52965
  • Molnibalage
    #18922
    Vipera, van már géped ugye? Nagyon, nagyon régen volt már AF multi nemhogy FF4. Valamikor röppenjünk már egyet skacok.
  • Molnibalage
    #18921
    Mikor mikrós netem volt nekem is csak Hamachival ment...


    #Pollux.

    Márpedig biznyosos célok ellen a valóságban is jobb két kisebb, mint egy nagyobb bomba. Viszont két Mk-82 légellenállása decensebb, mint egy nagy bombáé... Mondom nézd meg, hogy "kemény" célpontok ellen hogyan számít a sebzés hatása.

    Hidd el ezek nagyon hosszan kitesztelt értékek, nagy óvatossággal szabad csak belenyúlni. Én belenyúltam csak éppen két éve folyamatosan tesztelgetem őket. Ezért fognak tesztre kerüli az FF5 beta-ban, de egyes változtatásaim nem is kerülnek be akkor "hivatalos" patch formájában meg fog jelenni,
  • Wampa
    #18920
    Jelzem mostanában netezni is alig tudok,azt csinálja hogy
    5 percig van net,aztán kiszáll és ujra kapcsolódik.
    Linuxon meg elszáll egyből......tényleg van olyan virus ami Linuxot is ,XP-t is fertőz?
  • Wampa
    #18919
    Ha emlékszel Viper én se tudtam a mikros netemmel kapcsolódni......
  • polluxware
    #18918
    de mit ír ki? kapcsolódáskor?

    -not timed out- ?
  • L Viper #18917
    Ma este megpróbáltuk Danielel belőni az AF -el a kapcsolódást. Se Lobbyn, se saját szerveren nem jó neki valami. Nálam felment Lobbyra. 1.013-ra peccseltem én is, hogy ez se legyen gond.
    router nincs, mikrohullámú netje van. Valakinek valami ötlet ?
    Tűzfal engedély rendben volt, még a portot is hozzáadta külön, de az elvileg nem kell.
  • polluxware
    #18916
    ez oké is, csak 2 mk82 ne lgyen már erősebb mint 1 mk84
  • Molnibalage
    #18915
    Ez jó is. A nagy bombák pusztító hatása meglepően kis területre korlátozódik a valósgában is. Ezzel már Barnes Wallis is foglalkozott többek között.
  • polluxware
    #18914
    blast radius-t, damage-t növeltem csak..

    így ha én bombázok, akkor 1db mk84 elég egy izmosabb épülethez, nem kell 2db mk82..

    eredeti értkek ezek voltak

    mk82
    blast radius:300
    damage:293

    mk84
    blast radius:400
    damage:500
  • Molnibalage
    #18913
    Hohó, ez nem ilyen egyszerű. Ne csak a damage vaule értéket nézd. A 2D-s világban a Hit chance is számít és mindkét "világban" számít az, hogy egyes célpontok elleni %-os módosítók.
  • polluxware
    #18912
    Nézegetem itten az AFbrowse-val hogy az mk82 csak kb. 30%al gyöngébb romboló erővel bír mint egy mk84-es... hiba........

    Ha ezeket át állítgatom akkor gondlom vmelyest változik az erőviszony is kampány alatt..

    ki tudja:)
  • polluxware
    #18911
    Vagy az kerül bele amit én belerakok

    FreeFalcon4 F-16 template vkinek???
  • Molnibalage
    #18910
    Az FF5 kézikönyvében lesz skinkészítés rész. Nem mindegy, hogy milyen elvek szerint csinálod. A jővőbeli installokban csak az kerülhet be ami követi a vezérelvet.
  • polluxware
    #18909
    Nagyon jó tutorialok vannak itten!
  • Molnibalage
    #18908
    Ja, hogy ez? Ezt én is csináltam. A Lock On egyik gépe alapján készült a skin. Az volt halványan háttérbe rakva és az segített. A szányakon és vezérsíkon ez jó volt, de a törzs a szabad szemmel készült.
  • polluxware
    #18907
    AF F-16 template

    pl. Ezt én alakítgattam át némi Janhas részlettel fűszerezve..

    Alapvetően psd kiterjesztés amit adobe photoshop kezel alapból, a lényege az hogy több layer (felszin) van egymás hegyén hátán, amit ki-be lehet kapcsolgatni.

    Hogy egszerűbb legyen:

    Van egy alap fehér papírod ami vmilyen színű, van egy átlátszó papírod amin az egérkének a kontúrjai vannak, +van még annyi ilyen átlátszó papírod mindenféle részletekkel amennyit akarsz. A trükk az a dologban hogy egy képként látod őket ha egymásra rakod a layereket, és megvan a szépsége hogyha te csak az egeret akarod kövérebbre rajzolni, akkor nem kell ezért mást modosítanod csak azt a layert.

    így dióhéjban:)

    Olvastam fórumokban vmilyen Hrenner's féle template-ről, de döglött a link... :(

    Hátha valkinek van a tarsolyban.


    Profi layert akarsz lock-on alá.. ottvan a honlapjukon a SU-25T template. 14db fájl 2048x2048x512.. na azzal lehet szórakozni
  • Molnibalage
    #18906
    Mit értetek template alatt? Ezt soha nem vágtam... Én úgy csinálta a Szu-33 skint, hogy uccu neki, szépen felülpingáltam a régi dds-t az csá. Mit kell ezen cifrázni? Nem értem.

    Életem első skinje volt és bátran (és szerénytelenül ) ki merem jelenteni, hogy igen magas színvonalú lett. Persze csináltam vagy 3 hétig... Egyetlen hibája, hogy az orrán a kis plogonszám miatt a számot nem lehetett rátenni. :(
  • polluxware
    #18905
    Red Viper-hez keresek F-16 template-t!

    Ha valaki tud élő linket, kérem ossza meg!!!

    KÖSZÖNÖM előre is!
  • Molnibalage
    #18904
    Hát igen. Sajnos ott is tipikusan zajlik a kommentelés. Mivel technikai és HT analfabéták vagy anyáznak, vagy zsidóznak / komcsiznak, de mást nem nagyon tesznek. Ami technikai jellegű az meg nagyrészt téves vagy urban legend...
  • L Viper #18903
    Horus skinjei szépek, de nekem picit sötétnek hatnak. A panelvonalak, illesztések, szegecselések is eléggé kontrasztosak.
  • polluxware
    #18902
    Ezek Horus skinek gondlom:) Szépek, nekem a Janhas az etalon

    Szíp ez a FreeFalcon
  • LeonSilver
    #18901
    Igen.Eszméletlen jó!!
  • L Viper #18900
    Az alsó kép tisztára fotónak néz ki !
  • LeonSilver
    #18899
    Én is zindex olvasó vagyok bár csak ritkán szólok hozzá a dolgokhoz.
    Van jónéhány böszme "ember" a kommentelők között viszont azért sok okosságot is fellehet lelni.
  • Molnibalage
    #18898


  • LeonSilver
    #18897
    "még az is vagy 3 hónap..."

    Én addig is veszek 2-3 láda RedBull-t és felköltözök a tetőre ...

  • Molnibalage
    #18896
    Az új szimjükön elvileg már vagy 2,5 éve dolgoznak. A pletyka szerint Hornet lesz a repülhető gép. Mivel semmit sem mutattak eddig belőe, hiszem ha látom kategória. Mivel sem DCS sem FO nincs a láthatáron sem be kell érnünk az FF 5.0-val, de még az is vagy 3 hónap...
  • Gundark
    #18895
    Egyébként Balázs, látom aktiv vagy az indexen. Jó hely. Még nem teljesen értem a szabályokat, pl hogy először kell zsidózni, és utána a következő kommentben kell komcsizni? Vagy lehet egyben is? De most valami változott mert igen kevés nácizás van :) Bár mondjuk legalább tigris tank volt. És tényekkel tudom neked bizonyitani hogy az Auróra igen is létezik. Ott horgonyoz Len--öö Szentpétervár kellős közepén :) És még lőni is tudott, legalábbis 17ben :) S mily kevés szó esik arról hogy bár ugye ők adták meg a jelet a nagyoktóberi szocilista hurrára, a legénységet hamar elvitték üdülni, mert részt vettek a matrózlázadásban, bár akkoriban idényjellegű volt a lázadások sora, mert az emberek komolyan vették a "nem tetszik a rendszer, csinálj forradalmat" jelmondatot. Persze ebbe belejátszott az is hogy az akkor még új rendszer, khm, "megszoritásokat" vezetett be. ("hadikommunizmus" és hasonlók) S lenielvtárs akkor nyilatkozta hogy kronstadt-tól lett felnőtt a bolsevizmus. És meggondolom hogy mindez azért mert megjelent egy cikk a 22esről az indexen.. Éljen az internet :))
  • Gundark
    #18894
    Igen. Hacsak az LP titokban nem dob valami nagyot :)
  • Molnibalage
    #18893
    Az AF halott. Ez van. Nincs mit tenni.
  • polluxware
    #18892
    Nekem pont ezért tetszik

    Hiába istenkáromlás most már játszottam annyit az RV1-el hogy véleményt alkossak pártatlanul a két progiról.

    RV1-el örömrepkedni szeretek, és nem az f-16 miatt hanem inkább F-15E, F-18C miatt. A repmodellje tagadhatatlanul jobb az RV-nek, meg a kézikönyv kiterjettségén azért látom most már hogy igényes dologról van szó.

    Egyébként az LP honlapján le van írva hogy miket újítgattak tételesen. Másrészről soha nem jártam úgy AF-el hogy kilépett volna, ami sajna RV-vel megesik UI alatt is :(
    Igazából az RV azt nem szereti ha 60xor ki-be van lépegetve belőle, repkedés közben viszont stabil. 3d-s modelleket, meg ezt a shájni effektet nagyon átraknám AF-be. Számomra akkor lenne tökéj! +F-15E,18c kabinok modellekkel együtt.
  • Molnibalage
    #18891
    "Grafikán kívül, meg a manuálisan berakott Jdam-n, meg grafikán kívül minden megvan benne."

    Ez hatalmas tévedés. Aki belát a kódba és adatba az látja, hogy nagyon sok minden hiányzik. A játék avionikai kódja és egyéb 3D világban történő dolgok jószerivel semmivel nincs túl az SP4-en. A legnagyobb újtása, hogy padlock nélkül is működik a sisakcélzó. Ennnyi.

    Valakinek fontos a stratégiai rész is. A műszaki egységek mozgatása a fontos elsősorban. Viszont ez egyben a hátrány is. Az AI-t amúgy is könnyű az ottani hadjáratokban elverni, ezzel meg főleg...
  • polluxware
    #18890
    Nem is duzzzogok, vazze

    AF-ben az tetszik a legjobban hogy saját magam tervezek repkedéseket, irányítom a földi egységeket, szállítgatok ezt-azt:) Nekem igen is fontos hogy stratégiai is legyen a játék és 2-3 nap alatt meglegyen a kampány. Ebben sztem verhetetlen.. Faszér nem fejlesztik továb???????? Grafikán kívül, meg a manuálisan berakott Jdam-n, meg grafikán kívül minden megvan benne.
  • L Viper #18889
    Én ismerem a jelenséget, amiről beszélsz és főleg akkor zavaró, ha éjszaka repülsz NVG használata nélkül.
    Én 1024x768-ban "tolom" az átnevezős trükkel ( F16-CG és CJ mappák ). Úgy alig észrevehető.
    A Stopworks kabinoknál a legfeltűnőbb.
    Ne duzzogjáááá vazzeg, ilyen, szokd meg .
  • polluxware
    #18888
    Az viszont tény hogy sokkal szebbé varázsolható mint az AF...
  • polluxware
    #18887
    Semmi köze hogy milyen 2d-s! cockpitod van.. Sajna mindnél jelentkezik, csak nem mindenki veszi észre.. Kifejezetten esti repkedéseknél lehet látni, és akármilyen felbontásban tolhatom a dolgot. Sajna ez program graf renderelési hiba, valmi overlay izéé, csak gondoltam hátha akad olyan akinek sikerült eltüntetni, emellett az hogy az AF-ben a 10. úgyse repülökrá reptéren rosszul van felfestve a betonyon a sárga csík, az úgy k.-ra eltörpül.
  • JoeDestroy
    #18886
    1680x1050x32 van beállítva.
  • JoeDestroy
    #18885
    A pit 3D-s modellje és a táj között van egy mozgás közbeni elmosódott kék szegő. (eddig észre sem vettem, pedig mindig a 3D-s pittel repkedek). Szerintem a vertical sync. on doki lehet rá de nem próbáltam (szűkös az idő).A 2D-s pitnél nézetváltásnál nem tapasztaltam (RV-ben stopworks van fent). A képernyőszélek nálam jók.
  • Molnibalage
    #18884
    Nem tudom. Az FF5 beta viedó készítésénel is volt a képernyő szélén csík, de a HUD körül én még soha nem láttam..
  • polluxware
    #18883
    az 1600x1200