52965
  • Gundark
    #17802
    "picit"? :) Ha ebben a korban ez jobban esik igy neked... :)
  • L Viper #17801
    Attól, hogy picit öregebb vagyok nálad, még Te is ugyanolyan őslény vagy
  • Gundark
    #17800
    Én vagyok az őskövület? Pedig ha nem érzed jól magad hozzád hivják az archeológust :)
  • L Viper #17799
    Szeva őskövület barátom
  • Gundark
    #17798
    Hmm. Elnézést, nem tudom jó helyen járok e, ez a Haditechnika topic? Akkor már kéne valami rendesebb flém.
  • L Viper #17797
    Persze, ugráltunk, mint állat. Néha akkorát, hogy azt hittem ottmaradok :-D

    Az Őrjárat az égen is egy alapmű
  • Wampa
    #17796
    Őrjárat az égen.......
    L Viper,Leonsilver tisztelet:))
    Berlgrádi fiuk,idolok voltak
    Ken Folett(meg F.Forsyth)abban az időben.....Albatrosz sorozat.....
    Homokbánya...azt hittem csak mi voltunk olyan hülyék hogy ott játszottunk(persze nem a melegebb,hanem a beomlósabb változatot:)))))
  • polluxware
    #17795
    ? homokbányában?

    Még egy film: Végső visszaszámlálás (Nimitz vs. Japán csapásmérő flotta)

    Jut eszembe volt valami magyar sorozat annó, a piszok komcsi időkből.. Mig-15, 21fishbed gépekkel.

    Vipper tuti vágja..
  • L Viper #17794
    A dalszöveget be akartam én is idézni. De sokszor adták, Atyaég. Még ma is a fejemben van, és nekem is tetszett. Mikor szült a csaj, féltek, hogy bukta lesz, ha megszólal orosz anyanyelvén, de kemény volt és németül kiabált :-)
    Hö volt egy darab TV csatorna, a Magyar TV és hétfőn nem volt soha adást. Szerintem a mai ifjak ezt nem is tudják. Bájos ifjúkor. Nem a billentyűt püföltük, hanem az erdőben csavarogtunk, horgásztunk, bicajoztunk és a homokbányában repkedtünk .
  • LeonSilver
    #17793
    Igen.Egyszerűen fantasztikus a film!Tényleg nézze meg aki rátalál valahol.

    Stirlicet meg annyit láttam ifju koromban, hogy csak na.Megjegyzem nekem tetszett.

    1) Az idő soha-soha meg nem áll,
    az órák róják szüntelen az útjukat,
    a pillanat úgy illan, tova száll,
    mint gyors folyón suhanó hab, mint annyi csak..

    ( fejből ennyi )

    2)1942 Március 18, Berlin.Szigorúan Titkos.Személyügyi gyűjtő.
    Stirlic tudta, hogy hibázott amikor úgy köszönt, hogy zdrasztvujtye
  • L Viper #17792
    Amikor egyenes derékkal eszi David Sutherland a levest az asztalnál az nem semmi alakítás.

    Beszállta maz OFF-ba én is :-)
  • gsg16
    #17791
    igazad van,az egy alapmű.iskolában kellene mutogatni,kötelező tananyagként.biztos többen néznék meg,mint ahányan a tartuffe-öt elolvassák.
  • L Viper #17790
    ÓÓÓÓ de lüke vagyok, abban volt Stirlitz. ( A 17 pill-ben )

    Leon, én láttam brutáljó.
  • LeonSilver
    #17789
    Ha már off és ha már háborús film.

    Akinek lehetősége van és még nem élt vele az gyorsan pótolja.
    Javaslom, hogy először olvassátok el majd nézzétek meg a filmet.
    Nem véletlen, hogy a film főszereplője az egyik nagy kedvencem ( a fia már nem ).És miről is van szó??Nézzétek meg ITT !
  • gsg16
    #17788
    ezekre mindre emlékszem én is.meg a tavasz 17 pillanata.és ki ne hagyjuk a jugoszláv partizán filmeket sem!a tizedes meg a többiek című film,meg egyszerűen utolérhetetlen.de a kelly hősei sem volt utolsó film
  • gsg16
    #17787
    már adták valamelyik bulvárlaphoz is ajándékba,a Vadászpilótákat.de valóban vannak benne szép jelenetek.bár a végére nem hiányzott az a rész,amikor is a fickó egy szál pólóingben üli végig a hazafelé vezető utat,egy nyitott Mirage fülke hátsó űlésén.
  • L Viper #17786
    Na igen.

    Az én korosztályom meg talán emlékszik még a Belgrádi fiúkra, a Bors Máté kalandjaira, a Szállnak a Darvakra ( szovjet remekmű Stirlitz ügynökkel )
    és nem utolsó sorban az NDK filmipar remek sorozatára, Gojko Mitic főszereplésével a Halál archívumára.

    :-)
  • L Viper #17785
    Abban rendkívül szép felvételek vannak. Emiatt érdemes megnézni.
  • gsg16
    #17784
    azt nem messze tőlünk forgatták.de a "4 páncélos,meg a kutya" című sorozat megemlítése nélkül nem lenne teljes a felsorolás.
  • gsg16
    #17783
    viszont a vadászpilóták című Mirage reklámfilmben voltak szép jelenetek,pl a hangrobbanás a reptér felett.
  • L Viper #17782
    Legjobb háborús film a Tenkes Kapitánya
  • gsg16
    #17781
    azért itt is megemlítenék pár nagy klasszikust,pl top gun,vagy a ben afleck nevével jelzett perl harbor. de ne felejtsük ki a sorból,a függetlenség napjának záró jeleneteit sem,ahol is mint kiderült,egy amerikai,vietnámban szolgált pilótának,kb 30 év kihagyás után,csak egy kevés kávé,és némi szalonspicc,no meg a hangárban egy 10 perces gyorstalpaló elég ahhoz,hogy beűljön egy F18-asba,és légi győzelmeket érjen el,egy másik világ hajózóival szemben.hiába,van a világnak hová fejlődnie ,ha amerika nyomában akar maradni.
  • repvez
    #17780
    Na látom ismét termeltetek rendesen:)
    Még egy kis adalék repülös filmekhez.
    Nagyon régen láttam azt a filmet ami a Néger piloták külön századáról szólt és hogy amikor ök védték a B17-eseket akkor 1 gépet sem vesztettek el.Azt hiszem a 99th század volt a cime piros csikos farkú musztángokkal mentek.Ezt a filmet nagyon szeretném ujra lárni és az intriderek támadása az megjelent egyáltalán szinkronosan?Vagy DVD kiadásban, mert arra is vadászok egy ideje, de nem találok sehol sem, mindenhol ronygyá nézett VHS-ből van felirattal vagy alámondással :(
  • Wampa
    #17779
    A másik meg,hogy nem tisztességes a Su/hornetet összehasonlitani,mint ahogy az F22-est se az az F18E vel
  • Wampa
    #17778
    Jó.....majd végigolvasom ha lesz idő,az első oldalt elolvastam.
    AZt nem értem miért fáj több f16 pilótának a nyaka.Nem hinném hogy szarabb az ülés,nem abból jön hogy (irja is)nagyobb szógben tud sasolni,ráadásul az f16 os igen jól belevihető nagy terhelésű manőverekbe amikben a pilóta még bőven tekereg hátra?Ez most hiba?
    Nyilván a Tomcat-en nem fájt ugy a pilóta nyaka,az operátort meg ki nem sz....a le:))
    Nyafog az analóg műszerek miatt,jó az, ha megdöglik az MFD.
    Most hogy a Hornetben nagyobbak a kijelzők ,meg van többszinű......
    Mindenki az ergonómia mintapéldájának tartja az F16 ot,de már van vagy 35 éves a gép....
  • Buren
    #17777
    USN pilóta összehasonlítja a sima Hornetet a Falconnal. Érdekes...
  • L Viper #17776
    Bár lehet, hogy akkor még nem ez a netem volt, de szerintem az ősi kód miatt ki sem használja. Nem tudom
  • L Viper #17775
    Hát én bárkivel néztem multiban, ezek a nyűgök mindig előjöttek.
  • Molnibalage
    #17774
    A lagg ugyanúgy megmaradt de a tény, hogy CTD sem volt érthetetlen. Nem LAN-ban nézték.

    Super Hornet. Minden képessége azonnal kihasználható, nem csak ígéret és ha neadjisten mégis eladják a Kitty Hawk-ot... Gripennel egy India méretű országban elég röhejes szerintem. Talán az EF-2000-nek van egy nagyon halvány esélye. Rafale olyan dárga, hogy arra szinte szavak nincsenek, F-16 csak CFT-vel jöhet szóba, az oroszokkal való együttműködésről meg van tapasztalata Indiának és finoman szólva sem pozitívak..
  • Buren
    #17773
    Indiai gépvásárlási verseny (MMRCA)

    Balázs, a hat gép közül melyike(ke)t választanád az indiaiak helyében? (Rafale, Typhoon, Viper, Superbug, Gripen, Mig-35)
  • L Viper #17772
    Biztos LAN-on nézték
    Kötve hinném, hogy nekik nem voltak csúszkálások. Akkor miért lett teljesen új multikód az AF-hez, OF-hez és most készül az FF5-höz is.
  • Molnibalage
    #17771
    Két Falcon beta teszter szerint az FF4 játszható hadjáratban multiban. Akinek van ideje próbálja ki. Én leírtem, hogy mik voltak a mi tapasztalataink.
  • Wampa
    #17770
    Még egy repülős film,remélem nem volt még:
    A tiszt és az úriember
    link
  • Wampa
    #17769
    Off
    gunnery sergeant Hartman
  • Molnibalage
    #17768
    Második teszt. Továbbiakban Lonci fórumra megy minden.

    "Az Acéllövedék EZ akar lenni?"

    Igen, az.
  • LeonSilver
    #17767
    Az Acéllövedék EZ akar lenni??Mert ez valami iszonyat jó film!!!Aki nemlátta feltétlenül nézze meg!
  • Wampa
    #17766
    La Légion saute sur Kolwesi
    Adieu l'amie.....ez nem teljesen háborus,de a kerettörténetben szerepe van az algériainak
    Elveszett dicsőség
  • Wampa
    #17765
    Hamburger Hill
  • Molnibalage
    #17764
    Ezek elég tekintélyes hányadát (talán még többet is) neuro (?) bepostolta, csak nem ennyire részletesen. Vannak benne számomra is ismeretlen dolgok.
  • L Viper #17763
    Roppant hasznos info AF-ezőknek:

    Akik nem elégszenek meg azzal, hogy AF-ben nincs konfig editor.

    Bár azt nem helyettesíti ez a kézi mahináció.