52965
  • Molnibalage
    #16882
    A derűs égbolt köszönésről nekem mindig Aigner "Eduscho" Szilárd ugrik be. :)

    Persze attól még nagyon jó. Derűs égbolton, derűs F-16 pilóták, derűsen bombáznak porrá mindenkit.
  • Hugi75
    #16881
    Szia Balu!

    Élek a felajánlott lehetőséggel. A kézikönyvhöz gratulálok, Bátyus jóvoltából hozzájutottam, és már kezdem magam átrágni rajta (Mit mondjak, én még azt hittem, hogy nehéz a Számviteli törvény. :-) )
    Srácok, köszi ezt a nagyszerű élményt, nem tudom, mikor lesz legközelebb, de igyekszek kicsit aktívabban részt venni. :-)
    Derűs égboltot!
    Hugi :-)
  • L Viper #16880
    Ha ragaszkodsz a kodekjeidhez a játékon belül nevezd át a movies mappát valami másra, mert a hadjáratban is akar majd videót lejátszani és az is behülyítheti. Így jó lesz.
  • L Viper #16879
    Látom volt multi, remélem legközelebb tudok menni én is.
  • Molnibalage
    #16878
    Gondolom az AF, mert eza hiba újabban több embernél is előfordul, rossz videocodec okozza szerintem. Töröld le (vagy csak rakd ki onnan máshova) a moives könyvtárban az intro-t és elvileg működni fog.
  • mytb
    #16877
    nekem mikor elíndítom nem jön be a kép csak azt hallom hogy szira van meg mintha beindítottak volna valami repcsin.
    egyszóval nem tudtok segíteni hogy hang mért van de kép mért nincs
    előre is köszike
  • Molnibalage
    #16876
    Nem a ádiófogalmazást nem tudom kirakatni, de AF-ben gyorsabban beszélnek arádiózáskor. Ez is valami. A labels feliratozását tudom megváltoztatni, tudok a távolság kjelzéssel barálni, tehát ki írja a távolságot is a géptől és azt is lehet szabályozni, hogy a közeli labels az hány mérföldről legyen látható (mint FF4 vagy OF alatt). Ennyi.

    Igen, volt pár vad Falcon vs. Lonci vita bár azért volt benne némi egyoldalúság egyes egyénektől. Ezt ne firtassuk. Fura, hogy a Lonciban az A-G harcod emeled ki, mert max. az AI-nál lehet jól megtalálni ezt. A jenki oldalon nuki HARM, LGB és a buta bombák választéka is enyéhnszólva szegényes. Az AI viszont jól használja az LGB, HARM és nagy hatótávolságú A-G fegyvereket (AS-6, AGM-84, BGM-109) és a hajók védelem ezekre tud tüzelni is. Na ez hiányzik igazán a Falconból.

    Az AF grafikája tényleg elég fura és a "legszebb" az egészben, hogy mégis akkora FPS killer, mint állat főleg, ha zoomolsz. Tegnap is olyan szaggatásokat és 10-15 FPS produkált, hogy ehaj. Pedig a forgalom piskóta volt egy koreai hadjárat első napján a DMZ mellett ehhez képest az FF4 (az FF5 meg főleg) 20-50%-kal nagyobb bubble mellett a repcsik esetén is vagy kétszer akkora FPS-t ad a gépemen, mint az AF. Azért et mélyütés a javából...

    A repmodell meg olyan amilyen, egyelőre ezzel kell beérni. Az OF-hez elvileg MAV-JP csinált egy TELJESEN új repmodellt, elég durva. Itt van. Namrámost az OF kapcsán nekem még az sem clear, hogy most kint van az OF 4.6 vagy nem.

    Ara itt értekezik pár sorban az OF-ről, hogy akkor most mi is van és miért nincs egyesülés stb. érdemes végigolvasni, ha valakinek van ár ideje. Itt meg 4.6-ról van szó, fel is tettem rögtön a kérdést.

    Van rá esély, hogy talán majd az FF szériában is viszontláthtjuk ezt a repmodellt, mert az OF fejlesztése úgy tűik, hogy végetér és én nem láttam, hogy benne lenne azúj repmodell. Pár DEv ag viszont jó barátságban van MAV-JP-vel és az FF5 megjelenése UTÁN (kis ráhatás a készítőre ) megkeressüki majd, hogy hajlandó lenne -e rendelkezésre bocsátani a kódot és segíteni integrálni a játékba. Egyfelelől ez jó lenne mindenkienek másfelől úgy tűnik, hogy enélkül a nagy semmiért dolgozott, ha soha nem lesz kidva egyik verzióban sem. Szerinem ez lenne az egyik legnagyobb előrelépés a Falcon története során, ehhez csak a DX7 motorra való átállás fogható ami még mindig nem 100%-os, mert talaj az még mindig DX5 (6?) alapú.
  • polluxware
    #16875
    Álmatlánság közepette nézegetem Molni Balázs videjóit...

    Van érzéke:) bár ezt tudjátok...

    OFF topic

    http://www.youtube.com/watch?v=Xm-dpmVoT0I&feature=related

    König 350-es úgy gondolta felhúzza az orrát:/

    Apropó Jövhétvégén Szeged verseny.. O-250, O-125, F-1000
    (hátha valkit érdekel más is a focin kívül:)
  • Scottt
    #16874
    Ajánlom, hogy nyergelj át a RV1re..Tudod Balu kézikönyve hozzá az alap dolog:))
  • polluxware
    #16873
    Ahoj:) Te Balázs, lehet kérdezték már ,de nemtod véletlenül hogy lehet-e feliratozni a rádió forgalmazást a képernyőre? Red vipernyóban tudom hogy lehet ,de mondjuk itt is jól jönne.

    Más...

    Visszaolvasgattam keresgetések közepette itt a fórumban, és meglepett hogy ez Lock on vs. Falcon dolog milyen paprikás volt néhányszor itt a fórum sorai között:)

    Annak idején nekem a Lock on volt az elsőszámú modern repszim (il2 sturmi után). Aztán a SIMHQ oldalain megláttam a Flaming Cliff-et... Azt nem mondom hogyan és milyen verziót, de 3napig szenvedtem vele mire elindult a progi:) de elindult;) Mai napig tetszik a A-G harcnem benne... Légiharc az hogy őszinte legyek teljesen kimaradt nekem úgy ahogy van (á'la F-15, su27 dogfight)

    Falcon 4.0 AF az már régebb óta megvan a szekrényemben (kb.2éve),de csak most jutottam el odáig hogy játszak is vele. Ami igazán tetszik benne az hogy 716 oldalt kell átnyálazni mire az ember elkezdi megérteni miről is van szó. Szerintem pontosan ezért, és ezt az űrt próbálja újfent befoltozni a DCS: Black Shark. (kérdés az hogy hányan élik meg a kiadást:) Tudom jön a Red Viper 2 ,de úgy őszintén ha 3héttel ezelőtt kérdi valaki mi az a Red Viper1, hát...

    Amúgy sok helyen olvastam hogy a repmodell meg a grafika az ami nem jön be sokaknak az AF-ben... A repmodell elsőre nekem is furcsa volt, főleg az első leszállásnál, erősen emlékeztetett DI Tornado-ra. Nemtom kinek ismerős egyáltalán eme sim



    Kontrollált tégla siklatás...

    Kicsit nosztalgiáztam:) Lehet szídni:)

    Köszönöm a ma esti multit! Új dolgot tanultam megint, itt biza a az IGLA hamarabb leszed mint a Lock-on-ban.
  • Scottt
    #16872
    Nemtudok más rövidítést a DemillitarizedZone-n kívül;)
    Én csak keritésnek hívom a határ:)
  • Molnibalage
    #16871
    Ja, ha szükség van rá akkor vállalok élőszóban kötelékrepüléses oktatást (AF vagy RV az tökmindegy bár az RV az talán előnyösebb egy-két szempontból). Csináltam már nemegyszer, kezdőknek sokat segít. Mostanában relatíve viszonyleg ráérek (ameddig nem szerzek állást..).
  • Molnibalage
    #16870
    DeMilitarized Zone, Eszak- és Dél-Korea határa. Vagy esetleg másra célozgatsz? :)
  • Scottt
    #16869
    Mit jelent a DMZ?:)
  • Molnibalage
    #16868
    Bassz, tényleg! A második részben volt. Mondjuk nekem abból az alábbi beszólás a kedvencem.

    - Mit olvasol Tapper?
    - A kommndós halála.
    - És tetszik?
    - Em.. elvicceli a dolgot.

    Én itt fentrengek a röhögéstől. :)

    Más, itt van egy nem Falcon videó tőlem! A képminőségen majd mepróbálok javítani. Van egy jobb verzió már belőle, csak potom 220 mega tömöríetlenül...
  • JoeDestroy
    #16867
    Lehet hogy úttörő lett a Falcon fórum, de vagy a játék és a társaság miatt, vagy személyes varázsomnak köszönhetően, de bővült a csapat egy padavammal.
    És tényleg van neki sok X kromoszómája, amit a mai multi résztvevői tapasztalhattak is :))
    Hamarosan megoldunk még pár technikai problémát, és közös repkedéseink alkalmával csiszolódhat tudása. :-))
  • Molnibalage
    #16866
    Ilyen volt a legsűrűbb helyzetben. Országomat egy IFF blokkért! :)


  • 42nd Intruder
    #16865
    OFF

    Bocsi, de erről a hugis és bátyus beszélgetésről nekem mindig a Nagy durranás c. film ugrik be a híres, hírhedt "Bácsikám itt a kishúgod! Kishúgom itt a bácsikád!" rádióforgalmazással. :D

    ON
  • JoeDestroy
    #16864
    Érdekes pillanat a DMZ mögött. Légi utántöltés volt a sűrűben. Rácsodálkoztam azért távoli a kép :)
  • JoeDestroy
    #16863
    Uraim köszönöm a repkedést, jó volt.
    Kicsit berozsdásodtam. :))
    A kép csak úgy.
    [IMG]http://iaro.3dmax.hu/kep/2008-07-05_22_36_06.jpg[/IMG]
    Érdekes pillanat a DMZ mögött. Légi utántöltés volt a sűrűben. Rácsodálkoztam azért távoli a kép :)
    IMG]http://iaro.3dmax.hu/kep/2008-07-05_22_51_14.jpg[/IMG]
  • JoeDestroy
    #16862
    IP
    92.52.200.210
  • Molnibalage
    #16861
    Valami gáz van, elnémult a mikrofonom. Csekkolom.
  • Tgabbar
    #16860
    Csendes hallgatóságként?..Oh,azt csak úgy nem lehet :).
  • polluxware
    #16859
    köszi a linket, megvan.. Az én routerem az különleges:) Az egyszerű dolgok nem úgy műkszenek
  • Hugi75
    #16858
    Köszi Balu, most már ezzel legalább képben vagyok. :-)
    Nem akarom ám senki játékát elrontani, inkább csende hallgatóságként kívánok először résztvenni.

  • JoeDestroy
    #16857
    http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm
  • polluxware
    #16856
    Múltkor csak a modemről ment.. Most próbálkozok valami kábelbuzerálás mentes megoldással:) Úgyfest hogy műkszik, hpyerlobby-n már tok csatlakozni két gépre.
  • JoeDestroy
    #16855
    A monitorom képe közvetítődik Huginak :)
  • JoeDestroy
    #16854
    TS szoba falcon
    pass: ef16
  • Molnibalage
    #16853
    Videostream??? Eddig ketten meg talán pollux. Azt viszont nem vágom, hogy m baja a routerral, múlkor repült már velünk minden gond nélkül.
  • JoeDestroy
    #16852
    Hányan lennénk?
    390 kbs up, de levisz némit a videostream. közben.
    Ezért lenne jó más server.
  • Molnibalage
    #16851
    Upsz, feledékeny vagyok 3 sör után. :)

    A WSO = Weapon Systems Officer, bővebben itt. Röviden, ő az aki nem a pilóta és mégis a gépben ül. :)

    Sajnos sehogy ez csak egy olyan szegény ember módszere ami most jutott eszembe. Elivleg úgy játszhatál ilyet a bátyussal, hogy ő minden fontos dolgot ami neki kell rárak a joystick + gázkarra és akkor te szépen kisajátíthatod a billentyűzetet és csinálhatnád amit akarsz a fedélezeti rendszerekkel (már, ha van Track IR). F-15E-nél például egyszerre kerülheti a légvédelem áldásait és lézerbomba célzóját célra rakni enyhénszólva macerás. Persze itt meg bezavar az, hogy csak egy nézet van, tehát ha nem néz Destroy a műszerekre akkor te sem látod. Sajnos ilyen dolgot rendesen nem támogat jelenleg egy komoly szim sem. Majd a Fighte Ops, de mire az kijön már én is nagypapa leszek...
  • Hugi75
    #16850
    Pápa! Már korábban említettem, hogy a szakzsargonnal még kissé hadilábon állok. Mi az a WSO? És hogy kezelhetem a rendszereket, ha nincs még programom?
  • Molnibalage
    #16849
    Volt több olyan srác is akinek gondja volt ezzel, de meg tudta oldani. Bár emlékeznék rá, hogy kik voltak...
  • Molnibalage
    #16848
    Már csak szerver kell. Én névlegesen 4096/256 kbps vagyok, de ez inkább 3500/205. Ezzel még 3 ember talán elvan, de efelett már necces lehet.

    Hugi, gyere nyugodtan. A bátyus meg repül, a redszereket meg kezelheted te, lehetsz WSO! :)
  • Hugi75
    #16847
    Sziasztok!

    Ma este ismét repültök? Hallgatóságnak csatlakozhatok? Sajna még se programom, se joy nincs,(amúgy Bátyusnak köszönhetően ezek folyamatban vannak) de ha nem zavarok a hangulatába szívesen belehallgatnék.
    Előre is köszi.
    Hugi :-)
  • polluxware
    #16846
    Érdeklődés az részemről is lenne... Smc 7004-es routeremmel szenvedek hogy kinyissa a 2934-35-ös portokat. Ha van tipp azt jól venném.. (T-online kabel)
  • zaccos1
    #16845
    Üdv URAK!
    Most láttam a jutyúbon egy egész jó Lonci videót,és az állat késben repült át a híd alatt,úgyhogy ezt meg kell próbálnom nekem is...
    Ha lesz multi elképzelhető hogy csatlakoznék én is,úgyhogy Viper ne kéresd magad és rúgd ki végre azokat a vendégeket.
  • Molnibalage
    #16844
    Miért, mekkora? Ha csak ketten leszünk akkor még 128k upload is bővenb jó.
  • JoeDestroy
    #16843
    Urak lesz ma multi?
    A sávszélesség miatt én nem lehetek server.