és más játékkal is. Ezek miatt nem szokott tiltás járni, lehet még végső soron jót is tesz a Microsoft bevételeinek (több jó ajánlat reményében több játékos jön Live -ra). Ami viszont ezt a Transfer dolgot illeti ... Nos arról nem mondtak sok szépet. Tiltott az ún Account Sharing és ellenkezik a 'Terms of Service' -el állítólag, ergo baj lehet belőle hamarabb, mint egy ilyen ACIII ügyből. Oriic ha esetleg a Microsoft -os kontaktjaidtól megkérdeznéd mi a hivatalos ezzel, az megvilágítaná ezt a homályos témát ...
  • Macccy
    #134073
    Én sem érzem ezt jogosnak, márpedig nekem szívügyem a jogosság ... Nem is szedtem le az ACIII -at :P


    Arty: Friend -em seggét szétrúgnám négyszemközt, de amúgy meg úgyse rondít semmit. PayPal meg nálam a UK miatt van.
  • arty
    #134072
    de akkoriban torrentoldalakról szedték az emberek a god-ot és a recoverelendő profilt :)

    vagy ez nem az az "eset" ?