52965
  • L Viper #15802
    Sajnos az F15-E nem volt azóta sem jól megcsinálva. Kivéve a Falconban az Aeyes félét, de ugye a HUD szimbolika abban sem jó.

    Kabin képek

    Még lehet nosztalgiázni

    Jó ez az oldal :-)
  • Bucser
    #15801
    "A Janes F15. A kor legjobb és legreálisabb szimje."

    Ezzel nagyon sokan vitába szállnának...
  • L Viper #15800
    Én meg közben
  • Gundark
    #15799
    Hmm. Alapműveket kihagyni... F-19 Stealth Fighter. Ott hidegháborús hadjárat is volt. Sokszor osontam be a vasfüggöny mögé, és szálltam le hirszerzőket fel vagy letenni, egy highway stripon...150 bevetést teljesitettem és ezredesként vonultam nyugdijba..:) No meg én játszottam a Falconnal is. Az 1-el... Hihi a "rattlesnake roundup" volt a kedvencem. Aztán... a többiek. De nekem sokáig kedvencem volt az European Air War is. De nekem az F117 már nem tetszett annyira. És a másik nagy első... F-15 III. Az első textúrázott táj.. Ott lőttem először (panamában) dragonfly-t :) ÉS! A Janes F15. A kor legjobb és legreálisabb szimje. (helikopterben a hind mindent vitt..Bár a gunship-ek sem voltak rosszak, de az utolsó a Gunship! kifejezetten idegesitő lett)
  • Molnibalage
    #15798
    Lemegyünk sörözni múti után? Én sokszor előtte szoktam. :)
  • Buren
    #15797
    FF5-ben lesz majd valami bárhoz hasonló?
  • Molnibalage
    #15796
    Az is jópofa volt, hogy a bevetéstől függően a bárban különböző hangulat uralkodott. Előléptetés esetén hepaj volt! :)
  • Molnibalage
    #15795
    Egy másik nagy öreg viszont kimaradt. F-19 Stealth Figter. A Red Storm Rising könyv ihlette félig a játékot. Még hordozóra is le lehetett tenni a gépet. Skandinávia, Közép-Európa, Mediterrán térség és az Öbölben lehetett repkedni. A légibáziosk neve most is itt cseng még a fülemben. Érdekessége az volt, hogy miután kiderült, hogy milyen gép is valójában az F-117 megélt egy újrakiadást és ott már lehetett választani a kettő között.
  • Molnibalage
    #15794
    Én kérek elnézést, csak már az olvasáshoz is fáradt vagyok. A Fleet Defender felidézése még most is könycseppeket csal a szemembe. Fasza rádiózás és atomjó hajtóműhang volt benne. Egyszerűen hihetetlen volt a kor szintjén.
  • Buren
    #15793
    A FreeFalcon 5 nem kereskedelmi.. max annyiban, hogy kell hozzá az eredeti Falcon 4.0 (vagy AF) de másért nem nagyon kell fizetned...
  • Molnibalage
    #15792
    Hol az FF5? Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!
  • Buren
    #15791
    No de mi a jövő a kereskedelmi harci szimekkel kapcsolatban?

    -Lesz DCS sorozat... Ka-50, A-10A és AH-64A tuti... majd mire vén taták leszünk mind megjelenik.
    -Lesz egy Jet Thunder nevezetű, ami a Falkland-szigeteki háborúval fog foglalkozni...
    -Storm of War: Battle of Britian Oleg bácsitól...
    -És utoljára valamilyen Fighter Ops amiről nincs tiszta elképzelésem..

    Ha még van valami amit kihagytam akkor írjátok le.
  • Molnibalage
    #15790
    Egyidős a Falcon 4.0-val... Röpül az idő. Repszim kapcsán ez jó kis képzavar mi?
  • L Viper #15789
    Atyaég, már lassan a Flanker 2 is 10 éves progi.
  • Buren
    #15788
    Jópofa, csak a menütől mindig kirázott a hideg...

    És ezután már csak pár köpés és elértünk a Lock On-hoz.
  • L Viper #15787
    Offoljunk tovább, :-)
    Mai napig megállja a helyét, moddolt Flanker 2.51:









  • JoeDestroy
    #15786
    Egyrészt teljesen dinamikusan változó egyetlen "hadjárat" volt az egész, valami az első "mai" 3ds világot megjelenítő komplex progi volt belesűrítve 64 KB-ba. A tér leképezés a modellezés és a komplex vektorgrafika őse.
    Elfogult vagyok. Végigjátszottam, de a befejezése csak a kezdet volt. Nem a vége volt a lényeg, hanem a játék végig (talán majd egy évi tartott.)
  • LeonSilver
    #15785
    Hát az ELITE nevü gémet az életben nemfogja utolérni semmi.
    Mai szemmel ocska szarnak tűnik holott az egyik legélvezetesebb játék amivel valaha találkoztam.Azthiszem még mindig ez az amivel összességében a legtöbbet játszottam.Volt egy nagy, francia koczkás füzetem ami tele volt írva, hogy hol - mi - mennyi :)

    ELITE
  • Scottt
    #15784
    Szvsz én vagyok itt a legfiatalabb:)És nekem igen is számít a grafika,de a játék élmény is,szóval egy közepes játék a legjobb nekem-pl Far Cry,M2TW:K..

    Szombaton szurkoljatok mert nemzetközi versenyem lesz szóval Ria-Ria HUNGÁRIA
  • L Viper #15783
    Nyugodtan mondjad, vén hülyék vagyunk , akiknek a játékélmény számít inkább és nem a poligonszám, meg a csili-vili grafika.
  • JoeDestroy
    #15782
    Láttunk már mi is ilyesmit a VIASAT History-n
  • Molnibalage
    #15781
    Azért vicces ez a nosztalgiázás. Elárulja az itt jelenlevők életkoráról ezt-azt..
  • JoeDestroy
    #15780
    Kivéve a C64 simeket.
    No meg a Mercenaryt és az ELITE-t (utódja az X-Beyond: The frontier) Ezekkel több évig játszottam gyerekfejjel.
  • JoeDestroy
    #15779
    Nekem a Falcon 3 volt ami igazán az első tanulósim volt.
    Anno angol és német előadások helyett :)
    Eredménye, hogy meg akarták tagadni az aláírást záróvizsga előtt, de visszaszereztem
  • Buren
    #15778
    Itt van róla egy kis cikkecske, bár ez mind igaz a simára is...

    Íme a coverje a kicsikének.

    Egy leírás.

    A különbség *csak* annyi a szokásos bugfixek mellett, hogy van jónéhány új kampány (6!!), egy mission editor/builder, és videós tutorial.
  • Molnibalage
    #15777
    Volt abból gold? Az volt az ELSŐ igazán hardcore sim amivel dolgom volt. Radarnyaláb eltérítése, különböző radarmódóok, még a kamerarendszer is le volt benne szimulálva. A bejövő AS rakétákra is lehetett lövöldözni. A leszállásokat értékelte a program és asszem féldinamikus hadjárat volt benne a mediterrán térségben. A kezelőfelülete akkor szinten olyan kulturált volt, mint a mostani új UI lesz az FF5-ben. Nálam csillagos 5-ös volt a cucc. Örök emlék.

    Gundark, az TSHV-s F-18-ban lehet támdani a levegő-föld rakétákat?
  • Buren
    #15776
    Valaki tudja honnan tudnám leszedni a Fleet Defender Gold-ot? A HOTU-n nem lehet, torrentről meg csak a simát lehet megszerezni... thnx
  • L Viper #15775
    Igaz, hogy ez már nem a DOS-os.
  • L Viper #15774
    Nézd meg a galériámat Most is fent van a gépemen.
  • Molnibalage
    #15773
    1942 PAW is jópofa volt. Abban is voltak hadjáratok. Abban is volt olyan funkció ami jó lenne a Falcon din. hadjáratban. A felderítő gépek jelentési nem mindig voltak pontosak.
  • Buren
    #15772
    A Red Baron-t se felejtsétek el...
  • L Viper #15771
    Basszus, a TFX-et hogy is hagyhattam ki. Régen volt, öregszem. 1942 Pacific AIR War, Microprose, első mozijaimat ezzel vágtam :-D
  • Molnibalage
    #15770
    Ja légitankolás! Király volt. Ja és az ACE-ban úgymond dinamikus hadjárat volt, ugyanazon az elven közelítőleg, mint a Falconban! Már akkor látták a jövőt!

    PC-n az első komoly szim amivel találkoztam a TFX volt. Akkor szemmel hihetetlenül szép grafikája volt, gyönyrű táj és küldetésszerkeztő. MFD, TGP és korrekt HUD! IMÁDTAM!

    Nosztalgiázzunk még? :)
  • L Viper #15769
    Screen:
    Ace légi utántöltés, hoppáááá:



    Én meg a Tornado Gold-ot hagytam ki:

  • L Viper #15768
    Ace, Ace 2 C-64-en.
    PC-n: F15-II, F15 III ( ezzel iszonyat sokat játszottam, dugig volt a szekrényem plecsnivel :-)), Dawn Patrol, miatta vettem a 4 mega Ramomhoz még 4 megát, mert csak 8-al indult (640x400-as felbontás) és a nagyszerű Overlord. Aztán jött az isten EF-2000, persze ezek csak a legfontosabbak, ezek mellett amihez hozzájutottam .
  • LeonSilver
    #15767
    A legjobbat kifelejtettem.A DiD adta ki és az már kis túlzással tényleg szim volt.A Fighter Pilot.
  • LeonSilver
    #15766
    Nekem C=64 -en az ACE és az ACE2 Spectrumon meg a Delta Wing ;)

    ACE -->

    ACE2 -->

    Aztán meg jött a király!Az F-14 Tomcat 2 lemezen :D
    Nagyon jó ötlet volt, hogy először kiképzés volt és csak utána lehetett repülni a kandurral.És ha elért az ember egy szintet akkor nyugdíjazták és máshova helyezték.Én eccer zŰrhajós lettem :D


  • Molnibalage
    #15765
    PC-n nekem az F-29 Retaliator volt. C-64-en már nem emlékszem, hogy mi lehetett. Többesélyes. ACE vagy Fighter Bomber.
  • Scottt
    #15764
    Nekem is:d
  • Buren
    #15763
    Nekem az első "szimulátorom" az F-22 Lightning II volt.