166
A Ragadozó Los Angelesben
  • SLICK
    #86
    Nah még se én vok a nagy fejes Predator téren... igaz nem olvastam a könyvet.
    Most plusz infokkal gazdagodva télleg komolyabban gondolkodtam azon h az AvP egy ritka ratyi film :/

    Én ha tehetném újra rendezném és forgatnám az AvP-t és télleg ütősebb storyt kelene kitalálni
  • Noninnyó
    #85
    Predator-ban is csak a külföldi verzió a vágatlan. Anno megrendeltem azt is. DTS + dupla lemez ---> ezt érdemlik ezek a lények.
  • Noninnyó
    #84
    Nekem megvan az eredeti dvd. Van asszem 11 kimaradt jelenet 5-6 percben, de csak külön nézhetők meg. Jó lett volna, ha benne hagyják a filmben, ennyivel is hosszabb lett volna. És valszeg nem lesz belőle Director's Cut soha :-(
  • Dead
    #83
    Akkor kéne egy vágatlan verzió
    Megvan valakinek a DVD, mert ott nem tom vannak e kimaradt jelenetek
  • Dead
    #82
    Gondolom te is olvastad az AvP könyveket :)
  • Dead
    #81
    Az egyik Predi egy beavattott volt, és egy tanonc élte túl(a végéig), mivel mielőtt ráugrott a facehugger, azelőtt véste bele a jelet a homlokába, jelképként harcos tudása miatt.
  • Punkerwork
    #80
    AvP-t nagyon durván megvágták hogy a korhatárt megkerüljék :(
  • Unknow
    #79
    Na hamár itt vagyok belekotnyeleskedek :P :)

    AvP:
    A filmben a prediket azért nyírja ki olyan könnyen az alien mert azok csak KEZDŐK :) Ez a beavató szertartás náluk,hogy "férfivé" érjenek. A predátorok maszkja is sok mindent megmutat.Itt most nem a külső hanem a belső megjelensére gondolok. Minnél fejlettebb egy predátor maszkja annál tapasztaltabb. Akiket a filmben láttunk külön külön kasztba tartoztak amúgy. Ez nagyon tetszett nekem,hogy végre láthattunk több fajta predátort is a filmben :) Más részt ami nagyon nagy hiba ,hogy a néger csaj beszól a predátornak. A predátoroknál ha valaki az útba áll, vagy olyan dolgot csinál mint pl a kedves főhősnőnk akkor az azonnali kihívás életre-halálra! A másik ami nem tetszett,hogy a predátorok abszolút nem is így harcolnak. Biztos sokan olvastatok már a halál táncról. Na szal ez is kimaradt... Aztán,hogy a predátor páncélját átmarja az alien sav. Na most nem azért de ez is egy marhaság :) A végén pedig a legnagyobb hiba amit elkövethetett a rendező, az,hogy felkerül egy alien a predátor hajóra. A predátorok FOLYAMATOSAN szkennelgetnek és semmit nem hagynak figyelmen kívül. Azért összességében egész türhető mozi volt.

    Predátor 1-2: Szerintem alapfilmek :) Nem igazán tudok negatívumot mondani :)

    Érdekesség: A predátor 1ből a predátor2ben a ragadozó a beton dzsungelbe kerül át. Ez egy átvitel volt,hogy lássák,hogy ott ,hogy állja meg a helyét a ragadozó. Hogy miért? A predátorok mindig bizonyítani akarnak,hogy minden téren ők a legjobb vadászok. Ez azért van,hogy bizonyítsák férfiasságukat a predátor nőknek (mert vannak ám ezek is) akik !!!kétszer!!! akkorák mint a hímneműek. A predátorok ezért is vadásznak főként,hogy bizonyítsák rátermettségüket és dominanciájukat. A trófea gyűjtés is emiatt van :) Nem viccből vannak ott a koponyák sem a hajón :)
  • JGTC
    #78
    szerintem az volt a baj azzal a filmel hogy hamar kivégezték az elején a két Predatort+ rohadt rövidre sikerült a film
  • Dead
    #77








  • Dead
    #76
    Háááááááááááát

    Izéééé

    Nem is tom
  • chungey
    #75
    Az avp történetét úgy építettem volna fel, hogy 2 sztori legyen benne pl. amikor elmennek az antarktiszra, a bálnavadászfaluba, találtak volna vhogy egy űrhajóroncsot pl. amiben le van hibernálva egy férfi/nő (ripli féle sztorit még lehúzhatták volna 1x) akit 1904-ben hűtöttek le, és mondjuk amnéziája lenne, bevinnék a piramisba, lassan előjönnének az emlékek, visszatekintések stb, a legvégén meg csak ő maradna életben. Eszébe jutna akkor hogy egyszer már életben maradt 100 éve. (ripli 2) És mondjuk lehetne benne egy élijen... vmi újfajta. Nekem ez a forg.k. jobban bejött volna.
  • CodeRed
    #74
    Hi all! Én nem olyan régen /pár hónapja/ néztem meg a 2.ik részt majdnem 30 éves fejjel, és rögtön meglestem 3x is egymásutánban.Valamikor régen láttam valami német csatornán, de ott is csak a végét.Hát óriási film ez a Predator2.Az AvP egy rakás kaki, nem is szabadott volna megcsinálni.Legalábbis nem ilyen harmatgyenge sztorival.Az egyetlen "pozitívuma" hogy a Wailand vállalat /anno az Alien-ben és a későbbi részekben mint a "cég" szerepelt/ atyja is szerepet kapott a filmben.A későbbi Bishop nevű droid /Aliens/ ugyebár az alapítórol lett mintázva.Szal visszatérve a Predator2-re nemcsak a látványvilág és a 80-as évekre jellemző igényesség miatt lett olyan nagyszerű film, hanem a mostani filmekre abszolute nem jellemző, karakterek hihetetlen mértékig való kidolgozásának.Kezdve Danny Glover karakterétől kezdve a legutolsó szereplőig.A mai filmekből főként ezek a dolgok hiányoznak, aztán a story.Ha megnézitek a "régi" filmekben a maiakhoz képest 100x kevesebb az akciójelenet és mégis sokkal ütősebbek.....Visszatérve a Predator-hoz, az egyik legjobb ebben a műfajban szerintem.
  • Dead
    #73
    Csak sikerült
  • Dead
    #72
  • JGTC
    #71
    Tényleg az Avp-ben a piramisban lévő fegyverek azért voltak hogy az arra érdemes kiválasztottak a harcban megszerezzék maguknak és használják az alienek ellen. Tehát ezek a stukkerek azoknak a Predatoroknak jártak akik "kiérdemelték" azt.
    De a Praedator1-2 ben meg mindkét Ragadozónak volt ilyen mordálya, vagyis ők már túl voltak elötte egy jó kis alien írtásra.
    (Pillanatnyilag ez magyarázatom arra, hogy miért volt ott az a koponya a 2.részben!)
  • JGTC
    #70
    nem baj,legalébb egy páran látták
  • Dead
    #69
    Nem igaz!!!!!!!!
  • Dead
    #68
    Mivel mostantól hivatalosan is Predator 1-2 topic lett, az 1 részből beszúrok 1képet.........



  • Dead
    #67
    Az ám!
  • Dead
    #66
    Az egyik panelház falán megkapaszkodott egy csőben a Predator, az kiszakadt a helyéről és a szemben lévő háznak dőlt. A fal kitört, amin a Predator beesett a fürdőszobába.
    Ott begyógyította "kis" sebeit. A lakás lakója (nyanya seprűvel) meghallotta, és be akart menni, de A Predator keresztülrohant s fürdőszoba ajtón és elmenekült.
  • BTOM78
    #65
    hali!

    szerintem tök jó film volt mindkettő
  • RelakSfromhome
    #64
    nem emléxem, csak valami olyanra, hogy a bérlakásban potyog a fal. De lehet, erre is rosszul emléxem :D
  • RelakSfromhome
    #63
    Ez volkt az 1-ben is. Levette, és sokkal világosabb lett a kép...
  • Dead
    #62
    Csak nem a filmben!

    A játékban:
    1.Hőlátás
    2.Alien látás
    3. Predator látás

    És ezek azért vannak, hogy a játékban könnyebben boldogulj, és nem a valóságnak megfelelő. ( a Sci-fi valóságnak )
  • SLICK
    #61
    mind1 szerintem mindenre van vmi látási módja... ettől olyan "csaló" :DD
  • PrasCo
    #60
    Az AvP gameben detto ezek vannak, ott a harmadikat a haverom simán megmagyarázta "elektromágnesesség-látással". NYheheehe. :D A lényeg, hogy van egy olyan vizsönje, amivel az alieneket érzékeli.
  • SLICK
    #59
    már elfelejtettem de a DNA-ban van egy olyasmi sárga színű látás de az béna :(
    majd mekfejtem :)
  • SLICK
    #58
    jah az is ratyi lett :/

    a lekjobb: amikor eldobja a Disket és a tehéntestek meg csak hullanak lefele :)
  • Dead
    #57
    Azt meg tudja mondani vki, hogy a kettőben miket lát a Predator a vision mode-ban?

    1. Infravörös (hőlátás)
    2. UV fény látás

    És még van 3, amit nem tudtam megállapítani
  • Dead
    #56
    Sztem mindkét részben jól nézett ki a Predator.

    A Predator 2-ben, az nem tetszett, hogy amikor levették a maskját, utána is infravörös látása volt
  • JGTC
    #55
    így van, és az az idegesítő, hogy az az egy alien egyedül kinyír kettőt az elején
  • SLICK
    #54
    ott a pont.
    a filmben ami nekm nem tetszett:
    a predator látása piros. holott a gameban meg a filmekben más vagyis kék (infravörös). A Predator disk-jét is megváéltoztatták :/ nekem nem natyon jött be. Meg azért ha vki olvasta könyvben az Avp-t abban az Alienek gyengébbek (mert a filmben télleg túl hamar leattakolják a Prediket :(.

    jah és a ragadozó filmekben a Predator feje kicsit jobb volt főleg az 1. részben. a 2. ban a predi feje kicsit nyomott volt :/
  • SLICK
    #53
    kár érte pedig nekem ez a PRedator tetszett meg legfóképp a maskja miatt :)
  • Dead
    #52
    A story úgy gaygi, ahogy van. Inkább az akció jelenetekre feküdtek rá jobban.
  • SLICK
    #51
    amúgy kivi lennék rá mi az extra
  • Dead
    #50
    Szegény Predator, itt már Alien farokra van szúrva
  • SLICK
    #49
    hát nem hinném h vmi extra lenne hozzá. mert valóban a történetnek másképp kellett volna alakulnia sztem...
    ha már 2 igazi nagy "gyilkológépet" engednek össze akkor legyen ütős a story
  • SLICK
    #48
  • JGTC
    #47
    Valaki látta már az AVP díszdobozos változatát? És ha igen akkor van-e benne valami kis plusz kombat, vagy ami kihat a történet még részletesebb megismerésére?
    Esetleg mégtöbb alien leosztása a predator részéről!