52965
  • sure
    #13241
    Nem lehet, hogy gyári hibás szoftvert vásároltál? Próbáld meg az ögyfélszolgálaton, hátha hibás az eredeti telepítő lemez, és kicserélik.
  • Molnibalage
    #13240
    Hát skacok asszem elszálltam. KÉT napi szenvedés után még mindig 0 tudásom van textúrázásról okatófilmek mellett is. Komolyan mondom szinte sírok. Összeraktam egy jó kis T-55 és T-72 3D modellet, de képtelen vagyok textúrázni.

    Egy az egybe lekövetem az oktató filmet. Neki rávakarja a textúrát jól, nekem meg nem. Esküszöm nem értem ezeknek a programoknak a lelkivilágát.
    Nem tud segíteni valaki az ittlevők közül?

    Így néz ki a T-55.

  • Gundark
    #13239
    Igazán nem kedveltem a helikoptereket. Két kivétel volt a Gunship!-ben a kobra, és a DI Hind.
  • L Viper #13238
    Természetesen én is végigjártam a szimulátor evolúciót. Szinte mindegyiket végig "toltam" a DOS korszak nagy klasszikusait is beleértve.
    Voltak igen jó szimek már akkor is, sőt hangulatban jobbak is, mint a maiak.

    A maiakban már nincs úgy kidolgozva a kerettörténet. De jó is volt az Overlordban lapozgatni a naplónkat, mászkálni a reptéren, benézni a külömböző termekbe. Jó eligazítás volt benne, filmvetítés, egyebek.
    Még jó, hogy nagy részük megy a DOSBOX alatt.
  • L Viper #13237
    Ez nagyon jó szim volt akkoriban ! Meg is vettem eredetiben és szerettem nagyon, de az nem tetszett, hogy egy kivonatos billentyűkiosztást nem adtak hozzá. Mindent a kézikönyvből kellett kihámozni.
  • L Viper #13236
    Szerintem is nagyon egyszerű, én a kezdő szimesekről beszéltem.
  • JoeDestroy
    #13235
    Nekem megvan, de a starforce-al nem bírok.
    Kipróbálnám mert az alap lockon-repkedés nekem nem jön be.
    (Vízszintesbe lötyögi magát mintha hintázna.)
    Ha valaki tud gyógyírt erre jelezhetne.

    Kis retro:



    Csaptam egy kanyart.
  • Boconadi
    #13234
    Szerintem meg tök egyszerű leszállni falcon-ban.
  • Bucser
    #13233
    De igen. A Team Apache. Vagy a Longbow 2. Ott is dinamikus hadjárat van és a reptéren olyan szép kis nyűzsi tudott lenni, hogy öröm volt nézni. ráadásul a team Apache kiképzési küldijei dúrván jó hangulatosak voltak. Narrátorral meg hibákért lebaszó kiképzővel:)
  • Gundark
    #13232
    Akkor én most kimondom, probáljuk ki : Kööcsög falkon :) Engem meg lehet kövezni, bár repülöm itt a 16ost annyira nem kedvelem. Szép is jó is, de nem a kedvencem. Ha választanom kellene akkor inkább egy 18ast vinnék. Ennek magyarázata lehet hogy igen sokat (néha még mostanában is) játszom (ezt a szót kiemeléném) a Jane's F/A-18-al. Nincs is szebb mint egyhajtóművel HUD nélkül, éjjel hazaballagni a hordóra és odacsapni egy irányitott lezuhanás keretében. Na jó ez nem igaz, van, a messzer dörgését és a 30as ágyú ugatását is kedvelem :) Ami a falcon mellett tart az az hogy itt is sok tipus repülhető, de itt érzem azt hogy a "rendszer része vagyok" nem egy bátor hős aki egymaga megállitja az egész ellenséges hadigépezetet. A falconbéli "életet" még egy játék sem tudta adni nekem. Ettől függetlenül sok szimet kipróbáltam (tengók rulez most is az SH3 új modját tesztelem:) a Gato-tól és az F-19 stealth fighteren keresztül az EAWon és a SDOEn át a Typhoonig vagy a Fleet defenderig. Volt ami tetszett volt ami nem. De a falconhoz mindig visszakerültem. S ennek már lassan 10 éve :)
  • Molnibalage
    #13231
    AZ avionika butítása alatt EGYÁLTALÁN nem azt értettem, hogy mindenre degradálják. Ezt azt takarja, hogy azon a gépen amin nincs HUD ne legyen. MFD képernyők se legyenek azon a gépen amin nincsenek vagy amelyik gépnek kell radar képenyő (lásd pl.: MIG-21) CSAK az az MFD oldal legyen meg és az adatkapcsolat és stb. legyen. Pl. mikor Skyraiderrel repülsz, az tényeg fapados gép legyen, nuku elektronika.

    SZÓ nincs arról, hogy árkádosítanák a játékoz! Sőt, elég vad dolgok is felmerültek.
  • L Viper #13230
    Remélem az avionika lebutítása rögtön le lesz szavazva. Ha ez megtörténik, utána biztos, hogy nem is érdekelne tovább a Falcon.

    Bucser jól mondja, a kampány és avionika az első, meg amiket felsorolt.
    A repmodellel kapcsolatban csak annyit írnék, hogy valóban nem kell "szenvedni" az irányítással, nem rángatózik ide-oda a gép.
    Ez nekem megfelel, tudok figyelni a feladatokra. Érdekes módon a nem tapasztalt szimesek meg kijelentik, hogy lehetetlen leszállni a Falconban :-) Ez a része nagyon jó, meg az oldalszél is. Én sem vezettem még F-16-ost, de a Fly by Wire irányításnál azért a pilóta dolga elég rendesen meg van könnyítve, pont azért, hogy ne a gép irányításával kelljen kínlódnia. :-)
  • Wampa
    #13229
    Sajnos nincs meg a FC....van egy warez de az csak elméletileg fut.
    Pedig kiwarezolnám a szemüket,mert mondom még a kecskék mekegéséről is az jut eszembe
    hogy amég más féláron szórakozik,én dupla áron csak szivtam vele.
    Abban van igazság,hogy az a jó, hogyha törekszünk a realizmusra.Minnél jobban törekszünk rá,annál jobb.Csak azt mondom,hogy én nem tudom megitélni,igazából mennyire közelit a valóságoshoz akármelyik szimo.
    Lehet hogy igénytelen vagyok,de én szeretem a RV-is,a Lock On-t is.Sőt az emlegetett
    SU/Hornet a mai napig a kedvencem.Meg azEECH.Nekem ezek már tul vannak azon a határon
    ameddig egy- egy hiba idegesit.Ezeknél annyira leköt az élmény hogy észre se veszem ezeket.
    Persze,ha fejlődik az jó,allons-y!De nekem igy is OK.
    Hát az FSX fura jószág.....az 1GB RAM ra meg az 1600Prora közepes beállnál ránézett,köpött egyet és ellovagolt ba felkelő napba:)
  • Molnibalage
    #13228
    A probléma abból adódik, hogy le tudják a skacok cserélni, de mire? Ehhez már nem elég a programozáshoz érteni. Kell elég sok aerondinamikai ismeret és áramlástan és sok egyéb más. Az "elektronikus jet" hatás kikapcsolása az első körben talán egyszer menni fog, tehát nem lesz autotrim. Az degradált elektronika is szóba került már és történtek lépések is ez ügyben, már inkább csak elvi síkon jelenleg.
  • zsoltfireman
    #13227
    ARTIC FLANKER F-16C B-30 OF-re
  • Bucser
    #13226
    Hát ha van lehetőséged összehasonlítani a Flaming cliffs Su25T-jének a repmodelljét és az A-10-ét szerintem tedd meg. Óriási különbségek vannak. Ha pedig érdekel, hogy miért olyan "szar a Falcon repmodellje" javaslom kipróbálásra az FS-X accelerationjében pár komolyabb teljesítményű singleseater jetet vagy esetleg új X-plane-ben a single seater vadászgépeket. Nagyon gyorsan megtudod, hogy mi a különbség.

    Flacon Kampány és Avionika elsőrangú! ATO is egész jó és az awacs kezelése is, de a repmodell az kritikán aluli jelenleg. nyílván mert máson volt a hangsúly.

    Kíváncsi vagyok, hogy ez a jövőben mennyire tud még fejlődni.
  • Bucser
    #13225
    Condor csak eredetiben műkszik rendesen. Különben is nagyon érdemes megvenni. Rég nem repültem vele, de maximálisan megérte megvenni. Multiban is és a nyújtott szolgáltatások is elsőrangúak szerintem.

    Nem beszélve arról, hogy össze lehet hasonlítani egymás repüléseit és kiértékelni a végén szinte méterre pontosan külső progival.

    Nekem a Condor 10/10-es hangulatban és hatásában is.
  • Wampa
    #13224
    Tiszteletem
    Valaki leirhatná már hogy mi a baj a Falcon repmodeljével és a többié miért jobb.
    Előrebocsátom én ugyanugy szeretem a Lock On-t is,nekem az A-10 es igen sok örömet szerzett és az anyahajós(Su-33)bevetéseken szerettem az orosz gépet is.
    (Az más kérdés hogy mennyire felháborit,hogy a 10000 jó magyar forintért megvett cucc csak az 1.2 patchel lett repülhető normálisan,azota nekem támogatás nuku,vegyem meg még egyszer, mert ők FC néven uj bőrt huznak a rókáról......)
    Na,mindegy,a lényeg hogy ezek szimulációk.Tehát megkisérlik a valóságot lemodelezni,több kevesebb sikerrel.Van amelyik ebben jó,van amelyik abban.
    Én szeretem Louis Armstrongot is meg Linda Ronstandot is,és nem azon filózok hogy
    a f...ért nincs fehér segge az egyiknek vagy rekedtebb hangja a másiknak.
    Elősször is ,ha valaki olyan valóságos szimót akar,ültesse Bözsi nénit a mellére és minden 4-5 G-s manővernél dobja magát hanyat a padlón.Mert ha igy nézzük alapból szar mindegyik szimó és már nem is érdemes tovább taglalni.
    Nem véletlen hogy 16-ost electric jet nek is becézik,a pilóták szerint(!)tényleg
    annyival simábban,könnyebben repülhető.Azért tettem felkiálltójelet,mert tudtommal senki nem repült még közülünk annyit:)vele hogy abszolut igazságokat jelentsünk ki.
    Viper baromira rokonszenvesen mondja,hogy mindkettőt szereti.Aki a 16-ost szereti annak nincs jobb a RV-nél aki meg a Migeket .szuhojokat,annak nincs jobb a Lock Onnál.Nem szabad hasonlitgatni.
    Ezt a hozzászólást nem kapcsoltam konkrétan másikhoz,csak régóta gondolkozom
    azon hogy mi a tökömért piszkálják egymást a két tábor tagjai.
    Azért mondjuk az is szembeötlő hogy ha ide beirom azt:"Köcsög Falcon"akkor a
    legdurvább Viper lesz(bocs hogy ennyit emlegetlek) aki azt mondja:"Well,izlések és pofonok különböznek, uraim!"
    Más Falconos fórumon láttam már elküldeni"megszentelt "személyt Kukutyinba,mert annyit mert irni kb. hogy ez egy jó szimulátor.
    Hozzáteszem ,nehogy vita legyen,Repvez,Hungarojet,Deux Ex ott is nagyon rokonszenvesen és jókat ir.


  • haflac
    #13223
    Nagyon a fején találtad a szöget "ő a repülésért szereti a szimeket, és a valósághű tájban szeret gyönyörködni, érezni, hogy valóságos.".Tetszik a progi amit ajánlottál,valami ilyesmi "táj,környezet" kellene a falconba.Pl: Condor-t és az FSX-et "vegyíteni".Egyébként már ültem vitorlázó repülőben ,tudom milyen érzés hangtalanul siklani az égen.
  • Molnibalage
    #13222
    Azt hittem, hogy igazi vitorlázó repülésról van szó. Most már clear.
  • Bucser
    #13221
    Ezen mit nem értessz? A Condor egy normális szimulátor normális repmodellel.

    A Flacon ezen tekintetben bármely mostani repszim mögött elbújhat...
  • Molnibalage
    #13220
    ??
  • L Viper #13219
    Az ingyenes magyarország kiegészítéssel !
  • Bucser
    #13218
    Tudom ajánlani a Condort egyébként ha normális táj és egyebek kellenek. Igaz ott meg tudni kell repülni, mert nincsen meghajtás csak egy csörlő:)
  • L Viper #13217
    Valószínűleg, ő a repülésért szereti a szimeket, és a valósághű tájban szeret gyönyörködni, érezni, hogy valóságos.
    Mi a harcfeladatokat, hadjáratot szeretjük lerepülni, nekünk ezért az avionika a fontosabb. Éjszaka úgyis csak a műszerekre lehet csak hagyatkozni.
  • Bucser
    #13216
    MIért a LockOnban egész jó volt... még a talajvizet is számolta
  • Molnibalage
    #13215
    "Nálam úgy kezdődik egy repülőszimzlator,hogy a programban lévő táj a folcanétól sokkal szebb"

    Fura, a legtöbb emernek ez az egyik utolsó szempont.

    Konkréten mi nem tetszik a tájban? Részletes és szebb táj van a Lonciban, több épület és objektum, de a táj "felbontása" és textúrázása alig jobb. Az FS valóban szebb na de abban nem rabolja a CPU-t az avionika adatainak számolgatása.. A táj nem marad örökre így az FF-ben, az utóbbi kettő tekintetében. Mellesleg iazán élethű tájat még sehol nem láthattál max. sceenshotban a jövő szimjeiből.
  • haflac
    #13214
    Hogy őszinte legyek,fogalmam sinscs,de mivel régi programok elképzelhető,hogy anno ezek dos alatt mentek így szükség lehet valami dosbox nevű cuccra ha jóltudom.http://www.dosbox.com/download.php?main=1 talán ez megfelelő.Egyébként már egy ideje olvason ezt a fórumot és tetszik ez a fajta hozzáálás,hogy nem arról szól ,hogy észnélkül repkedünk,hanem megprobálják minél élethűbben.Gondolkodtam azon,hogy én is csatlakoznék a Falconos csapathoz,de nekem a progi nem nyerte el a tetszésemet.Nálam úgy kezdődik egy repülőszimzlator,hogy a programban lévő táj a folcanétól sokkal szebb,ez egy szar ami ebbe a játékban,vagy a módozataiban van,nem élethű.Csak ez a bajom vele.Amúgy megvan minden ami szükséges lenne ,falcon 4 (alap),falcon 4 (allied force),open falcon 4.5,red viper.Talán majd egyszer,ha végre készítenek normális tájakat.
  • Tgabbar
    #13213
    Nem lesz baja,hogy ntfs alól akarom majd futtatni?
  • Tgabbar
    #13212
    Jézusom..még a tie fighter is itt van a többiről nem is beszélve...örök hála,akár honnan is fújt erre a szél :D.
  • Molnibalage
    #13211
    Esetleg. A texúrázás megtanulásával szenvedek jelenleg. Az EGÉSZ napon elment ma ezzel és SEMMIT nem tudtam megtanulni. :(
    Innentől egy kis OFF.

    Komolyan mondom sokszor azt érzem, hogy fel kéne adni. Fel nem fogom, hogy csinálnak (elvileg) kurva jó progikat, de rendes leírást adni róla esetleg oktatófilmmel adni/csinálni hozzá az luxus? 1 ember 1 témáról 1 hét alatt simán megcsinálná a filmeket, ha ért hozzá... ENNYIRE nincs erre idejük? Azért ez nevetséges szerintem. Éveket dolgoznak egy programon és utána egy ilyen dologra képtelenek?

    Az XSI 3D modellezés részét azért volt ilyen könnyű megtanulni, mert a repvez által belinkelt oldalon szinte minenféle alapvető problémára való megoldásra mutat valamit a mester aki megcsinálta az oktatófilmet (örök hála neki). Csak sajna abban nincs textúrázás...

    Annyit nem tudtam megcsinálni, hogy egy nyamvadt kockának a négy oldalára húzzak rá más egyszínű textúrákat 8 (!) óra szenvedés után pedig szinte az összes módon próbálkoztam! A fentiek tükrében látszik, ha csak EGY kb. 2 órás okatófilmet csinált volna erről bárki (pl. a program készítői) onnantól fogva szélvészként hasítanék. Így meg egyhelyben toporgom... Szerintem azért ez kicsit fura (inkább gáz) helyzet. Nem véletlen csináltam én is oktatófilmeket. Mindegyik simán meg volt csinálva kb. 2 óra alatt, ha a renderelést nem számítom bele.

    Sopánkodás vége. (meg a 3DS-hez elvileg van ilyen, most töltöm le, az reméljük a legjobbakat)

    ON
  • JoeDestroy
    #13210
    valahogyan meg kellene oldani.
  • L Viper #13209
    Megint nem tudok menni, minden estém foglalt. Meló :(
  • haflac
    #13208
    gunship 2000+apró

    http://www.taringa.net/posts/downloads/1036002/Abandonware-Games-Vol_-1---CD-MIX-16-CDs.html
  • L Viper #13207
    De jó oldal és le is lehet tölteni párat, ahogy néztem.
  • Tgabbar
    #13206
    Ezzel most elleszek egy darabig :)....bár a gunship 2000-et hiányolom.Sajnos sose volt alkalmam kipróbálni

    Multi hétvégén?
  • haflac
    #13205
    Ajánlom az old game repülőszimulator hívek figyelmébe http://www.taringa.net/posts/juegos/925203/Old-jet-sims.html ezt az oldalt.
  • Wampa
    #13204
    Off
    Nem tudja valaki hogy az EECH-hoz fejlesztett 3 d-s Apache kabin kész van e és le lehet tölteni valahonnét?
    On
  • Molnibalage
    #13203
    Aha. Nem értesz véletlenül a texture mapping elkészítéséhez? Vagy bárki itt a fórumon. Már két 3D modellem is van, de a textúrázás folyamata valami eszméletlen akadályként tornyosul előttem..
  • Bucser
    #13202
    homebrew= otthon főzött = házi barkácsolás.