52965
  • L Viper #17602
    "Nem tudom, de nem hónapkról van itt szó tudtommal"

    Úristeeeeen, évekről ?

    Karácsokkor azért már ezzel szeretnék repkedni...

  • Molnibalage
    #17601
    Maga az egész amit az objects könytárban látsz. Az FF4 viszont behozott egy újfajta formátumot a dxm-et ami okoz némi problémát.

    Adatábázis az adatbázis ezen nem lehet pontosítani. Helyre kell tenni egyes utalásokat, inegrálni a változtatásokat, a placholdereket helyre kell tenni, számtalan olyan dolog van aminek elő van készítve a helye, de még egyelőre nincs benne.

    Az adatábzis legnagyobb hibája, hogy egy van belőle. Ezzel leírni a 1980-2010 időtartományt lehetetlen. A hadjáratom szeparált adatábizsa CSAK akkor készülhet el, ha az ALAP install rendbe van rakva ugyanis abból lesz az is származtatva.
  • Gundark
    #17600
    Na? Mit mondtam? Nemsokára jön az a rész, hogy akkor lehet utalni 100.000 dollárt egy bankszámlára és akkor beszélhetünk a folytatásról Egyébként az "adatbázis" alatt mit értünk pontosan itt? Például kikerül a modern hadjáratokból a durandal?
  • Molnibalage
    #17599
    Nem tudom, de nem hónapkról van itt szó tudtommal, mert Ranger ezen dolgozik már nagyon rég. Majd elválik. Megérni várni, mert egy bugos és állandóan CTD-ző progival még single-ben sem élvezet repkedni nemhogy multiban...
  • L Viper #17598
    Akkor ez vajon mekkora meló még, és mire építik újjá az adatbázist. Ki fog jönni a számunkra is elérhető FF5 még ebben az évben ???
  • Molnibalage
    #17597
    Jó és rossz hír is egyben.

    "Beta_II is delayed.
    This is due to important work, which will make for a more STABLE product. The 10 year old, conflicted and porked DB has been rebuilt from zero-point

    Quite a HUGE undertaking.

    We are the only group to ever attempt this.

    So - when you receive Beta_II, you will be receiving the cleanest, most streamlined Database since 1.08, ten years ago.

    Worth the wait."

    Én inkább örülök a várakozásnak, mert jó hadjáratot csinálni csak rendbetett adatbázissal lehet csinálni.
  • polluxware
    #17596
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=hvPvlRCOJGA&feature=related]Egy kis "past"[/URL]
  • L Viper #17595
    Nájszabb úgy a fórum :-D
  • polluxware
    #17594
    tusééé
  • Molnibalage
    #17593
    Aha.
  • polluxware
    #17592
    1. Azért hogy te megkérdezd.

    2. Most hogy mondod.. "url beszúrás" <- erre gondolsz?
  • Molnibalage
    #17591
    Van link beszúrás is. Miért nem használod?
  • polluxware
    #17590
    Amíg vársz a postásra:

    http://www.simhq.com/_air3/air_087a.html

    Itt leír mindent tömören, plusz azt is hogy kik írták az FC-t.
  • L Viper #17589
    Pont azt nevettem :-D
  • polluxware
    #17588
    il2 sturmovik fórumon is Black shark a téma...
  • L Viper #17587
    Az An-2 -est fogom kipróbálni elsőnek az FF5-ben .
  • Molnibalage
    #17586
    "Amúgy a Falcon 4.0 alapvetően F-16 repszim, a maga kis körítésivel, vidijók, screenek"

    Az FF csapat hozzáállása is ez. Ez F-16 szim, minden más csak bonus feature.
  • Caterpillar
    #17585
    Szerintem az A-10 már régen kész van csak maga a motor az ami hibádzik és szívnak vele a fejlesztők rendesen... Egy biztos az F-16 engem is érdekel nem is kicsit főleg ha a kiadandó toolokkal lehet majd szépen modot alkotni (oda lyukadnék ki hogy a GriPPen repülési jellemzőit lehetne alapozni a 16 -éra)
    Mellesleg kíváncsi leszek hogyan oldják meg a hangsebesség körüli repülési jellemzőket az AFM -vel?!

    Jó lesz ez jó lesz ez csak mikor máááá? (költői)
  • Buren
    #17584
    Kiváncsi leszek milyen lesz az F-16-os modul... azt hamarabb kiadhatnák mint a többit. (mondjuk türelem vipert teremt :)

    Aszerint amit utoljára olvastam a Ka-50 után az A-10A és az AH-64C jön. (ebben a sorrendben). Gondolom a warthog C verzióját egyidőben adják ki a simával (végülis már csak át kell trimmelni az elkészült military verzsönt)
  • polluxware
    #17583
    Ha a DCS valóban ilyen lesz annak csak örülni tudok. Amúgy a Falcon 4.0 alapvetően F-16 repszim, a maga kis körítésivel, vidijók, screenek. Valami ilyesmire gondoltam, de nem akarok jobban belemenni, felesleges ahogy látom:)
  • Molnibalage
    #17582
    Halkan jegyzem meg, hogy Qawa új F-14B kabinja még ennél is szebb lesz (már amennyit láttam belőle).
  • L Viper #17581
    RedViper F-14 képek:

    Aeyes kabin egy gyönyörűség!
    2D:



    3D:



    Még pár kandúros kép, régebbi multis képek RV dogfightból:



    Kis rombolás:



    Füstölők be + egy szép F-15:





    Imádom a RedVipert !

  • Molnibalage
    #17580
    Jaj, látom nem érted.

    Egy repszim alapvetően úgy épül fel, hogy van egy általános fizikai motor ami számolja az erőket ami meghatározza a modellezés fokát, a modellezett jelenségek összetettségét. Viszont repülés során minden a megoldónak a bemeneti adatai az egyes gépek adataiból jönnek.


    A DCS FO-nak nagyon durva lesz az első része, a második részletessége CSAK az adatok sokaságán és a készítő precizitásán, tehetségén és türelmén múlik. Ez a moddereknél meg van. Ezek a repszimek ERŐSEN modulárisak lesznek, thát plusz szimbolika belerakása nem lesz gond, még szubrutinokat is támogatnak asszem, tehát maga a program kódja bővíthető. Ergo ezzel ugyanolyan "dedikált F-14 modell" készíthető. Így már érted?
  • polluxware
    #17579
    Dedikált F-14 szim, nem mod, nem kiegészítés.

    Fleet Defendert nem ismerem annyira..

    Loncis dolog meg sánta amíg nincs hozzá repmodell, meg kabin. Valami azt sugja nem is tudnak hozzá ilyesmit, mivel az inkább programozós dolog.

    aktuális környezet? IL2 strumi nemtom mennyire aktuális. Amolyan sivatagi vihar dolgot azért el tudnák képzelni.
  • Buren
    #17578
    Ott van a Fleet Defender mint F-14 szim.
    Ha az pórias neked, van még a TSH nevezetű Jane's F-18 mod, amiben tudsz repkedni a kandúrral, no meg az RV. ;-)

    Ha meg új tomcat study sim-et szeretnél akkor maximum a loncis srácoknál lehet lobbizni... (abba én is beszállnék )
  • Molnibalage
    #17577
    DCS alá és Fighter Ops alá "bárki" betheti aki megcsinálja mindkettő erősen támogatja majd a moddolást.

    Csak F-14 szimet azért nem csinál senki, mert a szimeket általában szeretik a valóságos aktuális környezethez igazítani és mivel már nem repül a gép...
  • polluxware
    #17576
    Ideje lenne már hogy szimgyártó megemlékezzen az F-14ről.. Egy kis kompakt szép szimulátor formájában. Nemtom emlékszetek-e a Jane's F18-ra, vagy AV-8B-re. Valami ilyesmire gondoltam:)
  • Molnibalage
    #17575
    Az ilyen nagyléptékű editálást az felejtsd el. Nincs is hozzá tool-od. Asszem az FF5 megjelenése után a toolokat is kiadják a devek, de ez nem tuti.

    Ha ebből lesz valami fél éven belül akkor nagyot néznék hiszen csak most csillant fel a remény, hogy esetleg műkődni fog. Nézd meg, hogy Derstef mennyi ideig ügyködött a Taiwan helyszínen. Ez egy "picivel" nagyobb és tesztelni is kell mielőtt kiadod.

    Aztán az FF5-nek új adatbázisa lesz, de az Európai helyszínnek már most van, de az pontatlan asszem nem fogja tartalmazni install után az FF5 korrekcióit. Ezt még nem tudhatom ki kell próbálni. Ez az egyik legnagyobb gond. Már bocsánat, de szart sem ér egy hadárat rossz adabázissal, mert a gépek lényegtelen célpontokat támadnak és rossz fegyverek visznek.

    Az európai hadjáratnak nincs "forgatókönyve" sem, az AI viselkedését nem szabályozza olyan file, mint a koreai hadszíntérét.

    A PAK map röhejesen elnagyolt, kéne egy sokkal részletesebb, de ezt nem tudom hogyan kell csinálni.

    További gond, hogy a reptér upgrade az nem olyan egyszerű, mint te hiszed. Az adatbázisban van pár egyedi reptér és szabványrepterek. Ezzel képtelenség modellezni valóságosan akár egyetlen ország reptereit is..

    100%-os mennyiségben sem lehet lemodellezni mindent, a lényegtelenebb reptereket el kell hanyagolni, ez igaz a rajtuk levő századokra is.

    Szóval csak lassan és óvatosan...
  • repvez
    #17574
    megjelenésröl nem tudni semmit?
    Ha esetleg összejön a dolog és besegitesz neki a kampányba akkor rákérdezhetnél töle, hogy hogy lehet betenni ill. kicserélni a repterek betonját a megfelelö helyre és hogy ugy nézzen ki mint a valoságban, mert akkor megcsinálnám a magyarországi reptereket.
  • Molnibalage
    #17573
    Jóóóóóóóóóóóóóóóóóó hír!! Na a végén még lesz normális európai hadjárat is!!!
  • Molnibalage
    #17572
    Az F-15 1991, 1992 és 2003-ban repült csak és 2003 az valami isteni csoda volt. Akkor már lezárult a tender is. Mai napig nem értem akkor miért szállt fel mikor előtte egy évtizedig nem tette ez itt... Az A-10 cancel hír már majd 2 hetes...
  • zaccos1
    #17571
    Csak én vagyok vak,vagy tényleg nem fog repülni se az A10,se az F15?Hamár egyszer idehozzák akkor mi a picsáért nem lehet vele legelább egy picit repülni?!!!
  • Buren
    #17570
    A kis tigrist?
  • Gundark
    #17569
    A szépség... Mily csodálatosan relativ dolog. Mindenki oda van hogy a Spit milyen szééép. Nekem nem tetszik. Nem csúf, de nem jön be. Nekem valamiért a Warhawk tetszik. Nem gyors, nem erős, de tetszik. Jaa. meg a Messzer 109es :) Az a másik véglet. Willy Messerschmitt úr, csak a vonalzóját találta meg a tervezéskor :) Az újak közöl nekem a hornet tetszik. Pedig nem egy nagy durranás. A tomcat is bejön, olyan vadászgépes :) Az egyik tomcat század parancsnoka mondta, mikor átfegyverezték őket hornetre, és kérdezték hogy mi a véleménye a lódarázsról : Szép gép és jó is. De nem fognak róla filmet csinálni :) Jut eszembe. Este megnézem a Top Gun-t :) Hihetetlen gágyi, de a légi felvételek még mindig jók. No meg régen láttam már a MiG 28ast is :))
  • Bucser
    #17568
    Szerintem meg semmivel sem csúnyább mint az F-111...
  • Molnibalage
    #17567
    Juj.. Az a gép olyan mintha valaki ököllel rácsapott volna az orrágra, de csak miután ráült a seggére és az anyag előrenyomakodott. Nagy aránytalan lett a Su-27-hez képest. Az egyész Su-27 családból csak az együléses gépek néznek ki jól, a többi nekem nem jön be. A kétüléses F-16 is elég aránytalan, az együléses viszont maga a tömör gyönyör.
  • Bucser
    #17566
    Én meg az F-16 kinézetétől.. olyan mint egy vemhes kacsa... De ez ízlések és pofonok.

    kinézetre úgysem tudja semmi verni SU-34-et szerintem:D
  • Gundark
    #17565
    Ilyen terepen már nincs lefizetés, meg sugdolódzás. Lobbizás van. Márpedig a gripcsibrigád igen jó ebben. Végülis délafrikában különös egybeesés volt az hogy merdzsóval jártak a döntéshozók, a döntés után. Van annak aki spórol :)
  • zsoltfireman
    #17564
    Lehet,hogy elkészítem a Román Falcont......
    Tripen
  • zsoltfireman
    #17563
    Hányok,már a kinézetétől is!!!! F-16 FOREWER!!!
    Ez egy kicsit gyerekes volt,de így 36-hoz közeledve mit vár az ember....

    A Román felségjel is jól fog A/B verziókon mutatni!