52965
  • JoeDestroy
    #17362
    Frisítettem, kipróbáltam, a helyzet stabilizálódott, TE-ben ~50 fps, hadjárat~25-50 fps az elején,és nem ugrált a kép 8.5-ről 8.7-re frissült a catalyst. RV kampányt még nem próbáltam. (driver alapbeállítások.)
    A driververzió kb 2 hét alatt változott 2 számot :(.
    Alkalomadtán megnézem, hogy mit csinál, ha kisajátítok neki egy külön magot. (PCWORLD-ben olvastam a technikáról.)
  • polluxware
    #17361
    Én aztán nem értek hozzá, de olvastam "valahol" hogy az egyesített P/V shaderes kártyák biza nem jól szerepelnek a régebbi programokban amikben még dedikált P/V unitokhoz írták a progit.

  • Solt
    #17360
    Tedd fel a legújabb drivert...

    Ettől függetlenül szerintem kevés a 3GHZ az X2-nek! ;)
  • JoeDestroy
    #17359
    Hát az előző csak :) 2.6GHz-es volt (E6600), és a kártya is gyengébb, de jobban ment. Én inkább a meghajtó támogatottság problémáját gyanítom. Kezdetekben az 1950-es is szarul viselkedett, még kézi úton tudtam az elején install előtt a natív felbontást az inf fileba beírni anno. Csak hogy jó legyen a felbontás.
  • Solt
    #17358
    Ez így igaz, bár a 3GHZ a sima 3870-esnek is kell. Szerintem húzd fel a 4000GHZ-re a procit, az már tutira kihajtja a videó kártyát. Ha gyári hűtésed van, akkor elég 3.5GHZ-re húzni, az is sokat dobna az eredményen.
  • JoeDestroy
    #17357
    Bocs.
    E8400@3GHZ core2duo.
    sys ram 4 GB, ebből 3-at tud használni az XP. Nem gyenge a proci sem.
  • Solt
    #17356
    Félreértesz! :) Milyen processzor van a gépedben? :)
  • JoeDestroy
    #17355
    R680-as 2 db. 2x512MB RAMmal.
  • Solt
    #17354
    Milyen proci hajtja az x2-est?
  • JoeDestroy
    #17353
    Most akartam kérdezni, és lehet hogy válasz lesz az új kártyához, de bajság van OF-ben mert a régi :) X1950XTX-en jobban ment az OF mint az új 3870X2-n most.
    Az RV kb 150 fps-t produkál gyakorlásban, míg az OF 90 és 24 közt ugrál ugyanott. OF-ben jártasak kérdés lenne: What f..ck?
  • L Viper #17352
    Nem sörözések után csinál ilyet ?
  • Molnibalage
    #17351
    15 colos ősrégi monitorom van ami olyan szellepképeket és torulásokat csinál néha, hogy ehaj... Fél év meló után veszek majd-ezt azt amit már rég meg kellett volna tennem.
  • Molnibalage
    #17350
    Hol?
  • repvez
    #17349
    Nemannyira vicckategoria az még. Mert én is csak azért cserélem le a VGA-t, mert a 20"-os LCD felbontását más nem birja kihajtani az uj játékoknál low felbontásokon sem .1024x768-on még elvitte volna öket.Hasonlo a gépem a tiedéhez.
  • Molnibalage
    #17348
    Őszintén szólva nem tudom, hogy a nyugati kollégák mi a túrón tudják futtatni ÉS még felvenni AA (!) bakapcsolásával. Írtam már, hogy a bátyus gépén a Crysis elment, de Agean heszínen üresen (!) nem volt meg a 24 FPS. Még, ha csak konfigurálni kéne ez akkor is rossz. Az FF5 beta-t belövöm és úgy hasít 8x AA mellett az új megnövelt bubble érték mellett is, hogy ehaj az én vicckategórás gépemen (igen, szeritnem ez az) kivéve az új hadjáratomban ott az elején picit sűrű az akció.
  • repvez
    #17347
    Már 33k-tol meg lehet venni jobb webshopokban.Nekem 40k-ért tudják meghozni,de csak azért maradok ennél a boltnál és kicsit drágábbért,mert itt beszámitják a 6600gt és 7600gt-met az árba és igy 25k-t kell még leszurkolnom pluszba.Addig muszáj tuladonom rajtuk mig kapok is érte valamit és nem a polcomon fognak porosodni.
  • L Viper #17346
    Frankó cucc.
    Mennyire zsebbenyúlos most ez a kártya?
  • Molnibalage
    #17345
    Bárki akinak ATI VGA kártyája van (és nem felsőkategóriás, max. 256MB RAM) az próbálja ki már, hogy akármekkora antialiasing belövése melett tud-e az eredeti képernyőfelbontással fraps-szel felvenni. Nem csak nekem lenne fontos.
  • repvez
    #17344
    Ha meglesz azuj VGA-m ATI4850 akkor teszek egy probát OF-el is hogyan muzsikál alatta,bár tudom hogy prociigényes a dolog a falconmotor miatt,de hátha átvesz pár dolgot a procitol.
    Az OF4.6-os fájlokat probálta valaki arrol az oldalrol amit legutoljára linkeltem?
  • Molnibalage
    #17343
    Stabilnak viszonylag stabil. Más gondok vannak vele.
  • Gundark
    #17342
    storm shadow 2

    Ezt találtam a vezérléséről.
  • L Viper #17341
    Remélem stabil lesz. Ha az OF nem ctd-zne annyit, biztos, hogy rákattannék, ja meg kampányban lenne a "zsufi" szituknál is normális fps.
    Bízom benne, hogy mire ki lesz adva az FF5, stabil lesz, ahogyan kell.
  • Molnibalage
    #17340
    De ez milyen vezérlésű? A legnagyobb gond a bubble. Ez mozgó földi egyégeknél 5-6 mérföld összesen. Ez itt a gond. Statikus dolgok közül csak a SAM egységenél nagy és a flottáké 40 mérföld. Ott viszont ismert problémák vannak amit már írtam + MAV célzási korlátai.
  • Molnibalage
    #17339
    Oké, ez hozom fel Ara-nak érvként. :)

    Jelenlegi állapotában szinte játszhatatlan a gamma. Kíváncsi leszek beta II-ben hány bugra bukkanok megint.
  • Gundark
    #17338
    Stormshadow

    A Stormshadow igazából csak egy példa volt, arra gondoltam, hogy ha a Tornádó új modellt kap, hátha a fegyverzete is bővül. De ha nem hát nem :) Köci a válaszokat!
  • polluxware
    #17337
    Szerintem ezek rettentően hasznos off-ok.. Lock on fórumokon senki sem off-ol, csak kínjában beírkál egy csomó hülye kérdést, aztán valki kitalálja hogy ez még, vagy az még tutira benne lesz a black shark-ban, saztán a kiadó nem győz cáfolni fals dolgokat, saztán kényszerítik őket hogy még eztetet, meg aztatat rakják bele. Ergó csúúszik az egész

    http://lockon.co.uk/img/home/LO_FC_full.jpg kéne az eredeti tok:)
  • Molnibalage
    #17336
    Nem elírás? Nem 2080 akart lenni?
  • Molnibalage
    #17335
    Riflefighter dolgozik egy Predator modellen, de hónapok óta nem láttam tőle semmit, pedig velem akarta skineztetni is. Iazából nem tudom mit akart vele. Fegyvertelen recon gépként lehetne berakni kis radar és infravörös kerszetmetszettel és fegyvertelenül. Majd meglátjuk. Fegyver biztosan nem lesz rejta ebben a formában, mert az problémákat vetne fel az őrjáratozási időben. FF5-ben ez nem lesz. Minden repülő dolog vagy göpzi vagy heli lehet. A Predatort kis repterekre lehetne telepíteni, hogy ne zavarja a komoly gépek formgalmát, mert az ATC őt is normális repcsiként kezeli, de mire egy ilyen lassú dolog leszáll megőszülsz... Flight modell is kéne neki ám...

    A Harpoon és társainak irányítása sajnos nem fog változni, a levegő-föld radaros rakéta modellezése nagyon szükségszerű lenne már, de ez bubble problémákat is vet fel meg mást is. Hirtelen támadt egy ötletem is, de alapvetően az a gond, hogy ez mindig kódolást igényel és 3 kóderrel akik mást is csinálnak nehéz csodákat tenni (sajnos sok ember ezt nem veszi figyelembe). Alapvető gond, hogy a hajók légvédelmének reakciója messze elmarad a valóságostól alig tüzelnek és bejövő rakétákra sem tudnak tüzelni. 12 Su-33 lazán lemeszel egy hordozócsoportot ami egy vicc feltételezés a valóságban. Fordított eset méginkább. A szubszónikus AGM-84 család tagjait az orosz hajók légvédelme elég rendesen megtizedelné.. A hajókon is van a valóságban csali és elektronikai zavarás, jelenleg ez sincs. Persze ezt mind felvetettem a wishlistben, de ez a majd egyszer talán kategória.

    A Strom Shadow--ról azt sem tudom, hogy a valóságban milyen fegyver is, még a játékban sem használtam soha, mert a Tornado nem nagyon van hadjáratban csak modernben én meg ott nem nagyon repkedek...

    A 2010-es hadjáratot én csinálom és nagyon picit lesz fikcionális (bár az összes hadjárat az most a modellezés pontatlansága miatt). Alapvetően egy gyakorlóhadjárat lesz, mert botor dolog feltételezni, hogy kínai + DPRK-nak bármiféle esélye lenne valós modellezéssel. Teszek be picivel több SA-6 egységet pár SA-11/17 és SA-10 SAM-et is és lesz egy "ajándék" J-11 százada kezdetben a DPRK-nek, de ennyi. Mi lesz a túloldaon? F-22 Japánban, F-15C, F-16C és F/A-18E gépek hordozón és koreai F-15K és F-16C és F-5E gépek. Lehengerlő...

    Tervezek még egy 1991-et, ez olyan realisztikus lesz amennyire csak lehet csak a MiG-21bis lesz fikcionális fegyver ami akkor még nem volt a vörösöknek, minden más a kornak megfelelő a US repszázadok elhelyezkedése valós dokumentumok alapján készül és a RoKAF-é meg régebbi települési séma alapján. A légvédelmi egységek is át lesznek dolgozva, mert elég logikátlanul védenek dolgokat és csak SA-2/3/5 "nagy" SAM rendszer volt. Enyhénszólva túl sok SA-16 és SA-14 van a vörösönek, ezen is változtatok majd. Külön adatbázisa lesz ennek a helyszínnek! Déli oldalon is túl sok van belőlük...

    A '83-as hadjáratot szintén átdolgozom a fentiek szerint. Ennek is külön adatbázisa lesz, mert az adatbázi csupa olyan dologgal tömi meg mindkét oldalt ami akkor nem is volt. K-30 BIHO, Pegasus, K1A1, K-200, Mistral, SA-14/16, F-4G és F-105G sem volt ott soha... A hordozók (!) gépállománya is röhejes és talán túlzás, hogy alapból kettő van ott. Szóval ezen a kettőn van mit gyúrni.

    A Eurowar campaignhoz nem nyúlok. Rajtam kívűl senki nem dolgozik hadjáratokon, de afenti terveimnek eléggé örültek mit ne mondjak a gond az, hogy kéne egy apró támogatás amit még nem kaptam meg hozzá. Van még idő..
  • Gundark
    #17334
    Ha én az lennék akkor nem mondhatnám hogy Te az vagy mert akkor lelepleződne a hálózat :) Éérted? De ez az oldal régi klasszikus http://www.freeweb.hu/aranylaci/ Isteni dolgok vannak rajta :) A tudás tárháza, kezdve a Columbia űrsikló lelövésétől, a lantlényekig :) Bámulatos az emberi elme, na.
  • L Viper #17333
    Nem vagyok az, csak Te állítod, mert Te az vagy.
    Balázs, adjátok kifelé azt az FF5-öt, mert megint megy az OFF.
  • Gundark
    #17332
    L(antlény:)_Vipera : Óvassámán! Te nem válthacc dimenzijót, mert lantlény vagy :)) Téged csak kiverni lehet a flottáddal együtt a naprendszerből :))A sziriusziak titkos fegyvere a dimenzióváltás.

    Pollux : Aham. Hány ilyen dátum is volt már? A lokkonnal annakidején megcsinálták hogy az utolsó előtti nap eltolták egy évvel a megjelenést :)

    Repvez : Az az elvont irás a lényeg. A 2013as :) De csak rákerestem a lantlényre : http://www.freeweb.hu/aranylaci/billi/billi.htm Ez jó. Itt már sugárhajók vannak. Meg fotók, és bizonyitékok. :P Ja de ez a rész a legjobb

    "Nincsen pénzük, abban az értelemben, ahogy nálunk: bolygójuk erőforrásait valamennyi bolygólakos közt megosztják. Minden anyagi eszközt ingyen adnak lakosaiknak - társadalmuk alkotmánya értelmében."

    Bassz. Ezek a komcsik :))
  • L Viper #17331
    Ebben a hozzászólásban van egy link : #17147 Olvasd el és megvilágosodsz :-)
    Onnan kezdődött az elmebaj.
  • L Viper #17330
    Szept. 20. ?! Úgy legyen !
  • repvez
    #17329
    Felvilágositana valaki ezekkel a lantlényekkel kapcsolatban,mert csak nézek mint a moziban hogy mirol van szó :)
    Probáltam rákeresni,de valami elvont irást találtam.
    Egyébként készülök én is az FF5-re keményen.A héten fejlesztek egy VGA-t.Meg elkeztem csinálni egy strapabirobb cuccot csinálni a freetrack-hez és megrendeltem az usb átalakito panelt az F-16FLCS/TQS joyomhoz is hogy minden funkciot könnyebben elérjem.
  • polluxware
    #17328
    Dimenzijóó! Mit beszélek, el sem olvastam, az első két szó után értelmezési problémákba ütköztem. Simware oldalra ki van rakva hogyaszondja DCS : Black Shark announce day : 2008 sept. 20.-dikka

    hümm
  • L Viper #17327
    Balázs engem meg az érdekelne, marad -e FF5-ben az Eurowar kampány és lesz -e benne valami változtatás?
  • L Viper #17326
    Úgysem mondom meg, hogy a dimenzióváltásra készülünk felfele éppen. Jönnél mi ?
  • Gundark
    #17325
    Mit priviznek össze ezek a Lantlények... :)

    Balázs : Egy kis FF5 piszka. A modern hadjáratokban (2010:) lesznek változtatások? Gondolok itt elsősorban modern fegyverek alkalmazására, mint a storm shadow, vagy a Harpoon Slam-ER (bár mondjuk az nem is annyira új) . Vagy találkozhatunk e Predátorral (Ettől főleg az Alienek félnek, nemdebár kedves Lant Lények:) vagy Global Hawkkal netán esetleg célpontokat is tudnak nekünk adni, amolyan modern FAC módon. Vagy minden marad a "régiben" és esetleg megkapjuk majd egy pecs formában 2013ban? :)
  • polluxware
    #17324
    priv ment Vip
  • Buren
    #17323
    Van itt minden!

    Más - Valaki nem tudja, hogy lehet az aeyes féle freeware aardvark fülkét RV-ben megjeleníteni? Köszi. :)