52965
  • Jammer
    #14602
    Ahham na ez biztos nem fog megtörténni ezért... :) Majd ha egyszer újrarakom... Egyébként tényleg nem rossz ez a DTOS mód csak még a pontossággal van egy kis gondom. Szépen le lehet gyakni ezzel is a menetoszlopot csak nekem mindig mellémegy az útnak picit. kb 8-10 méterrel... :)
  • Molnibalage
    #14601
    Ja és a Balkan nem biztos, hogy működni fog!
  • Molnibalage
    #14600
    Nem le kell szedned az RV-t és felrakni FF3-at. Aztán kimásolni a megfelelő könyvtárakat (bár emlékeznék rájuk pontosan....) és utána FF3 leszed és újra FF4.
  • Jammer
    #14599
    Egy kérdés: Föl lehet rakni az FF3-at az RV mellé, hogy én is megtegyem ugyanezt ? FF3-hoz soha nem volt szerencsém. És ha lehet ilyet akkor hogyan ?
  • Molnibalage
    #14598
    Az ilyen terraines képes ráillesztős dolog nem lesz a Falconban egy ideig az tuti. Az egész táj új textúrákat kap, de olyanokat, hogy a Hitiles egy gyenge tréfának tűnik mellette majd. Az is mehet a kukába. Sajnos még nincs kész, de láttam belőle már részleteket.
  • Boconadi
    #14597
    Akinek van kedve, ill. van egy kis ideje az jöjjön fel ts-re, indítok valami kampány szervert hl-en.
  • repvez
    #14596
    Na találtam egy másik oldalt is ahonnan le lehet ingyen tölteni nagyon részletes domborzati képeket:
    domborzat
    És egy progit ami segithet a képeket a tájra ráilleszteni,persze aki jobban beleolvas az tudja majd eldönteni,hogy pontosan mire valo:
    OSS
    Ez a kis szimulátor is ezt használja ebböl gondoltam,hogy nem követelolyan nagy gépet a futtatása.
    http://www.palomino3d.org/
  • JoeDestroy
    #14595
    A fly by wire meg dísznek van a gépekben.
  • Molnibalage
    #14594
    Azért csináltam egy tesztet. 12 db SU-33-as egy flottacsoport ellen mindgyiken 4db AS-17A és egy 3M80-as volt. Egyszer a teljes csoportot elsüllyesztettük. :)

    12 gépből elég kevés maradt meg kivéve egy esetben. Alacsonyan mentem be én és kilőttem az egyik rombolót egy másikat megrondáltam. Utána a többieknek könnyebb dolguk volt.
  • Molnibalage
    #14593
    Ez mind szép és jó, csak ezt a játék alá implementálni nem két perc főleg annak aki nem jártas a természettudományokban nagyon.

    Elég sokminden járulékos probléma jön egy olyan motor inegrálásával ami nagyon távol esik az Falcon-tól. Az OF-es srác motorját valszeg nem lenne annyira nehéz integrálni, hiszen ez a két dolog még ugyanaz az összes Falconban.
  • L Viper #14592
    Látom van élet, mi lesz ha végre ki is jön az FF5 ?!
  • repvez
    #14591
    Hasonlora gondoltam én is mikor azt mondtam,hogy felhasználni egy ingyenes fizikai motort.Vannak amibe az összes forgás, dinamika fizika és tömeg sajátosságok már benne vannak,csak a kiindulo adatok keenek amit a játék alapján kapna meg.
    Pl. kéri a gép tömegét akkor a játékból kiolvasná, hogy a pillanatnyi tömege 20T, leold a jobb oldalról 1t bombát márcsak 19-el számol,de közbe huzna balra a gép mivel a forgástengelytöl a pilon távolságára 1t plusz van a bal oldalon és ez forgato nyomatékot hoz létre.
  • Molnibalage
    #14590
    Nem, szó sincs semmi ilyesmiről, csak eljátszok a gondolattal, hogy mi lenne ha.... Mondtam, én csak én ötletelgetek.
  • Molnibalage
    #14589
    "What has done Mav-JP are 2, I repeat TWO, all new Flight Model Engine.

    The current one (all Falcon version) is a 2D (X and Z only) simple physical engine without any torque concept...

    He has coded a 6D Physical engine (X,Y,Z effort, + XYZ torque and Ineritia) that he wants to apply to basic simple A/C (like A-10) to achive the level of perception provided today by LO/FlmingCliff for the SU-25T

    And a full Viper FLCS system on top of the physical engine.

    This is of course 100% coding and nothing can be done based on the current RV or OF code.

    The question is : will he release his new engine with OF4.6, if yes it will be clearly a major step forward..."


    Erről beszéltem.
  • Boconadi
    #14588
    nem mondod, hogy pénzért árulja a azt a kódot :D
  • Molnibalage
    #14587
    Azt soha nem láttam, nem tudok nyilatkozni róla. Nem találom a szöveget amit a dev fórzmon olvastam (talán bepostoltam ide), de az OF féle modell HATALMAS lépés lesz előszre. Az eddigi repmodellt 2D-snek titulálták a srácok, az új mind a 3 irányra és tengelyre számol dolgokat! Igyekszem ezt megtalálni...

    A srác régen FF tag volt. Semmi nem merült fel eddig csak engem érdekelne. Egy Aeyes kabin 3-4 ropi. Ha csak FF játékosok kb. 10% rászánna ennyit ez elég sok pénz lenne. Talán ez rávanné a készítőket, hogy ossza meg a kódot. Tény, hogy maga az FF az ingyenes, de azért vannak hozzá kiegek pénzért.

    Ismétlem, most csak elmélkedek...
  • LeonSilver
    #14586
    Mint a fléminges su25t ?
  • Molnibalage
    #14585
    Ebben van valami...

    (Ezt is bettem persze a listába.)
  • Bucser
    #14584
    MIva?? repmodellért fizetni?? repmodell semmivel sem jobb csak az avionika... bár azért, hogy én falconért fizessek igen nagyot kéne előrelépni fizikában.
  • Molnibalage
    #14583
    Wishlistet bepostoltam.

    Egy fura kérdésem lenne. Ha neadjisten fizetni kéne az OF-ben található repmodellre ki lenne hajlandó rá?
  • Bucser
    #14582
    " Ha bárki csatlakozni akar multihoz megtehetné, hogy külfödi fórumon idít ilyen topciot."

    Ezt nem hiszem, hogy komolyan gondoltad... Mennyit játszottál Lobbyn? (nem hiszem, hogy sokat) Én ugyan nem turkálok forumokat ha Il-2-vel vagy LockOnnal multizni akarok. Felmegyek lobbyra és játszok.

    Attól, hogy páran nem tudnak jól angolul még nem kell kizárni a multi lehetőségét. (btw ha nem vagy jó angolos akkor hogy is játszol olyan bonyolult programmal mint a flakon?)

    Pl Il-2ben minden dedikált szervernek saját TS-e van ahova fel lehet menni.

    Na mindegy ezen lehetne napestig vitatkozni.
  • Molnibalage
    #14581
    Nyomjelzők mellesleg most is vannak. Nem igazán értem mitől vagytok oda az OF új nyomjelzőiért. A színük más azt passz...
  • lordj
    #14580
    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
  • Boconadi
    #14579
    ok
  • Molnibalage
    #14578
    Mert a Lock On-ban akkor valszeg egy szubrutin van ami grafikát konvertál szövegből és azt vetíti rá a megfelelő helyre. Kell egy ilyen az FF-be is.

    A Hypert meg ki kell próbálni azt csá. Nem értem miért erőltetitek ezt egyébként. Még egymással sincs időnk multizni nemhogy külfödiekkel akik más időzónában vannak valszeg. Ha nem tudtok jól angolul akkor ez méginkább felejtős, chat-ben meg nem túl hatékony kommunikálni. Ha bárki csatlakozni akar multihoz megtehetné, hogy külfödi fórumon idít ilyen topciot. Nem teszik. Erről ennyit.
  • Boconadi
    #14577
    Na tehát akkor, leírom mégegyszer.

    -A hyperlobby támogatást lehet hogy meglehetne oldani úgy, hogy az AF szobán belül RV szervert indítunk. Tehát, amikor az exe file-t kell neki bekeresni, akkor az RV-nek az EXE-jet adjuk meg, majd csak infoban tüntetjük fel, hogy ez biza RV szerver.
    habár nemtudom, hogy elfogadja-e a másik exe-t, vagy hogy működne-e, meg kell nézni


    -A freetrack érdekes módon mindenhol, minden játékban működik, csak rv-ben nem, holott érzékeli hogy van. Érdekes...


    -Nosza tükör... Hát nem is tudom... Egyáltalán azt sem értem, ha nincs megcsinálva, akkor mi a francnak rakják bele a kabinba. Annyira ocsmány, hogy átlátszó, vagy valami idióta kép van ott a helyén.
    Ha egyáltalán ezt megoldanák, akkor a dupla screen renderelést illetve ezzel együtt a tükröket jó lenne, ha ki-be kapcsolhatóvá tennék az optionsban. Én nem vágyok rá, és amúgy sincs olyan hűdejógépem, amivel ezt megengedhetem magamnak.

    "dinamikus árnyékolás a tárgyakon"
    Mármint önárnyék, pl. a fegyvereké?

    -például


    A lövedékek jelző fényeit repvez szerintem azért gondolta a városokhoz, mert ott vannak az épületek, fák, és egyéb objektumok, és talán élőben is a városokban, városok szélén és rajtaütési pontokon vannak az ilyen lövések shilkával, vulcannal, vagy mittudomén mivel.

    "'minden gép kaphatna különbözö oldalszámokat egy egységen belül esetleg ha megsemmisül akkor az adott kampányba az már nem jelenne meg többet'
    Itt a gond az utánpótási rendszerrel van meg a sok skinnel ami kéne hozzá...
    "
    -Miért kéne hozzá sok skin? Nem lehetne megoldani, hogy a payload menüben saját számot adhassunk meg a gépünknek? Beíkálhatnánk születési dátumunk, szerencseszámunk, vagy akárminket, mint például a lock on-ban.

    Az a katapult után a pilóta tényleg nagyon ronda az "esernyőjével" együtt. :D
  • LeonSilver
    #14576
    Írd meg txt-ben és linkeld be
  • Molnibalage
    #14575
    És mi lett volna a tartalma?
  • Boconadi
    #14574
    kurva életbe, hogy megírtam egy egész regényt ide a fórumra, azt valami miatt elbaszódott, és nem tudtam bepostolni :@
  • Molnibalage
    #14573
    A wishlistet elkezdtem fordítani, de előtte én még postoltam egy összefüggőt és igen bonyásat.

    A bubble túl kicsi a hordozócsoportok és hadihajók körül. (a nagy orosz és US/GB hordozókra gondolok)

    A SEA radar módnál csak 40 mérföldig engedi a radart skálázani. HIBA! 80-160-as kéne..

    A nagy A-G radaros rakétáknak (AS-4/6, 3M80, AGM-84/86 stb.) kéne egy új kód ami hasonló kéne hogy legyen a ARM rakétákéhoz. --> Ez lehetővé tenné egyből a védekezést is ellenük, a hajók is kaphatnának chaff szórókat, mint a valóságban!

    A nagy rakéták látszódjanak a radaron is! --> Hajók SAM-jei és CIWS rendszere dolgozhatna ellenük (és az F-14 is!).

    + hozzátettem, hogy a RIM-4 és SA-N-6 rendszerk enyén szólva túl pontosak. SOHA nem láttam még, hogy ne találtak volna csinálhatok bármit!
  • Molnibalage
    #14572
    Kapaszkodj meg fingom nincs, hogy miért nincs Balkan FF4 alá bár izraeli sincs, de másolgatással működött nekem. Tehát felraktam FF3-at és kimásoltam belőle a megfelelő könyvtárakat. FF4 felrak, copy és működött. Állítólag a Balkánnal is így van.

    Korea térképét meg jobban ismerem, mint már a Balkánét :)
  • Jammer
    #14571
    AF-el nekem is az volt a legnagyobb gondom, hogy ha nem Maverick -el vagy GBU-val támadsz akkor nagyon nehéz észlelni a célokat... CCIP nekem ott nem nagyon ment, mert nem láttam őket még délben sem nemhogy szürkületben vagy éjszaka. Az RV sokkal de sokkal szebb már HiTiles nélkül is és a földi célok igazán jól kivehetőek. 2 dolog miatt szeretem az AF-et nagyon:
    1. A kampányban az összes missiont te hozhatod létre és kedvedre törölhetsz bármit belőle.
    2. A Balkans hadszíntér. Nekem az áll legközelebb a szivemhez. Itt van közel, sokkal jobban ismerem is a jellegzetességeit, meg azért mégiscsak Taszárról is föl lehet szállni... :) Ez az amit nagyon hiányolok az RV-ből... Kár, h FF4 alá nem sikerült megcsinálni. De szerintem minden másban jobb választás az RV.
  • Molnibalage
    #14570
    Azért tudtam volna még írni hozzá, de így is elég hosszú lett..
  • Molnibalage
    #14569
    Röviden.

    IFF csak RV-ben van. Pech.
    AF-ben hivatalosan csak F-16 Blcok 32-től felfele, de ha átnevezed a validAC.bin flieokat bármire akkor repülhetsz amivel akarsz, kivéve hlikkel. Kabin persze marad F-16...

    A hajárat motorja AF-ben a legjobb találn. A földi egységek remekül kommandírozhatóak, az AI NAGYON agresszíven küldi csapásmérő bevetésekre a gépeit.

    MP-ben az AF világbajnos és az OF is elvileg, láttam már 23 gépes multis repkedésből srceen és a résztvevők szerint pöpec volt. Az új FF5 már olyan lesz, mint azok.

    Az AI az összesben kb. hasnoló, bár az AF-ben meglepően jól szórja a zavarókat az AI. A gond a realizmussal van. Az AF, OF és RV értékei is helyenként enyén szólva túlzóak, ezétz csináltam realism MOD-ot.

    Stabilitásban az AF és RV is kiváló az OF már kevésbé, bár alig játszottam vele 4 órát, de azalatt kaptam 3 CTD-t... RV-nél volt olyan, hogy 55 bevetést repültem és katapultáláskor kaptam CTD ami egyes helyzetekben egy ismert bug.

    Grafika? Nos AF egyértelműen a legrusnyább. Az OF-ben egyes gépek igen nagy poligonszámű modellel rendelkeznek és az repterek is szépek. Összességében azért az FF4/RV a bajnok és az FF5 után ez még inkább igaz lesz.

    Repfények FF-ben láthatóak sőt a jövőben még ez is fejlődni fog.

    JDAM van az összes verzióban, de az AF-ben és OF-ben MAV keresőfejes célzása van. RV-ben ez teljesen új és eltérő módóon van szimulálva. Csak statikus célok ellen jó, de az ellen nagyon!

    AF-ben nincs rádiózás kiíratás, a másik kettőben van.

    A jáművek LOD-jaival mindkét verzióban lehetnek gondok, de az AF-ben tényleg kicsit gyengébb ez.

    Egyéb kérdés? :)
  • zsoltfireman
    #14568
  • lordj
    #14567
    Tyű, ez a magyar manual nagyon jó, grat a készítőnek!
  • repvez
    #14566
    elsö lépésként a banner alatt lévö magyar honlapon a segédleteknél olvasd el a FreeFalcon 4 magyar kézikonyvet amibe a legtöbb kérdésedre választ kapsz.
    Egyébként Röviden az OF a legrealisztikusabb az RV a legszebb és legtöbb repülhetö gép lesz/van benne
    Af a legstabilabb
  • lordj
    #14565
    Sziasztok, lenne pár kérdésem.
    Elmondanátok az alapvető különbségeket az AF, RV és OF között? Csak az AF-ot próbáltam még. Persze sok különbség van, mégis pár mondatban összefoglalhatnátok a főbb dolgokat!

    -Van IFF? AWACS datalink?
    -Repülhető gépek? Milyen precízen vannak implementálva?
    -Jó campaign engine?
    -Multiplayer?
    -Nehézség? AI erőssége? Realizmus?
    -Stabilitás? Gyakori CTD-k? Ismert idegesítő bugok?
    -Grafikai minőség?

    Még pár kisebb kérdés:
    -Láthatók a repülőgép fényei belülről? AF-ben nem.
    -Használható JDAM?
    -Van felirat a rádióhívásokhoz? Nem mindig értem őket tisztán.
    -Jól láthatóak a járművek? AF-ben nagyon nehéz meglátni szerintem a tankokat messziről, pedig bekapcsoltam a smart scalinget is.

    Köszi! És legyetek jók, ne flémeljetek!
  • Jammer
    #14564
    Na csak simán betöltöttem a TE-ben lévő CCRP missiont és azon próbálkoztam... Próbáltam kb 350 körül tartani a sebességet. Az első oldáskor a 2xCBU annak rendje és módja szerint le is esik szépen megtizedelve a szembe jövő konvojt... Váltok a 2xMK84/82 már nemtudom melyikre de azok az istenért sem esnek le. 3x repültem el a célok fölött PONTOSAN fölöttük level flight -ban, 10/15/20 ezer lábon... Egyik alkalommal sem sikerült. :) Nemértem. Áááá! De nem baj mert az ilyet szeretem. Nem az a 20 perc alatt megértem játék! :))
  • Molnibalage
    #14563
    Én a hajító bombázást preferálom érthető okoból, azt meg CCIP-vel könnyebb.