158
  • Mike
    #158
    számtech tanárnak készül a gyerek, láccik
  • Piscator
    #157
    Jujj!!
    miben? hogy beállítod a programok kompatiblitiását?
    Az foglal vagy 120 kb-t.
    Vagy??
    A játéokok jobban futnak xp-n, ennyi.
  • Piscator
    #156
    Ott a pont!
  • Piscator
    #155
    A kinézetnek semmi köze a belsőhöz, a maghoz.
    Ugyanúgy, mint a régi BKV járműveknél. Lehet kivül szép, tiszta, ha belül rossz a technika, nincs karbantartva, csak leportalanítva, és fordítva.
  • Mike at home
    #154
    egyebkent alapvetoen a Windows is egy oprendszer, csak az MS rapakolt erre 5 tonna mindenfele frincfrancot, hogy az egyszeru jonep - akinek esetleg meg azt is nehez felfognia, hogy a Windows az nem az Office, megvegye
    es el kell ismerni azt a tenyt is, hogy az MS volt az elso, aki irodai programcsomagot - tehat amit Gizike is tud hasznalni - magyaritott

    az megint mas kerdes, hogy az oprendszerrel egyutt miert kell nekem az egesz eszcajgot megvennem
  • h4x0r
    #153
    "Én megértem, hogy a szar gépedre nem akarsz Longhorn-t telepíteni, ami persze képtelenség is lenne... nameg persze egy elvakult Linuxosnak kisebbek az igényei..
    ami megintcsak nem csoda."

    Nem szar a gepem, csak regi. Lenyeges kulonbseg. Amugy a jo gepre sem tennek Longhornt. De nem elvakultsagbol. Egyszeruen nem tetszik. Nekem az oprendszer "csak" egy keret a programjaimnak, az a magikus reteg a gep es a videolejatszo kozott :-)

    Es a Linuxosoknak ne hogy azt hidd, hogy kissebbek az igenyei. Egyre tobb program van Linuxra, beleertve a jatekokat is, egyre tobben fejlesztenek ra, es ez nagy szo (Linuxnak, ertelemszeruen). Csak mondom, hogy haverom egy eve kb. vett egy uj gepet, meghozza eleg jot, es o meg FreeBSDt rakott ra (megerdemli :-), azon muvelodik. Mellesleg egesz nap fordit, de az a masik veglet :-)

    "Én másképp gondolkozok mint te, dehát nem vagyunk egyformák.."

    Igen, ez igy van, es en meg is probalom tiszteletben tartani.
  • Mike
    #152
    az autónál maradva, pl. egy chiptuningnak nem az a lényege, hogy kiteszek a 10" kijelzőt, amin 3d-s graikonok mutatnak mindenféle érdekes dolgot, meg a vezérlőprogram lejátsza a DVD-t, emg zenél, meg énekel, mert akkor megette a fene
  • Mike
    #151
    az autó oprendszere nem maga az autó, hanem csak az alapszoftver
    ami irányítja a benzinbefecskendezést, a fékezést, kipörgést, stb
    a csilivili belső ingyombingyom, amit látsz, az nem oprendszer
  • Mike
    #150
    ne keverd a véleményalkotást az ész osztással

    arról nem beszélve, hogy mennyire rossz vitastratégia az, amikor nem a témáról beszélsz, hanem személyeskedni kezdesz
  • asysoft
    #149
    Én MacOS X-ek közötti különbségekre értettem.
  • Felfedező
    #148
    Én megértem, hogy a szar gépedre nem akarsz Longhorn-t telepíteni, ami persze képtelenség is lenne... nameg persze egy elvakult Linuxosnak kisebbek az igényei..
    ami megintcsak nem csoda.

    Én másképp gondolkozok mint te, dehát nem vagyunk egyformák..
  • h4x0r
    #147
    Az ilyen mondasok nem eppen az esz megletere utalnak
  • Felfedező
    #146
    Hát ha te ezt komolyan gondolod akkor csak sajnálni tudlak... Tudod egy trabantal is el lehet menni pl. franciaországba... de nem hiszem, hogy sokan megtennék..ha
    érted mire gondolok.

  • Felfedező
    #145
    Szerintem meg csak az osszon észt akinek van is... nem gondolkodtál még ezen?
  • tehen_m
    #144
    it news
  • Mike
    #143
    hát nem az ÉS-be írtam, az fix

    akaropd, hogy megfogalmazzan szabatosabban? hány karakter legyen? 30-40k elég lesz? :)
    a tiszteletdíjamat meg majd utald át (elég lesz karakter/ft, nem vagyok mohó, ez csak egy fórum :)
  • Macc
    #142
    De rosszabbul sem:)))
  • h4x0r
    #141
    Wow, jobban nem is lehetett volna ezt megfogalmazni :-)
  • Mike
    #140
    hát szerintem meg oprendszer csak egy héj, egy alap, fontos dolga van, az pedig nem ez. persze a sok majomnak ez a lényeg
    nézzen ki csicsássan
  • lowdog
    #139
    azért egy OS 9-ről X-re frissítés "javítócsomagban" érdekes lett volna, de tény hogy pl Panther (10.3) és Tiger (10.4) között nincs akkora strukturális változás, mégis meg köll venni...
  • lowdog
    #138
    az OS X (10.3.8, még nem a Tiger "csak" a Panther) gyorsabban gyorsabban indul az 500MHz-es G3 iMac-emen 256mb memóriával mint az XP SP2 a 3000-es Athlon64-emen 1GB memóriával... (pedig mind2 a bekapcsolástól számítva egy percen belül bejön)
    kiváncsi vagyok hogy egy 2001-es intel vagy amd hardveren mennyi lenne az sp2 :)
  • SoDI---
    #137
    az oprendszer szórakoztat, ez lenne dolga? te nagyon el vagy tévedve

    A XXI. százaban nem 80-as évek beli fogalmak szerint kellene gondolkodni, tudod...
  • Mike
    #136
    te kis szarka :)
  • Mike
    #135
    BG tud magyarul?
  • Mike
    #134
    sőt, ha nem akarsz DivX filmeket nézni, akkor egy P200 is megteszi, egy 2D-s Hercules kártyával

    95-ben is volt élet
    irodai alkalmazások tekintetében meg mi változott?
    böszmébbek lettek a szoftverek
    csicsásabb az op rendszer
    de ma is lehet simán netezni, táblázatot, szöveget szerkeszteni, zenét hallgatni még Win95 alatt is
  • Mike
    #133
    az oprendszer szórakoztat, ez lenne dolga? te nagyon el vagy tévedve
  • Mike
    #132
    csak nem vett meg az M$ kilóra? vagy ingyér csinálod ezt?
  • Mike
    #131
    vagy mégsem
  • Mike
    #130
    jah, irodai rendszerhez 3D-s grafkártya, hát hogyne
  • entreri
    #129
    Én ki vagyok békülve a Longhornal, de ez kicsit sántít.

    "úgy tűnik a processzorok sebessége nem fog olyan látványosan növekedni, mint ahogyan az várható volt évekkel ezelőtt, emiatt a Longhorn igényeit is csökkenteni kellett"

    Szóval ha lenne fasza proci, akkor szarnának az optimalizálásra egy op. r. megírásakor?

    Ugye az igényeit csökkentették (optimalizáció), nem pedig a képességeit.
  • s1lkforrent
    #128
    Majd veszel te is egy Designed for Microsoft(R)Windows(R) Longhorn cimkéjű dobozt mint a többiek..
    Amúgy rettegni nem kell, a 98 is futtot 486-oson, szerintem ennek is elég lesz egy 2,6 GHz-es Celeron(R), uhh 512 rammal. Bár eccerű Win95 asztallal még ennyi sem kell.
  • smv
    #127
    Hát, nemtom mit várjak. Én szeretem a csicsákat, szeretem jól érezni magam a gépem előtt, látni, hogy szépen néz ki, de már az XP is szaraxik rajta. :( Hogy lesz így csili-vili Longhornom? :D
  • asysoft
    #126
    Hja, Bill Gatesnek annyira nincs tapasztalata, hogy nem vette számításba az optimalizálást:)
  • asysoft
    #125
    Igen, ez igaz. Mindenesetre elgondolkodtató, hogy vajon akkor is elég lenne-e a 128MB RAM a futtatásához, ha olyan mértékben növekednének az órajelek, ahogyan azt szerették volna...
  • SoDI---
    #124
    1 évvel ezelőtt mást mondott

    Ja, bazzeg, de azóta ooptomalizáltak rajta egy évet!
  • SoDI---
    #123
    Winem lenne, akkor 2k-t tennek. Miert nem XP-t? Mert lassabb.

    Azért lassabb, mert kompatibilisabb a win9x-szel.
  • Ability
    #122
    ... és kit érdekelt, hogy akkor mit mondott? A lényeg, hogy mégse kell neki olyan erős gép.
    Mellesleg a legújabb nyilatkozata szerint 128MB RAM-al szerelt gépben is jól fut majd a Longhorn (persze extrák nélkül)
  • asysoft
    #121
    Igen, ezt mondta MOST, de 1 évvel ezelőtt mást mondott. Ráadásul az általad beidézett szövegben is megemlítik a változást, miszerint lényegesen gyorsabb hardware-fejlődéssel számoltak.
  • Felfedező
    #120
    Akkor leírom azt is amit BG nyilatkozott:


    "Gates elmondása szerint egy 512 MB memóriával szerelt számítógép napjaink processzorával és grafikus kártyájával elegendő lesz ahhoz, hogy kihasználja az új operációs rendszer valamennyi képességét. Ez jelentős változás az eredeti tervekhez képest, amelyek lényegesen gyorsabb hardverfejlődéssel számoltak -- úgy tűnik a processzorok sebessége nem fog olyan látványosan növekedni, mint ahogyan az várható volt évekkel ezelőtt, emiatt a Longhorn igényeit is csökkenteni kellett."

    Ezt még csak pár napja mondta...
  • Felfedező
    #119
    Bill Gates talán jobban tudja a követelményeket... mint az SG!! Már több mint egy éve 4-6 GHz-es prociról beszélnek ami baromság a köbön