52965
  • gsg16
    #18002
    amiket én láttam,azokon sem volt plusz páncél.csak a lézeres irányzéknak volt egy plusz doboza.
  • Solt
    #18001
    Nálunk a szakács az üstben fürdött esténként! :D A konyhaügyeletes meg vadász tőrrel az oldalán adta a szolgálatot... rettegtek is a krumpli hegyek!
  • Wampa
    #18000
    Üdv
    Gsg 1,6
    Lehet hogy AM,én csak Gödöllőn láttam.
    Nálunk még sorkatonák szereltek,Nagyatádon,de ott nem volt T 72 az is igaz.Neten nézegettem,nem találok olyat amin lenne a külön páncél,oldalt a tornyon,lehet hogy az arabok kérték külön.
    Mindig az járt az eszemben,mikor tankba ültem(gyűrtem magam),hogy milyen lehet benne ,mikor kap egy páncéltörő találatot:((
    Leonsilver
    Akkor te kezdted a T55 ön és a T3421-axbdf- en fejezted be:))))))))
  • gsg16
    #17999
    igen,azok a csodálatos lövészetek!a konyhás bevágta a kondérba a század ebédkonzervjét,és addig melegítette,míg a henger alakú konzervből,szinte gömb lett,úgy felpúposodott,és aztán kiosztotta,azzal a szöveggel,hogy jó étvágyat,és mosolygot közben.aki volt annyira hülye,és felbontotta,az ha meg is úszta leforrázás nélkül,akkor is moshatta a paradicsomos húsgombóc levét 2 napig ki a ruhájából,meg a fegyveréből.
  • LeonSilver
    #17998
    Elmentünk lövészetre ( már nemtudom pontosan melyik lőtérre ).
    Nyár volt, qrva meleg, sivatagi feeling.Elfogyott a vizünk.Mondtuk a polhelyettes rigónak ( aki nemtudja mi az annak elmondom ha kell ), hogy menjen és szerezzen vizet.Faszikám elment és kb. 1 óra múlva jött vissza.
    Mondja ( meg mutatja ), hogy vizet ugyan nem talált de szerzett egy fasza, új biztonsági övet.A sivatag közepén....

    ( Garasin - 56. Budapesti Forradalmi Dandár (lol) - Savaria laktanya 1984 - 19990 ( eddig bírtam hivatásosként))
  • gsg16
    #17997
    nekünk szabadszálláson azzal telt leginkább a kiképzés,hogy,leszedtük,és visszaraktuk a ponyvát a telephelyen a harckocsikra,illetve megtanúltunk mennük úgy aludni,hogy a végén már szinte kényelmes volt.azt mondta a kképző főtörzsünk,hogy nyugodjunk meg,nem fogják megengedni,hogy kotorásszunk majd kint,a csapatnál bennük.így is lett.szentendrén is az volt a koncepció,hogy van egy jól felkészült polgárialkalmazott csapat,akik bekötött szemmel szét-,és összeraktak egy T72-est,azok szereltek,mi pedig fűtötük a műhelyüket,illetve néha meghüvelyeztünk egy egy csepelt.az amúgy T-55AM volt,ha jól emlékszem.egy volt belőle szabadszálláson,meg egy szentendrén.azon a lézertávmérős irányzék volt az újdonság.sokkal többet nemnagyon javítottak rajta.
  • Wampa
    #17996
    Örülj neki hogy nem szerelted:))
    Velem pucoltattak ágyúcsövet,zsiroztattak görgőt,éjszaka ellopattak mindent szomszéd telephelyről, ami nem volt,cseréltünk motort,
    azonkivül hogy ,mivel én voltam a zászlóalj egyszemélyes műszakimentő egysége,azta tököm tudja hány tonnás ,dög bikát is nekem kellett pucókáznom.Gödöllőn rakodtam egy teherautónyi T-72 lőszert(T-55 öst ne tudd mennyit)Ott láttam T-55M(?)et,vitték arabokhoz(ha igaz)volt sonka páncél a tornyon,meg lézertávmérő.
  • Wampa
    #17995
    Üdvöm Gundark
    Megfogtál....mi az a YAL -001?
    Ha a B-51 viszed nem egy CQB akcióra készülsz,azt kitaláltam
  • L Viper #17994
    Az sem most volt. Én 91-92-ben voltam, eléggé sokfelé, de 2x 6 hetet két turnusban voltam Kecskeméten is. Az jó volt.
    Akkor még nem voltak 29-esek, de a 21-esek repülését is imádtam nézni. Meg a vendégeskedő 23-asok és a szeretett csapásmérő Szuhojaink is megfordultak néha ott.

    Gundark, azokat a vonatozó 29-eseket szomorú látni. Jobban járt volna az ország, ha az oroszok máshogy fizetnek nekünk anno.
  • gsg16
    #17993
    én harckocsi szerelő voltam.elektromos szerelő.T55,és T72-es nagy vasakat pucolgattunk,mert javítani azt nem engedték.amúgy volt egy vékony örmesterünk,szintén sztk keretes szemüveggel.volt vagy 40 kiló,de ha kieresztette a hangját,akkor a szomszédoknál is vigyázzba álltak.akoriban volt ott még egy orosz helikopter dandár is,ha jól emlékszem,esténként néztük, ahogy repkednek felettünk.tiszta star wars feelingje volt a dolognak,ahogy a sötétben világította kötelékben.
  • Gundark
    #17992
    Hmm. Mazsola :) Én majd a YAL-001et viszem :) Nem vagyok hive a cicomázásnak. Én B-52Hkat választom. Standard 500 fontosokkal. És nem OFFolunk, hanem általánosságokban beszélgetünk :)
  • polluxware
    #17991
    Vonatoznak a Mig-ek

  • zsoltfireman
    #17990
    Persze!,de rosszúl látod,mert ez már a Szülinapi Repülőnap statikus sora! Azért vannak ennyire feltorlódva,mert rengeteg gép lesz elhelyezve a statikuson,hogy már Pápára kellett vinni a nagy részét...
  • polluxware
    #17989
    hát az nem most volt:)

    2002-ben voltam ottan.. Az öreg viszont régi csont volt, gondlom jóval előtte is ott volt kiképző. Ha jól emlékszem.. Lövész/Felderítő zászlóalj volt vegyesen.
  • gsg16
    #17988
    melyik alakulatnál volt?mert ott rajtunk kívül volt egy harckocsizó dandár is.én amúgy 89-90-ben voltam honvéd.
  • polluxware
    #17987
    Szabadszállás:)

    "Faszomot"-t Főtörzsörmit ismerted? Eltéveszthetetlen űrge hatalmas SZTK szemüveg kerettel:))
  • gsg16
    #17986
    a gépek tárolását jó magyar módra oldották meg.szerintem az ócskavasat felvásárló kreolbőrű népcsoport már leskelődik a kerítésnél,mikor engedik be őket anyagbeszerzésre.mi anno,amikor szabadszállásról,kiképzés után felkerültünk szentendrére,a főiskolára sorállományú szerelőnek,az AMD-ket gyakorlatilag rozsdásan kaptuk meg.belül voltak rozsdásak.3 napig csak csiszoltuk őket,hogy valahogy kinézzenek,és hogy szerintünk képesek legyenek lőni.
  • Wampa
    #17985
    Legalább ne szólt volna Balázs, hogy ne offoljunk mert sokat kell olvasnia:))))))
  • Wampa
    #17984
    Gundark
    Normál tűzharchoz én AC-130 at használnék,azzal az instrukcióval hogy"Lőjjétek szarrá őket":))Meg A-10 eseket.Amugy nem vagyok nagy igényű,ezeken kivűl pár Apache kering még,nekem meg megfelel egy egyszerű M468-as,annak aki marad:))

    Leon
    Hát a T-55 öt átéltem én is,attól kezdve hogy töltőkezelőnek,irányzónak betettek,(182 cm)aztán kineveztek "bikásnak",de tanolyamra b......k elküldeni,attól kezdve mindent velem akartak csináltatni,mondván,te vagy a bikás.....de én inkánbb ninja lettem és köddé váltam:))
  • LeonSilver
    #17983
    Ez általában akkor szokott előfordulni amikor a gázátömlő furat erősen szennyezett.Ilyenkor megkell dörzsárazni ( asszem még van itthon egy és talán szakadt hüvely kihúzó is ) ami a fegyvertisztító készlet része volt.

    Talán majd egyszer benézek oda és mesélek a birkáról aki lábonlőtte magát a PKM-el!!, vagy a baromról aki elaludt és ezért viziátkelés közben majdnem letaposott egy uszály.Vagy arról, hogy a ruszkiknál hogyan történt fődarabok ( BMP motor, komplett T-55 torony ) cseréje.
    Vagy hogy mekkora élmény volt Munkácstól majdnem Lvovig lábon átkelni a Kárpátokon! ( valami eszméletlenül gyönyörű vidék!!!! )A magyar falvakban meg sírtak az emberek amikor látták a piros-fehér-zöld csillagot a járművek oldalán.Szegények azt hitték ....
    ( és ezek nem urbánus legendák!!)

    Tök állat, hogy a főnök nincs itt és szerte széjjel offoljuk a tápigot.
  • Gundark
    #17982
    Nem mondtam hogy szeretem :) Zavar a nagy visszahatás. Egy "sima" TT nekem bőven elég. De mindenképpen élmény. Az a fajta mikor lősz, és utána arra gondolsz "anyádbazmeg" :) Nem véletlen hogy "normál" tűzharchoz nem használják.
  • Wampa
    #17981
    Ma már nem irok többet,pedig nem is ittam:L.Vipre=LViper
    Mea culpa....
  • Wampa
    #17980
    Durva képek.......
    L.Vipre ,de jó az A-6....tegnap próbálgattam a 4 ben,nem szeretem
    fülke nálkül.
    Az indexen van egy topik,Anekdóták a seregből,jó fejek,pár érdekes
    katona,érdekes helyekről is.Én szivesen olvasnám a sztoriaitokat.

    Polluxvare,valószinűleg valami miatt gázvesztés volt a fegyvernél,
    nem tolta hátra a gázdugattyút teljesen,nem töltött csőre megint,igy ugy lőttem le a "sorozatot"hogy lövésenként csőre töltöttem:))

    Gundark:Ott aztán van stop hatás:))Mondjuk egy üreges hegyűvel,meg plussz a borzalmas becsapódási energia....ez már nem is önvédelem.
    Jó nagy mancsod lehet,meg erős kezed....nekem kicsi a kezem,viszonyleg gyenge a csuklóm(mármint alkatilag)max.mondom max.egy 23 as Glockot komálnék.
  • LeonSilver
    #17979
    Ez nagyon szomorú.Talán azért nem így kellett volna végezniük.
  • polluxware
    #17978
    Ez aztán kijózanító kép.. Én azthittem legalább hangárban, vagy bunkerben vannak letakarva.

    Ez azért dúúúrva
  • Gundark
    #17977
    De rég is volt mikor lövészetre jártam. Főleg az utómunkák voltak jók :) Akkor lőttem először életemben 357es magnummal. :) Jó vas. Igaz ha nem figyel az ember eltöri a csuklóját :) De a Ppsz örök kedvencem marad. Igazi területfedező fegyver. Bármerre lövök bármerre mennek a lövedékek :) Ja és persze a csigatárból-körül ömlik az olaj. De nem finnyáskodni kell hanem lőni :)
  • Gundark
    #17976
    Nem tudom mit nyígtok állandóan hülye Lantpolgárok :) Itt vannak a MiG29esek semmi bajuk. Minden nagyon szép, minden nagyon jó.


  • L Viper #17975
    Mikor mi voltunk anno az első éleslövészeten, a mellettem lévő srác, aki rettenetesen félt a fegyverektől ( ki is jelentette többször ) maga előtt lőtte a havat, kb 15 méterre. Nagyon nem üvöltötték le a fejét

    Én nagyon vártam ezeket a lövészeteket, mert jártam 4 évég sportlövészetre, kispuska, légpisztoly és légpuska. Azért az AMD ezek után nagyot szólt.

    Olyan természetesen nálunk is volt, hogy több találat született a kiadott lőszermennyiséghez képest :-)

    Éjjen az OFF...
  • L Viper #17974
    Hoppácska, az egy Intruder kabin, méghozzá 3D-s, ha jól látom. Vajon benne lesz az FF5-ben, vagy már a fagyasztás után készült ???
    Mit forralnak ezek. Jó lesz ez, nem csoda, hogy várják a Falcon 4 rajongók.
  • Buren
    #17973
    Úgy tűnik, hogy Ara kitörölte azt a bizonyos képet... Még szerencse, hogy lementettem. :)
  • polluxware
    #17972
    Amúgyan pedig... Háború sincs, FF5 sincs, Black Shark sincs, Balázs nyaral:)

    Mi marad? -> OFF tyopicka
  • polluxware
    #17971
    Isten ments hogy értsek én az AMD-65-öshöz ,de ha lövészet közben a következő skulónak nincs kedve elhagyni a csövet, a nagy ravaszhúúzkodásra se, ott azért elfilózik az ember egy pillanatra, nem?

    Úgyértem, franc tudja mihez támad kedve a skulónak a következő pillanatban:)
  • LeonSilver
    #17970
    Jézus szive.Mennyit mesélhetnék bakker... Például az olyan kupolanyúlról ( toronylövész ) aki ordibált ki a BMP-ből, hogy akadály - akadály.Fegyvermester be, 1 perc mulva meg égtelen káromkodás meg anyázás.Hát a faszi azért nemtudott lőni a 7.62-es csúzlival mert elfelejtette csőretölteni .. :D

    Vagy a másik baromarcu aki összekeverte az elsütőgombokat és a helikopter célra ágyúval lőtt.

    Meg arról a BMP söfőrről aki a három időszak alatt három motort tett tönkre.

    stb, stb ..
  • Wampa
    #17969
    Basszus:bukóalak,sorozatlövés,először,lövészetvezető,egy lövés,nem tölt.
    Bocsánat.
  • Wampa
    #17968
    Nem kell oda kancsalka.....
    Én lövészeten elősször cafattá lőttem a kolléga céltábláját,Istenem,hát elszámoltam:))Oda kocogtunk,nekem egy lyuk se volt,a gyerek meg vonyitott az örömtől hogy öt lövésből tiz lyukat csinált.
    Jelzem a lövésszetvezető le akart lőni,mert utána is elk..tam,harmadszorra lett értékelhető.
    Na,megnyugodva leheveredtünk sorozatlővéshez,a bukó alakra,lövök.....
    egy lövés nem tölt.Vagy háromszor visitottam technikai hibát,az összes nagyokos lőtt a karabéllyal,mire elhitték hogy nem hülyéskedek.
  • Solt
    #17967
    Na igen... az ilyennek a háta mögött sem vagy biztonságban!
  • LeonSilver
    #17966
    Nekem volt olyan katonám aki ( ez most komoly ) olyan kancsal volt mint a picsa.Na amikor őrségbe ment az egész zárszerkezetet kiszedtük az AMD-ből ... Ha meg véletlenül lövészetre mentünk a rettegés lett úrrá a századon :D
  • Buren
    #17965
    No melyik filmről beszéltünk mostanában?
  • Buren
    #17964
    Úgy van, én is várom már nagyon.
  • L Viper #17963
    Nekem az tetszett, amikor "véletlenül" betoppan a honvédelmi miniszterünk és olyan édesek voltak, ahogy az étkezdében fogyasztották szerény, katonás elemózsiájukat

    Hogy ne legyen már megint ennyi OFF, talán idén játszhatunk az FF5-el. De jó lesz :-)