52965
  • Jammer
    #14162
    Fuhhh! Köszi a kimerítő választ. :) Azthiszem mindent megtudtam amit szerettem volna...
  • Molnibalage
    #14161
    Ezeket nagyrészt azért nem írtam le eddig sehol, mert ez már inkább development szekció, az emberek nagy részét ez nem izgatja ők csak repülnek.

    AF-ben és nem voltam szívbajos (kb. akkor csináltam ezt mikor az AF-es kézikönyvet írtam) és air drop képességet kihasználva az északi légierő szétverése után a reptereik közelébe kiraktam pár egységet és villámgyorsan elfoglaltam a védetelen környéket. Hamar meg lehet nyerni így hadjáratot, ha tied a légifölény és tudod, hogy mit kell elfoglalni. Főleg, hogy a kód hiányosságai miatt M-1 zászlóaljat is ki tudsz dobi az ellen hátországában akár egy szál helivel is, azt meg nem nagyon állítja meg ott semmi, max. az ellen légiereje, amit persze meg már jól kiporoltam.... Én nem csaltal és csak könnyebb egységeket hajítottam ki és mindig sok gépet küldtem, mint a valóságban.
  • Molnibalage
    #14160
    A hadjáratnak asszem többféle módon lehet vége, de ebben nem vagyok biztos fejből. Az egyik mód az tuti, ha az előre definiált objektumokat elfoglalja az adott fél. Ez hadjáratonként különbözik. Az OF és RV-ben a \campaign\save vagy a másik könyvtárban ahol a hadjáratok vannak találni fogsz tri kiterjesztésű fileokat. Ezek valójában txt-k. Ha megnyitod őket akkor látod az előre deifinált eseményeket amik megváltoztatják az AI viselkedését és meghatároznak egy-két dologot.

    Tehát vannak olyan sorok amik definiálják, hogy melyik objektuomkat kell elfoglalni, de ezek Campaign ID-vel vannak megadva. Tacedittel ki lehet keresni ezeket az objektumokat. Déli oldalról a Rolling Fire hadjáratban, asszem Wonsan-t és Phenjan egyes részeit kell elfogalalni az északiknak Szöul nagy részét (asszem mást nem)

    A másik lehetséges út, de ebben nem vagyok biztos a szemben álló erők nagyságának az arányán múlik. pl.: ha az egyik küzdő fél summa földi ereje é légiereje kisebb X/Y aránynál akkor az egyik fél vesztett. A kínaiak és oroszok hadba lépése is ezzel van szabályozva, ez viszont tuti.

    A fent említett összes tényezőt én képes vagyok megváltoztatni. :)

    (asszem az új manualba lesz egy ilyen fejezet is ami majd definiálja az adott hadjáratok megnyeréséhez szükséges objektumok nevét)

    Az elfoglalt repterekre ha nem sérültek gond nélkül le lehet szállni, de kevéssé valószínű, hogy odatelepüljenek a saját századaid. OF-ben és RV-ben a relocation ki és be is kapcsolható. Mikor be van kapcsolv akkor is szökőévenként tesz ilyet az AI legalábbis nekem a kék oldalon, mert nem fenyeget már jó ideje az a veszély soha hadjáratban, hogy elfogalják reptereimet.
  • Jammer
    #14159
    Jöttem megint kérdezni... :) A dinamikus kampánnyal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Az tiszta, hogy ütik egymást a felek földön-levegőben 0-24. Mondjuk sikerül hátrébb szoritani az ellent, de igazából arra lennék kiváncsi, hogy történik/történhet -e olyan, hogy egy már elfoglalt repteret használatba vesz -e a NATO/UN ? Vagy lehet -e elfoglalni repteret? Végig olvastam a Balázs által írt manualt töbször is. Igazából jelenleg még nagyon sokat használom mert sok dolog még homály ezért ki is nyomtattam... Jó anyag! :) Megnyerni egy hadjáratot lehetséges -e ? Gondolom el kell foglalni és megtartani kulcsfontosságú objektumokat, városokat nem ? Hát így elsőre ennyi... Köszönöm előre is.
  • Molnibalage
    #14158
    IL-76 modell tudtommal új lesz, talán még A-50 is azt lehet, hogy tévedek. Legalábbis nagyon remélem mert szégyen, hogy kék oldalnak falcnos szemmel egész szép szállítógépei és AWACS gépei vannak a vörösnek meg nagy büdös semmi.

    (Akkor került szóba mikor elkeztem 3D modellezni és szóltak, hogy az IL-76-ra ne pazaroljam energiáimat.)
  • Tgabbar
    #14157
    Multi lesz valamikor?
  • L Viper #14156
    Az IL-76 viszont még OF-ben is az a nagyon ronda "szögletes hajtóműves" van.
    Azért örültem volna, ha FF5-ben is dolgozna rajta valami fanatikus. Sokan amikor Falcont indítanak és kiválasztják az AIM-9 gyakorlást, rögtön ezzel a két ronda modellel találkoznak és egyből kezdődik a szájhúzgálás, noha hadjáratkor meg nemigen találkozni velük.
    Sejtettem, hogy nem ez az elsődleges modell a fejlesztésben.
  • Molnibalage
    #14155
    Szerintem nem, mert OF-ben van a modell.
  • L Viper #14154
    Balage, az FF5-ben lesz új Tu-16 modell?
    Valimi ilyesmi jó lenne, mint ami az OF-ben van:



  • L Viper #14153
    Multis kampányrepülésnél van, hogy mi is így szoktuk, a helyzetnek megfelelően. Szinte mindig átvariáljuk a fegyverzetet, a felajánlotthoz képest.
  • Scottt
    #14152
    Szvsz legjobb megoldás ha a géppár egyik tagja több bombát visz mint a másik,de ha harca kerül sor a bombás gép is aktívan részt tud venni csak kevesebb rakétával.Míg a másik gép kevesebb bombát visz szvl fordítva.
  • Jammer
    #14151
    Ááá thx! :)
  • Caterpillar
    #14150
    Nagyjából én is ezt írtam és a végén fejtegettem hogy az a 4 is bőven elég sőt ha úgy számolunk lehet az 6 is csak nem éppen bevett szokás törzs alá AMRAAM -ot meg GBU -t függeszteni... Persze úgy hogy mondjuk elöl GBU hátul AMRAAM..
  • LeonSilver
    #14149
    del a numpadon
  • Jammer
    #14148
    Van olyan keystroke amire a radar eldobja a célt ? ( unlock? ) Mert ha befogok valamit akkor a befogás megszzüntetését leginkább csak a radar kikapcsolásával tudom elérni. Van erre más mód ?
  • L Viper #14147
    Urak, volna egy javaslatom: a hétvégi multira rakjuk vissza az AF-re az 1.012-es javítást.
    Nagyon szaporodnak a bugosságára utaló hozzászólások a Frugalson is.
    Egyébként sem igen futtatja Vistán közületek senki, ha jól tudom.
  • LeonSilver
    #14146
    Kössz.Időközben megleltem ;)
  • Molnibalage
    #14145
  • Molnibalage
    #14144
    Asszem erről is van oktatófilm. Az F-4-nél ez szárnytartályok esetében nem megy, bugos. Legalábbis az FF5 beta-ban az, tehát valszeg FF4-ben is.
  • Tgabbar
    #14143
    Az MFD-n is megteheted.Válts A-G-re majd az MFD-n az S-J-re kattintva jelöld ki a tartályokat és nyomd le a tűzgombot..nagyjából ..de biztos menni fog "hajlott korod" ellenére is :).
  • LeonSilver
    #14142
    Már megint nemtalálok valamit ( elnézést de valószínüleg hajlott korom miatt van )

    Szóval ha van fent némi pót üzemanyag akkor CSAK a benzineskannákat hogan lehet ledobni?Mert ugye a ctrl+j-re ledob mindent ( majdnem )...
  • Caterpillar
    #14141
    Háttő én ezt a csapásmérő képesség a légiharc kapacitás rovására témát nem teljesen értem...

    Tudtommal az F-15E -nek összesen 19 függesztési pontja van (+2 a célmegjelölőnek, flirnek) ebből 3 póttartály (2 szárnyon 1 törzs alatt) akkor még mindig maradt 16 ebből 4 a szárnyakon ahova értelemszerűen mehet az AIM-120 meg az AIM-9 nah most ekkor is még mindig van 12 db függesztési pont amiből 4 re mehet AMRAAM 6 ra meg mondjuk JDAM...
    De ha nem mert netán rosszul tudnám... Ott van a 4 függesztési pont a légiharc rakétáknak már ez is elég bőven és akkor még fölpakol az ember fia 12db! SDB -t hátt az Úr irgalmazzon :)

    Nem mellesleg ugye soha sem járnak egyedül a gépek és tételezzük fel 6 AMRAAM meg 2 Sidewinder már elég kell legyen egy légiharchoz...


    Jah mégvalami bár ez gondolom köztudott:
    A szokásos függesztmény általában 4 GBU 3 póttartály meg 2-4 AMRAAM és 0-2 Sidewinder. :)

    Ezt megszorzod 8 -al és már is meggondolod hogy felszállsz e ellenük... :)
  • Molnibalage
    #14140
    Hát az alapból is multirole elég rendesen. Ugyanazt kb. eljátssza mint a bemutatott F-4 pár "apró" különbséggel.

    A CFT-vel a belső üzemanyagkapcitás 22500 font körül van, de három póttartállyal 35 ezer font! Mondjuk három póttartály mellett ha csapásmérő képességet akarsz azt csak a légiharfegyverzet rovására teheted meg.

    Normál bevetésre persze simán elég is a két nagy kalapács LGB, törzs alatti póttartály és 8 légiharcrakéta. Mivel ECM a gépben van gyakorlatilag full extrás. Egyetlen gyenge pontja van a gépnek az, hogy nincs HARM...
  • Tgabbar
    #14139
    A múltkor az F-15E-ből csináltam én így egy amolyan multirole repcsit...azon is volt minden ,mint a búcsúban.
  • Molnibalage
    #14138
    Nem tudom hányatoknak tűnt fel, de az F-4 gépek terhelhetősége két féle módon van benne a játkban. Az F-4S és a RAF Phantomjai képesek erre a játékban viszont a valóságban nem sok ilyen fotót láttam amin ezt megteszik a gépek, gondolom a légellenállás miatt.

    Tehát a gép elviheti az összes 8 (!) légiharcrakétáját, két póttartályt és még két 2000 fontos bombát vagy 2x3 kisebbet. Azért ez atombrutál.
    A nagy kérdés, hogy valóságban ebből mennyi az igaz.

    A "táposabb" F-4 modellje egyébként más! A Sidewinderek indítósínje a gép modelljének a része.

  • Bucser
    #14137
    a 2 között nagyon oskan vannak . Nos nekik készült. meg azért a mddolt gépek meg fegyok ogencsak jól működnek. singleben kell tolni egyszer kétszer kiengedni a gőzt jó a többit el kell felejteni.
  • Wampa
    #14136
    Hello
    Pont most próbálgatom a WoE-ot,de én az egész sorozatot nem értem.A gépek kivülről nekem nagyon tetszenek,maga a grafika ,fegyver effektek nekem jók.De a borzalmasan egysikú kampány, szerintem feleslegesen nagyok,unalmasak a területek, Nem értem, miért annyira gagyik a pitek,a reptulajdonságok meg.......Kinek készül ez a játék?Pontosan tudom hogy az átlagos játékos,aki el pötyög a crysis-el
    de már ott is köpdös mert van 10 nél több funkcio gomb,az nem játszik vele.A hardcore meg ,mint ti,nem erre vágyik ,hogy árkádositsák.....Pedig k..va jó is lehetne..nem értem a koncepsziót.
  • Bucser
    #14135
    Strike fighterkülönböző modjaiban gyönyőrű phantom van meg 105-ös.
  • LeonSilver
    #14134
    óóóó az F4-et én is kedvelem.Jane's USAF-ban az volt a kedvencem.Meg az F-105D.
  • Molnibalage
    #14133
    Azért arra figyelj, hogy a fent levő dolgok egy része elavult, mert már bele vannak integrálva az RV-be vagy az OF-ben. Az ITO2 is ilyen, mert FF3 alá készült. Ranger is dev tag, FF5 alá konvertálása már a végéhez közeledik amennyire láttam és ő írta. Alig várom már. Izraeli F-4, A-4 és Mirage III gépekkel menni MIG-21 és kortársai ellen. Nagy fun lesz. SA-6 ellen elektronikai segítség nélkül. :)
  • LeonSilver
    #14132
    Húúúú basszus.Sík ideg lettem amikor próbáltam és hulla volt a link.
    Most asszem minden szart lehúzok
  • Molnibalage
    #14131
    Egyébként nekem még MINDIG a WoFF4 tetszik a legjobban csak az új két FF5-ös videóm veheti fel vele a versenyt.
  • Molnibalage
    #14130
    http://falcon.tonych.info/

    Megintműködik, tessék leszedni hamar ami kell.
  • L Viper #14129
    Természetesen számíthatsz rám.
  • zsoltfireman
    #14128
    F-16 PSD van nekem,az általad felsoroltak nincsenek! CCC érdeklődjön máshol,hátha több sikerrel jár...
    Nekem nem fog menni...
    Maradok F-16-nál...
  • LeonSilver
    #14127
    Habár anno a WB klánban én voltam HenryHawk a kakas magyar nevét látod nemtudom.A régi nonlapunkon is csak annyi van, hogy Foghorn kakas.
  • Molnibalage
    #14126
    Még poén.
  • Molnibalage
    #14125
    És F-16 psd-kez honnan szedtél? Ezt nem igazán értem. Tehát adott egy dds paletta amit ismersz. Nem azokat használtad eddig is kicsórva a játékból. ccc-nek szeretném elmagyarázni, hogy mi a gond de amíg én sem értem addig ez gond. Esetleg te is kapcsolatba léphetsz vele, fent van az összes falconos fórmuon, de az FF-en tutira.
  • Molnibalage
    #14124
    J skacok, az FF5 kiadása után a Moments of FF4 klip zenéjére újra kéne forgatni egy klippet az FF5-tel. Mit szóltok hozzá? Az új multi kóddal igen látványos dolgokra leszünk képesek.
  • Tgabbar
    #14123
    Bocs az off-ért,de valaki nem tudná megmondani mi volt a Bolondos Dallamokban(looney Toons) a kakas magyar neve,már ha volt ilyen és nem csak szimplán kakasnak hívták.
    Thx.