52965
  • Gundark
    #16522
    Nájsz dzsob. Nájsz vid. Kongratulésön :)
  • L Viper #16521
    Jahhh, látom saját topik van neki itt:

    Video collection :-)
  • L Viper #16520
    Gratulálok, ez valóban ütősre sikeredett!

    A vágások, a zenék, a játék lehetőségeinek kihasználása (pl. a 29-es pilóta ahogy skubizik ide-oda).
    A kép a képben is jól mutatott. Igen, ezzel kellett volna indulni a versenyen, de sebaj, majd legközelebb.



    Valaki postolta már Frugalsra egyébként a linket ?

  • JoeDestroy
    #16519
    Levettem a videót, eltettem a gyűjteménybe. :-))
  • Scottt
    #16518
    Eszméletlen zsíros kacsául király;)
  • JoeDestroy
    #16517
    XP SP3 kapcsán kinek milyen tapasztalata van?
  • JoeDestroy
    #16516
    Gratulálok! Jó lett szerintem is.
    Pörgős, dinamikus és a zene az a nekemvaló stílusú :))
  • sindelnet
    #16515
    Annak idején a Mig29 skinnél,az eredetinél kétszer nagyobb felbontást
    simán elfogadta.
    De ha nem,ahogy Viper írta:festés után visszaméretezni...
  • Scottt
    #16514
    Hol találom?
    A ramp startos videóban amikor aztmondod ha nem sikerül elsőre a hajtómű indítás akkor lezuhan az RPM és nemlehet újra indítani, ez a bug kilesz javítva?
  • Bucser
    #16513
    10/10-es lett:) zenéjében vágásában mindenben állat nagyon.

    Szerény véleményem szerint bármely Balázs féle videót übereli.
  • Boconadi
    #16512
    Itt az ajándékom neketek a nyárra. Mindenkinek jó pihenést, a vizsgázóknak sok szerencsét, az éretségizőknek jó szóbelit, és együttvéve további jó szórakozást mindenkinek!

    Üdv: boci

    ui: Remélem Bucser ez már tetszeni fog :)
  • Molnibalage
    #16511
    Keresd meg a file-t és írd felül ahol megtalálod. A többire majd később reagálok.
  • Scottt
    #16510
    Igen szóval van egyszer egy CTDm teljesen random szokott kijönni.


    Illetve van a másik amikor megvolt a visszaszámlálás és jönne a töltő képernyő akkor egy winfos hiba üzenet hangjel.Két Alt+Tab és letudom rakni az asztalra akkor látom a hiba üzit(Ha megint lesz akkor csinálok képet)

    Az nálan is megvan az FF4ben, hogy mikor repülök egy bevetést,akkor nemtudok vissza mászni az UI-re.A felbontás váltás megvolt utánna meg csak a kurzor van ott.Tovább általában nem próbálkozom Ctrl+Alt+Del kombóval lelövöm és játszok valami mással.

    Másoljam be a Crashlog.txt?

    Másik az RV Guns,Guns,Guns fixet hova tudom bemásolni?
  • Molnibalage
    #16509
    Nyomtasd ki és tedd a térdedre ahogy a valóságban van. Persze ne 200 oldalt. :)

    Mitértesz hibaüzenet alatt? Amikor a hibajelentést akarka küldeni? Azt CTD-nek hívjuk (crash to desktop). Én egy bugról tudok, ha gyorsan váltasz nézetet és katapultálsz akkor NAGYON ritkán előfordul. Utolsó hadjáratom alatt 55 bevetésből volt 1 azaz egy ilyen. Az FF4 atomstbil. OF-nél 20 perc kettő, úgy hogy még akciót sem láttam....

    Az FF5 új UI-ja viszont nálam valami botrányos. Pontosan reprodukálható állapotokban nálam úgy nyomta a CTD-ket, mint állat. Soha ennyit nem láttam. Vannak benne egyéb anomáliák is jelenleg. Jó, hír hogy CSAK nálam ilyen instabil az UI, csak én nyöszörögtem miatta.

    A bátyus gépén elég duvra dolgokat művel az OF és FF5 is. 3870X2 videókárlyta + LCD kombó nem nagyon tetszik neki. Minkét játékot el lehet indítani. Ok. Replök egy bevetést. Ok. Ezután lehetetlen visszatérni rendsesn az UI-re. A felbontás váltás után csak a kurzor látszik mindkettőnél! Ha feladatkezelőből levölöm és újra be akarom tölteni, akkor is csak a kurzor látszik az UI képe nem. A menük helyén látszik a kurzor megváltozása tehát betöltődik a játék, csak a kép szar.
    Ha alt+tab-ot nyomok akkor felvillan egy pillanatra a képernyő. Szóval bátyus gépén egyelőre nem nagyon fogok felvenni, mert sokáig tart. Minden TE vagy gépváltás esetén újraindítás...
  • L Viper #16508
    Nálam is volt már hasonló hibaüzenet, de nem sokszor.

    Az ALT+TAB csak menüből működik RV-nél, de visszalépés után a felvegyverzésnél a megjelenített gép eltűnik.

    AF-nél lehet ALT+TAB-ozni, de ott meg visszalépés után szoktak grafikai hibák lenni. Videókártya és kártyabeállításfüggő a dolog egyébként. A régi ATI kártyámon vígan lehetett AF-nél, a mostani már annyira nem szereti. Van amikor semmi gond, de volt olyan, hogy a gépek skinjei átmentek gyászmenetbe ( mindenki fekete lett )
  • Scottt
    #16507
    Másik:
    Ugye csak nálam van olyan, hogy kidob 1-1 hibaüzivel?
    Az egyik a RV exe leállt blablablab[szokásos winfos szöveg]
    Másikról ha tudok, csinálok képet az valami 2d cockpit render..

    Szerintem jó lenne azért, ha repülés közben bele nézhetnék a kézikönyvbe egy kis puskázás gyanánt:)
  • Molnibalage
    #16506
    Tudtommal nem. Nem prioritás őszintén szólva. TE-be és hadjáratba is bármikor vissza lehet ugrani. A század váltást viszont le kéne programozni, mert az gondot jelenthet. Nem'tom hogy meddig "él" egy hadjárat. Egy példa.

    Hadjáratban lerepültünk egy bevetést 5-en, mondjuk 3-an egy F-16 században, ketten megy F-15-ben. Namármost, ha századot akarunk váltani akkor ki kell lépni a hadjáratból. Namármost az FF-ben BÁRKI indíthat hadjáratot, de szerver akkor is van. Szóval EGYVALAKINEK (leheőleg a szervernek szerintem) bent kell maradni, amíg a többiek váltanak. Ezután ő kilép és látni fogja az aktív online hadjáratot és ő is választhat századot. Persze az is lehet, hogy bárki bent maradahat, de 1 nem minimum kell. Namármost az ilyen "ki van éppen bent" című játék miatt volt / van az dogfightban FF4 alatt, hogy néha más gépet látsz annak a helyén aki CTD vagy reset után jött vissza. Ezért lenne ezt NAGYON sürgős megoldani. Fel is vetem, de rögtön.
  • Scottt
    #16505
    Balázs az javítva lesz az FF5ben, hogy ha már repülök le tudjam rakni a tálcára?[Csak ha visszalépek a menübe akkor működik]
  • L Viper #16504
    Amikor a Fuhquake-hez csináltam a textúrákat és a Flanker 2.5-höz javítgattam, ott simán lehetett nagyobbakat használni.
    Sokszor használtam azt a módszert én is amit Sindelnet javasolt. Nagyban jobb megcsinálni és utána visszaméretezni. Akkor vissza kellett ,mert FPS vesztést okozott a nagyobb textúraméret. Azért néhány fontosabbnál maradt a nagyobb.
    Akkoriban még volt időm ilyesmire is

    A Falconnál nem tudom hogy van, de furcsa, hogy nem lehet nagyobb textúrát ráhúzni.
  • Molnibalage
    #16503
    ?? Akkor nem fog működni a Falcon alatt. Ekkora felbonátsban van a 3D modellhez eltárolva a skin. Ha nagyobbat csinálok akkor csak katyvasz lesz a vége.
  • sindelnet
    #16502
    Nagyítsd fel nyugodtan a képet 1024x1024-re,skinezés után nem is kell visszaméretezni,sokkal szebb lesz nagyobb felbontásban.
  • Molnibalage
    #16501
    Olyan lesz az egész. WaveyDave írt egy kiregényt, hogy hogyan lehet igazán jó skint csinálni csak több baj is van vele.

    Egy olyan gép esetén aminek szép nagy méretű skinjei vannak az megy. Nem csak panelvonal, hanem szegescselés készítése is van a leírásban. A gond az, hogy a Su-33 skni mérte az nem túl nagy. 1 pixel is nagyobb lenne, mint egy szegecs. Ezért is nem csinálom meg. Ha valakit érdekel akkor elküldhetem neki a leírást.
  • L Viper #16500
    A szárny eleje már egész jó.
  • Molnibalage
    #16499
    Ma utolsó post. Asszem rájöttem, hogyan kell jobban csinálni. :)

  • Molnibalage
    #16498
    Sötétebben. Sajnos egyelőre nem tudom olyan precízen belőni ahogyan szeretném.

  • L Viper #16497
    Ha készen lesz az egész gép, jó lesz nagyon.
  • Molnibalage
    #16496
    Ok, sötétebb lesz. Ezt képzeljétek el sötétebben. :)





    Nem'tom hogy mondtam -e már de úgy tűnik, hogy az ECM modellezése elég korrekt, úgy tűnik nem unidirekcionális! Egyes irányokban erősebb. Csak F-16-tal teszteltem, de gondolom az összes gépre ez ugyanaz.
  • L Viper #16495
    Szerintem is.
  • Tgabbar
    #16494
    A rózsaszín még csak szóba sem jöhet :).
    Legyen kicsit szürkésebb mosottabb szegecseltszegélyű...pl...
  • Molnibalage
    #16493
    Skacok szerintetek milyen színűnek kéne lenni a panelvonalaknak?
  • Molnibalage
    #16492
    Vállalhatók ezek a panelvonalak? Asszem megvan a módszer amivel viszonylag gyorsan át tudom másolni az új skinre a régi vonalakat.


  • Molnibalage
    #16491
    Sakcok a PS-ben hogyan lehet vonalat húzni? Istennek sem megy, állandóan nyilat rak ki eza nyüves program Azt sem vágom, hogy miért rak minden próbálkozást külön layerre? Nem vágom, hogy milyen elven működik a kincsem...
  • Tgabbar
    #16490
    A regisztriben nem lehet átírni az alapértelmezet útvonalat.Anno a GoW-nál is ez volt,de miután átírtad nem okozott problémát.
  • Molnibalage
    #16489
    Full. Minden maxon. Erre belövöm az új helyszínt két F-16-tal. Istambul mellett és forgatava a nézetet 17 FPS. Az hittem rosszul látok, de nem...

    A skinezést természetesen PSD-ben csinálom és csak a végén rakom át dds-be. Igazából még kísérletezgetek, hogy mi a legjobb út.
  • Bucser
    #16488
    nem mindegy, hogy a Crysis hogyan hasít alatta. (felbontás részletesség etc)

    skinezés: érdemesebb lenne ha nem a skinre razzolnál egyből hanem új layerre és meghagyod a PSD a végén elmentve ha alakítani akarsz rajta a DDS-t meg lemented a végén.

    Sokkal egyszerűbb a hibákat úgy javítani ha új layerre csinálod.
  • zsoltfireman
    #16487
    Én egy hónapja vettem egy erőművet,semmi nem szab határt!!!
    De,nagyon kiváncsi vagyok az FF5-re!!!!!!
  • Molnibalage
    #16486
    Még videót is linkeltem be. Sajnos az OF minden szép dolga ellenére egy kicsit komolytalan a szememben. Nincs olyan gép amin rendesen futtatni lehetne... A TÖK üres helyszínen a bátyus gépén nem tudta a 24 FPS-t. Röhej. A Crysis hasít alatta...

    A telepítő is "vicces". Csak a c vinxoról hajlandóó felrakni magát. ÉS ha éppen nincs elég helyed ott??? A bátyus gépén pont ez volt a helyzet.

    A skinről. Nem bontottam layerekre semmit. A kiszedett dds-en rajzolok egyből, csak az eredeti skin van (vagy a loncis minta) egy másik layeren és az alapján kopírozok! Ennyi.
  • zsoltfireman
    #16485
    Hogy kell layerekre bontani???? Érdekelne!

    Ill. Van a csapatban valaki,aki feltette OF-re az Aegen theatre-t?????
    Nekem nem megy.....
    Már az OF sem indul,Aegen telepítés után!
  • Molnibalage
    #16484
    A dds fjálokat megnyitom PS-sel azt hajrá! :)
    A panelvonalakat úgy tervezem visszarakni, hogy a skin létrhozásakor nem nagyon törődök vele mivel megvan az eredeti dds is azt alárkva layerként pikk pakk visszahúzom majd az összeset. Remélhetőleg. A másik az, hogy nem is biztos, hogy kell. Kis textúráknál olyan tárgya a felbonáts, hogy vagy túl vastagak vagy túl keskeny a panelvonal. A színében sem vagyok biztos, hogy milyen kéne neki. Az eredetin szürkés, de ezen például feketés. Ki kell majd próbálni. Szerintem kb. olyan jó 1-2 hónap mire elkészülök vele. Az államvizsgám miatt nem ezzel kellene töltenem az időt és a három új hadjárat készítése is viszi ám az időt. :)
  • zsoltfireman
    #16483
    Ja,és mit használsz a színezésre???