52965
  • Bucser
    #17082
    láttad te már egy Bofors vagy a 102-es Howitzer hőképét tüzelés után? vagy egy GAU12-esét?

    Valszeg nem a hajtóműre ment rá az SA-7-es hanem a lövegekre.
  • Molnibalage
    #17081
    Nos a videó enyén szólva eltúloz dolgokat. Nem létező dolgokat állít be valós fenyegetésként és p. minden Su és MiG gépet úgy állít be, mintha az összesen lenne R-77 ami enyén szólva röhej, a legtöbb gép erre nem képes ma sem. Az AWACS ellen készült rakétát is úgy állítja be, mintha kézénél lenne most azonnal mindenhol. Soha egyentlen fotón sem láttam ahol hordozná a gép, és egy erősen manőverező céllal majdnem biztos, hogy nem tudna mit kezdeni. Nem arra készült... A szövetséges AWACS támogatással sem számol ami az ellenfeleknél nagyrészt hiányzik vagy vélhetőleg messze nem érik el az E-3 gép szintjét.

    Szerintem tisztán érződik, hogy azért ferdít, hogy kijelenthessék, hogy kell az F-22 nagyobb darabszámban.
  • Molnibalage
    #17080
    Igen, a háború legsúlyosabb légi vesztesége volt. Stan Morse - Gulf Air war Debrief könyve a legjobb talán a témában. Akkor még nem volt említve hogy mi lőtte le. Hiheteten szerencse kellett szerintem az SA-7 sikeréhez, mert akkor az már rég elavult volt. Az AC-130 hőképe realtíve kicsi és igen jól el van látva zavarótöltetekkel.
  • Buren
    #17079
    Ismeritek ezt a sztorit? Öböl háborúban SA-7-el lelőttek egy AC-130-ast...
  • Molnibalage
    #17078
    Még nem töltöttem le.
  • Wampa
    #17077
    Na ez a szuhoj szerintem szép
    itt
  • Molnibalage
    #17076
    Nem a gép iskolapéldája lett annak ami lehetelen, benne van a feltöltött pilótasuli cikkben is. Gyenge volt a hajtómű elsőre, tettek bele erősebbet. Ettől nőtt a fogyasztás, több üzemanyag kellett, tehát nőtt a tömem ami... És így tovább. Valahogy mégis összerkták ezt a fasza gépek.

    Az El Dorado Canyon hadműveletben ők alkották a csapásmérő erők magját és az '91-es Öbölben is ők voltak a NAGYBETŰS csapásmérők ugyanis autonóm módon csak ők vethették be a LGB-ket. Az F-15E is képes lett erre a hadművelet közben, de csak minden negyedik géphez volt asszem LANTIRN konténer. Az F-16 gépeknek meg egyáltalán nem jutott. Az akkori idők messze legpotensebb csapásmérője volt vitán felül. Az első gép volt a világon asszem ami automatikus terepkövető rendszert kapott. Beépített elektronikai zavarórendszere brutálisan erős, és az átalakított EF-111 Raven mind a mai napig hiány a USAF-nél. 1998 kivonása óta minig NAVY gépet kell kérni elektronikai fedezetre és ez így lesz az EA-6B kivonása és az EF-18G Growler szolgálatba állása után is. Nem véletlenül használják az Ausztrálok még mindig.
  • polluxware
    #17075
    Na ezt kerestem így egyben. 2x köszi Vip

    http://www.72ndvfw.org/modules/Downloads/userfile.php?id=6
  • polluxware
    #17074
    Köszi Vip, estére kiprószálom, 75mb úgyhogy biztos gyó és tartalmas. Youtube-n láttam vidijót ahol olyan realisztikusak voltak a hangok. Ebben a tekintetben egyébként az OpenFalcon 4.5 nagyon jó sztem. Újra elkezdtem olvasgatni a kézikönyvet pontról pontra.. Még ma is tud újat mondani egy két téren.. műszeres leszállás, üzemanyag gazdálkodás, amram taktikák, egyebek:)
  • L Viper #17073
    Próbáld ezt, én még nem teszteltem...
  • L Viper #17072
    A pápai szigor ezért lesújt rád, az Inkvizíció megtalál eme eretnek kijelentésért .
    Te még nem tudod, hogy az általános büntetésforma a communitynknél a joy zsinórral történő önkorbácsolás és a Ramp Start egér nélkül, csak bill. kombót használva
  • polluxware
    #17071
    esetleg tud valaki alternatív sound pack-ot szigorúan AF-hez?
  • polluxware
    #17070
    úgyám! Legyen két partíciód, másodikon lehet a ghost file.. Ha gond van akkor lehet VC NTFS-el másolgatni dos-ban D-re, aztán ghost.exe

    5-10perc

    F-111?

    Annak idején nagyon lehordták ezt a gépet hogy ballépés volt, valami ilyesmit olvastam annó erről a tipusról. (gúrva drága volt a fejlesztése ,és nem igazán hozta azt amit vártak tőle)

    mit kapok én ezért...

    Éppen a leszállást gyakorolgatom AF-ben.. hát igazán szépen a földre tenni..
  • L Viper #17069
    Ez nem így megy. A Ghost lényege abból áll, hogy amikor felraktad az XP-t és minden fontos progit rá amit használsz, a Ghosttal készítessz egy mentést. Aztán valamikor később, ha baj vanm, 5 perc és visszaállítod, nem kell bíbelődni megint az elejétől. Nyilván ha nincs mentésed régebbről akkor nem lehet bűvészkedni a vacakoló rendszerrel.
  • Molnibalage
    #17068
    Egy totál vírusos és zombi gép felett? Még az alap win tűzfal is sípolt, hogy gáz van. A hátteet más váltogatta és mindenféle kamu program futtottt és a még működő spyware és AVG alert folyamatosan sípolt. Fél perc alatt OFF és format volt. Nem vagyok híve a bűvészkedésnek.
  • Molnibalage
    #17067
    Az csak egy kezdemény... Valóban, F-111 az a gyengém.
  • Scottt
    #17066
    Van is F-111 cockpit a Falconhoz Aeyes csinált egyet.
  • L Viper #17065
    Balázsnak is ez a "gyengéje"
  • Buren
    #17064
    Ilyet eltudnék képzelni FF5ben is.
  • L Viper #17063
    Aerosoft fórum, az a cég az FS szériához csinálja a kiegeket.
  • Scottt
    #17062
    Pedig igazából FF5 dev screens
  • Scottt
    #17061
    Vagy egy addon az FSXhez
  • Scottt
    #17060
    Valszeg X-plane lesz
  • L Viper #17059
    Microsoft FS Addon.
  • zsoltfireman
    #17058
    Milyen szim??? Azonnal kell!!!!!!
  • Scottt
    #17057
    Nem azért de ebben mi az új/érdekes?
  • Wampa
    #17056
    Hello
    Nem tudtam még letölteni a patchet,utálok már regisztrálni,annyi helyen vagyok hogy magam sem tudom.
    Ez is idegesit hogy miért csak onnét lehet Patchet leszedni.....ilyenkor mindig eszembe jut hogy van aki feleannyiért FC -zik amennyiért én nem tudok trimmelni sem:((
  • L Viper #17055
    Használj Ghost-ot és 5 perc alatt visszaállíthatsz mindent.
  • Molnibalage
    #17054
    Új FF5 vidi.

    Ma a változatosság kedvéért megint újraraktam a rendszert. Kedves barátom megkért valamire és eredémnye az lett amit még soha nem tapasztaltam. TÉNYLEG elvesztettem a gépem felett az irányítást. Kedves...
  • L Viper #17053
    Egy dinamikus hadjáratmotor készítése értékes időt venne el a grafika csicsázásától és az amúgy is százszor ígért kiadási dátum betartásától. Szűk réteg a mienk, a Vérpistikéknek grafika kell, meg effekt.
  • repvez
    #17052
    Maxban nagyon egyszerü területet késziteni, ha a falcon tudná alkalmazni a bump vagy Displacement mappingot a tájra akkor egy plane és 2 textura lenne az egész.eröforrás igénye minimális lenne.
  • Buren
    #17051
    Addig is van ez.

    Az első postban valamit magyaráz a gyerek a kampányrendszerről...
  • Molnibalage
    #17050
    A térkép generálásnak a program szab majd határt szerintem, hogy mekkora adatot tud kezelni. A neten levő radarméréses adatok kiolvashatók kooridnátákban, tehát beillszethetőek a 3DS Max-ba és lehet vele ügyködni.
  • Molnibalage
    #17049
    Ezt a kérdést esküszöm fölteszem majd egyszer a hivatalos fórumon is azt megnézem, hogy kimoderálják vagy sem.
  • Molnibalage
    #17048
    Ha ez mind igaz lesz, akkor a Falconnak elég nehéz dolga lesz, mert erre a profi modderek mozdulnak, mint légy a szarra. Nem kell szenvedni az exe-vel meg egyéb gondokkal és minden tool elérhető. Persze fennál a veszély, hogy minden kis vérpisitike bele akarja tenni a nagyon gáz modelljét.

    A dinamikus hadjárat azért még most is hiánycikk. Rohadtul nem értem mi olyan nehéz egy programozónak benne, ha 10 (!!) éve összehozák most miért nem megy??? Csak adatok "dobálása" a 2D-3D világ között a Falconban és statisztikai számításokból áll nagyrészt. Ez OLYAN nehéz mikor arra van idejük, hogy olyan katapultülést csinájanak ami több poligonból áll, mint egy elsővonalas FF5 vadász?? Az ELVET én is értem, hogy mit kéne csinálni, csak programozni nem tudok. Magyarázza már el nekem egy programozó (ha van itt ilyen), hogy mi lehet a gáz szerinte!
  • repvez
    #17047
    Még a végén megérjük, hogy valaki megcsinálja a DCS-be a Magyar területet és gépeket .Össze kell szednem majd magam ha akarok bele modelleket késziteni :)
  • Molnibalage
    #17046
    Ma ha egy harci szim nem nyílt legalább részben akkor lehúzhatja magát a klotyón...
  • Buren
    #17045
    Én tuti megveszem, de csak ha reálison áron lesz árusítva... (8-12 ezer még úgy ahogy elfogadható számomra)

    Na ez a hír egy jópár évvel megnöveli a DCS élettartamát...
  • polluxware
    #17044
    Gondlom wampa neked se jött össze az Fc

    Sajnálom, én naon mázlis vagyok, remélem a Black szarka is megy majd így, hacsak meg nem buyolom inkább. "persze ha lehet majd kapni ittenhon"

    AF után érdekes volt vezetgetni a su25t-t, nagyon cammogósan mozog a levegőben.
  • polluxware
    #17043
    Elég érdekesek ezek az off témák. Nem mondom meg kinek a véleményével szimpatizálok Solt vs. Balázs esetében, de sztem nem is ez a lényeg. A lényeg hogy annyi mindenről alkotunk véleményt hogy töredékét nem tudjuk a VALÓS valóságnak. Amerikáról annyit hogy annyira utálta az egész világ az oroszokat afganisztán miatt, pedig azthiszem készült pár film arról hogy az amik se nagyon veszik "kutyába" a civileket.

    Csak lássátok a párhuzamokat

    Kultúráltan vitatkozni meg szabad, hálisten itt az megy, ennek örülök.