88
  • [NST]Cifu
    #88
    Kijavítottam a hozzászólásom, mostmár elég szakszerű a megfogalmazás? ;)
  • HUmanEmber41st
    #87
    Bocsi 1kis OFF
    Cifu! szerinted vannak radiális tengelyek? Ez csak gonoszkodás, mivel írtad:"mindkettő axiális tengelyen elhelyezett lapátsorokból épül fel"
    :) :) :)
    ON
  • HUmanEmber41st
    #86
    visszatérve a #43-hoz, persze, hogy radikális vagyok, mert ilyen dolgokat a hatalom szépszerével sosem engedne meg.
    Mióta megvan a Magyar Parlament,azóta mondják, hogy túl nagy a létszám. Ebben mindenki 1etért, aztán minden marad a régiben..
    Sajnos mikor valaki valódi hatalmat kap, 5 perc után elfelejti, hogy ő az állampolgrokért van,és nem fordítva.
    Az álltalam javasolt modellben ezt sosem felejtenék el a képviselők/miniszterek/munkatársak..persze nem tökéletes, de kiindulásnak szerintem jó..
  • Caro
    #85
    Jaj, bocs kicsit kóma vagyok, nem rendesen idéztem.
    De amit leírtam az áll. :)
  • Caro
    #84
    "A demokrácia nem tökéletes manapság"
    Ez igaz, de MA már lehetne
    A feltételek adottak lennének, csak nulláról kéne kezdeni.
  • [NST]Cifu
    #83
    Ha gondolod biztos úgy van, mindenesetre próbálj csak bejutni a SZDSZ vagy a Fidesz belső köreibe és ajánlani nekik, hogy min vitatkozzanak.

    Értem a gondolatmenetedet, részben egyet is értek, de itt van lehetőséged saját pártot alapítani, propagálni a nézeteidet (kivéve ha nagyon szélsőséges) és a többi.

    De hidd el amekkora reklámot csinál nekik a média, pillanatokon belül össze tudna szedni pár ezer embert, akivel aztán milliós tömegként vonulna fel a Kossuth téren.

    Pár ezer hangoskódot valóban, de nagyobb tömeget aligha.

    Szal lehet az is hogy nem teljesen gondolja ő ezt komolyan, de ha meg akarnák választani a Duna jegén, vagy néhány kögazdag ember mögé állna, hogy ugyan csináljon már "rendet" akkor ő sem utasítaná vissza, mint ahogy Hitler sem.

    Az NSADP is csak akkor tudott hatalomra kerülni, amikor németország már nagyon-nagyon a padlón volt, a szélsőségesek (általában) csak akkor kerülhetnek hatalomra, amikor már teljesen reménytelennek érzik az emberek az állapotokat. Azért mi még ettől nagyon-nagyon messze vagyunk...

    Mondjak egy-két visszaélést a felső vezetésben, amit nálunk sem vizsgálhat senki nyiltan: Nyírfa-ügy/Papa-ügy. Nem kell itt mást csinálni, csak 8000 évre titkosítani az ügy anyagat.

    Egen, a demokrácia sem tökéletesen arról szól manapság, amiről kellene, ezt sose vitattam...
  • NEXUS6
    #82
    A kisembert (pénz nélküli embert) szerintem mindenhol leszarják, gond nélkül bedarálja a bürokrácia.
  • NEXUS6
    #81
    Én tőlem vitatkozhatunk azon hogy hol nagyobb a szabadság ott vagy itt de szerintem még egyikünk sem volt Kínában;)

    Mindenesetre fenntartom azt, hogy akinek pénze van az ott is kb ugyan annyira szabad mint itt!

    "A különbség, hogy ott a platformok egymással viaskodtak, és nem volt "lentről" senkinek sem beleszólása abba, hogy "odafent" mi történjen. Ez nem igazi ellenzék, hanem belső hatalmi ágak viaskodása. Szvsz legalábbis... "

    Ha gondolod biztos úgy van, mindenesetre próbálj csak bejutni a SZDSZ vagy a Fidesz belső köreibe és ajánlani nekik, hogy min vitatkozzanak.
    Szerintem nem sok sikerrel fogsz járni mint kívülálló. Ahhoz képest hogy pl mennyi szemétséggel vádolták meg egymást a választásokon most miért nincs még se senki ketrecben, talán nem is akarják annyira komolyan kicsinálni egymást!
    Szal az itteni ellenzék pontosan annyira igazi, mint a kínai platform ellenzék, sajnos;(

    "Miben? Abban hogy karlendítést csinál és hungaristának vallja magát? Ez egyszerű megbotránkoztatás, és feltünési viszketegség...
    Szvsz nem több, mint a hippi "lázadás" volt anno az USA-ban."

    Mondod te. De hidd el amekkora reklámot csinál nekik a média, pillanatokon belül össze tudna szedni pár ezer embert, akivel aztán milliós tömegként vonulna fel a Kossuth téren. Szal lehet az is hogy nem teljesen gondolja ő ezt komolyan, de ha meg akarnák választani a Duna jegén, vagy néhány kögazdag ember mögé állna, hogy ugyan csináljon már "rendet" akkor ő sem utasítaná vissza, mint ahogy Hitler sem.

    "De ha kritizálni meri a felső vezetés döntéseit, akkor igen. Ráadásul a hatalom visszaéléseit ott nem vizsgálhatja senki nyiltan.... "

    Mondjak egy-két visszaélést a felső vezetésben, amit nálunk sem vizsgálhat senki nyiltan: Nyírfa-ügy/Papa-ügy. Nem kell itt mást csinálni, csak 8000 évre titkosítani az ügy anyagat.

    Csókolom demokrácia!

  • [NST]Cifu
    #80
    De van! Ha még visszaemlékszel, az egypártrendszerben ezeket pl platformoknak hívják, és a kormányzó erővel szemben képviselnek ellenzéket, de NEM akarnak rendszer váltást.

    A különbség, hogy ott a platformok egymással viaskodtak, és nem volt "lentről" senkinek sem beleszólása abba, hogy "odafent" mi történjen. Ez nem igazi ellenzék, hanem belső hatalmi ágak viaskodása. Szvsz legalábbis...

    Mint ahogy nálunk sem akar az ellenzék. Ha még is elvetné a sulykot ott találná magát a kis hungarista Diána mellett előzetesben! Diána ugyanis nem egyszerűen ellenzéki, annál egy kicsit több!!!

    Miben? Abban hogy karlendítést csinál és hungaristának vallja magát? Ez egyszerű megbotránkoztatás, és feltünési viszketegség...
    Szvsz nem több, mint a hippi "lázadás" volt anno az USA-ban.

    Ha valaki Kínában síkraszál az iskolatejért, meg a szövőnők bérezésért, meg az adóreformért, azt nem fogják börtönbe zárni, mint ahogy nálunk sem.

    De ha kritizálni meri a felső vezetés döntéseit, akkor igen. Ráadásul a hatalom visszaéléseit ott nem vizsgálhatja senki nyiltan....
  • dez
    #79
    De persze az is lehet, hogy ez csak egy kiragadott példa. Nem nagyon lehet ugye tudni.
  • dez
    #78
    Azt nem tudom, hogy ott tényleg lehet-e kritizálni a vezetőséget (azért kicsit csodálkoznék), de hogy általában nem igazán foglalkoznak az emberek kéréseivel, az abból látható, hogy egyre gyakoribbak a lázadások. Ahhoz azért kell valami, hogy egész kisvárosok fellázadjanak, összecsapjanak a kivezényelt egységekkel, nem törődve a következményekkel...
  • NEXUS6
    #77
    Ez is Cifué volt;)
  • NEXUS6
    #76
    "Mit? Azt, hogy az ellenzék kritikával él a kormányzó hatalommal szemben? Ez ugyanis kínában adabszolute nem működhet - nincs engedélyezve semilyen ellenzék..."

    De van! Ha még visszaemlékszel, az egypártrendszerben ezeket pl platformoknak hívják, és a kormányzó erővel szemben képviselnek ellenzéket, de NEM akarnak rendszer váltást.

    Mint ahogy nálunk sem akar az ellenzék. Ha még is elvetné a sulykot ott találná magát a kis hungarista Diána mellett előzetesben! Diána ugyanis nem egyszerűen ellenzéki, annál egy kicsit több!!!

    Ha valaki Kínában síkraszál az iskolatejért, meg a szövőnők bérezésért, meg az adóreformért, azt nem fogják börtönbe zárni, mint ahogy nálunk sem.
    De ha teszem azt meg akarja dönteni a jelenlegi politikai elit hatalmát (rendszerváltás) és ehhez még ráadásul más országok szigorúan "emberjogi" titkosszolgálatától támogatást is elfogad, az nem csak ott fogja megütni a bokáját, hanem nálunk is!
  • Kryon
    #75
    Egyébként a mai politika,gazdaság,társadalom részben már válságban van,más részei pedig a felé csúsznak.....,rövidesen jönnek az alternatívák különben nagy baj lesz....
  • Kryon
    #74
    Igaz.Én is úgy tudom,hogy közvetetten az ún. "amerikai hadiipari komplexum"-ból kb. 30 millió ami él...
  • NEXUS6
    #73
    Az, hogy nagy nyugati cégeknek nics jelentős hatásfoknövekedést biztosító technológiájuk, nem azt jelenti hogy nem is lehetne, vagy hogy megpróbáltak volna egyáltalán ilyet létrehozni!!! (Ez azt jelenti, hogy kieggyezek döntetlenben ezen a téren;))))

    Viszont a fenti gondolatmenetre pedig pont a cikk a legjobb példa: egyrészt van a nagy cégeknek olcsó, mindenki számára hozzáférhető űrrepülő technológiájuk, pl a Boeingnek?
    Nincs!
    Megpróbáltak ilyet létrehozni?
    Igazából nem!

    És ugyan ez igaz a Nyugat és a Kelet viszonyára!
    Irigyeljük a keletiek fejlődését, és megpróbálkoztunk a gazdaságunk nem katonai(mint szu+vsz), hanem gazdasági célú központi fejlesztésével?
    Ahol megpróbálták ott bizony bejött!!! (Írország)
  • Kryon
    #72
    Ez a "jövőkép" pedig az amerikai állapotokat idézi......
  • Kryon
    #71
    És bizony haladnak is......
  • Kryon
    #70
    A mérnökök által uralt világ..........,noss Kínában most hasonló a helyzet,ha jól tudom az új vezérkar túlnyomó részt mérnökökből,tudósokból áll az államelnökkel az élen.Noss én távolról sem állítom,hogy Kína lenne a követendő modell,de mindenképp bizonyítja,hogy az általad közgazdász/jogász felségterületnek számító feladatokat tudósok/mérnökök is kiválóan elláthatják(ez fordítva nem igaz).Kína épp a technológiai és gazdasági haladás egyértelmű összefüggése okán,ezek előmozdítása érdekében tért át erre a struktúrára......
  • Kryon
    #69
    Asszem,mi nagyon nem állunk egy oldalon......
  • Caro
    #68
    Térjünk vissza erre a kérdésre úgy 40 év múlva jó? ;)
    Addigra sokkal okosabbak leszünk.
  • benli
    #67
    miről is volt szó? -szerintem ez nem volt más mint egy felmérés, hogy a magánszféra milyen gyorsan képes motiváltan fejlődni.- asszem nagyon gyorsan, mert sok emeber megijedt így a pénz is elapadt kicsi időre.
  • dez
    #66
    Egy ide kapcsolódó cikkecske: Hol a legelégedettebbek az emberek?
  • dez
    #65
    Ja, arról nem beszélve, hogy közben az ország nagy része nyomorog, és egyfajta amatőr-színész életet él. (Úgy kell tennie, mintha minden olyan jó és boldog lenne.)
  • dez
    #64
    Na igen, de nekem valahogy kevésbé tetszene, ha a mostani kínai vezetés kedvet kapna ahhoz, hogy előírja, én itt hogy élek. Az amcsi életstílus, ha nem is minden elemében, de azért mégiscsak közelebb áll hozzám.
  • dez
    #63
    Hogy érted, hogy "el tudnánk látni minden embert"? Mindenkit, tekintet nélkül arra, dolgozik-e vagy sem, érdekli-e egyátalán valami a világon, vagy sem, stb.? És hány embert? Mi van, ha drasztikusan szaporodni kezdenek a nagy és könnyű jólétben? Vagy épp pont fordítva? Kivész minden motiváció, és hülyeségekre fogják fordítani az összes idejüket? Stb.
  • dez
    #62
    Néhány évtizeden belül kénytelenek leszünk változtatni, ha tetszik-ha nem.
  • dez
    #61
    "Manapság egy terméket újra és újra megveszel, mert egyszerűen ez az gyártó érdeke is, így van pénzforgás meg profit."

    Jó, de azért ne felejtsük el, hogy elég sokat visszaforgatnak R&D-be. Persze az is igaz, hogy utána az eredményeket csak kicsinként adagolják, annyi bőrt húznak le mindenről, amennyit csak lehet, stb.
  • dez
    #60
    Talán nem az 1-2 kirakat-városban lakott... ;)
  • [NST]Cifu
    #59
    Az lehet, hogy nő a GDP, és gazdagodik az ország, csakhogy ezt a pénzt nem az emberek kapják meg nagyrészt, hanem pl. a katonaság fejlesztésére fordítják.

    A hadiipar és a hadsereg minden nagyhatalomban egyben egyfajta szociális háló is. Az USA kétségkívűl gigászi pénzmennyiséget költ a hadseregére és újabb fegyverek beszerzésére is - de ezzel egyben több tízmillió embernek is adnak munkát (a számadatt természetesen közvetve értendő). Ráadásul a hadiipar mindig az új technológiák egyik fő kovácsa, és megrendelője - vagyis a kutatás-fejlesztés terén is sokat fektet be.

    Kínával kapcsolatban mindenki felemlegeti a kínai űrprogramott - de az is az interkontinentális ballisztikus rakétákat fejlesztő programból fejlődött ki, arra építkezett.
  • [NST]Cifu
    #58
    Hát ezen nagyon csodálkoznék, az ötvenes években még se számítógépes tervezés, se az aerodinamika megfelelő szinten, se pedig olyan anyagok mint manapság nem voltak. Ha mindezekkel együtt csak néhány százalékot tudnánk a gőzturbinákon fejleszteni, akkor a gázturbinás hajtóművek elég tisztességes fejlődését meg mivel magyarázzam, jött Uri Geller és kézrátett?

    A gőz és a gázturbinát ne nagyon akard keverni, csak látszólag olyan hasonlóak, valójában nem sok közük van egymáshoz azon kívűl, hogy mindkettő általában axiális áramlású, egy tengelyen, egymás mögött elhelyezett lapátsorokból épül fel. Amit a gőzturbinákból ki lehet hozni, azt már kihozták az 1930-as, 40-es években, az újabb technológiák bizony csak ennyit tehettek ehez hozzá. A gázturbina teljesen más tészta, ott jött a kétáramú gázturbina, jöttek az egyre magasabb hőmérsékletett elviselő anyagok (a hajtóművek egyik krtikus pontja az, hogy hány fokos lehet az égőtér után a gázkeverék, a magasabb hőmérséklet ugyanis jobb hatásfokot jelenthet - de ugyanakkor ne is olvadjanak el a lapátok), az egyre újabb anyagok és számítógépes tervezések köszönhetően egyre jobb hatásfokú kompresszorrészt tudnak csinálni, és a többi és a többi. A gázturbina összehasonlíthatattlanul bonyolultabb, mint a gőzturbina...

    50 éves erőműre a fustgázmosó kb annyi ér mint trabanton a katalizátor, szerintem

    Pedig jelentősen csökkenti kibocsátott károsanyagok mennyiségét, és tökmindegy, hogy öt vagy ötvenéves az erőmű, mert jobbára ugyanolyan anyagokat (különféle szénfajták, és olajszármazékok, főleg pakura) égetnek, ugyanúgy, amin nem sokat lehet macerálni.

    Ha kínában nem akarsz rendszert váltani, akkor nem hiszem hogy politikailag túl komolyan vennének.

    Magyarul vagy tetszik a rendszer, vagy tetszik a rendszer, tessék választani. ;)

    Amúgy ezt a demokráciákban se tolerálja a hatalom túlzottan!

    Mit? Azt, hogy az ellenzék kritikával él a kormányzó hatalommal szemben? Ez ugyanis kínában adabszolute nem működhet - nincs engedélyezve semilyen ellenzék...

    A környezetvédelemről kérdezd az amerikaiakat, bár azt hiszem kb 10 év után végre alá írták a kiotói egyezményt, de nem hiszem hogy bármiben is zavarni/korlátozni fogja őket.

    Demokrácia = Amerikai Egyesült Államok?
    Erős kétségeim vannak afelől, hogy valaha is ilyesmit állítottam volna...
    Viszont tény, hogy az USA és Kína közösek abban, hogy mindketten főleg szénből nyerik az energiát - és egyik sem törődik sokat ezek környezetvédelmi szabályozásával.

    Amúgy én arról beszélek, hogy a kínai vezetés lehetővé tudja tenni a gazdasági fejlődést, kihasználja a képességeit, egy nyugati vagy magyar meg nem.

    A képessége első sorban: olcsó munkaerő. Miért is olcsó a kínai munkaerő?

    Én abból a nézőpontból nézem, hogy egy kb 150-évvel elmaradott ország 50 év alatt behozza a nyugatot, úgy hogy az nem lassít a fejlődésben.

    Kína asszimetrikusan fejlődik, valóban beérte a nyugatot a fejlett városiasodott, iparra és szolgáltatásra épülő régiók, de ugyanakkor az ország nagyobbik része továbbra is erősen elmaradott, és vidéken nagyon nagy a szegénység. A kisvidéki kínai városok életszinvonala messze elmarad a "látványvárosoktól".

    Amúgy a mai rendszerekben, Kínát is beleértve, pontosan olyan szabad vagy amilyen gazdag, szerintem ebből kell kiindulni. Kína és a kínai állampolgárok meg gazdagodnak.

    Az ilyen híreket is olvastad? Nem mindenkinek jut a "kínai álomból". Az, ugyanúgy, mint nyugaton az "amerikai álom" csak egy szűk, kiváltságos réteg sajátja...
  • NEXUS6
    #57
    Szerintem nem kellene lesúllyedni, csak alkalmazni kellene azokat a módszereket, amivel elkerülhetnénk, hogy belefulladjunk a szemétbe. Pl üvegvisszaváltás vs. müanyagpalack.

    Meg kell változtatni a termelés alapelveit.
    Manapság egy terméket újra és újra megveszel, mert egyszerűen ez az gyártó érdeke is, így van pénzforgás meg profit.

    A normális élet nem összeegyeztethetetlen 10 milliárd emberrel, csak a profit termelésének mai módja!
  • NEXUS6
    #56
    Lehet hogy neki éppen nem ment, de azért Sanghajban azért mégiscsak jól eléldegél az a néhány millió emberke azokban a baszomnagy felhőkarcolókban.;)))
  • dez
    #55
    Na ja, de épp azért jöttek ide, mert otthon nem ment.
  • 2XP
    #54
    Ők semmiben sem különböznek a korrupt politikusuktól, ugyanúgy elsikkasztják az ott vásáról pénzét, mert az adózásról még biztos nem hallottak...
  • 2XP
    #53
    "Sokan vagyunk a Földön ahhoz hogy mindenkit ellássunk és megfelelő életminőséget is biztosítsunk?

    Nem!"

    DE! Egyszerűen nincs elég forrás ahhoz, h mindenkinek biztosítsunk egy olyan minimumot, mint amiben pl. most mi élünk (átlag magyar családra gondolok). Egy sokkal alacsonyabbat persz lehetne, de ki fog lesüllyedni? Te lemondanál a számítógépről (mert igencsak környezetromboló, nagy befektetést igénylő az előállítása), az autóról, a családi házról? Én nem, akorámilyen embertelen gondolatnak tűnik is ez.
  • NEXUS6
    #52
    Menj ki a józsefvárosi piacra és meglátod a 20 000-eket gurigában számolgató ferdeszeműeket;)

    Gazdagodnak azok rendesen, főleg ahhoz képest, hogy a nagyapjának talán ha egy tyúkja volt!
  • NEXUS6
    #51
    Sokan vagyunk a Földön ahhoz hogy mindenkit ellássunk és megfelelő életminőséget is biztosítsunk?

    Nem!

    De ha ezt a jelenlegi módszerekkel tesszük, akkor már a mai szinten sem biztosítható hosszú távon.
    Egy mai autó meddig tart?
    5 évig. Miközben olyan anyagaink vannak amik 30-40 éves élettartamot is lehetővé tesznek.
    Ebből megérthető, hogy a ma civilizáltan élő 1 milliárd ember, kb 10 milliárd embernyi szennyezést/szemetet állít elő!
    Ergo csak a jelenlegi tudásunk felhasználásával a maihoz képest kevesebb környezetszenyezés mellett el tudnánk látni minden embert!!!!!


    Amúgy nem a hadsereg a fő gond!
    A hadsereg egy ugyan olyan első szinten improduktív tényező, mint a művészet vagy az oktatás.
    Jól mondja Cifu, rengeteg speciális állami megrendelést jelent ez az iparnak, ami viszont egy megbízható fejlődési ütem mellett szépen ki is egyensűlyozza a gazdaságot.

    Amúgy szerintem a hadseregnek sokkal fontosabb funkciója az erő demonstrációja, mint az erő alkalmazása. Fontosabb egy látványos repülőnap, mint egy piszkos kis elhúzódó háború.
  • dez
    #50
    "Kína és a kínai állampolgárok meg gazdagodnak."

    Biztos vagy te az utóbbiban? Az lehet, hogy nő a GDP, és gazdagodik az ország, csakhogy ezt a pénzt nem az emberek kapják meg nagyrészt, hanem pl. a katonaság fejlesztésére fordítják. Közben eltitkolt lázadások folynak a jobb körülményekért...
  • NEXUS6
    #49
    "A gőzturbinák hatásfoka messze nem lépett annyit előre az elmúlt évtizedekben, mint a belsőégésű motoroké, azért pár %-ért (legfeljebb 2-4%-ról lenne szó ugyanis sejtelmeim szerint) pedig egy cirka 100 milliós beruházás egész egyszerűen nevetséges. A környezetkárosítást füstmosó rendszerekkel igyekeznek csökkenteni, ennél jobb megoldás hőerőművek esetén nincs."

    Hát ezen nagyon csodálkoznék, az ötvenes években még se számítógépes tervezés, se az aerodinamika megfelelő szinten, se pedig olyan anyagok mint manapság nem voltak. Ha mindezekkel együtt csak néhány százalékot tudnánk a gőzturbinákon fejleszteni, akkor a gázturbinás hajtóművek elég tisztességes fejlődését meg mivel magyarázzam, jött Uri Geller és kézrátett?
    50 éves erőműre a fustgázmosó kb annyi ér mint trabanton a katalizátor, szerintem.

    "Milyen áron és meddig? Szólásszabadság? Minek az. Emberi jogok? Ugyan már. Környezetvédelem? Kit érdekel?
    Egyfelől szapulod a demokráciát épp ezen dolgokkal kapcsolatos problémákkal, másfelől pedig az ilyen esetekben figyelmen kívűl hagyod őket?

    Kínában jelenleg első sorban a külföldi, főleg ipari és kereskedelmi befektetések mozgatják a gazdaságot - pont azon dolgok, amit lent szidalmazol. Ez sem zavar?"

    Ha kínában nem akarsz rendszert váltani, akkor nem hiszem hogy politikailag túl komolyan vennének. Amúgy ezt a demokráciákban se tolerálja a hatalom túlzottan!
    A környezetvédelemről kérdezd az amerikaiakat, bár azt hiszem kb 10 év után végre alá írták a kiotói egyezményt, de nem hiszem hogy bármiben is zavarni/korlátozni fogja őket.
    Amúgy én arról beszélek, hogy a kínai vezetés lehetővé tudja tenni a gazdasági fejlődést, kihasználja a képességeit, egy nyugati vagy magyar meg nem. Tudtommal a kínaiak nem bankokat nyitottak, hanem TERMELNEK!!!!!!
    De ez nem azt jelenti, hogy minden tetszik amit a kínaiak csinálnak. Én abból a nézőpontból nézem, hogy egy kb 150-évvel elmaradott ország 50 év alatt behozza a nyugatot, úgy hogy az nem lassít a fejlődésben. Ez azért gáz nem?

    "Sose állítottam, hogy a jelenleg ismert és általános demokrácia tökéletes lenne, de messze szimpatikusabb mint egy diktatúra vagy az anarchia. Más reális kivitelezhető megoldást pedig nem látok.

    Mondjuk úgy, hogy a lehetőségek közül ez a legkisebb rossz..."

    Hát én is erről beszélek, soha nem állítottam, hogy szerintem a szocialista/kínai/ázsiai modell lenne a legjobb, aztán még is úgy hagyja ott a nyugatot mintha állna, pedig az nagyban robog előre!
    Még egyszer megkérdem: nem gáz ez szerinted?

    Amúgy a mai rendszerekben, Kínát is beleértve, pontosan olyan szabad vagy amilyen gazdag, szerintem ebből kell kiindulni. Kína és a kínai állampolgárok meg gazdagodnak.