52965
  • Molnibalage
    #18282
    Ez hogyan tudtad elérni? Megkérted és beengedett vagy szobaton szabadott ezt? Más nem nézett rád csúnyán ezért? Úgy megkérdeztem volna a ramp start procedúrát ott helyben. :)
  • haflac
    #18281
    annyit írnék még hozzá,hogy a lábakat elég szűkös helyen kell bedugni,viszont nagyon kényelmes benne ülni
  • Molnibalage
    #18280
    Legközelebb én is pofátlan leszek. Hivatkozom FreeFALCON dev. tagságra. :)
  • haflac
    #18279


    Balázs köszönöm a dvd-t amit küldtél!
  • rtfmZoli
    #18278
    Nem én.
  • Molnibalage
    #18277
    Te ülsz a gépben? Úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúgy beleültem volna én is.... Végre élőben, tesközelből látni azt amit vitruálisan annyit nyúztam.
  • rtfmZoli
    #18276
    F-16/1
    F-16/2
  • rtfmZoli
    #18275
    gripen
    Tornado
    A10/1
    A10/2
    A10-es pilotak
    Bocs az előzőért!
  • rtfmZoli
    #18274
    [img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/20080818211059DSC00087.JPG[/img][/url]]újra
  • rtfmZoli
    #18273
    [img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/DSC00075.JPG[/img][/url]]Tornado

    [img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/20080818211059DSC00072.JPG[/img][/url]]A10/1

    [img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/20080818211100DSC00071.JPG[/img][/url]]A10/2

    A10-es pilóták pálinkáztak, majd pánikszerűen elrakták a poharat a fotózás elől :)
  • rtfmZoli
    #18272
    [img]http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/thumbs/20080818211059DSC00070.JPG[/img][/url]]Gripen
  • repvez
    #18271
    Ez a Veszprémi Radar ezred területén felálitot géppark.A logisztikai Zászloalj és a levéltárral szembe.Az utrol is lehet látni, azt nem tudom hogy látogatható-e.

    Haflac: ezt a beülösdit hogy sikerült elintézni?Szépen mosojogtál rá?
    Bár mondjuk tavaj én a román 21-esnél vettem elö a fapofát és kevéske angol tudásomat elövéve megkérdeztem, hogy lehet-e a kabinrol képet késziteni és simán beengedett a kordon mögé fotozni :)
  • haflac
    #18270


    sajna ebbe nem engedték meg,hogy beüljek és képet csináljak,helyette ez lett
  • Molnibalage
    #18269
    Él valaki Veszprém környékén? Asszem van ott valami haditecnikai park. Ez igaz? Ha valaki arrajár körbefotózhatná.

    Pár kép valszeg onnan van.
  • L Viper #18268
    Ez annyira jól esett Leon. Meghatódtam .
  • Molnibalage
    #18267
    Nézd meg és megtudod. Pár az akciójelenetek elég nagy része tőlem származik benne és még sokegyéb más is. :)
  • LeonSilver
    #18266
    Majdnem lefordultam a székről mikor megláttam.Egyből Ti jutottatok eszembe ;)
  • L Viper #18265
    Köztünk vannak! Ezek a Lantlények szimbiótái a madárban. ÁÁÁÁÁÁÁÁ
  • repvez
    #18264
    Ó már a madarak is ujjabb szintre léptek és Lantmadarakká változtak vagy csak a lantlények háziállatai ?
  • Boconadi
    #18263
    ez a ARMS RACE video jó? Jött mostanában ki valami jó videó? (ami meghaladja a magyar szinvonalakat? )
  • LeonSilver
    #18262
    Óóóóóó máj gád!!!Már a madarak is..??

    KLIKK
  • zaccos1
    #18261
    Üdv URAK!No,hát a pofám megégett nekem is rendesen,mikor hazaértem az asszonyom nem akarta elhinni hogy nem ittam semmit olyan vörös voltam.Az tény hogy a tavalyinál sokkal szinvonalasabb volt a rendezvény,melynek csúcspontját számomra(mint laikus)az EF és a HORNET jelentette mind látványban,mindpedig hangzásban,bár azért érdekes volt élőben látni és hallani a Harriert is.A 29-eseket sajnálom,mert ha ez volt az uccsó ilyen repülésük akkor szerintem egy kicsit több figyelmet érdemeltek volna,mellesleg még mindig ez egyik kedvenc gépem.
    Ha tudom hogy ilyen sokan voltatok lent vasárnap,akkor azért legalább egy sör erejéig összefuthattunk volna,bár annak örülök hogy legalább Pzolikával találkoztunk személyesen....
  • Molnibalage
    #18260
    Tavaly még használta.
  • Molnibalage
    #18259
    "A 29-es akkor sem használhatta az utánégetőt amikor itt voltak az amcsi f-15 -ök."
    Igen, így volt.


    "Nekem azt mondták, hogy így is bekerült néha mögé."
    Ez csak abban az esetbeb fordzulhatott elő, ha az jenki is lekorlátozta magát vagy a MiG-et sokáig nem vette észre ami kizárt, mert úgy füstöl akár egy gyárkémény. Ha 1:1-ben kezdék szemből és úgy fordultak ez nem fordulhatott elő. Utánégető nélkül a tolóerő tömeg aránya kb. 50%-kkal elmarad a MiG-nek az fullos F-15-höz képest...

    Air Power blogon volt ez-az erről az eseményről. Csekkold.
  • DonZorro
    #18258
    Az a nagy helyzet, hogy nekem is csalódnom kellett a 29-esben! Imádom a sárkányt, de ez a bemutató olyan semmi volt tőle mint a tavalyi! Már akkor sem használta...

    Bár így is szép a gép, de az a HANG, az kell a véremnek!
  • Boconadi
    #18257
    a 29-es akkor sem használhatta az utánégetőt amikor itt voltak az amcsi f-15 -ök.

    (nekem azt mondták, hogy így is bekerült néha mögé. De hát az aki mondta az OLYAN is, nem tudom higyjek-e neki. Hinni hiszek, de azt nem tudom hogy volt-e dogfight, vagy egyáltalán ilyesmik. Volt?)
  • Boconadi
    #18256
    melóztam, meg ha lett volna rá lehetőség akkor sem tudtam netezni, mert fáradt voltam. Amúgy meg még nincs net mindíg, pesten vok tesóméknál, feljöttem, mert innen mentünk tegnap repnapra.
    Volt eszemben, hogy írjak fórumra hogy összefuthatnánk a repnapon néhányunkkal bedobni egy-két sört, okítani egymást, nevetni, de nem volt rá idő, telefonszámát meg senkinek sem tudom JoeDestroy-on kívül. (igaz most jelenleg az övé sincs meg, szal...)

    Szal a kb 3-4 hónapban semmi új? FF5? Valami kiemelkedő falcon videó? Balázstól új videó? Semmi? A fránya filmfesttel mi van?
  • Molnibalage
    #18255
    Igen. SZÉGYEN, hogy így búcsúzott el. Valószínűleg ez volt utolsó nyilvános műrepülése és így kellett végetérnie. Olyan a vég amilyen a sorsa volt. A festés is érdekes volt. Oldalról atomjó, felülről meg randa.

    A finn Hornet kalsszisokkal jobb volt a tavalyi spanyolnál, de a 2005-ös zeltwegi még mindig bajnok.
  • Gundark
    #18254
    Mazsolák :) Én még a borult idő elején bekentem magam. Persze mindenki vigyorgott. Kora délutánig... Akkor már jöttek a jelek :) S hogy hogynem, én voltam aki nem égett ronggyá :) Ami meg az EFet illeti. Nehéz lenne döntenem hogy melyik só sikerült jobban a Finn 18as vagy a spányol tájfun. Ami biztos hogy az EFnek brutális hangja van. :) És iszonyatos ereje. Az azért nem volt gyenge ahogy nagy állásszögű repülésből tartva a szöget kitolta magát felfelé. Kár hogy 15ös nem repült. Ami meg a kiskedvencemet a c17est illeti, ha álltatok mellette, a farok résznél, az azért elég monumentális volt. Az hogy leirva hány méter magas, egy dolog. De igy.. (18as karika fel) Mondtam is, ennek már majdnem akkora farka van mint nekem :)) A másik.. Elhoznak 2 a10est és kiparkolják. Köszönjük. Ja meg még valami. Nem értettem a kommentátorokat mert szerencsére elég messze táboroztunk, de valamit mondtak az utánégetőről, és feltűnt hogy a 29es nem használta. Korlátozás alatt van? Végre valakinek eszébe jutott hogy kihozza a 21-22-23 triót. A 21esbe be is ültünk :) (a műszerfalról tettem is be képt) Meg kell hogy állapitsam, sok biszbasz van benne :))
  • Molnibalage
    #18253
    Én is. :)
  • polluxware
    #18252
    folyami rák effektus?
  • gsg16
    #18251
    most értem haza a repnapról.jól leégett a pofázmányom,de ki nem szarja le?a látvány bőven megérte.bár az A10-eseket igazán reptethették volna.
  • polluxware
    #18250
    Sokat ki kell annak a Gripppenek bírni.. Szóval gondlom vigyáznak rája rendesen. Amúgy Grippen-t 2001 nyarán láttam először Kecskemét környékén repkedni. Berepültek a város szélére a Mig-29-el kergetőzni egy picit. Mig-29 az jó hangos volt... Grippen az meg mint egy szolid Toyota szépen elsuhant. Ez se most volt:)
  • L Viper #18249
    Szép képek L_Gundark. Használhatod mostmár te is eme előtagot .
  • Molnibalage
    #18248
    AZ idei repnap határozottan jobb volt, mint tavaly.

    Az Eurofigter egyértelműen bajnok volt. A MiG-29-et el lehet felejteni. Szép volt, jó volt de az a '80-as évek gépe. A gyors áthúzásnál ahol más gép utánégetővel ment az EF már csak lendületből ment, alig volt hangja. Lehet, hogy sokan hülyének néznek, de a MiG-29 lejátszott vele szemben. A Gripen meg egyenesen röhejes. Komolyan mondom egy MiG-21bisz megszorongatná majdnem azt a gépet...
  • polluxware
    #18247
    Köszi Gundark Lantlény:) Nagyon szép képek! Nem is gondoltam volna hogy a magyar Su-22-k ilyen jó állapotban vannak (su-17-22 lehet kavarom ,majd kijavítja vki:). Úgyértem hogy olyan tiszta, olyan shájni..

    Mig-29's-et letakarhatták volna...

    Látom azért jó idő volt rátok:)
  • Gundark
    #18246
    előbb valami élmény érte az első képet
  • Gundark
    #18245
    És a végén felfedem magam előttetek, lantlények :) Muszáj, mert ha a szíriusziak tüzet vezényelnek, tudják kire nem kell lőni :)) Bár addigra a 9. dimenzióban leszek már. De biztos ami biztos.




  • Gundark
    #18244




  • Gundark
    #18243