1735
  • red13
    #1255
    Lehet tudni, hogy hány rész lesz belőle?

    Egyébként még el sem olvastam Alan jegyzeteit a játékból, pedig a 70% sikerült felszedni. Igaz jobb lenne magyarul, úgy gyorsabban menne. Meg aztán remélem lesz olyan elvetemült van aki lefordítgatja őket, a rádiós adásokat, a dal szövegeket, meg a történetet kisilabizálja rendesen, mindenféle összeesküvés elmélettel tarkítva. :D Mert rohadt sokat lehet agyalni a részleteken, nekem is pörög az agyam.
  • AntiHero
    #1254
    Jaj ne is mond:)

    Addig is nézzétek az előzmény "sorozatot":) itt
  • TDC Geronimo
    #1253
    6 nap még...de nehéz lesz kivárni
  • Sephi
    #1252
    Komolyan irigyellek most. En is azt szerettem volna, hogy ennyire elvezzem.
  • red13
    #1251
    Itt az én úgymond értékelésem róla, bár igazán akkor tudnék róla írni, beszélni, ha nem kéne félnem a spoilerezéstől.

    Alan Wake
    Spoilert nem tartalmaz, szerintem.Kezdem azzal, hogy össze számoltam hány játékot vittem ki box-on ezidáig, 28-at, és ezek közül azt kell mondjam, hogy ez a legjobb. Marha jó sztori, grafika, szereplők, szinkronhangok, isteni zene, rengeteg olyan dolog amit más játékban nem sűrűn látni, tele ötletekkel, besz@ratós, egyszóval isteni. Hogy ha valamihez kéne hasonlítanom, akkor egyértelműen nem játékhoz, hanem sorozatokhoz. Még pedig a Twin Peaks, Twillight Zone, The Outer Limits és talán még egy kicsit a Lost-hoz is. Egyébként nem is titok, hogy a készítők nagy rajongók az említett sorozatoknak, ők maguk mondták hogy inspirálta őket a játék elkészítéséhez. Annyit tudnék mondani a játékról, hogy miért is eszement, de sajna még ha csak egy dalt is belinkelnék az is spoiler lenne, mert ennyire gondoltak mindenre. A játékban sokáig, és bevallom még most is homályos, hogy tulajdonképpen nem tudod mi a valóság, mi az álom, annyira csavarják benne a dolgokat. Most játszottam végig, de még 1-2 dolog nem tiszta. Sok kritika érte már most a játékot, hogy pfúúj még 720P-ét sem éri el, nos én csak tátottam a számat a látványtól, a fákat, fenyőket ahogy fújja a szél az nem semmi, vagy a naplementék, a Bright Fallsi táj, eszméletlen. Hangok hátborzongatóak, a szinkronhangok nagyon ott vannak, de itt van egy apró negatívum, mégpedig hogy a szájmozgás nem a legjobb, de nem is rossz. A játék 6 epizódból áll, ha az ember végig akar rajta szaladni akkor lesz az a 10 órás menet, viszont ha mindenkivel elbeszélget, meghallgatja az emberek gondját megnézi a sorozatokat a tv-ben, felfedez, gyűjtöget, akkor simán 15 óra fölé felkúszik a játékidő. De elég a dicséretből, jöjjön a negatívum, amit egészen az utolsó fejezetig azt hittem, hogy nem lesz. És nem is 100%-osan negatívum ez, inkább olyan ami szúrja egy kicsit a szemem. Kezdjük ott, hogy a készítők többször hangoztatták, hogy mindenki meg lesz elégedve a játék végével, tehát nem valami fél kész cuccot kapunk, amit majd dlc formájában fejeznek be. Aztán azt is hangoztatták, hogy epizódikus is lesz, és 100% hogy jönnek dlc-ék, amik viszik tovább a történetet, akár előzményként is. Ez mind rendben is van, erre talán nem is mondom mint a dlc-ék nagy részére, hogy lehúzás, hisz tényleg úgy megy maga a játék is, mintha egy sorozat lenne. Jöjjenek csak, de ne legyenek túl drágák. Na és egészen az utolsó fejezetig a játékban azt veszi észre az ember, hogy változatos, van amikor pörög az akció, néha síri csöndben mászkálni kell az erdőben, nyomozni a városban stb. Viszont a 6. epizód végén kapunk egy olyan befejezést, ami enyhén szólva is kérdőjel. Mindennek nevezném csak normális befejezésnek nem. Elég sok kérdés marad az ember agyában, de a legnagyobb kérdés, hogy mi is lesz ezután? Mintha félbeszakították volna a játékot. Oké jönnek dlc-ék, és akkor itt már elkezdtem érezni a lehúzás szagát, főleg ha azt nézzük, hogy 5 évig készült a játék. Nem kellett volna csak plusz 5 perc a végére, és még egy két dolog a utolsó epizód második felére és rendben is lett volna a dolog. Ezt leszámítva hihetetlen egy játék.

    +Kegyetlen jó sztori
    +Eszméletlen látvány
    +Kiváló hangok
    +Olyan atmoszféra és hangulat, amit kevés játékban érezni
    +Jól kitalált "harcrendszer"
    +Nagyon jó irányítás, ami egyben egyszerű, de nagyszerű

    -Száj mozgás lehetett volna jobb
    -A vége egy kicsit kérdőjel

    10/10 lenne, ha nem olyan lenne a vége, mint amilyen, bár ettől is simán el lehet tekinteni, hisz maga a játék is elég misztikus. Azt hiszem kell még utána olvasnom, hagyni ülepedni, mert annyi minden dolog van.
    9.5/10 viszont simán rá vágnám.

    Ja av ezetés szerintem simán rendben volt, egyáltalán nem rosszabb mint egy GTA-ban, sőt. Az autónak a hangja, meg a fékcsikorgása is nagyon oda tesz, főleg a nappali vezetésnél. Viszont az autó mozgása a videókban kicsit rehabos.
  • Sephi
    #1250
    Erdekes en mar az utolso palyan konkretan konyorogtem, hogy legyen mar vege annyira tele volt mar vele a tokom. Mar ugy voltam, hogy ha meg egy erdei utat meglatok, akkor sirni fogok.
  • red13
    #1249
    Na én most vittem végig, CE berendelve. Már nem írom le, hogy milyen egy f@sza egy játék, inkább csak azt a egy negatívumot írnám, ami személy szerint egy kicsit zavart. Mégpedig: a vége. Semmit nem akarok róla írni, majd mindenki döntse el, hogy tetszik-e neki avagy sem, de szerintem egy kissé, talán túlzottan is el lett kapkodva, hamarkodva, és teljes mértékben dlc-ért kiárt(ugye új epizódok). Viszont, ha úgy nézzük, hogy az egész játék tulajdonképpen nagyon misztikus, akkor talán nincs gond vele. A gamer365 pontozásával értek egyet.
  • Sephi
    #1248
    Bocsanat a helyesirasi hibakert, telorol irtam.
  • Sephi
    #1247
    Na hat... 8 es fel ora kellet, hogy vegig vigyem. Erdekes volt latni vegulis mi lett ebbol a jatekbol igy az evek soran, meg 2007-ben ennel sokkal igzalmasabbnak tunt.

    Pro:

    Eszmeletlen hangulat. Ekkora para az osszes Silent Hill-ben egyut nem volt. A sotetseg erkezese es a gyakori spontan jelenetek teljesen meg tudtak ijeszteni.

    Szep helyszinek. Akarmenyire is ismetlodik minden, megis nehol sikerult stabil konyezetet kiepiteni ami elvezetes is volt.

    Remek effektek. Sok helyen nagyon jok voltak az efektek.


    Kontra:

    A jatek 80% egy kibaszott monoton es felemletes erdoben toltjuk, mar mar kivurol fujtam mikor fognak megtamadni.

    A csatak valami elkepesztoen bugyutak. Az elejen meg izgalmasak de azutan mert pontosan tudod a harom fajta mob kozul melyiket hogy old meg. (ide nem szamoltam a tagyakat es a madarakat).

    A sztori annyira gyenge volt, hogy tobszor elrohogtem magam, a voice over kozepes es a szoveg is.

    Semmi kihivas, ha neagyisten meghalsz akkor par meterre viszabb respawn. Konkretan 3x haltam meg a jatekban, 1x azert mert leestem az utrol.

    A vezetesrol inkabb nem irok. Az felhaborito.


    Vegszo:

    Tehat szamomra sajnos egy nagy csalodas ez a jatek (pedig hanyszor nem altam sorba azert, hogy kiprobaljam az akkoriban aktualis verziot), teljesen roszz izt hagyott a szamba es szerintem soha nem fogom ujra elobenni.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    Az biztos, hogy a masodik reszet nem megjelenes napjan fogom megvenni. Marmint 2020-ban ha addig talan kijon :D

  • AntiHero
    #1246
    Alan Wake - Bright Falls Magyar felirattal!
  • Macccy
    #1245
    OFF Ebben különbözünk (ami nem baj) mert én speciel imádom a sandbox -ok közül a GTA-kat, vagy a Mafia-t mind ON de az Alan Wake esetében, ahogy a Payne játékoknál is, szerintem is jobban tették, hogy a történet és a "suspense" érdekében feláldozták a szabadabb barangolást ...

    Meg aztán elég hülyén venné ki magát, ha miután kiment a biztosíték és a 'zasszonyt elrabolták, Alan beugrana a Ford Bronco volánja mögé és begurulna a Bright Falls Burger King-hez egy Mexikói Medve Kedvence menüre aztán miután beharapta, elmenne kurvázni ...
  • Sephi
    #1244
    Igen, nekem sem jon mar be a sandbox. Gta unalmas volt Just Cause 2 meg csak par orat birta, amig konkretan meg nem talaltam az uber helikoptert es azzal semmi sem volt mar nehez :D
  • Totti5
    #1243
    Jelenleg az annyira nem érdekel. AWre vagyok rákattanva teljesen:)
  • TDC Geronimo
    #1242
    Meg majd az RDR is :)
  • Totti5
    #1241
    Kár lenne minden játékto elrontani a sandboy stílussal. Szerencsére AW esetében belátták hogy nem tudnák a storyt és az események olyan színvonalon és olyan intenzítással elmondani, ezért lett "lineáris", de az miért is rossz? elég hülye szemlélet kezd kialakulni hogy ami lineáris az rossz... én kimondottan nem szeretem a sandboxot, mert jó a szabadság bizonyos fokig, de miután felfedeztünk mindent, marad az önismétlés a játék további 60%ban és nem nyújt olyan élményt mint egy jó erős történetszálon végigvezetett játék. Persze vannak jó sandboxok pl AC 1-2 amit imádtam, de pl a GTA-kat nagyon hamar meguntam.
  • TDC Geronimo
    #1240
    Sandbox koncepciót már rég elvetették. A storyvezetés és a scriptelés szempontjából szerintem csak jót tesz neki ez.
  • #1239
    Az eltévedést elég nehéz összehozni. Sajnálom hogy ilyen lineáris lett, nem sandboxos ahogy anno ígérték.
  • Prince23
    #1238
    Képek
  • red13
    #1237
    Na a 4. fejezetnél tartok, de szerintem már simán megvan az a 8 óra vagy akár 10 is. Igaz minden párbeszédet meghallgatok, mert ugye ha elmész a karakterektől akkor egy idő után nem mondja tovább a dolgait, tv-ét mindegyiket megnézem benne, meg aztán nézelődni is lehet rendesen a játékban.
  • TDC Geronimo
    #1236
    Persze hát körültekintően játszol
  • Sephi
    #1235
    20 ora max akkor ha egyaltalan nem futsz hanem setalsz es parszor meg eltevedsz az erdoben :D
  • Macccy
    #1234
    Tetszik ... Megint a Max Payne-t kell felhozzam, anno imádtam. Nem volt az se hetekig tartóan hosszú, de intenzív volt, lekötött és a története, hangulata nagyon mély benyomást tett rám. (ahhh a régi szép idők)
  • TDC Geronimo
    #1233
    Teljesen változó a hosszúsága. Függ az embertől és attól is, hogy végigrohan-e vagy azért gyűjtöget is, megnézi a TV showkat, elolvassa a manuscriptecet stb. 8-20 óra. Értelemszerűen a 8 a végigrohanós a 20 meg a jobban körültekintős :p
  • #1232
    Szerintem simán 10 óra felett volt. Csak játszottam vagy 4 órát, tegnap olyan 5 körül, meg aznap este amikor kijött.

  • Totti5
    #1231
    Gyorsan ledaráltátok.... ha 8-9 rohanóbetyár módra akkor bőven 10 óra felett van a normális nem rohanós játék.
  • grebber
    #1230
    Na már végigvitték páran 8-9 órát írtak!
  • Seth
    #1229
    Mennyi idő volt végigjátszani ,így ,hogy azért keresgéltél is?
  • #1228
    A végére értem a játéknak. Sajnos akárhogy próbálkoztam nem sikerült összeszedni mindent, de most megpróbálom a hardcore módot.
    Sajna a közepes angoltudásomnak hála, nem értettem meg 100%osan a sztorit, de majd utána olvasok.

    Nálam 7/10 a játék.
  • Voltan
    #1227
    Ja, és esetleg hozzá kell tenni, hogy már kb. 4 hónapja nem volt bekapcsolva a Box. Elszoktam picit a kontrollertől.
  • Voltan
    #1226
    Holnap majd jön részemről. Masszív warez elleneseknek mondom, hogy megrendeltem a collectors editiont, és meg is veszem.

    Most még csak szimplán kipróbáltam (10 perc kb.) , és így nem is mondok semmit. Túl mélyen nem is szándékozok belevágni, amíg a kezemben nincs a cucc, de azért némi infót pötyögtetek majd.
  • Macccy
    #1225
    Ja és még mielőtt valaki okosan megjegyezné, hogy olvassak a megjelent 25 review -ból, mondanám hogy olvastam párat, de szívesebben olvasom casual gamerek véleményét (érezzétek megtisztelve magatokat ), mint esetenként elfogult, fizetett bér-tesztelők cikkeit ...
  • Macccy
    #1224
    OFF
    Jajaj ... Katácska pedig tényleg jobban tenné, ha nem olvasna fel angolul review -kat kék háttér előtt. Mindig az jut ilyenekről eszembe, hogy a mai világban már bárkit beengednek a TV -be, webcast műsorokba, tudás, kompetencia vagy akár helyes nyelvtudás, kiejtés nem is kell, csak álljon jól rajta a ruha szponzor aktuális eresztése ...


    Sephi ... ő a nőd, vagy ismered valahonnan? Vagy miért parasztozol? Én megértem, ha pár kis gyíkkal tele a puttonyod, de ez se színvonal lásd be.

    ON
    Warez elvek vallása, anyázás és barátok, óvodások mélyen szántó tőmondatos véleményei helyett légyszíves írjatok érdemben a JáTéKKAL kapcsolatban! Szerintem sokan, köztük Jómagam is szívesen vennénk, ha a közeledő megjelenésig némi szubjektív, de főleg objektív véleményt olvashatnánk, elősegítendő a döntést, miszerint megéri e ez a régóta reszelt játék a mindenkori premier árat (~11e). Ja és légyszi próbáljátok spoiler nélkül ... Kösz

    Ha van annyira filmszerű, lebilincselő és látványos, mint annak idején a Max Payne 1-2, akkor már valószínűleg megrendelem ... ha megjön a fizu :)
  • Sephi
    #1223
    En meg nem azert irtam azt, hogy "alpari paraszt" mert nem az lennel. Valaszoljon neked a google.
  • red13
    #1222
    Öcsém vagy uram. Nem azért írtam azt "picsa", mert magyar akcentusa van. Hidd el én még fele annyira sem tudok angolul mint ő. Kérdésemre jobb lett volna válaszolnod, több értelmét láttam volna.
  • Sephi
    #1221
    Nem "picsa" te alpari paraszt. Attol, hogy magyar accentusa van, nem kell igy leszolni valakit.
  • red13
    #1220
    Hogyhogy ez a picsa kommentálja? :D Ez nekem új, más játékoknál is ő nyomatja a szöveget?

    Amúgy a grafika az kegyetlen, nem azt mondom hogy hű a világ legszebb játéka, de vannak benne olyan megoldások, hogy az valami kegyetlen. Az egyik jelenetnél mutattak egy fehér házat és full azt hittem, hogy az valóság. Egyébként 3. epizód elején tartok, nálam már biztos az év játéka cím, és a 10/10 pont. Hogy miért? Mert nem igazán találkoztam ilyen játékkal ebben a generációban, és mert kegyetlen jó. Egyébként ha a FF13-ra rá tudták dobálgatni a 9-10 pontokat, akkor erre nyugodt szívvel rálehetne, még ha teljesen más kategória is. A FF13 gyakorlatilag egy kiváló sorozatot döntött romba. Csak azért írom ezt, mert egyik hozzászólásban olvastam.
  • Sephi
    #1219
    Nafene, nem is tudtam, hogy ilyet is csinal. Majd gratulalok neki :D
  • grebber
    #1218
    Mivel írtam hogy még nem vetemedtem arra hogy konzolt vegyek!
  • Totti5
    #1217
    Az a nagy gond vele hogy lassan mondja, olvassa, emiatt hülyén fest az egész.
  • TDC Geronimo
    #1216
    Ma már láttam ezt de elég nehezen tudtam végighallgatni :D