20
  • leány
    #20
    Sziasztok!
    Olympus mju 400-as géphez keresek akkumlátortöltőt, D-7AC, 4.8V)vagy információkat róla (hány mA-val tölt), használati útmutatót, stb.
    Ha valaki tud árat a töltőhöz, azt is nagyon megköszönném!
    Fontos lenne!
    Köszi!
  • Roli
    #19
    Nekem a Minolták akkor is jobban bejönnek, csak az a baj, hogy amelyik már hangot is vesz a videóhoz elég drága :) de a 8X meg 12X-es optikai zoom megfogott a gépekben. Ja és a stabilizátor
  • babajaga
    #18
    "az óvatlan fotóst pedig a Blur Protection figyelmezteti a gép bemozdulásának veszélyeire."

    8 megapixel mellé veszélyjelzés, ez aztán passzol! Jobb gépekben 5 megapixel mellé stabilizátort kapunk!Tipikus példája a nagyzolásnak, nagy megapixel és kicsi tudás a többi részen!
  • gz8
    #17
    Angolban az igeidő a mumus, bár állítólag a görögben még több, az angolhoz képest köztes igeidő van. Aztán még ugye ott az ábécé.
  • Tetsuo
    #16
    Remélem angolban nincs ennyi rendhagyás mert éppen azt tanulom, bár az a rengeteg igeidő brr, magyarul sem tudnám mikor hogyan.
    Vagy a japánt is megtanulnám, ha nem lenne annyira bonyolult (főleg az írás).
    /Remélem Bush -miután a világ ura lesz- hivatalos nyelvvé teszi a saját szókincsét (öö yes, i think no, öö). :)) Nna ez csak vicc volt. :)
  • gz8
    #15
    A nyelv mint olyan nem mindig a logikáról szól.

    Lásd pl. a töménytelen kivételt, magánhangzórövidülést, sorolhatnánm.
  • Tetsuo
    #14
    Jah, ezér mondom h újra kéne fogalmazni a nyelvtanunk szabályait, kizárólag logikai alapon. :) Sok külföldi is örülne neki..
  • Tetsuo
    #13
    Ez benne van a #7ben is.. /Uccsó előtti sor./ :)
  • TeszteloPontHu
    #12
    Nem hinném, hogy a lámák mondják csak s-sel. Én többségében pl. s-sel hallottam.
  • gz8
    #11
    ISA, PCI, OS/2, DOS. Ezeket a köznyelv [iza, píszíáj, óeskettő, dosz] néven emlegeti, és itt sem következetes, mert az OS/2-t s-sel, míg a DOS-t sz-szel mondja (lámák s-sel). Az AGP-ről, illetve a GPRS (dzsípíáresz) magyaros, dzsípíeresz ejtésmódjáról nem is beszélve.
  • gz8
    #10
    Már a powershot A80-as is tudta 320x240-ben a 180 másodpercet :))
  • Hegyikecske
    #9
    Sztem a canon hasonló árú terméke jobban teljesít.. Tom ez is nagymárka meg minden de nem rég jött ki arról is egy teszt, és azér itt az az 640*480as videofelvételbe a 15sec limit azér elég gáz, a technika szerintmeg lehetne csinálni limit nélkül is.... CANON rulz :)
  • St
    #8
    Japán cég, a nemzetközi piacra szánt termékeit NEM JAPÁNUL fogja elnevezni, hanem angolul...
  • Tetsuo
    #7
    Nem. Jarisz szavunk nincs, de a görög betűt jelentő 'mű' szavunk van.
    S mivel japán cég, a japán márkanevét kéne használnunk, amit nem hiszem h mju-nak írnak (bár japlishul lehet :).
    A nyelvben pedig nem igazán van logika (hacsak nem eszperantó), ez leginkább a honosodásra igaz.*
    Viszont lassan az angolt a világon mindenki érti, ezt tudják a marketingesek is, ezért a multicégeknél a nevek v nemzetköziek, v angol nyelvűek.

    /*Pl engem idegesítenek a CD (cédé) és hasonló magyar kifejezések, ejtsék szídí-nek v káell-nek. :) /
  • gz8
    #6
    Egy kicsit olyan lenne a mju helyett műt írni, mintha a Toyota Yarist Toyota Jarisznak írnánk %-)
  • St
    #5
    Az angol nyelvterületről származó, angolul elnevezett termék esetén az angul 'mju' a helyes írásmód, és hiba lenne a termék nevét magyarosítani. A mju itt nem fonetikus írásmódot takar, hanem az angolban a görög 'mű' betűt mju-nak írják.

    Helyesírás-ellenőrzés céljából érdemes ezt a google linket megnézni...
  • Flashy
    #4
    igazából én is csak ezért néztem bele a cikkbe :) nálunk mü vagy mű a kiejtése.
  • Emmegki
    #3
    mju? Ha jól emlékszem fizikában/matematikában mü
  • IMYke2.0.0.0
    #2
    Drága a gép! :(

    -----------------------------------------
    Első számú honlapom -|- [b]Második számú honlapom
    Ez a gépem: Abit KR7-A 133 .:|:. AMD 1700+ (1466 MHz, Palomino) .:|:. 2*256 MB DDR (266 MHz) Samsung .:|:. ATI [BBA] Radeon 9500 Pro (128 MB, 275/270) .:|:. Catalyst 5.4 .:|:. Maxtor 20 GB (7200 RPM, ATA 133) .:|:. Seagate 80 GB (7200 RPM, ATA 100) .:|:. SoundBlaster LIVE! 5.1 Player .:|:. LG 1915S (19" LCD, 12ms, 1280*1024/75 Hz)
    Fordításhoz:
    UltraEdit;Restorator;Notepad++
    Videóeditáláshoz:
    Sony VEGAS 6.0;VirtualDub
    Grafikához: Adobe Photoshop 8.0 CS;IrfanView

    -----------------------------------------
  •  eX
    #1
    Szép kis masina!Király a 2,5 colos LCD!
    Csak kicsi a belső memóriája! :-(