52965
  • Molnibalage
    #17442
    Még új kép az új ARM avionikából és az új F-16 2D-s kabin.
  • Molnibalage
    #17441
    Ilyet még asszem én sem láttam, de az OVRD-hez tartozó MFD gombra én ráböknék a helyedben és akkor talán jó lesz. Milyen GBU-val próbálkozták. Az is lehet, hogy adatbázis hiba.

    Hogyan tudod csekkolni? Háááát? Nézd meg a fileok módosítási dátumát vagy F4Browse-sal kéne megnézni egy adatot és az alapján meg tudom mondani.

    A műszaki alakulatokat meg nem tudod kommandírozni erről mász beszéltem. Tacedittel nyisd meg a mentésed és ott az egységnél az Aobj részben írd át a Camp ID-ját arra amit javíttatni akarsz és a tevékenység legyen repair. Két szépséghibája van ennek.

    1. Azért ez elég macerás.

    2. Ha AI irányít akkor előbb odamasírozik az egység és elkezd javítani. Ezzel a módszerrel asszem ő úgy érzékeli, hogy már ott van, tehát nem fog megmozdulni, de elvileg működik.

    A repterek javító egységek nélkül is helyrepofozzák magukat csak lassabban. Milyen nehézségi szinten tolod és melyik hadjáratot? A beépítettekkel nekem szökőévenként kapnak szét bármit is még Ace szinten is...
  • Scottt
    #17440

    Pöcsöm ez mitőlvan?:OO
    TGP not timed out?
    WTF?
    Balázs azt honnan tudom megnézni RVnél,hogy fennt van-e a modod?
    Illetve, hogy a pöcsömbe tudom azt a 2-3 műszaki alakulatot rávenni arra, hogy ne a 0prioritású finomítónál támasszák a falat a bakák hanem a reptereket javítsák mert ált 2nap alatt bezúzzák az összes repterem és nincs aki vissza javítsa őket..
  • Molnibalage
    #17439
    Még nem.
  • L Viper #17438
    A honlapon felülírtad az AF-es realism modot? Lehet leszedni ?
  • Molnibalage
    #17437
    Oké, megvan. Az R-73-mal viszont mintha lenne valami bibi. Valamiért nem reagál annyia a tweakelésre, mint kéne. Őszintén szólva már nem nagyon érdekel. Nekem az AF egy nagy kínszenvedés.
  • L Viper #17436
    A tripla maverick indító az MLU-ra...
  • Molnibalage
    #17435
    Ok, kösz.

    Az AF-es editálást megcsináltam. A Block 50/52-es gépek kaptak sisakcélzót, az MLU nem. A Block 50/52-őn amin nem volt GBU arra rátettem a GBU-10/16/24 bombákat. Fel nem fogom, hogy ezeknek miért nem volt precíziós csapásmérő képessége...

    Van még kívánság? :)
  • L Viper #17434
    Elküldtem a DDS-t !
  • haflac
    #17433
    Köszönöm!
  • Molnibalage
    #17432
    Az elvi függeszthetősége minden fegyvernek megmaradt, csak a csapatoknál nincs kint maga a fegyver.

    Tudtommal ma is bármire rá le lehet tenni pl. az MK-82SE Snakeye-t, csak a csapatok nem használják van helyette más és jobb. Ma már nem nagyon dívik alacsonyról bombázgatni az elterjedt MANPAD miatt.

    Valak küldje már el a dds-t amit kértem. :(
  • Gundark
    #17431
    Pápa : Úú, megint beindult a "téritőgép" :) Megint hozol magaddal még egy embert? Most még "csak" videó..

    Pollux, a 83ast már nem használják a jueszerforsznál. Ma már csak a 18asok viszik. Jelenleg csak a "simitó véső" és a "nagykalapács" dívik az USAFnál.
  • Molnibalage
    #17430
    Semmibe, csak türelembe. :)
  • Molnibalage
    #17429
    Nekem viszont 256k uploadom van. Mire felér megőszülök...

    Valaki küldje már el nekem a 3003-as dds-t, ha kérhetném.
  • haflac
    #17428
    kb mibe fog kerülni?
  • haflac
    #17427
    gondoltam a postára is csak nem mertem kiírni,küldöm a címemet PM-ben
  • haflac
    #17426
    viszonylag gyorsan tudok tölteni 10Mbit/1Mbit -es netem van
  • Molnibalage
    #17425
    Posta. :) Ráírok még akkor még mást is a DVD-ra. Címedet kérem PM-ben.
  • haflac
    #17424
    Igen!(Feltöltöd valahova vagy tölthetem valahonnan?)
  • Molnibalage
    #17423
    Megvan az egész CD-n. Kell?
  • haflac
    #17422
    http://www.youtube.com/watch?v=54ZfP1kZupM&feature=related

    ennek a vidinek nincs köze az f-16-hoz, viszont a blue angels-hez igen
    4:46 nál (szerintem a legkirályabb) szivesen átélnék valami hasonlót 3-4 hét múlva Kecskeméten
  • Molnibalage
    #17421
    Márpedig azt szabályozza (ugyanis amíg nincs megvilágítás addig a GBU nem is fordul célra). A lézervezérlésű bombák igazából korrigált végfázisos vezérlésű fegyverek (orosz neve is ezt jelenti), ha az alap oldás nagyon pontatlan akkor túl sokat a vezérlés sem tehet. A megvilágítást kereső szenzornak is korlátozott látószöge van.

    Egyébként filozófiailag igaz amit mondasz, mert két részből tevődik össze zuhnás, ha az egyik részét növeled, de a másik részét csökkented. Ettől függetlenül nem arra a részre mondod, hogy vezérelt ami csökken a másik növelése miatt.

    Clear?
  • zsoltfireman
    #17420
    Köszi
  • haflac
    #17419
    még egy pár repcsis vidi
    http://peb.pl/filmy-dokumentalne/287869-rapidshare-history-chanel-dogfights-pilot-tvrip.html
  • haflac
    #17418
    Csak a falcon-osoknak!!!
    http://www.mytvblog.org/?p=304
  • zsoltfireman
    #17417
    Új NAV fények AF-hez
  • polluxware
    #17416
    Itten olvasgatom hogy lézer vezérlésű GBU bombáknál amit be kell pötyögni a DED-en hogy hány másodperc legyen az nem megvilágítás hosszát (lézer festés) szabályozza, hanem hogy oldástól számítva hány másodpercig repüljön a bomba a saját röppályáján amíg az nem fordul a célra. Tehát ha ez túl hosszú akkor túlfuthat és azt már aktív megvilágítás sem tudja korigálni, ha túl rövid akkor meg hamar manőverezik, és mindez kis magasságon ugyancsak céltévesztéshez vezethet. Bonyi!!! Imádom:)

    Lock on-ban sem egyszerű a beam-riding-os Vihkr-t célon tartani!
  • zaccos1
    #17415
    Köszönöm a gyors segítséget!
  • polluxware
    #17414
    (MLU-n van?) Pápa nem tudja, szentírás hogyan tudhatnáá??

    Múltkori AF browse állítgatás után kis utána olvasgatással kiderült:

    AGM-45, AGM-88 block 30/32 jellemző ,nem Block40-re
    mk83 nem kifejezetten F-16 bomba
    mk82se vietnámi éra
    és az MLU-ban alapból van ECM
  • Molnibalage
    #17413
    Nem, objects és 2005 objects. Sajnos fasz voltam, mert egyetlen F-16 gépen sincs sisakcélzó. Mivel az alaphelyszín adataiból indultam ki és ott nem volt csak a 2005-ös helyszínen. Majd csinálok egy javított verziót ahol lesz a Block52-es gépen sisakcélzó (MLU-n van?).
  • Molnibalage
    #17412
    A valóságban igen nagy hatótávolságú fegyvereik vannak, de a bubble miatt itt ez nem játszik szerepet, pedig ez lenne erősségük, nem kell közel menni a célhoz. Nem rájuk van szabva igazán a játék. A B-52 még úgy ahogy belefér, ha csak butabombákkal támad csak ott mag az AI a gebasz. Régen mindent fullra egyszerre oldott a gép most meg csak az is párban hajlandó. Így totál unreal, nem találnak el semmit és idióta módra repkednek. (FF4-beli tevékenykedésre nem emlékszem, de FF5 beta I-ben töketlenkednek...)
  • zaccos1
    #17411
    Urak!

    A világért sem szeretnék beleszólni a témába,csak egy kérdésem volna.
    Az AF-hez a MODot csak a terradatába kell bemásolni?
  • Buren
    #17410
    Mi a baj a strat. bombázókkal? Be bug-ozódik a kampány, túl sok mindent szétszednének vagy túl nagy hangsúlyt fektetne rá a kampánymotor? Nem zavar, csak kérdem.
  • polluxware
    #17409
    barely:)

    Sakkor ez van. Köszi:)
  • Molnibalage
    #17408
    Mit értesz kézi beállítás alatt? Az AF hadjáratok moddolhatatlanok számora, de apró trükköt lehet csinálni csak. AF Browse-sal megnöveled a századok nagyságát, hogy több gép legyen egy reptéren. Sajnos ez pont ellentétes a háborús szabályokkal, hogy lehetőleg széttelepíteni a gépeket. (Ez viszont a valós dokumentumok alapján meg nem teljesül RoAF + USAF estében. Kunsan reptérre pl.: két 24 gépes F-16 alakulat volt települve '91-ben és F-5E gépek is. Azért ez kicsit sok egy reptéren...)

    Dinamikusan talán állítható a supply-t mined olyan egységnél ami külön bejegyzéssel rendelkezik (Camp ID), de ez a motor számolja és nem te állítod. A status ablakban nem tűnt fel még a suplly sor? Nem nagyon láttam még változni soha, de majd jobban figyelek rá ezentúl. Kezdőértéket a Tacedittel lehet állítani, vagy bármelyik mentésbe beleturkáhatsz.

    Érthető? :)
  • Molnibalage
    #17407
    "A lényeg amit akarok mondani az az hogy ez az "utánpótlás" dolog jó lenne ha max a lőszerre terjedne ki."

    Nos, alapvetően a probléma a következő. A Falcon motorja anno egy Koreai hadjárathoz lett megalkotva az ottani viszonyokat modellezve úgy ahogy, de ebből nem lett semmi. A kód teli van szeméttel ami elkedztek, de soha nem fejeztek be még az eredeti készítők (vagy még a Falcon UT). Ezért van az, hogy az F4Browse-ban néhány flag nem csinál semmit. Csak kiolvasta az adatbázisból őket, kezeli is őket, de hatásuk nincs, mert az exe azon része soha nem készült el hozzá.

    Az utánpótlási rendszerrel is ez valamennyire ez a helyzet. Nem lehet megcsinálni, hogy csak a muníciót hozzák (elvileg az üzemanyagot is számolja!), de gépet nem, ezt nem tudja a kód. Az utánpótlási rendszer nagyából azt is szimulálja, hogy a DPRK által használt cuccokat a kínaiak és ruszkik saját készleteik átrepülésével pótolják (ahogy ez történt '73, Yom Kippúr háború ideján mindkét oldalon). A hadianyag utánpótálst a szállító repcsikkel oldják meg, és a gyárak, depók, kikötők és olajfinomítók is számítanak. (RP5 manual talán ír erről is, de érvényessége kérdéses). Ma egy háborút gyakorlatilag a rendelkezésre álló erőforrásokkal kell megvívni, de azok eloszlása nem egyenletes ennek mozgatását, úgy ahogy szimulálja ez a rendszer.

    Namármost a helyzet az, hogy én nem nagyon szoktam pusztítgatni az északi gyárakat meg egybeket, mert van jobb dolga is a légierőnek. A hadszíntér túl kicsi, nincs befolyása a hadjáratra. Ki kell nyírni a szárazföldi egységeket és biztosítani kell a légifölényt. A többi a földi csapatok megoldják 7-14 nap alatt. Az erőműveket érdemes pusztítani, mert kihatása van a gyárakra és finomítókra is elvileg. A Depo-kat szét szoktam még kapni.

    Szóval az utánpótlás rendszer több előnyt ad mint hátrányt, de igen messze van a tökéletestől. A valóságban egyszerűen annyia komplex dolog ez, hogy ezt modellezni igen húzós főleg a dolgok politikai vonzata miatt.

    A másik amit az exe nem tud kezelni a repterek bénítás. Utánpótlás akkor is érkezik a meglevő századokhoz a repterekre, ha 0%-on van és az előre beállított erősítés is megérkezik oda. Ez van, ez nem is fog változni jó ideig. JimG volt a 2D-s és hadjáratmotor guru tudtommal, de ő már nem FF tag. Asszem majd fogom zargatni néha.


    "Mégegszer kihangsúlyozom megértem hogy túl egyszerű lenne ezek nélkül a kampány ,csakhát.. Unalmas egyszerű küldetéseket, de valóságosakat is élvezném."

    Na ezért lesz nagy szám a '91 és '83-as új hadjáratom. Majdem pontosan modellezi az erőviszonyok ARÁNYÁT és igencsak mozgalmas, sőt igencsak szétszivatnak a vörösök egyes esetekben. Odáig még nem jutottam el, hogy egyáltalán beszálljon kína vagy az szovjetek (ace szinten ez eltart egy darabig). Kína az sok, de agyaggalambszintű géppel száll be, na de a szovjetek. MIG-31, Su-27, MiG-29, Su-24 és Su-17 gépekkel fognak. Stratégiai bombázókat nem fogok betenni bizonyos okokból kifolyólag. '83-as hadjáratban nem lesz Su-27 és Mig-29, de lesz MiG-25, Su-15 és MiG-31 azért lesz egy század.
  • polluxware
    #17406
    Van rá mód hogy az AF balkán kampányát kézzel beállítgassam hogy miből mit tegyen, és milyen utánpótlást kapjon?
  • Molnibalage
    #17405
    Tweakelve lett a dolog asszem. 12-24 óra alatt helyrerakja magát egykifutós reptér, ha csak a kifutók lettek szétkapva. Az én hadjárataimban majdnem minden reptérhez tettem műszakiakat, de az összes fontosabbnál vannak.
  • L Viper #17404
    Bizony, a repair alakulatok igen jól dolgoznak AF-ben. Ami balkán hadjáratot most játszunk multiban, igen oda kell rájuk figyelni, mert szépen javítgatják a lebombázott kifutókat. Ilyet szívesen látnék FF5-ben.
  • Buren
    #17403
    A "vllágító" lövédekré. (tracer)