52965
  • Jammer
    #14562
    Na megyek kiprübálom 3-400 között... Sztem gyorsabb voltam.
  • zsoltfireman
    #14561
    Hello,
    Figyeled a sebességed közben??? C/300-400-nál működnie kell! Nálam bevált...
    Néha még a CCIP is szórakozik,de mostanában rákaptam a CCRP-módra.Még nagy magasságból is buta bombákkal is szép találati arányaim vannak!
  • Jammer
    #14560
    És ha igen milyen magasról? Mert én kb 3-4 km körül látom meg vizuálisan a célokat. Viszont ha jó szögből repülök rá és sikerül is tartani az irányt a CCRP is pontos... Ellenben ha a CCIP "rácsapást" elrontom elsőre akkor a második rárepülésnél már várnak rám és azt nem fun ha már 2-3 km-el előtte lpnek rám és még oda sem értem... :)) Bár tény, hogy hülyék lennének megvárni míg a nyakukba borítom a cumót. :) Dive Toss -ra még nemigen szenteltem időt eddig...
  • Molnibalage
    #14559
    Inkább ideirányítottam. :)
  • Molnibalage
    #14558
    Akkor tessék még írni és továbbítom őket.
  • Jammer
    #14557
    CCIP?
  • Molnibalage
    #14556
    Igen, néha nekem is előfordul. Az lehet az oka, hogy a progi szerint mégsem minden fasza. És szökőévenként használom a CCRP módót.
  • Jammer
    #14555
    Üdv!

    Ahogy nézem hülye kérdésekből soha nem fogyok ki! :) Miért lehet az, hogy néha nem oldja le a bombákat CCRP módban annak ellenére, hogy minden jónak tűnik? Master ARM ON, FPM pontosan rajta a függőleges vonalon és pont a cél fölött repülök el... Folyamatosan nyomom a leoldás gombot, számláló szépen számol vissza de egyszerűen átrepülök a cél fölött és a számláló 00-tól fölfelé kezd számolni. Mindegy milyen bombával csinálom sokszor ez van. Akár GBU vagy JDAM bombával is. Természetesen ezek esetében a LASER ARM is ON állásban van. Máár próbáltam mindent előszöt azt hittem azért, mert kb 15 fokos zuhanásban voltam de tökéletes level flight közben sem törénik semmi. Valakinek valami ötlete ?
  • Molnibalage
    #14554
    Akkor továbbítom a magyar wislist csomagot és meglátjuk..

    A fizikai motor applikálást az szerintem a nagyon felejtős, mert egy repszim motorja TELJESEN más, mint egy FPS-é + a Falconban ott van még a bubble..
  • LeonSilver
    #14553
    A bump mappingal lehetne elérni, hogy a kifutó "rücskös" legyen.
    DX6-os ficsör és már anno a Matrox G400-as kártyám is tudta.
    Amelyik játék kezelte az iszonyat jólnézett ki vele.

    Bump
  • repvez
    #14552
    Én is, hogy legyen benne :D
  • Molnibalage
    #14551
    A lángot a játékra értettem.
  • repvez
    #14550
    -A bumpmap az egy plusz textura ami a felület érdességét szimulálja,Ha jol tudom DX7-el jött be.
    -
    ATC radar
    ILS antenna
    VOR radar
    -A szélzsák elég ha arra a default értékre beáll csak arra kellene hogy visuálisan is lehessen látni hogy merröl fuj a szél .
    -A logbooknál meg még az is jo ha az AF-hez készitett progi készitöjével felvenni a kapcsolatot egy RV kompatibilis változat elkészitésére.
    A kinyert adatoknál arra gondolok,hogy a sok kabinépitő ha a monitorok és hud képét meg minden kapcsolo állását ki tudja vezetni külsö egységre akkor a repülési adatokat is ki lehet nyerni amit egy ingyenesen használható külsö fizikai motorba beillesztve használná tovább a játék a gépek mozgatására.PL erre a motorra vagy más ingyenesre
    -Én sem értek annyira hozzá,de ha egy tükrözödö anyaggal lenne a tükör bevonva akkor alapböl kéne a rendernek a környezö tájat megjeleniteni rajta dinamikusan.Ugy mint a 3D-s progikban.
    -gépágyus lövésre meg csak ennyit,hogy nincs láng:
    video végén
    -átfogalmazom akkor nyomjelzö lövedéket légvédelmi területeken
    - igen önárnyék és vetett árnyék, hogy a környezet árnyéka is látszodjon a gépeken és a fuggesztett fegyvereknek megfelelö árnyékok legyenek a gép alat a nap állásánaknak megfelelö változásával.
    - pár embernek ha jol tudom fenn van az EECH valami hasonlo effektet kéne elérni esös idöben
    Ja és igen köszi L_Viper 3D-s pilota+üles katapultásárkor
  • Molnibalage
    #14549
    A párásságon a haze segít. Nekem az tökéletesen megfelel.
  • L Viper #14548
    Repvez, kifelejtetted az ejtőernyőn lógó 3D-s pilótát, a látótávolság és párásság arányát visszaállítani az FF3 ill. az OF félére.


  • Molnibalage
    #14547
    "Bevezetőfényeknek egyszerübb modell készítése"
    Talán. Lehet, hogy tervbe is van véve csak nem tudok róla.


    "Bump map használata a bombákon és a betonon"
    Az meg mi? Ha nem DX7 supportos akkor felejtős...

    "radar és rádio antennák kihelyezése a repterek mellé mint idojárás, közelkörzet(ATC) radar ,VOR,ILS antennák"
    Az utolsó kettő az hogyan néz ki? A reptér kis radarja az elivleg más lesz.

    "futók realisztikusabb rugozása"
    3D modell a szűk keresztmetszet, ne számíts sokra.

    "szélzsák (bulo) természetesen a széliránynak megfelelöen beállva"
    A szélirány egy hadjáraton belül konstans érték és az összes TE-ben meg ugyanaz a default. Külső progival lehet csak állítani. Nem hinném, hogy lesz.

    "hyperlobby támogatás"
    Asszem ezt már kérték, de lehet nélküle élni.

    "free track támogatás vagy nagyobb kompatibilitás vele"
    Ez azért vicces, mert elvileg tökéletesen kéne mennie vele. Még egy ilyen fejezet is lesz az új kézikönyvban ami még a gyártást is leírja képekkel.

    "több fa a repterek körül"
    Khöm. ;)

    "a logbook az összes repidőt számitása ne csak a kampányét és feltölthetö legyen ugy mint az AF-es logbook readerrel vagy meg lehessen nézni havi heti vagy napi bontásban a repidöt lerepült missiont légi és földi gyözelmek számát."

    Ehhez nem nagyon ért senki asszem.

    "Fegyver leoldáskor megbillenjen a gép egy kicsit"
    Ez létezik, már benne van az FF4-ben is..

    "A gép repülési adatait ki lehet nyerni a progiból exe turka nélkül és azt egy ingyenes fizikai motorba beillesztve jobb repmodellt és valosabb mozgást lehetne elérni foldon és levegöben."

    Bevallom nem értem mire gondolsz. Ez egyáltalán nem olyan egyszerű, mint hiszed.

    "kabin uveg csillogás"
    Ki tudja...

    "visszapillantö tükör ne legyen átlátszó, tükrözze a hátsó teret"
    Volt róla szó, gond az hogy igen számításigényes, kétszer kell képernyőt renderelni.

    "gépágyus lövéskor nagyobb láng és füst, föleg orosz tipusoknál"
    Láng az nincs gépágyúnál soha asszem füst az lett buherálva itt-ott.

    "légvédelmi nyomjelző lövedékek a városok felett."
    Ezt sem értem. Miért pont városok felett??

    "dinamikus árnyékolás a tárgyakon"
    Mármint önárnyék, pl. a fegyvereké?

    " esöcseppek vagy folyás a kabin üvegén (olyan mint az EECH-ban)"
    Kevéssé valószínű és ki látott már ilyet élőben egy vadászgép kabijából? Nincs referencia...

    "a dátum alapján töldödjön be hogy milyen legyen a táj, decemberbe ne a nyári tájon repkedjunk ha manuálisan nem változtattuk ezt meg"
    Nincsenek hónapok a játékban ezért vannak évszakonként textúrák és seasonswitcher... Ergo az egész kérés ilyen formában rossz. A gond az a TOD.lst file-okkal van, abból kell legalább 3-4 fajta, az határozza meg a sötétedést.

    "minden gép kaphatna különbözö oldalszámokat egy egységen belül esetleg ha megsemmisül akkor az adott kampányba az már nem jelenne meg többet"
    Itt a gond az utánpótási rendszerrel van meg a sok skinnel ami kéne hozzá...

    "egyéni különbözö skinek és farokkodok használata egy egységen és tipuson belül"
    Ez még talán belefér ez is volt a team listábn már.

    "Katapultásláskor láng és füst a szék alól
    -az utánégetönek ugyan olyan fényhatás mint a flarenek"

    Ezt a kettőt már írtad. Az utánégető tényleg jogos, mert azért az elég masszív fényforrás.
  • Molnibalage
    #14546
    Még F-4. :) Azért kiadhatnák már a packot..
  • repvez
    #14545
    Na mindegy én azért párat összeirtam még a régiekkel egybevéve.Legfeljebb majd az RV3-ba lesz megcsinálva vagy egy köztes patchba :D

    -Bevezetőfényeknek egyszerübb modell készítése
    -Bump map használata a bombákon és a betonon
    -radar és rádio antennák kihelyezése a repterek mellé mint idojárás, közelkörzet(ATC) radar ,VOR,ILS antennák
    -futók realisztikusabb rugozása
    -szélzsák (bulo) természetesen a séliránynak megfelelöen beállva
    -hyperlobby támogatás
    -free track támogatás vagy nagyobb kompatibilitás vele
    -több fa a repterek körül
    -a logbook az összes repidőt számitása ne csak a kampányét és feltölthetö legyen ugy mint az AF-es logbook readerrel vagy meg lehessen nézni havi heti vagy napi bontásban a repidöt lerepült missiont légi és földi gyözelmek számát.
    -Fegyver leoldáskor megbillenjen a gép egy kicsit
    -A gép repülési adatait ki lehet nyerni a progiból exe turka nélkül és azt egy ingyenes fizikai motorba beillesztve jobb repmodellt és valosabb mozgást lehetne elérni foldon és levegöben.
    -kabin uveg csillogás
    -visszapillantö tükör ne legyen átlátszó, tükrözze a hátsó teret
    -gépágyus lövéskor nagyobb láng és füst, föleg orosz tipusoknál
    -légvédelmi nyomjelző lövedékek a városok felett.
    -dinamikus árnyékolás a tárgyakon
    - esöcseppek vagy folyás a kabin üvegén (olyan mint az EECH-ban)
    - a dátum alapján töldödjön be hogy milyen legyen a táj, decemberbe ne a nyári tájon repkedjunk ha manuálisan nem változtattuk ezt meg.
    -minden gép kaphatna különbözö oldalszámokat egy egységen belül esetleg ha megsemmisül akkor az adott kampányba az már nem jelenne meg többet
    -egyéni különbözö skinek és farokkodok használata egy egységen és tipuson belül
    -Katapultásláskor láng és füst a szék alól
    -az utánégetönek ugyan olyan fényhatás mint a flarenek

    Annyira jol nem tudok angolul hogy ezt is bepostoljam oda,de ha valaki leforditja nekem akkor berakom oda is.Mint látható semmi sem lehetetlen az FF csapatnak :D
  • Molnibalage
    #14544
    Annyira nem kell beleélni magunkat, mert a dev topicon is van ilyen és ott már mindent kívántak a tagok, ahhoz képest újat mondani elég nehéz. :)

    A másik az, hogy közel a kiadás időpontja...
  • repvez
    #14543
    Na akkor ahogy micimackó mondaná gondolkodjunk :D
    Irjunk egy csini wishlistet hátha lesz belöle valamikor valami.
  • L Viper #14542
    Szépen gyarapszik ott is a nyáj :-)
  • Molnibalage
    #14541
    Skacok jó hír. Az egyik új csatlakozott tag kóder és nagyon vágja a dolgokat.

    Repvez ötleteire már van reakció, az ötlet jó szerintük.
    (bár az utánégetőt fényt én is javasoltam már, de nem jött rá semmi reakció...)
  • Boconadi
    #14540
    Jah megvan.

    Csak a direct game ingerface van bepipálva, semmi más, de arra nem jöttem rá, hogy milyen F4patch beállítást modassz.
  • Boconadi
    #14539
    Milyen válaszlink? Milyen direct Game interface?

    ts-en vagyunk
  • JoeDestroy
    #14538
    Boci!
    A válaszlinkben van az F4patch beállítás.
    Kontrolláld le megint. Lehet hogy átsiklottunk tegnap valamin.
    A Freetrack output alatt csak a Direct Game interface kell.
    Valamint a Hotkey alatt a centert célszerű a Sh+F12-re tenni az nem használatos az F4 alatt.
  • Razor18
    #14537
    Előbb kihagytam a "választ". Mit szeretnél tudni? Szerintem sokkal jobb, mint az elődje volt, kapcsolható a MODE tekerővel már a NAV-A/A-A/G is, meg a Rotaryk irányfüggőek és állítható frekvenciával adják az impulzust. Tehát pl. a scan irány meg az antenna elevation hozzájuk rendelhető.
  • Boconadi
    #14536
    Sityakkal használom igen, eddigi tapasztalatok csak furcsák. Néha jól mozog, de például délelőtt lockonoztam, és ha egy ideig csak előre néztem, utána hiába rángattam, mintha lecsökkent volna az fps-e, úgy akadt. Mondjuk miután középpontba helyeztem, egy pici idő elteltével jó lett, és mozgott 30fps-el. Azonban ha megint sokáig előre néztem, ismét megpihent.
    Tegnap meg AF-ben próbáltuk, jó volt jó volt, csak szokatlan, meg néha nem mozgott, nem vette a jelet...
    Még álligatnom kell, hogy nekem mi, hogy, mennyire tetszik.

    Azt furcsálom, hogy minden játékban jó eddig(még fs2004-ben is), de az RV-ben nem működük, a rák egye már ki, pedig nagyon használnám már azt a retek 6dof-ot, azért van...
  • Razor18
    #14535
    Megpróbálok segíteni, mi a gáz?
  • LeonSilver
    #14534
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    http://www.cash4upload.com/?id=2q5nbvjp&lang=en


    3DS biblia.Angol nyelvű, több mint 1200 oldalas.
  • Jammer
    #14533
    Köszi.
  • Molnibalage
    #14532
    Én már láttam, csak azt nem tudom, hogy hogyan muatatja be az amíről ír. Én nem láttam semmi különöset...
  • Bucser
    #14531
    magyarul a füstök porzás füst és egyebek.
  • repvez
    #14530
    új videó van fenn a freefalconos forumon.Most jön lefele nekem valami a részecske rendszert mutatja be HD-be ha hinni lehet a cimének :D
  • LeonSilver
    #14529
    Egyébként mi olyan "rémisztő" benne?
  • LeonSilver
    #14528
    Bocsánat.Természetesen az előző a #14525-nek szólt ;)
  • LeonSilver
    #14527
    Na ha így kezded én megse merem nézni ...
  • Molnibalage
    #14526
    Igen, azzal.
  • Gundark
    #14525
    Uraim, van köztettek olyan aki az x52esnek az "új" programját használja? (sd6) Kéne egy kis eligazitás. Igy elsőre nézve rémisztő kicsit :)

    Boci, sapkával használod a freetracket? Mik a tapasztalatok?
  • JoeDestroy
    #14524
    Tegnap Bocival még hajnal 3-ig FreeTrack-es dogfight gyakorlatot tartottunk. Sikerült beizgatni a szerkentyűt. Egy prob maradt még, RV alatt nem akar neki menni, pedig elvileg minden engedélyezve lett ott is.
    Még gondolkodom a probléma lehetséges okán, mivel minden mással jól működött.
  • JoeDestroy
    #14523
    Tényleg jó kép! Küld már el nekem. Thx.:)