22
  • Hegyikecske
    #22
    YIiiiihhhhááá! :)) Végre egy jóhír:)) Kivi vok mien fejes volt az aki megmozgatta őket :))) Ha egy sima közönséges lett volna tuti nem lenne ekkora hír belőle ekkora vísszhanggal.. Azért itt legalább normális kezd lenni a törvény ha nem lenbne másolásvédem senkinek nem kéne feltörnie, szalha van ha nincs ugyse mennek vele semmire :) Az a bíróság kéne ide is! :D
  • TeszteloPontHu
    #21
    Elég lassan jutottak el idáig. A DVD idestova 10 éve van piacon... Igaz, most hallottam, hogy a magyar bíróságok most tűzték ki Dózsa György és társai perét. :)
  • Mike at home
    #20
    hehe
  • archkoven
    #19
    Húha! Úgy látom egy Fidesz-miép aktivistával van dolgunk!:)
    Légy éber, a választások közeledtével egyre sűrűbben küld majd A Vezér tüntetésre, nehogy lemaradj:))))
  • trabant
    #18
    Ha lenne elég közhangulat erre, nálunk is bevállalná 1-2 magát megválaszttatni akaró politikus a népszerűségének növelésére. De mivel nincs, a politikusnak meg van miből megvenni, hiszen a mi adónkból lébecol a parlamenten kívül (ülésre meg ugye nem jár, csak a pénzt veszi fel - szeretnék én is így "dolgozni"), így addig nem is lesz változás amíg a döntéshozókat erre rá nem káényszerítjük. Úgy láccik nálunk csak akkor mozdul valami ha lefoglalunk 1-2 hidat, vagy trakeszparádét tartunk a parlament előtt.
  • trabant
    #17
    Továbbá a bíróság úgy ítélte meg, hogy a DVD-ken lévő másolásvédelem sérti a francia felhasználóknak a magáncélú másolatok készítésére vonatkozó jogát.
    Ez mindenféle másolásvédelemre vonatkozik. A magyar törvényekben is benne van a biztonsági másolat készítésének joga, ezért már eddig is jogsértő volt nálunk is mindenféle ezt akadályozó kiadói buziskodás. Csak nálunk mindenki eltűri birka módjára a törvénysértést.
  • Koppernikusz
    #16
    csak így votább.
  • galocza
    #15
    én azt hiszem, hogy a szóban forgó jog a megvásárolt adathordozódról saját felhasználásra való (biztonsági) másolathoz való jog.
    ez esetben mind1, hogy vhs vagy dvd vagy pda a cél. mind1 olyan szempontból is, hogy bár a jog megvan, ha élek vele mégis rámhúzzák a vizes lepedőt.
    a törvényt csak neked és nekem kell betartani, a multiknak - mint annyi példa mutatja - nem.

    ps: többszörös jogsértő vagyok, mivel első dvdimről mind készítettem ripet, hogy kísérletezgessek videótömörítgetéssel. se én, se más soha meg nem nézte ezeket, de bontottam a rendet, börtönben a helyem 8(.
  • papabear
    #14
    Ugyan egy olyan országban, ahol még az üres adathordozókon is másolási adó van?
    Van nálunk egy olyan szervezet, ami az ég világon semmit nem csinál, ellenben mindden esetben tartja a markát, amikor egy zenét akarsz felhasználni.
    A legjobb példa, hogy egy Multi mobilcég multimédiás bemutatkozó CD-jére kellett feltenni az amúgy igen ismert reklámokban is használt zeneszámát -és nyilván többszörös jogokkal rendelkezett rá, sztem kilóra megvette az egész zenekart (nem magyar)- de a MAHASZ, az bezzeg tartotta markát. Milyen jogon? Nem hinném, hogy ebből az a zenekar bármit viszont látott volna....
  • galocza
    #13
    most már pár millió ember + 1.
    neveltetésedet hol szerezted? emberek is voltak ott?
  • hufnagel
    #12
    Ja, és mivel a konkrét eset DVD->VHS másolásról szól, így ez csak a macrovision offolását jelenti, a CSS az egy más tészta. Legalábbis a jogvesztők úgyis belemagyarázzák.
  • hufnagel
    #11
    Sajna ez az ítélet nem túl sokat ér, mert a franciák MÉG nem vették át az ún. EUCD jogvesztő irányelvet, de hamarosan át fogják. Abban ugyan nincs benne, hogy a másolásvédelem kötelező, de az benne van, hogy a létező védelmet nem lehet megtámadni. Tehát max. a francia cégek által gyártott lemezekre lesz érvényes, vagy leginkább arra se.
  • lmisi
    #10
    Szerintem nálunk is kellene próba pert indítani.
    Azaz vagy másolásvédelem és másolás jogdíj nyente az üres adathordozókra ez azonnali 20-40% árcsökkenés.
    Vagy nincs másolásvédelem és akkor másolási jogdíj üres adathordozokra. Ne akarjanak már nálunk is két lovat megülni egyszerre!
  • Cactus
    #9
    Hogyha franciáknak van ilyen törvényük, akkor az EU többi tagállamának miért nincs? Vagy van, csak ott betömték ZS-vel az emberek száját?
  • irkab1rka
    #8
    Ugyanmár Archkoven,

    azért utál pár millió embert egységesen, mert hülye. :) Ne kérdezzél már triviális dolgokat.
  • pemga
    #7
    Nem dolgoztál még franciákkal? Vagy te beszélni francia? Ellenkező esetben erőteljesen rájátszanak kisebbségi komplexusod kifejlesztésébe :).

    De ez tényleg dicséretes lépés.
  • archkoven
    #6
    Mik azok a konkrét okok amiért utálod a franciákat?
  • RelakS
    #5
    Végre valami haladás a kiadókkal szemben :)

    A másolásvédelemre költött pénzt egyébként is fordítanák arra, hogy olcsóbbak legyenek a dvd-k, mindjárt többen vennék meg!
  • galocza
    #4
    én meg lassan kénytelen leszek átértékelni frankofób alaphozzáállásomat. na jó, még mindig utálom őket, de elkezdem őket szép lassan tisztelni is...
  • dez
    #3
    Mi folyik, mi folyik... Hát nem a pénz befele a zsebekbe.. :P
    (Meg a vásárlók izlésének változásait nem követő piacpolitika miatt elszenvedett bevételkiesést mindenfélére ráfogó manipulált "elemzések" bambán néző fejekbe.)
  • Yfel
    #2
    Valaki gondolkodik...

    Y
  • Praetor
    #1
    YEAH!!!

    Hihetetlen, hogy mi folyik a csigazabálóknál...