52965
  • DANIELE
    #18802
    Milyen hiba lehet ez ( Error\Tleve.cpp. marc 27 2007 )
    Error:70 D:\Falcon 4\Graphics\Terrain\Tlevel.cpp dec 5 1998
  • DANIELE
    #18801
    A HyperLobbyn bejelentkeztem macika néven, egy 4fős szervert akarok indítani, nézzétek meg a nevem légy szí hát, ha működik és repkedhetünk egy kicsit. Van hozzá kedvetek?
  • Molnibalage
    #18800
    A katapultálásnál tényleg nagyritkán előfordul főleg, ha előtte nézetet váltottál.

    Zorro.

    FF 5.0 tervezett release időpontja dec. 15. Ja, idén. :) A 10 éves Falcon 4.0 kiadásának évfordulója.
  • JoeDestroy
    #18799
    Van a DOCS könyvtárban egy pdf-es bill kiosztás. 2 lap nyomtasd ki. Onnan minden kiderül. Nem kell újra telepíteni. Sh nélkül azok a rudder gombjai. A Bill kiosztásból a BMSKeystrokes.key filet célszerű használni, ezt a bill setup panelján tudod betölteni.
  • DANIELE
    #18798
    Köszi a segítséget, nekem mint kiderült ezektől balra eső két gombbal megy a kormányzás, ha sif-tet is megnyomom, akkor gépet vált egy mási gépet mutat meg. Közben a célra állító nyilas kurzor gombok funkciói törlődtek, a mivel a baloldali képernyőn rá tudom vinni a célra a kis be fogó keretet. Ezt sikerült elbarkácsolni, ilyenkor újra kell e telepíteni?
  • LeonSilver
    #18797
  • LeonSilver
    #18796
    jobb shift & -
  • L Viper #18795
    Nálam okés RV-ben a katapult, nem ír ki sosem ilyesmit.

    Orrkerékkormányzás a kifutón, miután letetted a madárkát: "Jobb Shift és "-" ( Shift melletti ) A Hud jobb oldalán a kis középső zöld kijelzője is van. ( Realistic beállításnál ) A lábkormánnyal irányítod a kifutón és a gurulón.


    Zorro: elvileg évvége körül mindenképp ki akarják adni a 10 éves jubíleumra.
  • DANIELE
    #18794

    Hello srácok, kérdezném katapultálásnál nektek is ki írja az exe hibát. Ez a hiba jelenség a RedVipper benn van, és a talajon "reptéren", hogy lehet kormányozni, hol lehet beállítani, mert az alap Falconnal a kormány jobbra-balra döntésére mindig abba az irányra fordult amerre a botot ki térítettem. A kontrol beállítások nál már néztem, de nem nagyon igazodok el benne és nem szeretném elbarkácsolni.
  • DonZorro
    #18793
    Mikor lesz már FF5? Tudni?
  • L Viper #18792
    Még annyit tennék hozzá a BMS témához, hogy az időjárás kérdést is majd az FF5 oldja meg rendesen. Ebben már dinamikus lesz, szép felhőkkel és nem csak az a 4 féle, ami pl RV-ben is állítható volt.
  • L Viper #18791
    Persze, ezzel készültek a képek.
    Ettől sokkal szebb egy jobb gépen, de nekem vonalsimítást és anizotróp szűrést és 32 bites színeket már nem bír a kis masina.
    HiTiles is rakható rá ha jól tudom és Aeyes kabinok is.
    Van a BMS 1.03 és 2.0 ami a füstöket rázza gatyába, de sok fránya prücök van vele. PL az 1.03 az a hangokat cseszi el. A hajtóműé mindig ordít. A 2.0-át nem néztem, lusta vagyok végigvárni a textúra kompressziót, meg ezt sem bírja ez a cseremasina.

    Egyébként a SuperPakból a 4.2 az utolsó verzió. abból nőtt ki az OpenFalcon. A raktár 2-ben ezt is megtalálod. Ebben már Aeyes színvonalú F16 kabinok vannak.
  • DonZorro
    #18790
    És ezeket a képeket is ezzel csináltad? #18784
  • DonZorro
    #18789
    Köszi, majd megnézem ezt is...
  • L Viper #18788
    Hát, ha ki akarsz próbálni egy ilyen régi cuccot, ám legyen. Ez még szinte szűzies, adatbázis szinte még Microprose-os. :D

    Falcon 4 1.08 UK patch és Superpak 3 letöltés

    Telepítés menete:

    1. Install Falcon 4 Medium, vagy full ( én mediumot szoktam )
    2. REBOOT Mindenképp !!!!!!!
    3. Install Falcon 4 Patch 1.08 (U.S. 108)
    4. Install Superpak 3
    5. Türelem :-) Ez hamar fent van.
    6. A konfig editorban a graphic distorsion fix-hez pipa, így frankóbb lesz. A további konfig editálás ízlés szerint, de nagyon ne babráld, eleinte :-)
    7. Indít Falcon4 SP.exe
    8. 3D-s felhőket nem keres
  • DonZorro
    #18787
    Adnál egy linket is hozzá Főnököm? olyan lusta vagyok...
    Ez a SuperPack a régi Falconra megy fel? Vagy az RV-re? Vagy az AF-re?
  • L Viper #18786
    Mivel most egy cseregép van nálam otthon és az nem egy erőmű, felraktam rá egy régebbi Falcon 4.0-ás modot. Ezt szépen futtatja. Avionika már olyan, mint az AF-ben, de csak egy kabin van még.
    Egyébként 80 megás install.
    Kis gépre optimális verzió.
  • DonZorro
    #18785
    Mi ez a SuperPack 3 Mester? Link?
  • L Viper #18784
    Na erre mondtam, hogy jobb lenne AF-be. Tovább maradnak meg a füstök, sötétebbek és a lángok is erősebbek.

    Képkollekció letöltése.

    Pár kép ide is:

    MiG 29 robbanása:





    Öt védte volna:





    CCIP gyakorlás:









  • Molnibalage
    #18783
    Felrakod az ODS-t FF4 alá és megvan az új szín. Vagy Europe helyszínen szintén.
  • polluxware
    #18782
    1.0.13p
  • JoeDestroy
    #18781
    A pálya leszállófényei is változtak ha jól láttam.
    Pollux 13-as patch-el raktad? Holnap csinálok egy nyers installt.
    Jöhetne a multiszezon, de még mindig zsúfoltak a hétvégék.
  • polluxware
    #18780
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

    Tény hogy vannak grafikai hibák a terepen, és csöppet ez a sok felhő megfogja a gépet, viszont ami érdekes az az, hogy 3fél van amelyik ugyanúgy használ ilyen-olyan f-16-ot (block30-40 Líbia, egyiptom) és ezáltal bármelyik fél oldaláról tolható a kampány.

    Sztem. legalább egyszer érdemes felrakni, új szín balkan, és korea mellett.
  • L Viper #18779
    Én most a SuperPak 3-at tolom :D

    Megjegyzem, a lángok, robbanások és füstök élénkebbek, mint AF-ben. Lehet kilopom valahogy és átrakom AF-be. Elvileg ugyanolyan gifek. Volt egy robbanás modom, de alig volt másabb, mint az eredeti, az felejtős, de ez az SP+-as jóóó.
  • Molnibalage
    #18778
    Skacok van rá esély, hogy mire kijön az FF5 egyből lesz hozzá új magyar nyelvű kézikönyv. Most vagyok 184. oldalnál, de még elég sok van hátra belőle. :)
  • polluxware
    #18777
    Közben pedig lenne egy olyan problémám, hogy az RV-ben vhogy eltünt az objektumok 'megvilágítása' (fényesítése.. vmi ilyesmi). Leszedtem az RV-t, majd regcleaner, kézzel, CCleaner.. Most felraktam úgy állítottam mindent ahogy szoktam, tbonepe sky, +aeyes block50 kabin másolása után ugyanaz a szitu...

    Ha nincs tipp, holnap úgy is ghost-olok, csak hátha vki addig?
  • L Viper #18776
    Az új grafikai dolgokról mentsél már szép képeket légyszi. Érdekelne a terep például.
    A képeket meg linkeld ide ( JPG 120-150 KB nesze egy breki )
    Ha sok képet csinálsz, mehet becsomagolva a data.hu-ra is akár.
    Köszike.

    Ja és készűjééé'-készűjjetek mert nemsoká beindul a multiszezon és szerverkedni fogok újra.
  • polluxware
    #18775
    2d-s kabinnal nincs gáz sztem.. bár nekem a stopworks amúgy is túl "steril":) ,más kabinról meg nemtok. Max 3d-s kabinnal lehet gáz...

    A lényeg! hogy max a kampányban szabad repkedni, TE, balkan, korea-val bugos, de ezt írja is.

    Egyébként tény hogy TE alatt freeflight-on láttam egy részen hibás textúrákat, kampányban ugyanott viszont sokkal szebb volt a textúrája a talajnak.

    Vagy példul a toronynak a rádió forgalmazása az RV/OF hadarós női hangja.. Azt olvastam hogy vhol, asszem frugalson hogy OF-ben csinálták a kampány grafikai, és egyéb részét.. aztán ezt exportálták AF alá.
    Az viszont tény hogy a sok felhő, meg ez a lens flare szerű nap, meg a rakéta kilövéseknél a fény, eddig nem volt AF-ben.

    Ha más nem is, a model-t meg a textúrákat megprószálom kibányászni alóla.
  • Molnibalage
    #18774
    Meg van benne új reptér amennyire láttam a doksiját.
  • JoeDestroy
    #18773
    :) Tudom.
    Hát persze hogy érdekel. Azért néztem. Az AF-es Panama az jól megy, de ott nincsenek plusszok hozzá...A fekete csík levadászása végedt meg az Aeyes pit nálam kötelező darab :) (Annak nincs torzulása sem 1680x1050 alatt)
    Csak az újonc Falconosokat intem óvatosságra a kiegek használatához.
    Pár bosszús perctől órától megkímél egy jó telepítés mentése. Az RV-ből és az OF-ből is elraktam egy jól sikerült konfigot. Csak a regfilet kell futtatnom és már mehet is :)
  • L Viper #18772
    Mivel kíváncsi típus vagyok és lassan 10 éve minden Falcon verziót kipróbáltam, meg fogom nézni én is ezt a cuccot. Már leszedtem, de megvárom míg kész lesz a gépem.

    Nem tudom Pollux, Te 1.013-ra peccseled az AF-et ?

    Szerintem alap AF installra 1.013-at rakok Realism Patch nélkül és arra fogom rakni ezt az új cuccot és semmi kabint nem telepítek, nehogy bármi bezavarjon.
    Pollux nálad minden bugtól mentes ?

    Engem azért izgat, mert már a Korea és Balkán kampányt elég jól kiismertem, kipróbálnem ezt is, meg kíváncsi vagyok az új grafikus dolgokra is.
    Teszteld addig és várom a tapasztalatokat :-)

  • polluxware
    #18771
    Nem agresszív békát küldtem Joe.. ez nem stílusom:)

    Vannak benne hibák, az bizti...

    Amit viszont én észrevettem:

    ha felrakod a mod-ot akkor csak iaf kampányt szabad repülni, magyarán TE és egyebek (más tyiáter) az felejtős. Példul a lensflare meg a plusz vííponok is csak kampányban látszanak. Ezt írja is valmi readme-ben hogy ha máshol is akarsz repkedni akkor lod-okat meg skineket kell másolgatni ide-oda. Érdekes módon feltünnek RV, OF elemek is... tehát valami mix dologról van szó. gondlom az izraeliek azért csinálták a modot AF alá mert ebben legalább érdemben lehet multizni egymás között. vmi ilyesmire tudok gondolni...

    Nem Red viper vs. AF dolgot akarok én itten... felesleges ebbe belemenni. Csak azért linkeltem a dolgot hátha valkit érdekel.
  • JoeDestroy
    #18770
    Mondom nálam nem lett jó...
    Majd csinálok egy üres csak patchelt teszt telepítést is. De ma már nem...
  • DANIELE
    #18769
    Tehát a többi küldetés megmarad ez, mint plusz küldetésként jön mellé?
  • polluxware
    #18768
    Ezt nektek mannát
  • JoeDestroy
    #18767
    Első körben nálam nem lett jó, de 2 percnyi törlés és másolással helyre állt a rend! :))
    Talán moddok nélkül jobban viselkedik.
  • DANIELE
    #18766
    Akkor ezt az izraelit nem szabad felrakni, mert elfuserálja a többit?
  • polluxware
    #18765
    Ír valmit hogy biza átírja modelleket, meg miket még.. szóval KOREA tyíáteren nem megy.

    szóval aki érti ezeket a héber hieroglifákat... :)
  • JoeDestroy
    #18764
    Merthogy szerinte nem repülhető típus!
  • JoeDestroy
    #18763
    Hirtelen ennyi bugom lett.
    Ja és a régi területeken nem tudok repülni az F-16-al.




    [IMG]http://iaro.3dmax.hu/kep/F16fly.jpg[/IMG