52965
  • polluxware
    #18482
    amit linkeltél 3psd file annak a részleteit (kerék akna, lantirn, fülke, egyebek) kitöröltem, és beollóztam őket a Janhas block50-es skinből. a többit meg (gép fő részei) azt meg a template-ből szerkesztgettem tovább, +kitöröltem egy csomó számomra felesleges layert.
  • Buren
    #18481
    Aztat tudom, hogy karácsonyi 'utó-ajándéknak' van meghirdetve( ), és nem is azt kérdeztem, hogy mikor, hanem hogy lesznek-e animált kapcsolók az új virtual pit-ben.
  • zsoltfireman
    #18480
    "úgy ahogy... :) Janhas skin, meg az a linkelt template az alapja"
    A Template érdekelne! Ez JanHas munkája???
  • polluxware
    #18479
    ezt fejsd ki bővebben:)
  • zsoltfireman
    #18478
    Csak nekem neee......
    Én a JanHas féléről érdeklődtem.......
  • Molnibalage
    #18477
    Van már kész legynel skin. Keress rá.
  • Molnibalage
    #18476
    Nem egyből az FF 5.0 kiadásban kicsit később jön. Ezt már Aragorn is közölte az ütemtervbe. Ide is postoltam, sőt linkeltem is.
  • zsoltfireman
    #18475
    Janhas????? Ismerem a munkáit,és őt is,de valamiről nem tudok???
    Küldj PM-re egy hozzáférést...
    Köszi!
  • Molnibalage
    #18474
    Mert az FF4-hez való LOD Editor nem publikus egyelőre. Az exportálás amúgy sem megy vele asszem ahhoz más kell.
  • polluxware
    #18473
    úgy ahogy... :) Janhas skin, meg az a linkelt template az alapja.
  • zsoltfireman
    #18472
    Lengyel skint??????
    Éééés......,hogy sikerült?????

  • L Viper #18471
    Csak nem a szíved csücske eme gyönyörűség?

  • polluxware
    #18470
    Én azthittem az LP az el is tünt...

    Máma neki ugrottam ,hogy csináljak lengyel F-16 skint...

    Kiábrándító sajna hogy mivel maga a modell felülete (ergó skin) nem reagál a fényforrásokra, így olyan döglött textúrákat lehet csak csinálni. Ez a JANHAS aztán tud textúrákat gyártani.. ,ha valki még nem látta.janhas
  • L Viper #18469
    Én már ezer éve beírtam ezt a Frugalson az AF fórumba, hogy az AF egy minimális fejlesztéssel akár uralkodó Falcon verzió is lehetett volna.
    Azt a pár dolgot, amit privátban "Lantkodtunk", ha emlékszel.

    1. Szebb füstök, robbanások
    2. Szebb nap effekt
    3. Normálisabb F-16 skinek
    4. Integrálható Aeyes kabinok más típusokhoz is

    A legnagyobb hiba a lekódolás volt, moddolhatatlan szinte.

    Persze az LP nem foglalkozik vele, mert fű alatt nagyon dolgoznak valamin, ha hihetünk a kiszivárgott híreknek. Azért érdekes, hogy semmi konkrétum, hogy mi lesz az.
  • Buren
    #18468
    Az új 3D-s kabinban animáltak lesznek a kapcsolók? (asszem még az OF-es VC-ben sem mozdultak)
  • polluxware
    #18467
    Nem tudod véletlen hogy lehet az RV-ből kiszedni az F-16i Sufa, avagy CTF-es F-16 modeljét? Lodeditor, az odáig okés csak éppen nem csinál semmit ha texturát, vagy 3d model-t akarok nézni. Exportálni meg végképp..
  • polluxware
    #18466
    Sevész, akkor kuksizom mozgóképeket.
  • Molnibalage
    #18465
    A 3D modellje nem változik az F-16-nak és ilyet nem is szabad tennem. A videómban számtalan F-16-ot láthatsz...
  • polluxware
    #18464
    Tudom hülye kérés, és csomószor lett már linkelve, de tudsz olyan linket dobni amin az FF5 féle F-16 model van? Úgyértem egy olyan képet amin jól lehet látni a gépet, nem valami homályos naplementés screeN?
  • Molnibalage
    #18463
    Az új 2D kabinon be fogtok szarni olyan szép. Mondjuk kinek kell a full clickable TÉNYLEG fullra 3D-s után?

    Az FF 5.0 JÓVAL több lesz annál amit te leírtál. És az igazán nagy dolgot csak az FF 5.0 kiadás után jön majd remélhetőleg.
  • polluxware
    #18462
    Hogy őszinte legyek én azzal is beérném hogy ha fognák AF-et, és beraknának alá egy szebb tájat +némi bump mapping-et, szép új f-16 model-t, 2d kabint minimálisan szebbé tenni, meg egy-két dx8-9 effekt. Kampány dolgot, repülési fizikát, fegyvereket simán békén lehetne hagyni..

    Nekem ez lenne a tökéj:)

    Lock on- hoz képest játék élmény így is messze-messze meg van már.
  • Molnibalage
    #18461
    Az új FF5 kabin ehhez hasonló szintű lesz.
  • zsoltfireman
    #18460
    Na jó! Ez tényleg durva,de mi ez a CSP?????
  • zsoltfireman
    #18459
    Úúúúúú! Mi lesz ebből,ha elkészül??? FF5 alá??????
  • Molnibalage
    #18458
    A fizikai motort BIZTOS nem fogjuk lecserélni ingyenesekre. Az OF még ki nem adott fizikai kódja jöhet szóba az van a legközelebb mihozzánk.

    Ezek a cserék nagyon nem ilyen egyszerűek mert a táj és a kódrésze az nagyon sok mindenhez kapcsolódik. A táj tűnik a legegyszerűbbnek mégis az rekedt meg DX5/6 szinten...

    A GE textúra nem túl jó ötlet, mert baromi nagyok és belassítanák a játékot. Jelen állapotába ez elvetélt ötlet. További gond, hogy baromira nem egyenletes felbontású és azonos fényviszonyokkal készült. Sok fotón ott a felhő is...
  • repvez
    #18457
    Csak abbol gondoltam, hogy nem nyultok az exéhez, mert párszor irtad, hogy egy két dolog azért nem kerül bele vagy át OF-böl mert ahhoz az exét is kéne bolygatni.
    Tisztába vagyok hogy nem egyszerü a kód csak probálok okoskodni, hogyha ugyis válltoztatva lesz pár dolog akkor hátha be lehet épiteni valahogy ilyen külsös dolgokat vagy hogy nagyobb polygonu modellekket elbirjon az engine.
    Egy példa:ha jol tudom, most a repülök repülési tulajdonjágait egy sima TXT fájlból olvassa ki a progi hogy egy adott gázkar állásnál mekkora a sebesség stb.. és ezt az értéket küldi vissza.akkor lehetne egy külsös progit beiktatni a TXT fájl helyére ami sokkal több paramétert figyelembevéve valos idöben küldené a változásokat vissza.
    Vagy a táj helyett egy teljesen különállo rendszert beilleszteni a régit meg kikabcsilni.
    Tudom, hogy ezt igy könnyü leirni és lehet hogy meg sem valósitható még akkor sem ha akár maga john carmack irná a kódot 50 ember segitségével,de ha csak egy bejön a sok közül már akkor elörébb vagyunk.Legyen az egy ingyenes fizikai motor vagy talajgeneráló vagy bármi más amit sikerülne beleintegrálni a kódhoz.

    Amugy ebbol a CSP-ból az a tájrendszer lenne jó ami behozza a google earth texturáit a tájra mint az FSX alatt.Mert attól hogy nem olyan magas felbontásu a talajháló a valos kinézetű nem ismétlödö textura rajta még mindig sokat dob a látványon.
    Sajna gözöm sincs a programozáshoz igy csak leiröm ami eszembe jut mintha a megvalósitás olyan könnyü lenne.
  • Molnibalage
    #18456
    A kabin az szép.
  • Molnibalage
    #18455
    Ki mondta, hogy nem nyúlhatnuk? Csak jogilag. Magyarán szarunk az LP-re. Vicc, hogy egy free SP4-et levédtek és aztán volt pofájuk kiadni.

    Ők is valszeg abbahagyták a baszogatást mert belátták, hogy nincs értelme. Az AF elavult és soha nem fog fejlődni már az új istentudja milyen szimjükön dolgoznak. Van AF Browse is aminek használata elvileg josértő hiszen a játék tartalmába nyúl bele.

    Vicces volt mikor régen az AF fórumon volt róla szó, hogy milyen korrekcióak csináltam és az egyik fejlsztő beszólt, hgy kiheréltem az orosz gépeket. Levettem a R-73 Mod2-őt, mert annak IR érzékenységét nem tudtam állítani. Az adatbázisban és a simdata.zip-ben van a szenzor sorszáma, de az meg kódolt. A többi maradt a régi (ej az elődök mi?). Na itt szólt be ahelyett, hogy kiheréltem volna miért nem javítom ki azt is. Inkább nem szóltam vissza csak finoman.

    1. Kódolt file, nem tudom. Odaadod az infót? Jaa, hogy azt nem?
    (2. Talán nektek kellett volna megcsinálni. Ezt már nem írtam)

    Érdekes, hogy egyes megjegyzésem kapcsán az 1.013-ban már az újabb F-16 gépeken több zavarótöltet lett. Érdekes nem?


    Repvez a kód nem olyan egyszerű, mint ahogy te hiszed. A kód integriátásnak megőrzésében csak 3-4 ember fér hozzá. Az izraeli tag is írt már külön elektromos rendszer szimet és majd a kóderek megpróbálják beletenni valahogy a kódba.

    Mellesleg mi az a CSP? Milyen kód kéne tőlük? A Falcon tájtextúrázásának kódját nagyon durva dolog lenne megváltoztatni. Első lépésben talán az kéne, hogy ne DX5/6 támogatású legyen. A fények még minig nem látszanak rajta. lEsz RipTiles. Igen az is ismétlődni fog mint a mostani, csak a minősége lesz finoman szólva magasabb. Ennek a cuccnak sokkal magasabb felbontású a talajhálója.

    Sajnos az a baj annyi ilyen nyílt forráskódú fejlesztés van, de kevesen vannak benne és egyiből sem lesz soha semmi. Van ez, láttam valami Hornetes ami Hawaii tereppel operál első körben, volt Phoenix project, Jet Thunder. Az erők szétforgácsolása ez.
  • repvez
    #18454
    CSP+ terrain
    Esetleg az ezt fejlesztő pár embert is be lehetne vonni a Falcon fejlesztésébe és áthozznák a kódukat.

    Egyébként balage az hogyvan hogy az exébe nem nyulhattok,de akkor a kodot, hogyan tudtátok átirni dx7-re?Hameg már más az alapkód akkor olyan dolgokat is meg lehet változtatni ami az alapkodnál az exében van.Vagy rosszul gondolom?
  • polluxware
    #18453
    Hogy mik vannak..
  • Molnibalage
    #18452
    Egyébként van olyan topic a dev fórumon és beta fóruon is, hogy tagok képei. Fura érézs látni azok arcát akikkel sokat "dumál", de soha nem fogom őket élőben látni. Vannak köztük 60 körüliek vagy felettiek is.
  • Molnibalage
    #18451
    Ő lenne az.
  • Molnibalage
    #18450
    Igen, tényleg. Az FW-n van valami public topic ahol vannak fent róla képek egy koncert közben. Nem egyszerű figura. Olyan 35-40 körül lehet. TÉNYLEG ausztrál és TÉNYLEG japánban él, sőt amennyire tudom beszéli is a nyelvet. Többdiplomás ember.

    Az FF fejlesztése az úgy megy, hogy van egy irányvonal és mindenki aszerint dolgozik amin akar. Ebbe az An-2 is belefér. Viszont hiába raksz össze 70 ezer poligonos csúszuper repcsit nem kerülhet be. Mivel összevissza 3-4 kóder van nyugodtan lehet ilyet csinálni. Én két hónapja csak ülök a seggemen, mert amíg nincs meg az új adatbázis addig sem a hadjáraton sem egyéb módosításaimon nem tudok dolgozni. Ezért is csinálom a magyar kézikönyvet.
  • Buren
    #18449
    Meg a locationje is érdekes... "Aussie Rocker in Japan" - Ausztrál rocker Japánban?
  • polluxware
    #18448
    81-en nyomják hyperlobby-n a lock on-t. Ilyet se láttam még:)
  • polluxware
    #18447
    Láttam fórumon képet erről az Aragorn nevű úriemberről, és az lenne a kérdésem hogy azzal a dobócsillaggal az tényleg ő, és mennyi idős?

  • L Viper #18446
    Az An-2 az Aragorn szíve csücske, ne csodálkozz, hogy van animált venti .
  • polluxware
    #18445
    Ez az aerosoft féle F-16 ez szép lesz, csak kérdés mennyire realisztikus az avionika benne. FSX-et meg ahogy hallom vagy játszik vele az ember, vagy diát néz.

    FF5.0? Ahogy nézegettem itten a vidijókat róla, eléggé olyan érzésem van hogy megint olyan dolgokra megy el a "lendület" benne ami más dologra kéne. Példul az AN-2-nek a francnak kellett kabint gyártani animált ventillátorral, ha egy két dolog még mindig 'elnagyolt' ezen kívül.

    F-16-nak lesz új modelje benne?
  • L Viper #18444
    Ha má' beígérték legyen má' ! Az árgyélusát neki !

    Szerintem már az FF 6.0 -át is megunjuk, mire lesz F-16.
  • Molnibalage
    #18443
    Minek akartok abba F-16-ot? A FF 5.0 az mi? Igaz, hogy nem olyan szép, de ehhez legalább nem kell Paks...