359
Azureus
  • Lui76
    #159
    közben azért működik is pl egy 160Mb nagyságú holmi kétnapi -nem folyamatos gépmunkával lejött.

    ui : ja az 1 hete akart lenni
  • Lui76
    #158
    nemrég óta van szélessávom , azureust próbálom használni , de ma is reggel megmozgatom egeret hogy feléledejen a gép és már csak jobbra lent az óránal van a béka ikon majd eltűnik onna oszt semmi üzenet.
    Vmi ötlet ,hogy mitől lép ki ? 2.4 de nem biztos hogy final 81 hete töltöttem le)
  • tomo
    #157
    masik kliens , tutira mukodo torrenttel.
    hibauzenetek megkeresese ( log )
  • #156
    Sziasztok!
    Olyan gondom lenne, hogy tegnap este ment az azu, reggel bekapcsolom a gépet aztán se le- se fel nem megy semmi.
    Valamilyen NAT /tűzfal/hibára hivatkozik. Gép ujraindít, azu is vagy 5x, router restart, minden tűzfal kikapcsolva, de semmi.
    Valakinek valami ötlete
  • EvilDevil
    #155
    Kijött az Azureus 2.4.0.0

    Azureus 2.4.0.0 Final

    Változások:

    # Core | Logging seperated into sections
    # Core | Plugins can be disabled from starting up
    # Core | Separate high-speed transfer rates between peers within the local LAN
    # Core | Encrypted peer connections
    # Core | Revamped and much improved piece-picking code
    # Core | Option to bind outgoing connections to the same local port, may help with NAT router instability
    # Plug | HTTP webseed support (http://www.getright.com/seedtorrent.html)
    # Plug | New "team seeder" plugin
    # Dev | Plugins can now add views/tabs to Torrent Details, Peers View, etc
    # UI | Draggable column reordering and column indicator (w/SWT 3.2+)
    # UI | Peer piece map in Peers Tab
    # UI | Manual tracker scrape option if auto-scrape disabled
    # UI | Share-ratio indicator and options to hide the various indicators
    # UI | Separate per-torrent options panel
    # Core | Clearer firewalled/NAT status reporting
    # Core | Do not open the wiki NAT problem page if firewall status is OK
    # Core | Disk manager threads - limited pool now serves all disk read/write requests
    # Core | Single thread now serves torrent piece picking etc (was one per download)
    # Core | Persistent IP bans now have limited lifetime
    # Core | Reworked compact storage type to support migration of formats
    # Core | Less requirements to pause downloads when changing file priorities
    # Core | Only one torrent can now be checking at a time
    # Core | DHT size estimation improved
    # Core | Default listen port number now randomized for new installs
    # Core | Interrupted "seeding+checking" files now rechecked on startup
    # UI | Seeding+checking completeness now shown in status
    # UI | Faster filling of tables (Mac/some Linux)
    # UI | Opening torrents changed to use one opener dialog (w/options to change destination filenames, disable files, etc)
    # UI | Find-As-You-Type in 'My Torrents' changed to Filter-As-You-Type. Ctrl-BS to clear filter.
    # Core | Fix transfer stall bug when MTU size is greater than max upload/download rate
    # Core | Improved peer connection counting
    # Core | Tracker wasn't handling "accept-encoding" properly
    # Core | Multiple file renames/retargets wasn't working
    # Core | Synchronous scrape wasn't working
    # Core | Fixed move-on-complete bug when target was a link
    # Core | Fixed DND/Delete vs piece needed/interested in peer issues
    # Core | Properly catch Windows shutdown/logoff events
    # UI | Selection moves properly with CTRL+ and sorting
    # UI | URL Drag'nDrop Improvements - Unicode, IE Links (Windows)
  • shevy
    #154
    ok, köszi
  • Cvd
    #153
    A lassan meginduló letöltés lehet normális, ha olyan torrentet szedsz. Ha olyannál is csinálja aminél nem indokolt (jó a seeder/leecher arány, az átlagos sebesség a swarmban mégis jelentősen nagyobb mindig mint a te letöltésed) akkor van csak valami gebasz. Az meg hogy nem tudsz gyorsabban szedni lehet annak a folyománya hogy nagy a feltöltésed és az fogja vissza. Próbának először korlátozd le a feltöltést, ha megjavul akkor használj pl. cfosspeedet, ha nem akkor van csak valami gond.
  • shevy
    #152
    valaki segítsen pls beállítani a progit
    Router mögött vagyok, sima chellom van, de 13K-nál gyorsabban nem tudok leszedni semmit, meg nagyon lassan indul meg a letöltés
  • maka2
    #151
    HY!

    Tudtok olyan torrent címet adni , ahonnan szinkronos filmeket lehet letölteni??(ha kell regisztrálni nem gondd csak lehessen, mert tudok olyanokat ahol teltház van)

    Köszi!
  • Newyorker
    #150
    MIért lassítja ennyire le a netemet amikor töltök vele?
  • efemer
    #149
    Hiába állítgatjátok a feltöltést 200kb/s vagy bármire ha az net kapcsolatod nem tudja nézd meg mekkora a feltöltési seb. pl 2.5MB/512KB (chello) akkor a büdös életbe nem fogsz 50-80 kb/s felé menni a feltöltésbe.
  • orgik
    #148
    helló mindenkinek. Az azureus program feltelepítése után kb.10 percenként megjelenik egy ablak:"üzenetküldő szolgáltatás" címen.
  • orgik
    #147
    helló mindenkinek. Az azureus program feltelepítése után kb.10 percenként megjelenik egy ablak:"üzenetküldő szolgáltatás" címen.
  • Jinx4169
    #146
    Mi a rákot kell beírni az elején a TCp porthoz h ne azt írja h NAt Error?
  • markastor
    #145
    Sziasztok!
    Az Azuban ah egy torrent multi-tracker-es, akkor hol tudom megnézi az összes trackert?
    Nekem mindig scak egy trackert ír. Köszi
  • freelives
    #144
    HI all..
    Segítséget szeretnék kérni "a szemaforhoz rendelt határidő lejárt"write fails,flush when processing file"...........valahogy ezzel nem tudok mit kezdeni
    Tünet:egy darabig megy azután megáll a letöltés ....HELP HELP HELP
  • Evin
    #143
    Én nem kötekedni akartam, csak a megoldás érdekelne, de lehet, hogy Bitcometre váltok, sokan dícsérik.
    (ui: az átváltást én is tudom, annyira nem vagyok sötét. így is 8080-z80-as kapcsolásokat kell terveznem.)
  • tomo
    #142
    még annyit, hogy a netszolgalalto bitben adja meg a sebesseget, az azureus meg byteban.
  • tomo
    #141
    be ne kapjá má vazze.
    1 byte =8 bit
    1 kilobyte = 8 kilobit.

    számolgass magadnak.
  • Evin
    #140
    200k
    Mi tudom én hogy bájt vagy bit, ami lenni szokott.
    Nem bírna 200-at, de 128-at igen.
  • tomo
    #139
    egyaltalan birna 200 at felfele a kapcsolatod, meg 200 mi? kilobyte kilobit ?
  • Evin
    #138
    Hogy tudom fixálni az összesített fel/letültési sebességet?
    Beállítom hogy pl le:200, fel:200, de mindig esik lefelé, és beáll kb le:20, fel:5 értékekre.
    Pedig mikor 200-asok voltal jött lefelé többel is, mint 20.
  • tomo
    #137
    a ketto aranya, minel kevesebb letolto ( leecher =pioca ) jusson egy feltoltore (seederre)
  • N3rg4l
    #136
    amugy mi számit a seeder vagy a leader???
  • Newyorker
    #135
    Az miért van, hogy csak akkor kezd el igazán feltölteni alul a benthagyott cumónál, ha felül max elkezdek letölteni?!
  • Newyorker
    #134
    Thx Thx
  • lck
    #133
    Kinézel egy olyan letöltést amit sokan húznak és lehetőleg kevesebben osztanak. Aztán ezt letöltöd mondjuk egy nem regisztrálós torrant oldalról,( esetleg SMSWEB-ről.) Vigyázz hogy ugyan az legyen ! És elkezded visszaosztani.
  • Newyorker
    #132
    Hogy lehet a leggyorsabban javítanom az arányomon?!
  • N3rg4l
    #131
    bakker 90.5 % megált a letzöltés és amikor elinditom akkor a feltoltés megy de a letöltés nem éri el a 1 kb/s ...MI A BAJ???
  • Cvd
    #130
    Igen. Amikor "gyors torrent"-et említettem, akkor olyanra gondoltam amit elég sokan töltenek (és ami még jobb, minnél több seeder és minnél kevesebb leecher legyen rajta). Egészen addig ameddig nem vagy tisztában mindennel torrent és Azu témában (nem fikázni akarlak, de ha így lenne akkor nem írtál volna pl. ide), nem nagyon tudod eldönteni hogy miért töltesz lassan. Két fő oka lehet, vagy lassú torrent miatt, vagy nem jól beállított kliens miatt. Ahhoz hogy belődd jól a klienst, az kell hogy a másik tényező ne akadályozzon a dologban. Persze anélkül is be lehet állítani ha tényleg értesz hozzá, csak nem tudod rögtön ellenőrizni hogy minden rendben van-e.
  • N3rg4l
    #129
    de a letöltés ide azon is mulik hogy mennyien toltik még at nem???
  • Cvd
    #128
    Ha passzív kapcsolatod van akkor sehogy. Zöld csak aktív kapcsolat esetén lesz. Próbálj meg visszakorlátozni a feltöltésed sebességéből elsőre mondjuk 20-30KB/s-ot (Az Azu beállításai között), és nézd meg hogy akkor is lassan töltesz-e le. Ha már nem, akkor használj valami progit ami nem engedi a feltöltést a letöltés rovására menni, pl. a C-Fos-t. De az is lehet hogy kevés kapcsolatot engedélyeztél torrentenként vagy globálisan, ott is megemelheted a számot. Persze mindezekkel úgy kísérletezz hogy közben gyors torrentet töltesz (vagy mégjobb ha többet), mert csak ekkor fogod látni a módosítások hatásait.
  • lck
    #127
    Ha a célmappa azonos, folytatja 80%-tól.
  • nesto
    #126
    help:
    azureusal szedtem egy 1.14GB-os fájlt,ami lejött kb 80%-ig.Ha most megnyitom bitcomettel a torrent fájlt, akkor a letöltött fájlokat fogja továbbtölteni 80%-tol, vagy kezdi előröl?
  • nesto
    #125
    na még jo hogy beleolvastam ebbe a topicba.Azureust használtam elég lassu volt és mellette nemsok mindent tudtam csinálni a gépen.Felraktam ezt a Bitcometet amit sokmindenki ir hogy jobb, hát tényleg szedi mint a disznó 60kb/sec alá nemis megy
  • N3rg4l
    #124
    ja ez van nálam is mert 2058 az enyém azt max 60 tölt s állandoan sárga a fej, a barátomnak rohadt gyosan lejon mminden pl black and white2 lejon neki fél nap alatt...nekem miértnem . beállitáss kérdése???ja és a sárga fejet hogyan tudom zöldé tenni???
  • mochee
    #123
    más: alapból 110 Kb/s feltöltési sebességet állított be az Azureus, de a letöltéseknél az oszlopban "korlátlan"-t ír. Ezt nem értem, de van jelentősége? Előző hozzászólasban irtam a sebességemet, ahhoz jó ez a beállítás, ill a "korlátlan" letöltési sebességnek? Olvastam, hogy kb 80%-ára kell tennem a feltöltési sebességet a letöltésinek, vagyis jobban járok ha beállítom azt hogy:
    letöltési: 250 kb/s
    feltöltési: 200 Kb/s
    ?
  • mochee
    #122
    Szevasztok!
    Lenne kérdésem a torrentezéshez, Azureust használok. Sokat olvastam és kerestem a választ a problémámra, de mégsem tudtam megoldani.
    Amikor Nat/tűzfal tesztet csinálok, minden porton amit próbáltam azt irja, hogy nat hiba. Pedig beállítottam a kapcsolatom tulajdonságainál a speciális tulajdonságok/beállításoknál a TCP meg UDP portnak a 65510-et, és ott ki lett pipálva, megvolt az ujraindítás is (ezt egy oldalon mondták), de igy se jó. Gondolom ez azt jelenti hogy passziv vagyok. ADSL 1024/128K szerintem.

    Valami ötlet? Vagy volt hasonló valakivel?
  • bandaror
    #121
    Sziasztok!
    Meg tudná nekem vki mondani, hogy mit jelent az azureusnál a készforrások, és ügyfelek alatt a sima és a zárójelben lévó számok? pl.:20(1326)?
    előre isköszi!
  • tomo
    #120
    ker3ss olyan torrentet, ahol tobb a seeder,. mint a letolto.
    esetleg, csokkentsd a feltoltesi sebesseged a nevleges feltoltesi seb. alá.
    vagy varj, amig felgyorsul.

    es legfokeppen juss be privat trackerekre.