52965
  • JoeDestroy
    #16762
    Ne tévedj el. Nem a BME a csúcs a magyar mérnök oktatásban. Akiket tőlünk annó kirugdostak, a BME-n 4 fölötti átlagokat produkáltak. Gyártástechnnológián! (Kicsit hazabeszéltem. :-)) )
    Az államvizsga, amíg egyszer nem csinálsz meg egyet, marha nehéznek tűnik. Azután megkérded majd magadtól, hogy minek is idegeskedtem ezen annyit?
    De addig is izgulni fogsz!!! :-)
  • Bucser
    #16761
    Nálunk súlyozottra adták az ösztöndíjat.

    Nem kell beszarni. odamész nemhagyod hogy bezavarjanak és kész. end of sory. már túl is vagy rajta:)

    Én államvizsga eredményhirdetés után 10 percel már a 2. sörömet és a második unicumomat dűtöttem le. 30 percen belül még 2-2 követte:D

    Apámnak be kellett jönnie értem kocsival, mert nem engedtek fel a buszra:D
  • Molnibalage
    #16760
    "Államvizsgán megbuktatni valakit csak a jogászoknál meg az orvosoknál szokás."

    BME-n egyes szakokon azért előfordul ilyen. Az egyik doktorandusz (volt konzulensem) úgy elkottyintotta, hogy ez szinte csak formaság (hát majd meglátjuk...). Én két hete készülök rá, változó intenzitással, hétfő óta 10-11 óra naponta. Előtte még kényelmesebben toltam, de bele kellett húzni. 5 tárgyból vizsgázok (3 csoporta bontva) és a prezentáció 10-15 perc. Kb. 1 óra alatt lemegy az egész és összevissza 4(!)-en leszünk.

    Melyik átlagod volt 3-4 között. Az ösztöndíj vagy a súlyozott? A súlyozott az nekem is 3,45 körül volt, de mivel mindig elkaszáltak egy tárgyból az ösztöndí sokkal kisebb volt.
  • Bucser
    #16759
    Államvizsgán megbuktatni valakit csak a jogászoknál meg az orvosoknál szokás.

    Szóval nem kell aggódnod. én kb 5 nap intenzív tanulással államvizsgáztam 3 tárgyból 150 tétellel + szakdogavédés és 5-ösre sikerült. Az egész iskola alatt 3-4 között volt az átlagom.

    Egyébként arra meg számíts, hogyha dolgozni fogsz ott azért nap mint nap tesztelni fognak és a munkád eredménye nem vizsgajegyben testesül meg, hanem mások munkájában vagy hibájában. mert ha te elcseszel valamit lehet, hogy az is aki utánad dolgozik adott cuccon emiatt szintén el fog cseszni valamit.

    Ez az amit az iskolában nem tanítanak és nem fognak megtanítani soha. Mások is a te munkádra építenek és ezért a leghibátlanabbra kell megcsinálnod mindig a munkádat.

    A taposómalom meg jelen van. amikor napi 10 órát melózol azután érezni fogod.
  • Scottt
    #16758
    Karate vizsga:)
    Holnap megyek egy hét bécs szóval:)
  • Molnibalage
    #16757
    OFF

    Mikor nyáron dolgoztam azért már az is más érzés volt meg gyakorlaton is. Nem azért mentem haza, hogy aztán otthon is folytassam a melót (tanulást). Nagy különbség! Meg volt az a "snitt" érzés. Kiléptem a melóhelyből és másnapig nem is gondoltam rá. Ja és a melóért legalább fizettek is, mert az ösztöndíjak a vicckategória szintjén vannak. Azért majd kíváncsi leszek rá, hogy mi lesz.

    Persze nem dolgoztam huzamosan ezért tapasztalatom se lehet a napi taposómalomról, de egyik ismerősömnél sem azt látom, hogy félévi szinten vizsgákon múlna a jövőjük és annak ellenére, hogy többször is meséltek hajmeresztő dolgokat és követtek el hibákat ők is nem rúgták ki őket nap, mint nap. Nekem minden egyes botlásom akár + fél vagy egy évet is jelenthetett volna az egytemen, így is lett 5 évből 7... Ezt unom már. Szeretném az elméletet átülteni gyakorlatba. A diplomamukámmal ez sikerült, konzulensem ódákat zengett rólam. A gond nem itt van. Én szar vizsgázó vagyok, nem tudok arra készülni amit értelmetlennek tartok, márpedig sok vizsga az volt. Hülyeséget kérnek számon, olyan dolgokat aminek semmi értelme és ez a BME. Ezek után el sem tudom képzelni, hogy a többi okatási intézmény milyen lehet, ha eza csúcs a mérnökoktatásban.

    Nem kell mindent fejből tudnia egy mérnöknek. Elég azt tudnom, hogy mit hol találok, ha kell és lássam a nagy összképet EZ megy, a vizsgázás nem ahol hülye lényetelen apróságokon szivóznak néha. Az ilyen dolgokat könyből nézi ki az ember vagy utána néz, de nem jegyzi meg.

    Annyit azért tudok, hogy akik vizsgáztatnak egyik sem az a hent típusú tanár, sőt! Ebben bízok részben, mert nem igazán sikerült felkészülnöm rendesen.

    Na akkor befejezem a rinyálást és majd meglátom pénteken. Utána marad a jó kis nincs mit tenni érzés.


    ON

    OF is kap új UI-t (FW). Szép, jó, de azért nem éri el az FF5 szitjét. :)
  • Bucser
    #16756
    Hidd el utána meg a meló folyamatosan egy nagy vizsga...
  • Molnibalage
    #16755
    Miből? Egyébként gratula bármi is legyen az. Őszintén szólva egyszerre örülök és vagyok szomorú, hogy remélhetőleg vége lesz nekem. Kicsit rühellem már, hogy vizsga, vizsga és vizsga.
  • Scottt
    #16754
    Megjöttem levizsgáztam:)
    Tegnap este már magamban mondtam a ramp start lépéseket elvonási tüneteim voltak:)
    Ma nekem nem indult a gép.Kiírta a bootolásnál, hogy vmikor nemtudott be bootolni és ezért újra bekellett állítani a rendszert.
    5perc mulva már múkodött:)
  • JoeDestroy
    #16753
    Csak ne imbolyogna a monitort! Még az egyetemen az egyik haver ~ fél liter pálinka után DOOMozot, és egy idő után lehányta a billentyűzetet. :-)
    Csüt.-től vasárnapig horgászat lesz úgyhogy a hétvégi multi nekem elmarad.

  • Molnibalage
    #16752
    A profi minden helyzetben profi marad. :)
  • L Viper #16751
    Az ATO-ban elboldogulsz majd ? Vagy esetleg tegyük szombatra ?
  • Molnibalage
    #16750
    Ha pénteken jövök akkor valszeg nem leszek színjózan. :)
  • Gundark
    #16749
    Ha lesz akkor jövök én is. Valószinűleg. :)
  • L Viper #16748
    Pénteken, vagy szombaton ha lesz valami, beszállok én is, majd írjatok.
  • Molnibalage
    #16747
    Pénteken államvizsga. Ha összejön (és miért ne jönne?) akkor utána ereszdelahajam! :)
  • netmester
    #16746
    remélem terveztek még valamelyik estére multit. mostanába egyre gyakrabban jön rám hogy repkedni kéne. csak nincs kivel
  • Molnibalage
    #16745
    Fura gyerek ez a spok. Istenemre nem értem, hogy mit akar.
  • Molnibalage
    #16744
    Ez fake, ilyen soha nem volt. Ezt csak valaki rágányolta paintt-tel. Ismerem a fotó erdetijét, ez voln a honlapom nyitó oldalán 8 hónapig...
  • repvez
    #16743
    skinezös kedvüek beválalhatják :D
  • L Viper #16742
    Nagyon jó minőségű videó. 0:50-nél az nem normális. Normális repnapon ezért letiltás jár , bár ha már lerepülte a programját, nagy ívben tesz rá
  • Molnibalage
    #16741
    0:50-nél!Az igen...

    0:35-nél az F-15 felszállás sem gyenge.
  • Molnibalage
    #16740
    Majd az FO. Valamikor... (a végén már akkor FF7 lesz )
  • L Viper #16739
    Nagyon meggyőző. Nem túloztál, Qawa valóban kitett magáért a kabinok terén. A Viggen nagyon tetszett. Az éjszakai robbanások, flare effekt is ütős.

    Remélem a 10 éves évfordulón azért már mi is "tolhatjuk" az FF5-öt. Bassz*meg, már lassan 10 éve adták ki az alapjátékot. Nem túl sok progi van, amit még 10 év után is ennyien játszanak és a videóból látom, hogy még fognak is.
    Sajnálatos, hogy ezenkívül normális F-16 szimulátort azóta sem jelentettek meg.
  • Molnibalage
    #16738
    Hogy tetszik az új vidi? Elég sok felvétel van benne tőlem. :)
  • LeonSilver
    #16737
    Mostmár én sem adok kölcsön.Max az öcsémnek vagy a sógoromnak.De náluk úgy is megtalálom ha ... ;)
  • Molnibalage
    #16736
    Semmi baj, csak szóltam. :)
  • DonZorro
    #16735
  • Molnibalage
    #16734
    Köszi a postot, de szerintem ezt már mindenki ismeri aki itt van.
    Itt csak laza 2 éve van fennt. :)
  • DonZorro
    #16733
    http://www.indavideo.hu/video/Nagyon_alacsonyan
  • Molnibalage
    #16732
    Új kép, új videó.
  • zsoltfireman
    #16731
    Hadjárat,hadjárat...Mire jó a TE? Készíts!!! Neked meg az ilyesmi meg sem kottyan! Vagy nem nézted a videót,amit a TE-ről készítettél???
  • Molnibalage
    #16730
    Elvileg hamarosan láthattok egy új videót. Elég sok felvétel és kép tőlem származik ami benne van.:)
  • Gundark
    #16729
    Nekem még meg is van az első kiadás :) Könyvet nem adok kölcsön :) Amióta a "Fehér sas kék mezőben" annihilálódott valamelyik cimborámnál. Sőt az összes Tobak Tibi bácsi által irt művet megvettem még anno :) És nem is bántam meg :)
  • Wampa
    #16728
    Üdv
    Már le is szedtem az OF-et....nem lesz a szivem csücske,bár a pit tetszett,főleg a tükröződés az üvegen.Remélem az átkerül a FF5 be.Meg szebb a játék kezelő felülete.
    A HUD is jobban bejön.
    Ugy indult a küldetésem,hogy elbambultam,mire a wingmanem fogta ,elém gurult a barom és beállt keresztbe.Hörögve nekirontotam,felrobbant és egy gyönyörű sik,f16 os álldogált egy darabig függőlegesen a kifutón.Utána ki akartam lőni két HARM-ot,nem tudtam befogni a célt....itt feladtam.

    Én is szeretem a Lock On-t,Viperának köszönhetően a Flankert is.
    De kihullik a maradék hajam mikor eszembe jut,hogy kemény 10e ft adtam ki érte,meg egy uj videokarit,mert a patch nélkül nem akart futni 98'on meg 2000 en.Én meg azt hittem a kártya xarozik.
    Most meg valamiért nem tudok trimmelni.AZ agyamra megy,mert az F15 kivételével minden repülhetetlen trim nélkül.
  • L Viper #16727
    Ez gyönyörű

    Nálam is etalon játék a Falcon mellett a Lock On és a nagy elődök is, mint pl. a Flanker 2.51 is.

    A minap DosBox alatt, tök jót repkedtem a Flanker 1.0-val is. Az a vektorgrafika nagyon tuti :D

  • L Viper #16726
    A Pumák földön-égen alapmű. Én is adtam már kölcsön, de szerencsére visszakaptam :-)
  • Molnibalage
    #16725
    Na! Ez jó! Elvileg az 1.1 beszerzése folyamatban van, de nagyon lassan. Gondolom az F-15 kabin lett használva hozzájuk.

    A Lock On-t szerintem meg sokan szeretik itt is csak nincs annyi idejük, hogy ezzel is és azzal is tolják.
  • Bucser
    #16724
    Tudom nem mindenki szereti innen a Lock-ont de íme egy kis off

    Na az US Carrier Fleet Mod keretében megjelentették az F-14D-t.

    Létrehozták már a CVN68-at és gyönyörű lett azt kell mondjam valamint az F/A-18 E/F-et is (van 1 és kétüléses modell is. Valamint megoldják hogy az F-18 F tanker verziójáról lehessen újratölteni.

    Talán idővel pitet és FM-et is tudnak majd állítani:)

    Jahh és link ahol bővebb infokat találhattok

    http://www.virtualnavairops.com/
  • Molnibalage
    #16723
    Miért olyan jó az Agean? Szép textúrákat leszámítva semmi különöset nem találtam benne (meg persze az új skinek.) Egy helyszín hadjárat nélkül nem ér semmit szerintem. Szép az OF, de egyszerűen nem tudok komolyan venni egy olyan játékot amihez a Crysis-t futtató gép sem elég. Pedig én tényleg foglalkoznék vele, de így nem lehet. Ezért tettem le voksomat az FF széria mellett. Jobban el van találva az egyensúly a feature-ök és játszhatóság között.


    "1,000 features all packed into a SLIDE-SHOW.
    A-la Open Falcon. "

    Ezt Ara'-tól kölcsönöztem.