52965
  • polluxware
    #18722
    3. Amikor ez is megvan lépj be a \Falcon4\Utilities\-mappába
    4. Indítsd el a TerrainMerger01d.exe-t

    Na nekem itt a gáz:) Ugyanis ha a merger-t futtatom hibát ír ki...

    Viszont van mellette egy exe fájl ami dos ablakban kérdezi milyen tájat akarok, aztán lefut tökéletesen és megy is.

    Amiért igazából kérdeztem az az hogy hajlamos olyat csinálni az RV hogy kb. 6-7 repülés indítása után eltűnik a kabin, szépen darabról darabra, csak néhány műszer mocorog aztán belassul az egész úgy ahgy van.

    Ez mitől lehet? Lehetőségek szerint mindent a könyv szerint állítgattam rajta, új driver, egyebek... stopworks, aeyes dettó a szitu

    Vagy ez tök normális az RV-nél, ennyi repkedés, újratöltés után?
  • L Viper #18721
    Mozillát használok, nálam megnyitja rendesen.

    Itt egy direkt link :

    http://data.hu/get/565313/Falcon_Registry_Cleaner.zip

    Másold egy üres böngészőbe.
  • Ati810
    #18720
    Már megoldottam a problémát csak az volt a gond hogy nem választottam ki az évszakot.
  • Molnibalage
    #18719
    Az lehet a baj. A magyar oldalak egy részével nem boldogul. Mióta FF-et használok, nem is kell Fg.
  • DANIELE
    #18718
    Falcon_Registry_Cleaner.zip NEM LEHET LETÖLTENI nem, jön le az oldalról semmi. FlasGettel próbáltam letölteni.
  • L Viper #18717
    Egyébként egy kezdőnek, ha túl bonyolultnak tűnnek ezek a dolgok, rakja fel a Falcon4 Alled Force-ot. Arra az 1.012-es javítást. Gyakorolni, tanulni jó ez is. Kabinok csak F16-os verziókhoz vannak és integrálni sem lehet más típusét.
    Multizni az FF5-ig is ezzel szoktunk és másik Falcon verzió is megy mellette. A RedViper is rakható mellé természetesen, ami single-ben sokkal jobb szerintem, mint az AF.

    Ehhez is van HiTiles, telepítése sem bonyolult:
    Két exe-t találsz a telepítőben.

    1. lépés: Indítsd el a hosszabbik méretűt (Hitilesaf.exe), bármilyen mappába teheted
    2. Várd végig
    3. Amikor kész, akkor van ott egy kisebb méretű exe is (HiTilesAF_AlliedForce.exe)
    4. Én mindkét helyszín alá kiválasztom a Summert ( Nekem az tetszik, kicsit pixelmentesebb közelebbről is) de ez ízlés dolga.
    5. Ezt is végigvárod, érdemes :)
    6. Ha kész és működik az AF-ben utána uninstallálhatod a HiTilest(ha esetleg kell a hely másnak) , csak utána már nem tudsz évszakot váltani.

    Sokat javít a grafikán én nagyon szeretem.
  • L Viper #18716
    Telepítési segédlet a Falcon 4.0-ás HiTileshez

    1. Installáld fel egy mappába a HiTiles.exe-t indítva
    2. Ha kész indítsd el a HiTiles2Falcon4+.exe-t
    3. Amikor ez is megvan lépj be a \Falcon4\Utilities\-mappába
    4. Indítsd el a TerrainMerger01d.exe-t
    5. Amikor bejön az évszakválasztás (fekete DOS ablak), a nyarat ( 0-ást nyomsz ) érdemes választani, mert a többi sem rossz, de alacsonyabb magasságokon kicsit pixelesebben mutat.
    6. Amikor már megnyomtad a nullát, utána türelmesen várd meg, míg átvarázsolja a textúrákat ( textúra kompresszió ) nekem kb 10 - 15 perc.

    Ha valami gubanc lenne és így nem működne, akkor rá kell indítani a TerrainTexCompress.exe-t

    Nekem sosem kellett, de van akinél ez segített.

    üdv : L_Viper
  • Molnibalage
    #18715
    Ha le akarod szedni akkor unistallal csiálnd. A maradékot töröld aztán.
  • L Viper #18714
    Tisztelt uraim, új kollégák!
    Leírom, hogy mit kell tenni és hogyan kell telepíteni ezt a fránya HiTilest.

    Addig is Uninstall, maradék Falcon4 mappa és annak tartalmának is törlése.

    Ezzel kitakarítani a registryt a biztonság kedvéért.

    A Falcon mappa, ha újrarakjátok ne tartalmazzon szóközt. Azt nem szereti.

    Na mindjárt berakom, mert annyian kérdezték már, hogy el van mentve...keresem...
  • Ati810
    #18713
    Vagy tévedek ?
  • Ati810
    #18712
    Ahogy a kézikönyvben olvastam úgynézki hogy ha törlöm az alapot akkor törlödik a FF4 és a pachek is.
  • Buren
    #18711
    Néhány új DCS screenshot. Örülök, hogy a Tunguska nem az ellentétes táborban lesz.
  • Ati810
    #18710
    A procedúra alatt azt érted hogy rakjam fel a Falcon 4.0-t a FF4-et és a pach-eket ?
    És ha letörlöm a 4.0-t akkor a FF4-is és a pach-ek is letörlödnek ?
  • Molnibalage
    #18709
    Ott kellett volna évszakot választani. Szerintem ez is benne van a kézikönyvben. Megoldás? Reinstall vagy csináld újra a telepítési procedúrát.
  • Ati810
    #18708
    Énis RV1-re raktam a Hitiles-t és mikor kész kijött egy terminálszerüség. Mivel nemtudtam mit csináljak ott ezért bezártam. Viszont mikor elindítom a játékot és beszeretnék tölteni pl: egy training missiont akkor elkezd tölteni. Egy kis idö mulva kiad egy furcsa hangot de tölt tovább. Mikor az utólsó töltési részhez ér vagyis az utolsó géphez akkor mintha megakadna. Utánna letöröltem a Hitilest és úgyse ment. Ezt hogy tudnám megoldani?
  • polluxware
    #18707
    RV1 alá felraktam a Hitiles-t és a kézikönyvben az utolsó lépés az hogy valmilyen terrainmergerd1.exe-t indítsak el. Na most az a gáz hogy ez hibát ír ki, viszont van mellette egy villáskulcsos ikon amit ha elindítok akkor az csomagolgat, csomagolgat, és a végén egy működő Hitiles-t rak a gépre. A kérdés az hogy kell e még ezt a merger dolgot futtatgatni?
  • Wampa
    #18706
    Hello
    Jó hogy betetted a linket,most jut eszembe hogy a két pecset én fel se tettem,ha igaz(?)
    Lehet hogy ezért ugrál ki nekem?
  • DANIELE
    #18705
    KÖSZI
  • LeonSilver
    #18704
    ITT van vazz.
  • DANIELE
    #18703
    Igen, de azok hol találhatók meg, mert a raktárban nem találok 01 02-es patch ott.
  • LeonSilver
    #18702
    Mind a 10 file kell ( part01, part02 ) és ha mind a 10 lentvan akkor lehet kicsomagolni.
  • DANIELE
    #18701
    Hello, letöltöttem a RED VIPER Package 1-est,nem lehet kibontani. A másik patch 1.0.0.3c pedig nem lehet letölteni a RAKTÁR ból.Ilyenkor mi a probléma megoldása.
  • polluxware
    #18700
    RedViper.exe -window

    Ablakban fut a progi!

    előnyök:
    az UI 1280x1024 felbontásban egy TFT-n 1024x768 ablakban szebben mutat

    a játék futtatható 1280x960 ablakban torzítás nélkül!

    nincs gond az alt-tab-al


    a halvány kék csíkot még mindig nem tudtam eltüntetni, de erölködök tovább:)

  • polluxware
    #18699
    Papucsot tudnál építeni?
  • L Viper #18698
    Meglátogatlak és kipróbálom :-D
  • JoeDestroy
    #18697
    Nem is garázs lesz, hanem műhely :) Tele gépekkel (forgácsoló :)) bár zömmel famegmunkálásra). De ha kész lesz jó lesz!
  • JoeDestroy
    #18696
    IGEN!!!
    A ház majdnem kész (bár olyan nincs :) mert kész sosem lehet!) A garázs készülőben van, a pit meg tervben :))
  • Molnibalage
    #18695
    Az már megtörtént. A többiről nem tudok semmit. Írok majd az egyik tagnak. Türelem.
  • L Viper #18694
    Építkezzün még :-)



  • repvez
    #18693
    Ki mit tud az saafops-ról? Már az oldaluk sem jön be.Lesz belöle még valami, vagy az eddig elkészitett dolgaikat megszerezni valahogyan, ha jol tudom ök csináltak pár géphez 3d-s fülkéket is és a tájat is átdolgozták.
    Régebben volt valami olyan is hogy a Gripent átveszik a FF-be
  • Ati810
    #18692
    Ok thx.
  • polluxware
    #18691
    itten

    Én se találtam meg mindent elsőre...

    Bííí péésönt Balázs, bíí pésönt:)
  • Ati810
    #18690
    De hol van a leírás ?
  • Molnibalage
    #18689
    Most már komolyan sírok. Ez is le van írva...
  • L Viper #18688
    Dogfightban tudod legegyszerűbben kipróbálni más géppel a repkedést.
    Pár kabint tartalmaz az RV alapból. PL Mirage, F5, bár az kezdetleges. F18 3D-t. Tactical Engagement küldetést csinálj, ha az ott nem látható típust akarod repülni.
    A kabinelepítéshez a Balázs magyar kézikönyvet nézd meg, abban lépésről lépésre ott van minden. Textúra kombó, kabin trükkök egyebek.
    A fizetős Aeyes kabinok a legjobbak.
  • L Viper #18687
    Nekem megy frankón XP alatt.
    A legutolsó hivatalos patch-el és Win 98 kompatibilitás módban mennie kell. Persze pixelesen használom. D3D-ben bugos. De anno megszoktam a pixeleket benne. Voodoo 1-esen azért baró volt.
    Elvileg vannak glide emulátorok, de még lusta voltam kipróbálni.
  • Ati810
    #18686
    Új gépet kabint és skint hogy lehet beletenni a játékba ?
  • LESCO
    #18685
    Nekem nem indul már el...
    A kézikönyve viszont hasznos.
  • L Viper #18684
    Az egy brutál jó szim volt. Még mostanában is felrakom időnként.
  • Molnibalage
    #18683
    Írj pm-et Vipernek, ő töltötte fel.