52965
  • Molnibalage
    #18322
    "Olvastam Orosz-Afgán háborús fórumon (angol fordítás), hogy sokszor úgy használták a stingert mint egy sima RPG-7-est. Tankok ellen is!"

    Na ebben azért kételkedek. Erről még soha nem hallottam és ennél azért jobb kiképzést kaptak a gerillák is.


    "Az hogy 10-ből 7rakétya talált, az meg egyenesen hollywoodi túlzás. Sajnáltam hogy nem ment még a film +50percig.. Hátha eljutottunk volna odáig ami most van."

    Nem, nem túlzás. Egy időszakra vetítve ez igaz volt. Idővel az állomány "felhígult és csökkent. Az egész háborúra nézva mai napig homály, mert nem lehet tudni hogy pontosan mennyi gép is veszett oda. 20-40% közöttire teszik a találati (vagy veszteség?) arányt. Még a 20% is pokoli jó eredmény a körülményeket figyelembevéve.


    "Szóval köszi Balázs:)"

    Szívesen. :)
  • polluxware
    #18321
    Tényleg jó film... Azthittem valami vígjáték féle.

    Azért volt benne néhány ferdítés a stinger rakéták hatékonyságát illetően. Valójában nem volt az olyan hatékony, részben a gyors orosz taktikai váltás, valamint az miatt mert Mucsik nem tudták normálisan kezelni. Olvastam Orosz-Afgán háborús fórumon (angol fordítás), hogy sokszor úgy használták a stingert mint egy sima RPG-7-est. Tankok ellen is!

    Az hogy 10-ből 7rakétya talált, az meg egyenesen hollywoodi túlzás. Sajnáltam hogy nem ment még a film +50percig.. Hátha eljutottunk volna odáig ami most van.

    Mondjuk már az is nagy szó hogy amerika csinált ilyen filmet.. Azért ott sincs ám akkora szólásszabadság. Kivéve ha drogról, meg punciról megy a téma.. (upsz)

    Még több ilyen filmet emberek!!!

    Szóval köszi Balázs:)
  • L Viper #18320
    Szépek bizony
  • polluxware
    #18319
    Ejjj ... Tetszetős...

    töltögetek.. telepítek.. megpróbálok újfent hozzászokni, hátha sikerül:)
  • polluxware
    #18318
    TFX az még eredetiben volt meg nekem annó... 11db floppy lemezen:)

    Tornado : 3db floppy

    Hát nem most volt... Zenéje még mindig a fejemben van.
  • Molnibalage
    #18317
    Új Hornet skinek.
  • L Viper #18316
    Ha emlékeztek még a D.I.D. nevű cégre, ők is teljesen a katonai projectekre álltak át, pl. a Eurofighter szimulátort is ők csinálták / csinálják.

    A régi idők remek szimulátorai biztos ismerősek: TFX, EF-2000, F-22 Air Dominance Fighter, F-22 Total Air War és a kicsit árkádabb EF-2000 Typhoon.
    A dinamikus hadjárat és a remek oktatás etalon volt a szimjeikben. Kár, hogy nem csinálnak most egy hasonló színvonalú szimet PC-re, mint az akkori kedvenceim.
    Az EF-2000 V2.0 -án a grafikán kívül semmit nem változtatnék. Simán megállná a helyét még ma is.
  • polluxware
    #18315
    Akkor megint csúszik a Fakete Vonat
  • LeonSilver
    #18314
    Ez miez?
  • Buren
    #18313
    Mi a manó...
    ED-s skacok új megrendelést kaptak a militáritól.
  • polluxware
    #18312
    Füllantassz Gündark..
  • DonZorro
    #18311
    Ez így ebben a formában nem igaz Bocika, mert lesz jövőre is! Legalább is a kecskeméti bázisosak aszonták...
  • Gundark
    #18310
    Én már ezer éve láttam :) Az benne a szép, hogy sokszor nem lehet eldönteni hogy sirni vagy nevetni kéne. De hogy igy működik a politika abban bizonyos vagyok.
  • polluxware
    #18309
    Asszem bízom az izlésedben.. :)

    *úrva nagy találmány ez a torrent egyébként...
  • Molnibalage
    #18308
    Mai OFF. Aki nem látta a Charlie Wilson's War című filmet sürgősen nézze meg. Jó film. (szigorúan feliratosan)
  • polluxware
    #18307
    már az
  • Molnibalage
    #18306
    Nem. Nincs szükség rá. Ha nagyritkán kell valami akkor a moderátorokat megkérem. Majd kell új banner FF 5.0 után. Igen, ez lesz a neve.
  • Boconadi
    #18305
    nem akarsz esetleg házigazda lenni?
  • Molnibalage
    #18304
    Ja, egy kérés a fórumozók felé. Ha nagyméretű képekkel szórjátok tele a fórumot akkor csak linket tegyetek be. Baromira zavaró, hogy mennyit töltöget mindig. 200k feletti képeknél legyen elég a link.
  • Boconadi
    #18303
    hát ilyen félmeztelen, meztelen lányokkal a gépek mellett meg lettem volna elégedve

    Amúgy egy csávó a légvédelmis sátornál mondta, hogy most 2-3 évig biztos nem lesz repülőnap.
  • Molnibalage
    #18302
    Remélhetőleg. T-Rex 10 éves jubileumi kiadást képzelt el. Az FF5 beta II csak egyetlen okból csúszik, az adatbázik újraépítése miatt. 0-ról újra van / lesz építve az egész. Ilyen tiszta és rendezett (és pontos, már amennyire a 3D modellek és rack-ek engedik) adatbázis nem volt az alapkiadás óta.
  • JoeDestroy
    #18301
    És Bocinak nagyon is igaza van! A lány igen jól illett a gép mellé (is)!

    Én sem bízom abban hogy lesz jövőre, az csak szóhasználat volt. Ma mindenféle jövő évi cuccokkal foglalkozok bent.
  • Boconadi
    #18300
    ff5 előreláthatólag mikor jön ki? Idén?
  • Molnibalage
    #18299
    Idén biztos nem. 1 év 1 repnap bőven elég. Amúgy sincs se lóvém sem időm rá.

    Ma megint találtam egy jó zenét Falconhoz. Már vagy egy tucat felgyűlt, de nincs mivel és kivel forgatni klippet. Nem akarom ellőni őket amíg nincs rendes MP kódos Falcon.

  • haflac
    #18298
    99%,hogy megyek ide ,valaki jön?
  • Molnibalage
    #18297
    Jövőre tuti nem lesz itthon, mert 3 repnap 3 éven belül soha nem volt. 2 év lenne a standard. Akkor meg azért nem lesz, mert választási év lesz...
    Amúgy sem jönne semmi, CSAK az évforduló miatt jöttek el ilyen sokan.

    Hamarosan sok gép ki is fog kopni teljesen. Tornadokat leváltja az EF, Harriert az F-35, Mirage-2000-et a Rafele. Én még emélkszem arra amikor Jaguar, F-4F és Tornado géppár (!) volt Kecsón...
  • JoeDestroy
    #18296
    Nyugi! Sajna mi sem jutottunk bele, mert a csajos már igen nyűgös volt, és nem nagyon lehetett bírni vele :(
    De jövőre már mindenképp megmásszuk az összeset! Ha lehet, ha nem!
  • Boconadi
    #18295
    kurva szar lett, de elküldhetem :D a csaj is idiotán néz ki, meg a haverom is. Én még el is megyek, de a csaj kurva jó volt élőben, tényleg!
  • Molnibalage
    #18294
    Képet! :)
  • Boconadi
    #18293
    én még a tornadoba is láttam hogy ülnek emberek.
    A magyar katonák akik az a10-nél voltak meg panaszkodtak nekünk hogy "nézzétek azok a török meg ilóták milyen népszerűek" :D Szerintem kurva jó repnap volt, csak kicsit gondoskodhattak volna valami ülőhelyről, vagy ahol le lehet ülni, mert én szarrá jártam a lábam. Kedvencem a c17-eshez járó "vonatért" folyó harc volt, meg a kis csini lányka mig-29-nél, akit megkértünk hogy jöjjön fel ő is fényképezkedni. Úgy örült neki, hogy azt hittük még be is vállalna valamit ezért
    de nem.
  • polluxware
    #18292
    Ne nyafogj már... Te úgy is ismered az F-16-ot az utolsó csavarig..

    Amúgy a képek alapján jó koszoskásak azok a gépek, nem szokták ezeket vmi samponos vizzel lecsutakolni? (hetente?) vagy félnek hogy KH-s lesz?
  • Molnibalage
    #18291
    Komolyan mondom sírva fakadok. Mindenki ült a gépben csak én nem... SENKI nem volt a gépek körül akivel legalább dumálni lehett volna...
  • zsoltfireman
    #18290
  • zsoltfireman
    #18289
    Én is végre!!!!!

  • JoeDestroy
    #18288
    Én is szombaton voltam a kiscsaláddal :))
    Az F-16 os török csávók kezdték a gépbe engedősdit a gyerekek szórakoztatására, és az anyukák pilótabácsis ölelgetős fotózási kényszerének csillapítására :) (Mellettünk csinos anci urához: Te! Én még nem is voltam pilótával lefotózva ma! Na gyerünk! :)) -és túrt az F-16 felé megállíthatatlanul....)
    Röhöghettek, hogy a MIG-29 nél ezért fizetni kell! Utána a sor elején parkoló görögök, majd a többi is beszállt ebbe. Délutánra mind nyitva volt, valószínűleg a meleg miatt is.
  • Boconadi
    #18287
    hát én szombaton voltam :s
  • Molnibalage
    #18286
    Vasárnap délelőtt egyik nyugati gép kabinja sem volt nyitva..
  • Boconadi
    #18285
    mind a két statikus soron levő f-16 -ba bele lehetett ülni, kivéve ha ebédszüneten voltak. Nálunk pont ugy volt, hogy beálltunk a sorba, aztán közölte velünk hogy huzzunk innét mert kaja lesz. Hát mondom bazmeg...
    Mondjuk a két üléses F-16 nál nem úgy volt mint a mig-nél, hogy ketten ülhettetek be.
  • haflac
    #18284
    távolról láttam,hogy ülnek bele gyerekek,megpróbáltam,még most is alig hiszem el
  • haflac
    #18283
    annak idején a Vasmadarak című filmnek hála lettem szerelmese a VADÁSZREPÜLŐGÉPNEK,s tart mai napig(kb 14-16 éve),akkor,hogy én valaha ilyenbe fogok ülni??!!még csak álmomban sem...28 évesen valóra vált